Sätetel peale K (Choose color temp. (Värvitemperatuuri valik)) saab valge tasakaalu „peenhäälestada”, et kompenseerida valgusallika värvimuutusi või lisada pildile soovitud värvinihet.

  1. Kuvage peenhäälestuse valikud.

    Tõstke esile üks valge tasakaalu valikutest ja vajutage 2 (alammenüü kuvamisel valige soovitud suvand ja vajutage uuesti 2 peenhäälestuse valikute kuvamiseks; eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu peenhäälestuse kohta vt „Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu peenhäälestus”, 0 Eelseadistatud valge tasakaalu peenhäälestus).

  2. Valge tasakaalu peenhäälestus.

    Kasutage valge tasakaalu peenhäälestuseks mitmikvalijat. Valge tasakaalu saab peenhäälestada kollase (A)–sinise (B) teljel sammuga 0,5 ja rohelise (G)–fuksiinpunase (M) teljel sammuga 0,25. Horisontaalne (merevaikkollane-sinine) telg vastab värvitemperatuurile, samas kui vertikaalsel (roheline-fuksiinpunane) teljel on sarnane mõju vastavatele värvikompensatsiooni (color compensation, CC) filtritele. Horisontaaltelje skaala on sammuga u 5 miredit, vertikaaltelje skaala sammuga u 0,05 hajustiheduse ühikut.

    Koordinaadid

    Reguleerimine

  3. Vajutage J.

    Vajutage J sätete salvestamiseks ja foto võttemenüüsse naasmiseks. Peenhäälestatud valge tasakaalu korral kuvatakse juhtpaneelile tärn („U”).

Peenhäälestus reaalaja vaates

Valge tasakaalu peenhäälestuseks reaalaja vaates hoidke U nuppu ja kasutage mitmikvalijat. Vajutage 4 või 2 Merevaikkollase–Sinise ja 1 või 3 Rohelise–Fuksiinpunase jaoks.

U nupp

Valge tasakaalu peenhäälestus

Värvid peenhäälestuse telgedel on suhtelised, mitte absoluutsed. Näiteks liigutades kursorit B (sinise) suunas, kui valge tasakaalu jaoks on valitud „soe” seadistus, nagu J (Incandescent (hõõglamp)), muutuvad fotod veidi „külmemaks”, kuid mitte siniseks.

„Mired”

Iga värvitemperatuuri muutus tekitab madalamatel värvitemperatuuridel suurema värvierinevuse kui kõrgematel. Näiteks 1 000 K suurune muutus annab palju suurema erinevuse värvitemperatuuril 3 000 K kui värvitemperatuuril 6 000 K. Mired, mis arvutatakse, korrutades värvitemperatuuri pöördväärtuse teguriga 10 6, on värvitemperatuuri mõõt, mis arvestab sellist erinevust ja on sellisena värvitemperatuuri kompensatsioonifiltrites kasutatav ühik. Näiteks:

  • 4 000 K–3 000 K (erinevus 1 000 K) = 83 miredit
  • 7 000 K–6 000 K (erinevus 1 000 K) = 24 miredit