Selles jaotises kirjeldatakse fotode tegemist režiimides i ja j. i ja j on automaatsed „sihi-ja-pildista” režiimid, kus enamiku sätteid vastavalt võtteoludele määrab kaamera; ainus erinevus nende kahe vahel seisneb selles, et j režiimis välk ei tööta.

  1. Pöörake režiiminupp asendisse i või j.

    Režiiminupp

    Fotosid on võimalik kadreerida nii pildiotsijas kui ka ekraanil (reaalaja vaade). Reaalaja vaate alustamiseks pöörake reaalaja vaate lülitit.

    Reaalaja vaate lüliti

    Piltide kadreerimine pildiotsijas

    Piltide kadreerimine ekraanil (reaalaja vaade)

  2. Seadke kaamera valmis.

    Pildiotsijaga pildistamine: Fotode kadreerimisel pildiotsijas hoidke käepidet paremas käes ja toetage kaamera korpust või objektiivi vasaku käega. Toetage küünarnukid rinna külgedele.

    Reaalaja vaade: Fotode ekraanil kadreerimisel hoidke käepidet paremas käes ning toetage objektiivi vasaku käega.

    Fotode kadreerimine portree (püsti) paigutuses

    Portree (püsti) paigutuses fotode kadreerimisel hoidke kaamerat allpool kujutatud viisil.

    Fotode kadreerimine pildiotsijas

    Fotode ekraanil kadreerimine

  3. Kadreerige foto.

    Pildiotsijaga pildistamine: Kadreerige foto pildiotsijas nii, et põhiobjekt jääks vähemalt ühte 11 fookuspunktist.

    Fookuspunkt

    Reaalaja vaade: Vaikesätetel tuvastab kaamera automaatselt näod ja valib fookuspunkti. Kui ühtegi nägu ei tuvastatud, teravustab kaamera objektidele kaadri keskosa läheduses.

    Fookuspunkt

    Suumobjektiivi kasutamine

    Enne teravustamist pöörake fookuskauguse reguleerimiseks ja foto kadreerimiseks suumirõngast. Kasutage suumirõngast objekti lähemale suumimiseks, et see täidaks suurema osa kaadrist, või selle kaugemale suumimiseks, et suurendada lõppfotol nähtavat ala (lähemale suumimiseks valige objektiivi fookuskauguse skaalal pikem fookuskaugus, kaugemale suumimiseks lühem fookuskaugus).

    Lähemale
    suumimine

    Kaugemale
    suumimine

    Suumirõngas

  4. Vajutage päästik pooleldi alla.

    Pildiotsijaga pildistamine: Vajutage päästik teravustamiseks pooleldi alla (nõrgalt valgustatud objekti korral võib välklamp kerkida ja töötada automaatse teravustamise abi valgusti). Teravustamise lõpetamisel kõlab piiks (liikuva objekti korral võib piiks puududa) ja pildiotsijasse ilmub teravustamisnäidik (I).

    Teravustamisnäidik

    Teravustamisnäidik Kirjeldus
    I Objekt on fookuses.

    I

    (vilgub)

    Kaamera ei suuda teravustada automaatse teravustamise abil (0 Heade tulemuste saavutamine automaatse teravustamisega).

    Reaalaja vaade: Kaamera teravustamisel vilgub fookuspunkt roheliselt. Kui kaamera suudab teravustada, kuvatakse fookuspunkt roheliselt; vastasel juhul vilgub fookuspunkt punaselt.

  5. Pildistage.

    Foto tegemiseks vajutage päästik sujuvalt lõpuni alla. Mälukaardi juurdepääsu tuli süttib ning foto kuvatakse mõneks sekundiks ekraanile. Ärge väljutage mälukaarti ega eemaldage või lahutage toiteallikat enne, kui see tuli on kustunud ja salvestamine lõppenud.

    Mälukaardi juurdepääsu tuli

    Pöörake reaalaja vaate lülitit reaalaja vaatest väljumiseks.

Päästik

Kaamera päästik on kaheastmeline. Päästiku pooleldi alla vajutamisel kaamera teravustab. Pildistamiseks vajutage päästik lõpuni alla.

Teravustage: vajutage pooleldi alla

Pildistage: vajutage lõpuni alla

Samuti lõpetab päästiku pooleldi alla vajutamine taasesituse ning seab kaamera valmis koheseks kasutamiseks.

