<Svarbu> Pastabos dėl atsparumo sutrenkimams, vandeniui ir dulkėms bei kondensacijos
- Čia aprašytos atsparumo smūgiams, nepralaidumo vandeniui ir dulkėms savybės negarantuoja, kad fotoaparatas bus visiškai nepralaidus vandeniui ar negalės būti pažeistas ir nekils jokių problemų bet kokiomis sąlygomis.
- Nenumeskite ir netrenkite fotoaparato bei nedėkite ant jo sunkių daiktų, kad apsaugotumėte jį nuo pernelyg stiprių smūgių, vibracijų ar slėgio. Jei nepaisysite šio nurodymo, į fotoaparato vidų gali prasiskverbti vandens arba gali būti pažeisti hermetiški sandarikliai, todėl fotoaparato veikimas sutriks.
- Jūsų Nikon garantija netaikoma gedimams, kuriuos sukelia dėl netinkamo fotoaparato naudojimo į fotoaparato vidų prasiskverbęs vanduo.
Pastabos apie atsparumą sutrenkimams
Pastabos dėl atsparumo vandeniui ir dulkėms savybių
Pastabos dėl atsparumo smūgiams, vandeniui ir dulkėms savybių
Prieš naudojant fotoaparatą po vandeniu
Pastabos dėl darbinės temperatūros, drėgnio ir kondensacijos
Patikra ir remontas
Pastabos apie atsparumą sutrenkimams
Su šiuo fotoaparatu sėkmingai atliktas Nikon vidaus bandymas (kritimo iš 180 cm aukščio ant 5 cm storio fanerinės plokštės), atitinkantis „MIL-STD-810G w/Change 1 Method 516.7-Shock“* standartą.
Išvaizdos pokyčiai, tokie kaip nusilupę dažai ir deformacijos kritimo smūgio vietose, nėra vertinami atliekant Nikon vidaus bandymą.
- JAV Gynybos departamento bandymo metodų standartas. Šis bandymas atliekamas paruošiant 5 fotoaparatus, kurie visi turi būti numetami pakreipiant juos 26 kryptimis (8 kampų, 12 briaunų ir 6 plokštumos) – numetami iš 122 cm aukščio.
Pastabos dėl atsparumo vandeniui ir dulkėms savybių
Fotoaparatas atitinka JIS/IEC 8 nepralaidumo vandeniui klasę (IPX8) ir JIS/IEC 6 atsparumo dulkėms klasę (IP6X) ir suteikia galimybę fotografuoti po vandeniu iki 10 m gylyje ne ilgiau nei 60 minučių.*
- Ši klasė rodo, kad fotoaparatas buvo sukurtas taip, kad atlaikytų nurodytą vandens slėgį nurodytą laiką, kai fotoaparatas naudojamas Nikon apibrėžtais būdais.
- Šio fotoaparato atsparumas vandeniui buvo išbandytas tik gėlame vandenyje (baseinuose, upėse ir ežeruose) ir druskingame vandenyje.
- Vidinė šio fotoaparato dalis nėra atspari vandeniui. Dėl į fotoaparatą prasisunkusio vandens dalys gali surūdyti, todėl itin išaugs remonto išlaidos arba bus padaryta nepataisoma žala.
- Priedai nėra atsparūs vandeniui.
Pastabos dėl atsparumo smūgiams, vandeniui ir dulkėms savybių
- Fotoaparato nenumeskite, netrenkite į kitą kietą objektą, pvz., akmenį, nesvieskite jo į vandens paviršių.
- Apsaugokite fotoaparatą nuo smūgių, kuomet naudojate jį po vandeniu.
- Saugokite fotoaparatą nuo stiprios vandens srovių arba krioklių.
- Nenaudokite giliau nei 10 m po vandeniu.
- Nepaleiskite fotoaparato iš rankų po vandeniu. Šis fotoaparatas vandenyje neplūduriuoja.
- Nenaudokite fotoaparato po vandeniu nepertraukiamai ilgiau nei 60 minučių.
- Nedėkite šlapių atminties kortelių arba akumuliatoriaus į fotoaparatą.
- Jei fotoaparatas arba jūsų rankos drėgnos, neatidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio. Kitaip vanduo gali prasisunkti į fotoaparatą ir jį sugadinti.
- Akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio neatidarykite po vandeniu.
- Jei ant fotoaparato išorės arba po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu patektų drėgmės, pvz., skysčio arba vandens lašų, skystį iškart nušluostykite minkšta, sausa šluoste.
- Jei ant fotoaparato išorės arba po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu prikibo pašalinės medžiagos, ją nedelsdami pašalinkite pūstuku arba minkšta šluoste.
