Ürünle ilgilenmek

Cihazı kullanırken veya saklarken “ Güvenliğiniz için ” bölümündeki uyarılara ek olarak aşağıda açıklanan önlemlere uyun.

Kamera
Batarya
AC Şarj Adaptörü
Hafıza kartları

Kamera

Kameraya güçlü darbe uygulamayın

Ürün, güçlü darbe veya titreşime maruz kaldığında arızalanabilir. Ayrıca lense dokunmayın veya kuvvet uygulamayın.

Kuru tut

Suya daldırılırsa veya yüksek neme maruz kalırsa cihaz hasar görür.

Sökmeyin

Birçok hassas devreden oluştuğu için, hiçbir koşulda kamerayı sökmeyin.

Sıcaklıktaki ani değişikliklerden kaçının

Soğuk bir günde ısıtılan bir binaya girerken veya çıkarken olduğu gibi sıcaklıktaki ani değişiklikler, cihazın içinde yoğuşma oluşmasına neden olabilir. Yoğuşmayı önlemek için, cihazı ani sıcaklık değişikliklerine maruz bırakmadan önce bir taşıma çantasına veya plastik bir torbaya koyun.

Güçlü manyetik alanlardan uzak tutun

Bu cihazı güçlü elektromanyetik radyasyon veya manyetik alanlar oluşturan ekipmanların yakınında kullanmayın veya saklamayın. Bunu yapmak, veri kaybına veya kameranın arızalanmasına neden olabilir.

Lensi güneşe doğru tutmayın

Çekim yaparken veya objektif kapağı olmadan fotoğraf makinesini gözetimsiz bırakırken merceği güneşe veya diğer güçlü ışık kaynaklarına yöneltmekten kaçının. Güneş ışığı gibi güçlü ışık kaynakları merceğin içinde yoğunlaşır, bu da merceğin iç kısımlarında deformasyona veya görüntü sensöründe renk bozulmasına veya yanıklara neden olabilir. Objektif birkaç saniyeliğine güneşe doğru tutulsa bile, özellikle objektif telefoto konumundayken kamera zarar görebilir.
Objektifin iç parçaları deforme olduğunda, fotoğraf makinesi poz kontrolünü gerçekleştiremeyebilir.
Görüntü sensöründe renk bozulması veya yanma meydana geldiğinde görüntülerde pürüzler görünebilir.
Fotoğraf makinesini kullanmadığınız zamanlarda lens kapağını takmanız önerilir.

Lazerler ve diğer parlak ışık kaynakları

Kameranın görüntü sensörüne zarar verebileceğinden lazerleri veya diğer aşırı parlak ışık kaynaklarını merceğe yönlendirmeyin.

Güç kaynağını veya hafıza kartını çıkarmadan veya bağlantısını kesmeden önce ürünü kapatın.

Ürün açıkken veya görüntüler kaydedilirken veya silinirken pili çıkarmayın. Bu durumlarda gücü zorla kesmek, veri kaybına veya hafıza kartının veya dahili devrelerin zarar görmesine neden olabilir.

monitör hakkında notlar

Batarya

Kullanım için önlemler

Pili şarj etmek

Fotoğraf makinesini kullanmadan önce pil seviyesini kontrol edin ve gerekirse pili değiştirin veya şarj edin.

Yedek pil taşımak

Önemli durumlarda fotoğraf çekerken mümkünse tam şarjlı yedek piller taşıyın.

Pili soğukken kullanma

Soğuk günlerde pillerin kapasitesi azalma eğilimindedir. Düşük sıcaklıkta bitmiş bir pil kullanılırsa, kamera açılmayabilir. Yedek pilleri sıcak bir yerde saklayın ve gerektiğinde değiştirin. Bir kez ısındığında, soğuk bir pil şarjının bir kısmını geri kazanabilir.

Pil terminalleri

Pil terminallerindeki kir, kameranın çalışmasını engelleyebilir. Pil terminalleri kirlenirse, kullanmadan önce temiz, kuru bir bezle silin.

Bitmiş bir pili şarj etme

Bitmiş bir pil fotoğraf makinesine takılıyken fotoğraf makinesinin açılması veya kapatılması pil ömrünün azalmasına neden olabilir. Kullanmadan önce bitmiş pili şarj edin.

Pilin saklanması

Pil ömrü

Oda sıcaklığında kullanıldığında, tam olarak şarj edilmiş bir pilin şarjını koruduğu süredeki belirgin bir düşüş, pilin değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Yeni bir pil satın alın.

Kullanılmış pillerin geri dönüştürülmesi

Şarj edilebilir pilleri yerel düzenlemelere uygun olarak geri dönüştürün, önce terminalleri bantla yalıttığınızdan emin olun.

AC Şarj Adaptörü

Hafıza kartları

Kullanım için önlemler

biçimlendirme