Šajā nodaļā aprakstīts, kā uzņemt fotogrāfijas i un j režīmos. i un j režīmi ir automātiskie „notēmē un uzņem” režīmi, kuros lielāko daļu iestatījumu kontrolē kamera, reaģējot uz uzņemšanas apstākļiem; vienīgā atšķirība starp šiem režīmiem ir tā, ka zibspuldze j režīmā neuzplaiksnīs.

  1. Ieslēdziet kameru.

    Informācijas displejs un vadības panelis būs izgaismoti.

    Barošanas slēdzis

  2. Nospiediet grozāmā režīmu pārslēga fiksatora atbrīvošanas pogu kameras virspusē un pagrieziet grozāmo režīmu pārslēgu uz i vai j.

    Grozāmais režīmu pārslēgs

    Grozāmā režīmu pārslēga fiksatora atbrīvošanas poga

    Fotogrāfijas var kadrēt skatu meklētājā vai ekrānā (tiešais skats). Lai aktivizētu tiešo skatu, pagrieziet tiešā skata atlasītāju uz C un nospiediet a pogu.

    Tiešā skata atlasītājs

    a poga

    Attēlu kadrēšana skatu meklētājā

    Attēlu kadrēšana ekrānā (tiešais skats)

  3. Sagatavojiet kameru.

    Fotogrāfiju uzņemšana, izmantojot skatu meklētāju: kadrējot fotogrāfijas skatu meklētājā, turiet rokturi labajā rokā, bet ar kreiso roku satveriet kameras korpusu vai objektīvu. Atbalstiet elkoņus pret rumpi.

    Tiešais skats: kadrējot fotogrāfijas ekrānā, turiet rokturi labajā rokā, bet ar kreiso roku satveriet objektīvu.

    Fotogrāfiju kadrēšana portreta (vertikālā) orientācijā

    Kadrējot fotogrāfijas portreta (vertikālā) orientācijā, turiet kameru, kā parādīts nākamajos attēlos.

    Fotogrāfiju kadrēšana skatu meklētājā

    Fotogrāfiju kadrēšana ekrānā

  4. Kadrējiet fotogrāfiju.

    Fotogrāfiju uzņemšana, izmantojot skatu meklētāju: kadrējiet fotogrāfiju skatu meklētājā tā, lai galvenais objekts atrastos AF apgabala robežās.

    AF apgabala robežas

    Tiešais skats: esot aktīviem noklusējuma iestatījumiem, kamera automātiski nosaka sejas un atlasa fokusa punktu. Ja netiek noteikta neviena seja, izmantojiet kursortaustiņu, lai pozicionētu fokusa punktu uz galveno objektu.

    Fokusa punkts

    Tālummaiņas objektīva lietošana

    Izmantojiet tālummaiņas gredzenu, lai tuvinātu objektu tā, lai tas aizpildītu lielāko daļu kadra, vai tālinātu, palielinot redzamo laukumu galīgajā fotogrāfijā (izvēlieties lielāku fokusa garumu uz objektīva fokusa garuma skalas, lai tuvinātu, un mazāku fokusa garumu, lai tālinātu).

    Tuvināt Tālināt

    Tālummaiņas gredzens

  5. Nospiediet līdz pusei aizvara atbrīvošanas pogu.

    Fotogrāfiju uzņemšana, izmantojot skatu meklētāju: lai fokusētu kameru, nospiediet līdz pusei aizvara atbrīvošanas pogu (ja objekts ir slikti izgaismots, var iedegties AF palīggaismotājs). Kad fokusēšana ir pabeigta, skatu meklētājā parādīsies aktīvais fokusa punkts un fokusa indikators (I).

    Fokusa punkts

    Fokusa indikators

    Fokusa indikators Apraksts
    I Objekts ir fokusā.
    F Fokusa punkts atrodas starp kameru un objektu.
    H Fokusa punkts atrodas aiz objekta.
    FH
    (mirgo)
    Kamera nespēj fokusēties, izmantojot autofokusu (0 Labu rezultātu iegūšana, izmantojot autofokusu).

    Tiešais skats: kamerai fokusējoties, fokusa punkts mirgos zaļā krāsā. Ja kamera spēj fokusēties, fokusa punkts tiks parādīts zaļā krāsā; pretējā gadījumā fokusa punkts mirgos sarkanā krāsā.

    Fokusa punkts

  6. Uzņemiet.

    Lai uzņemtu fotogrāfiju, vienmērīgi nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam. Iedegsies atmiņas kartes piekļuves lampiņa, un ekrānā uz dažām sekundēm tiks parādīta fotogrāfija. Neņemiet ārā atmiņas karti, kā arī neizņemiet un neatvienojiet barošanas avotu, kamēr lampiņa nav nodzisusi un nav pabeigta ierakstīšana.

    Atmiņas kartes piekļuves lampiņa

    Lai izbeigtu tiešā skata režīmu, nospiediet a pogu.

    a poga

Gaidstāves aktivizēšanas taimeris (fotogrāfiju uzņemšana, izmantojot skatu meklētāju)

Ja aptuveni sešas sekundes netiks veiktas nekādas darbības, skatu meklētājs un daži vadības paneļa displeji izslēgsies, tādējādi samazinot akumulatora enerģijas patēriņu. Lai atkal aktivizētu displeju, nospiediet līdz pusei aizvara atbrīvošanas pogu. Laiku, kam jāpaiet, iekams ekspozīcijas mērītāji automātiski izslēdzas, var atlasīt, izmantojot pielāgoto iestatījumu c2 (Standby timer (Gaidstāves aktivizēšanas taimeris), 0 Gaidstāves aktivizēšanas taimeris).

