Speedlight flaş birimleri (harici flaş üniteleri)

Aşağıdaki Speedlight Flaş Birimleri kamerayla kullanılabilir. Standart i-TTL flaş işlevi mevcuttur.

Speedlight'ı Takma

Yerleşik flaş hakkında notlar

Bu fotoğraf makinesinin dahili flaşı, Speedlight Flaş Birimi takılıyken kullanılamaz.
Bir Speedlight Flaş Birimi takılıyken dahili flaşı kaldırmayın. Bunu yapmak Speedlight Flaş Birimi'ne çarparak ürüne zarar verebilir.

Yalnızca Nikon flaş aksesuarlarını kullanın

Yalnızca Nikon Speedlight Flaş Birimlerini kullanın. Diğer üreticilerin flaş üniteleri (kameranın X senk kontağına 250 V'un üzerinde voltaj uygulanmış veya aksesuar kızağı kontağında kısa devreye neden olan) yalnızca normal çalışmayı engellemekle kalmaz, aynı zamanda kameranın veya flaşın senkronizasyon devresine de zarar verir.

Speedlight Flaş Birimlerini (harici flaş üniteleri) kullanma hakkında notlar

Yakalanan görüntüde vinyet oluşuyorsa, kamera ile konu arasına biraz mesafe koymaya çalışın veya parasoley çıkarın.

Speedlight Flaş Birimi ile birlikte kullanılabilen işlevler

SB-5000SB-700SB-500
i-TTLi-TTL dengeli dolgu flaşı---
Standart
i-TTL flaş
AAOtomatik diyafram flaşı--
ATTL olmayan otomatik flaş---
Mmanuel flaş-
GNMesafe öncelikli manuel flaş-
RPTtekrarlayan flaş--
Kırmızı göz azaltma

i-TTL flaş hakkında notlar

  • Speedlight Flaş Birimi'nin flaş çıkışını ayarlamak için bir özneden yansıyan ışığı ölçmek için monitör ön flaşları ateşlenir.
    • Standart i-TTL flaş: Flaş çıkışı, arka plan ışığı dikkate alınmadan ana konunun parlaklığına göre uygun pozlamayı elde etmek için ayarlanır. Bu ayar, ana konulara vurgu yaparak fotoğraf çekmek için idealdir.
  • i-TTL flaş kullanarak çekim yaparken, fotoğraf çekmeden önce Speedlight Flaş Biriminin flaş kontrol modunu i-TTL olarak ayarlayın.

Speedlight Flaş Birimleri hakkında notlar

  • Bu fotoğraf makinesi flaş renk bilgisi iletişimini, Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyonu, FV kilidini, çok noktalı AF için AF yardımcı aydınlatmasını veya Speedlight Flaş Birimi kullanılırken kablosuz aydınlatma işlevini desteklemez.
  • SB-5000 veya SB-700 ile güçlü zum işlevini kullanırken, zum ana konumu merceğin odak uzunluğuna bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır.
  • Bir Speedlight Flaş Birimi kullanırken, zum geniş açı konumundaysa görüntünün çevresi karanlık görünebilir. Bu gibi durumlarda, SB-5000 veya SB-700'ün geniş panelini kullanın.
  • STBY (bekleme) olarak ayarlandığında Speedlight, kamerayla aynı anda açılır ve kapanır. Speedlight Flaş Birimi'nde flaş hazır göstergelerinin açık olduğunu onaylayın.
  • Daha fazla bilgi için Speedlight'ınızla birlikte verilen belgelere bakın.