Rūpinimasis gaminiu
Naudodami arba saugodami įrenginį, be įspėjimų skyriuje „ Jūsų saugumui “, laikykitės toliau aprašytų atsargumo priemonių.
Fotoaparatas
Baterija
Įkrovimo kintamosios srovės adapteris
Atminties kortelės
Fotoaparatas
Nespauskite fotoaparato stipriai
Gaminys gali sugesti, jei jį paveiks stiprus smūgis arba vibracija. Be to, nelieskite objektyvo ir nenaudokite jo jėgos.
Laikyti sausą
Įrenginys bus sugadintas, jei bus panardintas į vandenį arba bus veikiamas didelės drėgmės.
Neardyti
Jokiomis aplinkybėmis neišardykite fotoaparato, nes jis sudarytas iš daugybės tikslių grandinių.
Venkite staigių temperatūros pokyčių
Dėl staigių temperatūros pokyčių, pavyzdžiui, šaltą dieną įeinant į šildomą pastatą arba išeinant iš jo, įrenginio viduje gali susidaryti kondensatas. Kad nesusidarytų kondensatas, įdėkite prietaisą į nešiojimo dėklą arba plastikinį maišelį, prieš jį veikiant staigiems temperatūros pokyčiams.
Saugokite nuo stiprių magnetinių laukų
Nenaudokite ir nelaikykite šio prietaiso šalia įrangos, kuri sukuria stiprią elektromagnetinę spinduliuotę arba magnetinius laukus. Tai darydami galite prarasti duomenis arba sugadinti fotoaparatą.
Nenukreipkite objektyvo į saulę
Nenukreipkite objektyvo į saulę ar kitus stiprius šviesos šaltinius, kai fotografuojate arba palikite fotoaparatą be priežiūros be objektyvo dangtelio. Stiprūs šviesos šaltiniai, pvz., saulės šviesa, koncentruojasi per objektyvą, todėl gali deformuotis vidinės objektyvo dalys arba pakisti spalva arba perdegti vaizdo jutiklis. Fotoaparatas gali būti pažeistas net tada, kai objektyvas kelias sekundes yra nukreiptas į saulę, ypač kai objektyvas yra teleobjektyvo padėtyje.
Fotoaparatas gali nesugebėti valdyti ekspozicijos, kai vidinės objektyvo dalys yra deformuotos.
Vaizduose gali atsirasti netolygumų, kai keičiasi vaizdo jutiklio spalva arba atsiranda perdegimas.
Kai nenaudojate fotoaparato, rekomenduojama uždėti objektyvo dangtelį.
Lazeriai ir kiti ryškios šviesos šaltiniai
Nenukreipkite lazerių ar kitų itin ryškių šviesos šaltinių į objektyvą, nes galite sugadinti fotoaparato vaizdo jutiklį.
Prieš išimdami arba atjungdami maitinimo šaltinį arba atminties kortelę, gaminį išjunkite
Neišimkite baterijos, kai gaminys įjungtas arba kai išsaugomi ar trinami vaizdai. Tokiomis aplinkybėmis priverstinai atjungus maitinimą gali būti prarasti duomenys arba sugadinta atminties kortelė arba vidinė grandinė.
Pastabos apie monitorių
- Monitoriai (įskaitant elektroninius vaizdo ieškiklius) sukonstruoti itin tiksliai; ne mažiau kaip 99,99 % pikselių yra veiksmingi, o ne daugiau kaip 0,01 % trūksta arba yra sugedę. Taigi, nors šiuose ekranuose gali būti pikselių, kurie visada šviečia (baltai, raudonai, mėlynai arba žaliai) arba visada išjungiami (juodai), tai nėra gedimas ir neturi įtakos įrenginiu įrašytiems vaizdams.
- Vaizdai monitoriuje gali būti sunkiai matomi esant ryškiam apšvietimui.
- Nespauskite monitoriaus, nes tai gali sugadinti arba sugesti. Jei monitorius sulūžtų, reikia pasirūpinti, kad nesužeistumėte stiklo šukių ir kad skystieji kristalai iš ekrano nepaliestų odos arba nepatektų į akis ar burną.
