Önce bunu oku

Bu kılavuzdaki açıklamalar
Bilgi ve önlemler

Bu kılavuzdaki açıklamalar

Bilgi ve önlemler

Hayatboyu Öğrenme

Nikon'un sürekli ürün desteği ve eğitimine yönelik “Yaşam boyu öğrenme” taahhüdünün bir parçası olarak, sürekli güncellenen bilgiler aşağıdaki web sitelerinde çevrimiçi olarak mevcuttur:

En son ürün bilgileri, ipuçları, sık sorulan soruların (SSS) yanıtları ve dijital görüntüleme ve fotoğrafçılıkla ilgili genel tavsiyeler hakkında güncel bilgiler almak için bu web sitelerini ziyaret edin. Bölgenizdeki Nikon temsilcisinden ek bilgi alınabilir. İletişim bilgileri için aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.
https://imaging.nikon.com/

Önemli fotoğraflar çekmeden önce

Önemli durumlarda (örneğin düğünlerde veya seyahate çıkmadan önce) fotoğraf çekmeden önce, kameranın normal şekilde çalıştığından emin olmak için bir deneme çekimi yapın. Nikon , ürün arızasından kaynaklanabilecek zararlardan veya kar kayıplarından sorumlu tutulamaz.

Yalnızca Nikon marka elektronik aksesuarları kullanın

Nikon COOLPIX fotoğraf makineleri en yüksek standartlarda tasarlanmıştır ve karmaşık elektronik devreler içerir. Yalnızca Nikon tarafından bu Nikon dijital fotoğraf makinesiyle kullanım için onaylanan Nikon marka elektronik aksesuarlar (pil şarj cihazları, piller, AC adaptörleri ve USB kabloları dahil), bu elektronik devrenin işletim ve güvenlik gereksinimleri dahilinde çalışacak şekilde tasarlanmış ve kanıtlanmıştır.
NIKON'A AİT OLMAYAN ELEKTRONİK AKSESUARLARIN KULLANIMI, KAMERAYA ZARAR VEREBİLİR VE NIKON GARANTİYİ GEÇERSİZ KIYABİLİR.
Bir aksesuarın orijinal bir Nikon ürünü olduğunu gösteren holografik bir mühür, özel şarj edilebilir Li-ion pile yapıştırılmıştır.

Nikon holografik mührü taşımayan üçüncü taraf şarj edilebilir Li-ion pillerin kullanılması, fotoğraf makinesinin normal çalışmasına engel olabilir veya pillerin aşırı ısınmasına, tutuşmasına, patlamasına veya akmasına neden olabilir.
Nikon marka aksesuarlar hakkında daha fazla bilgi için yerel yetkili bir Nikon bayisi ile iletişime geçin.

Kılavuzlar hakkında

Telif hakkı bildirimlerine uyun

Telif hakkı yasası uyarınca, fotoğraf makinesi ile yapılan telif hakkı alınmış eserlerin fotoğrafları veya kayıtları, telif hakkı sahibinin izni olmadan kullanılamaz. Kişisel kullanım için istisnalar geçerlidir, ancak sergilerin veya canlı performansların fotoğrafları veya kayıtları söz konusu olduğunda kişisel kullanımın bile kısıtlanabileceğini unutmayın.

Veri depolama cihazlarının atılması

Lütfen resimlerin silinmesinin veya hafıza kartları gibi veri depolama cihazlarının formatlanmasının orijinal resim verilerini tamamen silmediğini unutmayın. Silinen dosyalar bazen ticari olarak satılan yazılımlar kullanılarak atılan depolama cihazlarından kurtarılabilir ve bu da potansiyel olarak kişisel görüntü verilerinin kötü amaçlı kullanımına neden olabilir. Bu tür verilerin gizliliğini sağlamak kullanıcının sorumluluğundadır.

Bir veri depolama cihazını atmadan veya mülkiyeti başka bir kişiye devretmeden önce, kurulum menüsünde kameranın tüm ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. [ Tümünü sıfırla ]. Sıfırladıktan sonra, ticari silme yazılımı kullanarak cihazdaki tüm verileri silin veya kurulum menüsünde cihazı biçimlendirin [ Kartı biçimlendir ], ardından özel bilgi içermeyen resimlerle (örneğin, boş gökyüzü resimleri) tamamen doldurun. Hafıza kartlarını fiziksel olarak yok ederken yaralanma veya mal hasarını önlemek için özen gösterilmelidir.

uygunluk işareti

Kameranın uyduğu uygunluk işaretlerini görüntülemek için aşağıdaki prosedürü izleyin.
basın buton seçme (kurmak) buton uygunluk işareti buton