Ekspozīcijas mērītāji ieslēgti

Ekspozīcijas mērītāji izslēgti

Iebūvētā zibspuldze

Ja i režīmā pareizai ekspozīcijai ir nepieciešams papildu apgaismojums, nospiežot līdz pusei aizvara atbrīvošanas pogu, automātiski pacelsies iebūvētā zibspuldze. Ja zibspuldze ir pacelta, fotogrāfijas var uzņemt tikai tad, kad ir parādīts zibspuldzes gatavības indikators (M). Ja zibspuldzes gatavības indikators nav parādīts, tas nozīmē, ka zibspuldze vēl tiek uzlādēta; uz brīdi noņemiet pirkstu no aizvara atbrīvošanas pogas un mēģiniet vēlreiz.

Skatu meklētājs

Live view (Tiešais skats)

Lai taupītu enerģiju, kad zibspuldze netiek izmantota, viegli paspiediet to uz leju, līdz tā ar klikšķi nofiksējas savā vietā.

Padomi par tiešā skata režīmu

Indikatoru skatīšana un paslēpšana

Nospiežot R pogu, var cikliski pārslēgties starp tālāk norādītajiem displejiem.

Virtuālais redzesloks   Informācija ieslēgta

Kadrēšanas rāmji   Informācija izslēgta

Tiešā skata tālummaiņas priekšskatījums

Nospiediet X (T) pogu, lai ekrānā redzamo skatu palielinātu līdz maksimums aptuveni 17 ×. Displeja labajā apakšējā stūrī pelēkā ierāmējumā tiks parādīts navigācijas logs. Izmantojiet kursortaustiņu, lai ritinātu uz kadra apgabaliem, kas nav redzami ekrānā, vai nospiediet W (Z), lai tālinātu.

X (T) poga

Navigācijas logs

Atpakaļskaitīšanas displejs

Atpakaļskaitīšanas displejs tiks parādīts 30 sekundes pirms tiešā skata automātiskas izbeigšanas (ja tiešais skats drīzumā tiks izslēgts, lai aizsargātu iekšējās shēmas, vai arī ja pielāgotajam iestatījumam c4—(Monitor off delay (Ekrāna izslēgšanās aizturēšana) > Live view (Tiešais skats); 0 Monitor off delay (Ekrāna izslēgšanās aizturēšana)) iestatītā opcija nav opcija No limit (Bez ierobežojumiem), taimera rādījums 5 s pirms ekrāna automātiskās izslēgšanās kļūs sarkans). Atkarībā no uzņemšanas apstākļiem taimeris var tikt parādīts tūlīt pēc tiešā skata režīma ieslēgšanas.

Ekrāna izslēgšanās aizturēšana (tiešais skats)

Ekrāns izslēgsies, ja aptuveni desmit minūtes netiks veiktas nekādas darbības. Laiku, iekams ekrāns automātiski izslēdzas, var atlasīt, izmantojot pielāgoto iestatījumu c4 (Monitor off delay (Ekrāna izslēgšanās aizturēšana), 0 Monitor off delay (Ekrāna izslēgšanās aizturēšana)) > Live view (Tiešais skats).

Ekspozīcija

Atkarībā no izvēlētā sižeta ekspozīcija var atšķirties no tās, ko varētu iegūt, ja netiktu izmantots tiešā skata režīms.

Uzņemšana tiešā skata režīmā

Lai neļautu gaismai iekļūt caur skatu meklētāju un mijiedarboties ar fotogrāfijām un ekspozīciju, pirms uzņemšanas var noņemt actiņas gumijas ietvaru un aizsegt skatu meklētāju ar piegādes komplektā iekļauto actiņas vāciņu (0 Aizsedziet skatu meklētāju).

Lai gan ekrānā var parādīties robainas malas, krāsu bārkstis, muarē efekts un spilgti plankumi, vai arī, ja objekts ir īslaicīgi apgaismots ar stroboskopu vai citu spilgtu momentānas gaismas avotu, var parādīties spilgti apgabali ar uzplaiksnījuma un cita saraustīta apgaismojuma pazīmēm, tomēr tas neparādīsies galīgajā attēlā. Turklāt, uzņemot kustīgus objektus, var parādīties deformācija, īpaši, ja kamera tiek panoramēta horizontāli vai objekts horizontāli lielā ātrumā pārvietojas cauri kadram. Mirgoņu un joslas, kas ekrānā parādās, uzņemot fluorescējošā, dzīvsudraba vai nātrija tvaiku lampu apgaismojumā, var samazināt, izmantojot video uzņemšanas izvēlnes opciju Flicker reduction (Mirgoņas samazināšana) (0 Flicker reduction (Mirgoņas samazināšana)); tomēr pie noteiktiem aizvara ātrumiem minētie efekti galīgajā fotogrāfijā var būt redzami. Fotografējot tiešā skata režīmā, izvairieties vērst kameru pret sauli vai citiem spēcīgiem gaismas avotiem. Šīs piesardzības prasības neievērošana var būt kameras iekšējās shēmas bojājumu cēlonis.

Tiešā skata režīmu lietojot ilgāku laiku, rokturis un ap ekrānu esošās kameras daļas var sakarst. Tas nenorāda uz darbības traucējumiem.

Šī zona kļūst īpaši karsta.