Baterija
Atsargumo priemonės naudojant
- Atminkite, kad po naudojimo baterija gali įkaisti.
- Nenaudokite akumuliatoriaus žemesnėje nei 0 °C (32 °F) arba aukštesnėje nei 40 °C (104 °F) temperatūroje , nes tai gali sugadinti arba sugesti.
- Jei pastebėsite kokių nors sutrikimų, pvz., per didelis karštis, dūmai ar neįprastas akumuliatoriaus kvapas, nedelsdami nutraukite naudojimą ir kreipkitės į pardavėją arba Nikon įgaliotąjį techninės priežiūros atstovą.
- Išėmę akumuliatorių iš fotoaparato arba pasirenkamo akumuliatoriaus įkroviklio, įdėkite jį į plastikinį maišelį ir pan., kad jį izoliuotumėte.
Akumuliatoriaus įkrovimas
Prieš naudodami fotoaparatą patikrinkite akumuliatoriaus įkrovos lygį ir, jei reikia, pakeiskite arba įkraukite akumuliatorių.
- Prieš naudodami akumuliatorių įkraukite patalpose, kurių aplinkos temperatūra yra nuo 5°C iki 35°C (41°F iki 95°F) .
- Aukšta akumuliatoriaus temperatūra gali trukdyti tinkamai arba visiškai įkrauti akumuliatorių ir gali sumažėti akumuliatoriaus veikimas. Atminkite, kad po naudojimo baterija gali įkaisti; prieš įkraudami palaukite, kol akumuliatorius atvės. Kai kraunate į šį fotoaparatą įdėtą akumuliatorių naudodami įkrovimo kintamosios srovės adapterį arba kompiuterį, akumuliatorius neįkraunamas, kai akumuliatoriaus temperatūra yra žemesnė nei 0 °C (32 °F) arba aukštesnė nei 50 °C (122 °F) .
- Netęskite įkrovimo, kai baterija bus visiškai įkrauta, nes tai sumažins akumuliatoriaus veikimą.
- Įkrovimo metu akumuliatoriaus temperatūra gali pakilti. Tačiau tai nėra gedimas.
Atsarginių baterijų nešiojimas
Kai tik įmanoma, svarbiomis progomis fotografuodami nešiokitės visiškai įkrautas atsargines baterijas.
Akumuliatoriaus naudojimas šaltai
Šaltomis dienomis baterijų talpa linkusi mažėti. Jei išsikrovęs akumuliatorius naudojamas žemoje temperatūroje, fotoaparatas gali neįsijungti. Atsargines baterijas laikykite šiltoje vietoje ir, jei reikia, pakeiskite. Kai pašildomas, šaltas akumuliatorius gali atgauti dalį savo įkrovos.
Akumuliatoriaus gnybtai
Nešvarumai ant akumuliatoriaus gnybtų gali trukdyti fotoaparatui veikti. Jei akumuliatoriaus gnybtai susiteptų, prieš naudodami nuvalykite juos švaria, sausa šluoste.
Išsikrovusio akumuliatoriaus įkrovimas
Įjungus arba išjungus fotoaparatą, kai į fotoaparatą įdėta išsikrovusi baterija, gali sutrumpėti baterijos veikimo laikas. Prieš naudodami įkraukite išsikrovusią bateriją.
Akumuliatoriaus laikymas
- Visada išimkite akumuliatorių iš fotoaparato arba pasirenkamo akumuliatoriaus įkroviklio, kai jis nenaudojamas. Kai akumuliatorius yra fotoaparate, net tada, kai jis nenaudojamas, imama minutės srovės. Dėl to akumuliatorius gali per daug išsikrauti ir visiškai neveikti.
- Panaudotą akumuliatorių rekomenduojama įkrauti per šešis mėnesius. Laikydami akumuliatorių ilgą laiką, įkraukite jį bent kartą per šešis mėnesius ir naudokite fotoaparatą, kol akumuliatoriaus lygio indikatorius prieš grąžinant į saugyklą.
- Įdėkite akumuliatorių į plastikinį maišelį ir pan., kad jį izoliuotumėte, ir laikykite vėsioje vietoje. Akumuliatorius turi būti laikomas sausoje vietoje, kurios aplinkos temperatūra yra nuo 15°C iki 25°C (59°F iki 77°F) . Nelaikykite akumuliatoriaus karštose arba itin šaltose vietose.
