Kameras un akumulatora kopšana: piesardzības pasākumi
Nenometiet: ja ierīce tiek pakļauta spēcīgiem triecieniem vai vibrācijai, tai var rasties darbības traucējumi.
Uzturiet sausu: šis izstrādājums nav ūdensdrošs; ja tas ir ticis iegremdēts ūdenī vai pakļauts liela mitruma iedarbībai, tam var rasties darbības traucējumi. Iekšējā mehānisma rūsēšana var radīt neatgriezeniskus bojājumus.
Izvairieties no pēkšņām temperatūras svārstībām: straujas temperatūras svārstības, kas aukstā dienā rodas, ieejot apkurinātā ēkā, vai izejot no tās, ierīcē var izraisīt kondensēšanos. Lai nepieļautu mitruma kondensēšanos, iekams pakļaut ierīci straujām temperatūras svārstībām, ievietojiet to transportēšanas futlārī vai plastmasas maisā.
Nenovietojiet spēcīga magnētiska lauka tuvumā: nelietojiet un neuzglabājiet ierīci tādu iekārtu tuvumā, kas ģenerē spēcīgu elektromagnētisko starojumu vai magnētisko lauku. Spēcīgi statiskie lādiņi vai magnētiskie lauki, ko rada, piemēram, radioraidītāji, var radīt ekrāna darbības traucējumus, sabojāt atmiņas kartē saglabātos datus vai ietekmēt izstrādājuma iekšējo elektrisko shēmu.
Neatstājiet objektīvu pavērstu pret sauli: neatstājiet objektīvu ilgāku laiku pavērstu pret sauli vai citu spēcīgu gaismas avotu. Intensīva gaisma var pasliktināt attēla sensora darbību vai radīt fotogrāfijās baltu izplūdumu efektu.
Izslēdziet izstrādājumu, iekams izņemt vai atvienot barošanas avotu: neatvienojiet ierīci no strāvas un neizņemiet akumulatoru, kamēr tā ir ieslēgta vai kamēr tiek ierakstīti vai dzēsti attēli. Enerģijas padeves piespiedu pārtraukšanas šādos apstākļos sekas var būt datu zaudēšana vai izstrādājuma atmiņas vai iekšējās shēmas bojājumi. Lai nepieļautu nejaušu enerģijas padeves pārtraukumu, izvairieties pārvietot ierīci no vienas vietas uz citu, kamēr ir pievienots maiņstrāvas adapteris.
Tīrīšana: tīrot kameras korpusu, izmantojiet pūtēju, lai uzmanīgi notīrītu putekļus un plūksnas, pēc tam to uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet visas smiltis vai sāli, izmantojot drānu, kas viegli samitrināta tīrā ūdenī, un pēc tam kārtīgi nožāvējiet kameru.
Objektīvu un spoguli var viegli sabojāt. Netīrumi un pūkas ir uzmanīgi jānoņem ar gaisa pūtēju. Lietojot aerosola pūtēju, turiet aerosola baloniņu vertikāli, lai neļautu izplūst šķidrumam. Lai no objektīva notīrītu pirkstu nospiedumus vai citus traipus, uzlieciet nedaudz objektīva tīrītāja uz mīkstas drānas un uzmanīgi noslaukiet objektīvu.
Informāciju par attēla sensora tīrīšanu skatiet sadaļā „Attēla sensora tīrīšana” (0 Attēla sensora tīrīšana).
Nepieskarieties aizvara aizkaram: aizvara aizkars ir ļoti plāns un to var viegli sabojāt. Nekādā gadījumā nevajag pielietot spēku aizkaram, bakstīt to ar tīrīšanas rīkiem vai pakļaut spēcīgām gaisa plūsmām no pūtēja. To darot, aizkaru var saskrāpēt, deformēt vai pārplēst.
Uzglabāšana: lai nepieļautu pelējuma veidošanos, uzglabājiet kameru sausā, labi vēdināmā vietā. Ja izmantojat maiņstrāvas adapteri, atvienojiet to, lai nepieļautu aizdegšanos. Ja ierīce ilgāku laiku netiks izmantota, izņemiet akumulatoru, lai novērstu sūci, un uzglabājiet kameru plastmasas maisā, kas satur mitruma absorbentu. Tomēr neuzglabājiet kameras somu plastmasas maisā, jo tas var izraisīt materiāla bojāšanos. Ņemiet vērā, ka mitruma absorbents pakāpeniski zaudē spēju absorbēt mitrumu un tas ir regulāri jānomaina.
Lai nepieļautu aprasošanu vai pelējuma veidošanos, izņemiet kameru no glabātavas vismaz reizi mēnesī. Ieslēdziet kameru un dažas reizes atbrīvojiet aizvaru, pirms nolikt to atpakaļ.
Akumulatoru uzglabājiet vēsā, sausā vietā. Pirms nolikt akumulatoru uzglabāšanai, uzlieciet kontakta vāku.
Piezīmes par ekrānu: ekrāns ir izgatavots ar ārkārtīgi augstu precizitāti; tam ir vismaz 99,99% darbspējīgu pikseļu, un ne vairāk kā 0,01% pikseļu var trūkt vai būt bojāti. Tādēļ, lai arī šie displeji var saturēt vienmēr izgaismotus (baltus, sarkanus, zilus vai zaļus) vai vienmēr izslēgtus (melnus) pikseļus, tas nenorāda uz darbības traucējumiem un neietekmē attēlus, kas ierakstīti ar ierīci.
Spilgtā gaismā attēli ekrānā var būt grūti saskatāmi.
