Görüntüleri bir bilgisayara aktarma

Verilen USB kablosunu kullanarak kamerayı bağlayın. Ardından resimleri görüntülemek ve düzenlemek üzere bilgisayara kopyalamak için Nikon NX Studio yazılımını kullanabilirsiniz.

NX Studio'yu Yükleme
NX Studio kullanarak resimleri bir bilgisayara kopyalama

NX Studio'yu Yükleme

NX Studio'yu kurarken bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Sistem gereksinimleri ve diğer bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

NX Studio kullanarak resimleri bir bilgisayara kopyalama

Ayrıntılı talimatlar için çevrimiçi yardıma bakın.

 1. Kamerayı bilgisayara bağlayın.
  • Fotoğraf makinesini kapattıktan ve bir hafıza kartının takıldığından emin olduktan sonra, verilen USB kablosunu gösterildiği gibi bağlayın.
 2. Aç kamerayı.
  • NX Studio'nun Nikon Transfer 2 bileşeni başlayacaktır. Nikon Transfer 2 görüntü aktarım yazılımı, NX Studio ile birlikte yüklenir.
  • Bir program seçmenizi isteyen bir mesaj görüntülenirse, Nikon Transfer 2'yi seçin.
  • Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, NX Studio'yu başlatın ve “İçe Aktar” simgesine tıklayın.
 3. [ Aktarımı Başlat ] öğesine tıklayın.
  • Hafıza kartındaki resimler bilgisayara kopyalanacaktır.
 4. Kamerayı kapatın.
  • Aktarım tamamlandığında USB kablosunu çıkarın.

Windows 10 ve Windows 8.1

Windows 10 ve Windows 8.1, kamera bağlandığında bir Otomatik Kullan istemi görüntüleyebilir.

İletişim kutusuna tıklayın ve ardından Nikon Transfer 2'yi seçmek için [Nikon Transfer 2 ]'ye tıklayın.

Mac os işletim sistemi

Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, kameranın bağlı olduğunu onaylayın ve ardından Image Capture'ı (macOS ile birlikte gelen bir uygulama) başlatın ve kamera algılandığında açılan uygulama olarak Nikon Transfer 2'yi seçin.

Videoları aktarma

Farklı bir marka veya modeldeki bir kameraya takılıyken hafıza kartından video aktarmaya çalışmayın. Bunu yapmak, videoların aktarılmadan silinmesine neden olabilir.

Bilgisayarlara bağlanma

 • Aktarım devam ederken kamerayı kapatmayın veya USB kablosunu çıkarmayın.
 • Zorlamayın veya konektörleri açılı olarak yerleştirmeye çalışmayın. Ayrıca kabloyu çıkarırken konektörleri düz tuttuğunuzdan emin olun.
 • Bir kabloyu bağlamadan veya bağlantısını kesmeden önce her zaman kamerayı kapatın.
 • Diğer tüm USB destekli aygıtların bilgisayarla olan bağlantısını kesin. Fotoğraf makinesini ve USB ile çalışan diğer cihazları aynı bilgisayara aynı anda bağlamak, fotoğraf makinesinin arızalanmasına veya bilgisayardan aşırı güç beslemesine neden olarak fotoğraf makinesine veya hafıza kartına zarar verebilir.
 • Kamera pilinin yeterince şarjlı olduğundan emin olun. EH-5d AC Adaptörü ve EP-5C Güç Konektörü (her ikisi de ayrı olarak satılır) kullanılırsa, bu kameraya elektrik prizinden güç sağlanabilir. Hiçbir koşulda EH-5d dışında bir AC adaptörü kullanmayın. Bu önlemin alınmaması, kameranın aşırı ısınmasına veya hasar görmesine neden olabilir.

USB hub'ları

Kamerayı doğrudan bilgisayara bağlayın; kabloyu bir USB hub veya klavye aracılığıyla bağlamayın. Kamerayı önceden kurulmuş bir USB bağlantı noktasına bağlayın.

Kart okuyucu kullanma

Resimler, üçüncü şahıs kart okuyucusuna takılı bir hafıza kartından da kopyalanabilir. Ancak kartın kart okuyucu ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.