Baterijos veikimo laikas
Ryškus visiškai įkrauto akumuliatoriaus įkrovimo laiko sumažėjimas, kai naudojamas kambario temperatūroje, rodo, kad akumuliatorių reikia pakeisti. Įsigykite naują bateriją.
Naudotų baterijų perdirbimas
Perdirbkite įkraunamas baterijas laikydamiesi vietinių taisyklių, pirmiausia būtinai izoliuokite gnybtus juostele.
Įkrovimo kintamosios srovės adapteris
- EH-73P/EH-73PCH įkrovimo kintamosios srovės adapteris skirtas naudoti tik su suderinamais įrenginiais. Nenaudokite su kito gamintojo ar modelio įrenginiu.
- Nenaudokite jokio kito USB laido, išskyrus UC-E21 . Naudodami kitą USB kabelį nei UC-E21 galite perkaisti, sukelti gaisrą arba patirti elektros smūgį.
- Jokiomis aplinkybėmis nenaudokite kito gamintojo ar modelio kintamosios srovės adapterio, išskyrus EH-73P/EH-73PCH įkrovimo kintamosios srovės adapterį, ir nenaudokite parduodamo USB kintamosios srovės adapterio ar mobiliojo telefono akumuliatoriaus įkroviklio. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, fotoaparatas gali perkaisti arba sugesti.
- EH-73P/EH-73PCH suderinamas su AC 100–240 V, 50/60 Hz elektros lizdais. Naudodami kitose šalyse, jei reikia, naudokite kištuko adapterį (parduodama). Norėdami gauti daugiau informacijos apie kištukų adapterius, kreipkitės į kelionių agentūrą.
Atminties kortelės
Atsargumo priemonės naudojant
- Naudokite tik Secure Digital atminties korteles.
Atminties kortelės, kurias galima naudoti - Būtinai laikykitės atsargumo priemonių, aprašytų kartu su atminties kortele pateiktoje dokumentacijoje.
- Jei atminties kortelės apsaugos nuo įrašymo jungiklis užrakintas, negalėsite fotografuoti, ištrinti vaizdų ar formatuoti atminties kortelės.
- Neklijuokite etikečių ar lipdukų ant atminties kortelių.
Formatavimas
- Neformatuokite atminties kortelės kompiuteriu.
- Pirmą kartą į šį fotoaparatą įdėdami atminties kortelę, kuri buvo naudota kitame įrenginyje, būtinai suformatuokite ją šiuo fotoaparatu.
Rekomenduojame suformatuoti naujas atminties korteles prieš naudojant jas su šiuo fotoaparatu. - Atminkite, kad formatuojant atminties kortelę visam laikui ištrinami visi vaizdai ir kiti atminties kortelėje esantys duomenys.
Prieš formatuodami atminties kortelę, būtinai nukopijuokite visus vaizdus, kuriuos norite pasilikti. - Jei pranešimas [ Kortelė nėra suformatuota. Formatuoti kortelę? ] rodomas, kai fotoaparatas yra įjungtas, atminties kortelę reikia suformatuoti. Jei yra duomenų, kurių nenorite ištrinti, pasirinkite [ No ]. Nukopijuokite reikiamus duomenis į kompiuterį ir pan. Jei norite formatuoti atminties kortelę, pasirinkite [ Taip ]. Bus parodytas patvirtinimo dialogo langas. Norėdami pradėti formatavimą, paspauskite mygtuką.
- Neatlikite toliau nurodytų veiksmų formatuodami, kai duomenys įrašomi į atminties kortelę arba iš jos ištrinami, arba kai duomenys perduodami į kompiuterį. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, galite prarasti duomenis arba sugadinti fotoaparatą arba atminties kortelę:
- Atidarykite akumuliatoriaus skyriaus/atminties kortelės lizdo dangtelį, kad išimtumėte / įdėkite bateriją arba atminties kortelę.
- Išjunkite fotoaparatą.
- Atjunkite kintamosios srovės adapterį.