Nepielietojiet spēku pret ekrānu, jo tas var radīt bojājumus vai darbības traucējumus. Netīrumus vai pūkas no ekrāna var noņemt ar pūtēju. Traipus var notīrīt, uzmanīgi noslaukot tos ar mīkstu drānu vai zamšādu. Ja ekrāns saplīst, īpaši jāuzmanās, lai nesavainotos ar saplīsušo stiklu un neļautu ekrāna šķidrajiem kristāliem nonākt saskarē ar ādu vai iekļūt acīs un mutē.
Muarē efekts: muarē efekts ir mijiedarbība, kas rodas, ja attēlā esošs regulārs režģis, kas atkārtojas, piemēram, auduma raksts vai augstceltnes logu rinda, mijiedarbojas ar kameras attēla sensora režģi. Ja pamanāt fotogrāfijās muarē efektu, pamēģiniet mainīt attālumu līdz objektam, tuvināt vai tālināt uzņēmumu vai arī mainīt kameras leņķi.
Akumulators un lādētājs: akumulatori, nepareizi ar tiem apejoties, var iztecēt vai eksplodēt. Rīkojoties ar akumulatoriem un lādētājiem, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus:
- Izmantojiet tikai šai ierīcei apstiprinātus akumulatorus.
- Nepakļaujiet akumulatoru liesmām vai pārmērīgam karstumam.
- Uzturiet tīrus akumulatora kontaktus.
- Pirms akumulatora nomainīšanas izslēdziet ierīci.
- Ja akumulators netiek izmantots, izņemiet to no kameras vai lādētāja un uzlieciet tam kontakta vāku. Šīs ierīces patērē mazliet enerģijas arī tad, ja ir izslēgtas, un var iztukšot akumulatoru līdz tādam stāvoklim, ka tas vairs nefunkcionēs. Ja akumulators kādu laiku netiks izmantots, ievietojiet to kamerā un darbiniet to, līdz akumulators ir pilnībā iztukšots, tad izņemiet to un novietojiet uzglabāšanai vietā, kur vides temperatūra ir no 15 °C līdz 25 °C (neuzglabājiet ļoti karstās vai ļoti aukstās vietās). Atkārtojiet šo procesu vismaz reizi sešos mēnešos.
- Atkārtoti ieslēdzot un izslēdzot kameru, kad akumulators ir pilnībā izlādējies, samazinās akumulatora darbmūžs. Pilnība izlādējušies akumulatori pirms lietošanas ir jāuzlādē.
- Akumulatora lietošanas laikā var paaugstināties tā iekšējā temperatūra. Mēģinot uzlādēt sakarsušu akumulatoru, pasliktināsies akumulatora sniegums, un akumulators var neuzlādēties vai uzlādēties tikai daļēji. Pirms uzlādēt akumulatoru, pagaidiet, kamēr tas atdziest.
- Akumulatoru uzlādējiet telpās pie temperatūras no 5 °C līdz 35 °C. Nelietojiet akumulatoru, ja temperatūra ir zemāka par 0 °C vai augstāka par 40 °C; neievērojot šo brīdinājumu, var tikt bojāts akumulators vai pasliktināties tā sniegums. Akumulatoram var samazināties ietilpība un palielināties uzlādēšanai nepieciešamais laiks, ja akumulatora temperatūra ir no 0 °C līdz 15 °C un no 45 °C līdz 60 °C. Akumulators neuzlādēsies, ja tā temperatūra ir zemāka par 0 °C vai augstāka par 60 °C.
- Ja lampiņa CHARGE uzlādes laikā ātri mirgo (apmēram astoņas reizes sekundē), pārliecinieties, ka temperatūra ir pareizajā diapazonā, pēc tam atvienojiet lādētāju no strāvas avota, izņemiet akumulatoru no lādētāja un ievietojiet to atpakaļ. Ja problēma atkārtojas, nekavējoties pārtrauciet lietot akumulatoru un nogādājiet to kopā ar lādētāju Nikon pilnvarotam tehniskās apkopes pārstāvim.
- Uzlādes laikā nepārvietojiet lādētāju un nepieskarieties akumulatoram. Šī brīdinājuma neievērošana retos gadījumos var likt lādētājam parādīt, ka uzlāde ir pabeigta, lai gan akumulators ir uzlādējies tikai daļēji. Izņemiet akumulatoru un ievietojiet to atpakaļ, lai sāktu uzlādi no jauna.
- Akumulatora lādēšanas turpināšana pēc pilnas uzlādes var pasliktināt tā darbību.
- Ja ievērojami samazinās laiks, kurā pilnībā uzlādēts akumulators saglabā lādiņu, to izmantojot istabas temperatūrā, tas norāda, ka šis akumulators ir jānomaina. Iegādājieties jaunu akumulatoru EN-EL14a.
- Lietojiet lādētāju tikai ar saderīgiem akumulatoriem. Atvienojiet lādētāju no strāvas avota, ja tas netiek izmantots.
- Neradiet īssavienojumu lādētāja kontaktos. Neievērojot šo brīdinājumu, lādētājs var pārkarst un sabojāties.
- Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatoru. Uzņemot fotogrāfijas svarīgos pasākumos, sagatavojiet rezerves akumulatoru un uzturiet to pilnībā uzlādētu. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas var būt grūti iegādāties rezerves akumulatorus īsā laikā. Ņemiet vērā, ka aukstā laikā akumulatora kapacitātei ir tendence samazināties. Pirms aukstā laikā uzņemt fotogrāfijas ārā, pārliecinieties, vai akumulators ir pilnībā uzlādēts. Glabājiet rezerves akumulatoru siltā vietā un, ja nepieciešams, samainiet tos. Auksts akumulators pēc sasildīšanas var nedaudz atgūt uzlādes līmeni.
- Utilizējiet akumulatorus atbilstoši vietējiem noteikumiem, vispirms noteikti izolējot kontaktus ar lenti.