Stseeni automaatne valimine (stseeni automaatne valija)

Reaalaja vaate valimisel režiimis i või j analüüsib kaamera päästiku automaatseks teravustamiseks pooleldi alla vajutamisel automaatselt objekti ja valib sobiva võtterežiimi. Valitud režiim kuvatakse ekraanile.

c Portree Inimportree objektid
e Lähivõte Kaamerale lähedal olevad objektid
f Öine portree Tumedal taustal kadreeritud portree-objektid

Z Automaatne/

b Automaatne (ilma välguta)

Režiimile i või j sobilikud objektid või mis ei sobitu ülalpool loetletud kategooriatesse

Ooterežiimi taimer (pildiotsijaga pildistamine)

Aku säästmiseks lülitub pildiotsija kuva välja tegevuse puudumisel umbes kaheksa sekundi jooksul. Kuva taasaktiveerimiseks vajutage päästik pooleldi alla. Ajavahemikku kuni ooterežiimi taimeri automaatse aegumiseni saab valida häälestusmenüü suvandis Auto off timers (Automaatse väljalülituse taimerid) (0 Automaatse väljalülituse taimerid).

Säritusmõõturid väljas

Säritusmõõturid sees

Ooterežiimi taimer (reaalaja vaade)

Ekraan lülitub välja tegevuse puudumisel umbes kümne minuti jooksul. Ajavahemikku kuni ekraani automaatse väljalülitumiseni saab valida häälestusmenüü suvandis Auto off timers (Automaatse väljalülituse taimerid) (0 Automaatse väljalülituse taimerid).

Sisseehitatud välk

Lisavalgustuse vajadusel nõuetekohaseks särituseks režiimis i kerkib sisseehitatud välk automaatselt päästiku pooleldi alla vajutamisel (0 Automaatse avanemisega režiimid). Kerkinud välklambi korral on pildistamine võimalik ainult siis, kui on kuvatud välklambi valmisoleku näidik (M). Kui välklambi valmisoleku näidik puudub, toimub välklambi laadimine; eemaldage sõrm lühidalt päästikult ja proovige uuesti.

Välgu mittekasutamisel seadke see tagasi suletud asendisse, vajutades seda õrnalt allapoole, kuni lukusti kohale klõpsatab.

Reaalaja vaate suumitud eelvaade

Vajutage X nuppu vaate suurendamiseks ekraanil maksimaalselt kuni u 8,3 ×. Kuva alumisse paremasse nurka ilmub hallis raamis navigatsiooniaken. Kasutage mitmikvalijat ekraanil mittenähtavatele kaadri aladele kerimiseks või vajutage W (Q) kaugemale suumimiseks. Vajutage J suumist väljumiseks.

X nupp

Navigatsiooniaken

Reaalaja vaates pildistamine

Kuigi need ei ilmu lõpp-pildil, võivad ekraanil ilmuda sakilised ääred, värvide rikkumine, muaree ja eredad laigud ning vilkuvate märkide ja teiste vahelduvate valgusallikatega alades või objekti lühidal valgustamisel stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga võivad ilmuda eredad piirkonnad või triibud. Lisaks võib moonutus esineda liikuvate objektide korral, seda eriti horisontaalse panoraamvõtte või horisontaalselt suurel kiirusel läbi kaadri liikuva objekti korral. Luminofoor-, elavhõbe-kvarts- või naatriumlampide kasutamisel ekraanil nähtavat värelust ja tükeldust saab vähendada valiku Flicker reduction (Väreluse vähendamine) (0 Väreluse vähendamine) abil, kuid need võivad mõningatel säriaegadel siiski jääda lõppfotol nähtavaks. Vältige kaamera sihtimist päikese või teiste tugevate valgusallikate suunas. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada kaamera elektroonika kahjustusi. Reaalaja vaade lõpeb automaatselt režiiminupu pööramisel asendisse g või selle asendist g teisele sättele pööramisel.

Et vältida läbi pildiotsija siseneva valguse fotol ilmumist või särituse rikkumist, soovitame enne pildistamist ilma silma pildiotsija juures hoidmata katta pildiotsija käega või muude esemetega, näiteks valikulise okulaari kattega (0 Katke pildiotsija).

Säritus

Olenevalt stseenist võib säritus erineda sellest, mis saadakse, kui reaalaja vaadet ei kasutata.

HDMI

HDMI videoseadmega ühendatud kaamera korral kuvab videoseade vaate läbi objektiivi. HDMI-CEC-i toetava seadme korral valige enne reaalaja vaates pildistamist Off (Väljas) häälestusmenüü punktis HDMI > Device control (Seadme juhtimine) (0 Kaamera juhtimine televiisori kaugjuhtimispuldiga).