Osnovne operacije snemanja in predvajanja filma

  1. Prikažite zaslon za snemanje.
  2. Pritisnite na ( gumb za snemanje filma).
    • Kamera začne snemati film. Kamera izostri sredino okvirja.
    • Pritisnite na gumb za premor snemanja in pritisnite znova gumb za nadaljevanje snemanja (razen če je v [ Možnosti filma ] izbrana možnost filma HS). Snemanje se samodejno konča, če ostane začasno zaustavljeno približno pet minut.
  3. Pritisnite na ( ) za konec snemanja.
  4. Izberite film v celozaslonskem načinu predvajanja in pritisnite gumb za predvajanje.
    • Slika z ikono možnosti filma je film.
    Operacije med predvajanjem filma

Filmski okvir

Fokusiranje

Izpostavljenost

Gumb, ki zaklene osvetlitev, je odvisen od nastavitve v nastavitvenem meniju [ Gumb za zaklepanje AE/AF ]. Ko je izbrano [ AE/AF lock ], [ AE lock only ] ali [ AE lock (Hold) ], pritisnite gumb med snemanjem filma, da zaklenete osvetlitev. Za odklepanje pritisnite ponovno gumb. Ko je izbrano [ Samo zaklepanje AF ], pritisnite večnamenski izbirnik med snemanjem filma, da zaklenete osvetlitev. Za odklepanje pritisnite ponovno.

Najdaljši čas snemanja filma

Preostali čas snemanja za en film je prikazan na zaslonu za snemanje.

Opombe o temperaturi kamere

  • Fotoaparat se lahko segreje pri daljšem snemanju filmov ali ko ga uporabljate na vročem območju.
  • Če se notranjost fotoaparata med snemanjem filmov zelo segreje, fotoaparat samodejno preneha snemati. Preostali čas, dokler kamera ne preneha snemati ( 10s ) se prikaže.
    Ko kamera neha snemati, se sama izklopi.
    Pustite fotoaparat izklopljeno, dokler se notranjost kamere ne ohladi.

Opombe o snemanju filma

Opombe o shranjevanju slik ali filmov

Indikator, ki prikazuje število preostalih osvetlitev ali indikator, ki prikazuje preostali čas snemanja, utripa ali [ Počakajte, da kamera zaključi snemanje. ] se prikaže med shranjevanjem slik ali filmov. Ne odpirajte pokrova predalčka za baterijo/reže za pomnilniško kartico in ne odstranjujte baterije ali pomnilniške kartice, medtem ko indikator utripa. To lahko povzroči izgubo podatkov ali poškodbe fotoaparata ali pomnilniške kartice.

Opombe o posnetih filmih

  • Pri spremembah svetlosti se lahko posnamejo zvoki delovanja nadzora povečave, delovanja stranskega gumba, povečave, premikanja pogona leče samodejnega ostrenja, zmanjšanja tresljajev in delovanja zaslonke.
  • Med snemanjem filmov se na zaslonu lahko pojavijo naslednji pojavi. Ti pojavi so shranjeni v posnetih filmih.
    • Na slikah pod fluorescentno, živosrebrno ali natrijevo razsvetljavo se lahko pojavijo pasovi.
    • Predmeti, ki se hitro premikajo z ene strani okvirja na drugo, kot je premikajoči se vlak ali avto, se lahko zdijo poševni.
    • Celotna filmska slika je lahko poševna, ko se fotoaparat premika.
    • Osvetlitev ali druga svetla območja lahko pustijo preostale slike, ko fotoaparat premaknete.
  • Glede na razdaljo do motiva ali uporabljeno povečavo se lahko med snemanjem in predvajanjem videoposnetka pojavijo barvne črte na motivih s ponavljajočimi se vzorci (tkanine, mrežasta okna itd.). To se zgodi, ko se vzorec v motivu in postavitev slikovnega senzorja medsebojno motita; ne gre za okvaro.

Opombe o samodejnem ostrenju za snemanje filmov

Za “ Temeti, ki niso primerni za samodejno ostrenje ”, samodejno ostrenje morda ne bo delovalo po pričakovanjih. Če se to zgodi, izostrite z ročnim ostrenjem ( Using manual focus ) ali poskusite naslednje:

  1. Izberite meni filma [ Način samodejnega ostrenja ] [ Single AF ] (privzeta nastavitev) pred začetkom snemanja filma.
  2. Uokvirite drug motiv (na isti razdalji od fotoaparata kot predvideni motiv) na sredino okvirja, pritisnite gumb ( ) za začetek snemanja in spreminjanje kompozicije.