- Jei pašalinių medžiagų prikibo prie vandeniui nelaidaus tarpiklio (1) po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu, jas pašalinkite komplekte esančiu šepetėliu. Šio šepetėlio nenaudokite niekam kitam, išskyrus vandeniui nelaidžiam tarpikliui valyti.
- Ilgam nepalikite fotoaparato šaltomis sąlygomis arba šiltomis sąlygomis, kai temperatūra siekia 40°C ar daugiau.
- Tai gali pabloginti nepralaidumo vandeniui savybes.
- Kai naudojate fotoaparatą po vandeniu, įsitikinkite, kad vandens temperatūra yra 0–40°C.
- Fotoaparato nenaudokite karštosiose versmėse.
Prieš naudojant fotoaparatą po vandeniu
Prieš naudodami fotoaparatą po vandeniu, peržvelkite toliau pateiktus punktus.
- Įsitikinkite, ar akumuliatoriaus skyriuje arba po atminties kortelės lizdo dangteliu nėra jokių pašalinių medžiagų.
- Įsitikinkite, ar akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio vandeniui nelaidus tarpiklis nėra įskilęs arba deformuotas.
- Įsitikinkite, kad nuo fotoaparato neatsiskyrusi hidroizoliacija.
- Patikrinkite, ar akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės angos dangtelis yra tvirtai uždarytas.
- Stumkite dangtelį, kol jis spragtelėdamas užsifiksuos.
Pastabos dėl darbinės temperatūros, drėgnio ir kondensacijos
Šio fotoaparato veikimas išbandytas nuo –10°C iki +40°C temperatūroje.
Naudodami fotoaparatą šalto klimato regionuose arba dideliame aukštyje, laikykitės toliau nurodytų įspėjimų.
- Kai šalta, akumuliatoriaus veikimo savybės laikinai suprastėja. Prieš naudodami, palaikykite fotoaparatą ir akumuliatorius po drabužiais.
- Jei fotoaparatas bus ilgą laiką veikiamas itin žemos temperatūros, jo veikimo savybės gali suprastėti. Pavyzdžiui, įjungus fotoaparatą, ekranas gali atrodyti tamsesnis nei įprastai arba gali atsirasti liekamųjų vaizdų.
Aplinkos sąlygos, kurios gali sukelti kondensaciją
Esant itin dideliems temperatūros pokyčiams arba didelei drėgmei, pvz., žemiau apibūdintomis aplinkos sąlygomis, ekrano arba objektyvo viduje gali atsirasti kondensato (kondensacija). Tai nėra fotoaparato gedimas arba defektas.
- Fotoaparatas staiga panardinamas į šaltą vandenį, kai buvo laikomas šiltoje vietoje ant žemės.
- Fotoaparatas atnešamas į šiltą vietą iš šalto lauko, pvz., į pastato vidų.
- Akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelis atidaromas arba uždaromas itin drėgnoje aplinkoje.
Kondensacijos sumažinimas
- Atidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį, įdėkite fotoaparatą ir rinkoje parduodamą desikantą į talpyklą, pvz., plastikinį maišelį, ir užsandarinkite.
Sumažinus drėgmę fotoaparato viduje, mažai tikėtina, kad susidarys kondensatas. - Prieš naudodami fotoaparatą po vandeniu, nelaikykite jo vietose, kur jis gali įkaisti (pvz., ten, kur pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai).
Įkišus įkaitusį fotoaparatą į vandenį, dėl staigaus temperatūros pokyčio susidarys kondensatas.
Kondensato pašalinimas
- Išjunkite fotoaparatą ir atidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį, kai esate vietoje, kur temperatūra pastovi (venkite aukštos temperatūros, itin drėgnų, smėlėtų ar dulkėtų vietų).
Norėdami pašalinti kondensatą, išimkite akumuliatorių ir atminties kortelę ir palikite fotoaparatą su atidarytu akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės angos dangteliu, kad fotoaparatas prisitaikytų prie aplinkos temperatūros.
Patikra ir remontas
- Fotoaparatą sutrenkus, rekomenduojama pasikonsultuoti su savo vietiniu platintoju arba Nikon įgaliotuoju techninės priežiūros atstovu dėl nepralaidumo vandeniui savybių patvirtinimo (mokama paslauga).
- Jei hidroizoliacijos charakteristika suprastės, kreipkitės į platintoją arba Nikon įgaliotąjį techninės priežiūros atstovą. Praėjus vieniems metams hidroizoliacijos charakteristika gali suprastėti.
- Vandeniui prasiskverbus į fotoaparato vidų, nedelsdami baikite juo naudotis ir nuneškite jį Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.