Rūpes par kameru

Ilgtermiņa uzglabāšana

Ja kamera netiks lietota ilgāku laiku, izņemiet akumulatoru. Pirms akumulatora izņemšanas pārbaudiet, vai kamera ir izslēgta.
Neglabājiet kameru vietās, kur:

  • ir slikti vēdināmi vai pakļauti mitrumam virs 60%
  • atrodas blakus iekārtām, kas rada spēcīgus elektromagnētiskos laukus, piemēram, televizoriem vai radio
  • ir pakļauti temperatūrai virs 50 °C (122 °F) vai zem –10 °C (14 °F)

Tīrīšana

Procedūra atšķiras atkarībā no daļas, kurai nepieciešama tīrīšana. Procedūras ir sīkāk aprakstītas zemāk.

  • Neizmantojiet alkoholu, šķīdinātāju vai citas gaistošas ķīmiskas vielas.

Kameras korpuss

Izmantojiet pūtēju, lai noņemtu putekļus un savārstījumu, pēc tam uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli ar destilētā ūdenī viegli samitrinātu drānu un kārtīgi nosusiniet kameru.
Svarīgi! Garantija neattiecas uz tālāk norādītajām lietām.

  • bojājumiem, kas radušies putekļu, smilšu vai citu svešķermeņu iekļūšanas kamerā dēļ, un
  • bojājumus, kas radušies, izmantojot aerosola pūtēju pārāk tuvu kamerai.

Objektīvs un skatu meklētājs

Šie stikla elementi ir viegli sabojājami: notīriet putekļus un pūkas ar pūtēju. Ja izmantojat aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūšanu, kas var sabojāt stikla elementus. Lai noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus, uz mīkstas drānas uzklājiet nelielu daudzumu objektīva tīrīšanas līdzekļa un rūpīgi notīriet.

Monitors

Notīriet putekļus un savārstījumus ar pūtēju. Noņemot pirkstu nospiedumus un citus traipus, viegli noslaukiet virsmu ar mīkstu drānu vai zamšādu. Neizdariet spiedienu, jo tas var izraisīt bojājumus vai darbības traucējumus.

Manuāla tīrīšana

Netīrumi vai putekļi, kas iekļūst kamerā, mainot objektīvus vai noņemot korpusa vāciņu, var pielipt attēla sensora virsmai un ietekmēt jūsu fotogrāfijas. Sensoru var tīrīt manuāli, kā aprakstīts tālāk. Tomēr ņemiet vērā, ka sensors ir ļoti delikāts un viegli sabojājams; mēs iesakām manuālo tīrīšanu veikt tikai Nikon pilnvarots servisa pārstāvis.

  1. Izslēdziet kameru un noņemiet objektīvu.
  2. Turot kameru tā, lai tajā varētu iekļūt gaisma, pārbaudiet, vai attēla sensorā nav putekļu vai pūku.

    Ja nav svešķermeņu, pārejiet uz 4. darbību.
  3. Ar pūtēju notīriet no sensora putekļus un pūkas.
    • Neizmantojiet pūtēju suku. Sari var sabojāt sensoru.
    • Netīrumus, kurus nevar noņemt ar pūtēju, var noņemt tikai Nikon pilnvarots servisa personāls. Nekādā gadījumā nedrīkst pieskarties vai noslaucīt sensoru.
  4. Nomainiet objektīvu vai komplektācijā iekļauto korpusa vāciņu.

Svešķermeņi uz attēla sensora

Svešķeri, kas iekļūst kamerā, kad tiek noņemti vai nomainīti objektīvi vai korpusa vāciņi (vai retos gadījumos smērviela vai smalkas daļiņas no pašas kameras), var pielipt attēla sensoram, kur tas var parādīties fotogrāfijās, kas uzņemtas noteiktos apstākļos. Lai novērstu svešķermeņu iekļūšanu, uzliekot korpusa vāciņu vai mainot objektīvus, izvairieties no putekļainas vides un noteikti noņemiet visus putekļus un citus svešķermeņus, kas varētu būt pielipuši kameras stiprinājumam, objektīva stiprinājumam vai korpusa vāciņam. Lai aizsargātu kameru, kad nav ievietots objektīvs, noteikti uzmainiet komplektācijā iekļauto korpusa vāciņu. Ja pie attēla sensora nav pielipuši svešķermeņi, notīriet attēla sensoru, kā aprakstīts sadaļā “Manuālā tīrīšana” ( Manuāla tīrīšana ), vai arī notīriet sensoru pilnvarotam Nikon servisa personālam. Fotogrāfijas, kuras skārusi svešķermeņu klātbūtne uz sensora, var retušēt, izmantojot dažās attēlveidošanas lietojumprogrammās pieejamās tīra attēla opcijas.

Kameras un piederumu apkope

Kamera ir precīza ierīce, un tai nepieciešama regulāra apkope; Nikon iesaka kameru pārbaudīt reizi divos gados un veikt tās apkopi reizi trīs līdz piecos gados (ņemiet vērā, ka par šiem pakalpojumiem tiek piemērota maksa).

  • Bieža pārbaude un apkope ir īpaši ieteicama, ja kamera tiek izmantota profesionāli.
  • Pārbaudot vai apkopjot kameru, ir jāiekļauj visi ar kameru regulāri izmantotie piederumi, piemēram, objektīvi vai papildu zibspuldzes.