Sisseehitatud välku saab kasutada mitte ainult ebapiisava loomuliku valgustuse korral, vaid ka varjude ja tagantvalgustatud objektide täitmiseks või sära lisamiseks objekti silmadesse.

Automaatse avanemisega režiimid

Režiimides i, k, n, o, S, T, U ja ' avaneb sisseehitatud välk automaatselt ja töötab vastavalt vajadusele.

  1. Valige välgurežiim.

    Hoides M (Y) nuppu all, pöörake käsuvaliku nuppu kuni soovitud välgurežiimi kuvamiseni.

    M (Y) nupp

    Käsuvaliku nupp

  2. Pildistage.

    Välklamp kerkib vastavalt vajadusele päästiku pooleldi alla vajutamisel ja töötab pildistamise hetkel. Kui välklamp automaatselt ei kerki, ärge üritage seda käega tõsta. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib välklampi kahjustada.

Välgurežiimid

Kasutatavad on järgmised välgurežiimid:

  • No (automaatne): Halva valgustuse või tagant valgustatud objekti korral tõuseb välk automaatselt päästiku pooleldi alla vajutamisel ja töötab vastavalt vajadusele. Ei ole kasutatav režiimis o.
  • Njo (automaatne +punasilmsuse vähendamine): Kasutage portreede jaoks. Välklamp kerkib ja töötab vastavalt vajadusele, kuid enne selle töötamist süttib punasilmsuse vähendamise tuli „punasilmsuse” vähendamise abistamiseks. Ei ole kasutatav režiimis o.
  • Njr (automaatne aeglane sünkroniseerimine + punasilmsus): Sama, mis automaatne koos punasilmsuse vähendamisega, kuid taustavalgustuse tabamiseks kasutatakse pikki säriaegu. Kasutage öiste või nõrgas valguses portreede jaoks. Kasutatav o režiimis.
  • Nr (automaatne aeglane sünkroniseerimine): Taustavalgustuse püüdmiseks öösel või nõrgas valgustuses võtete korral kasutatakse pikki säriaegu. Kasutatav o režiimis.
  • j (välk väljas): Välklamp ei tööta.

Teabeekraan

Välgurežiimi on samuti võimalik valida teabeekraanil (0 R (teabe) nupp).

Käsitsi avamisrežiimid

Režiimides P, S, A ja M tuleb välklampi tõsta käsitsi. Välk ei tööta, kui see ei ole tõstetud.

  1. Tõstke välklamp üles.

    Välklambi tõstmiseks vajutage M (Y) nuppu. Pidage silmas, et ühendatud välise välguseadme korral sisseehitatud välk ei tõuse; jätkake sammuga 2.

    M (Y) nupp

  2. Valige välgurežiim.

    Hoides M (Y) nuppu all, pöörake käsuvaliku nuppu kuni soovitud välgurežiimi kuvamiseni.

    M (Y) nupp

    Käsuvaliku nupp

  3. Pildistage.

    Välk töötab iga kord pildi tegemisel.

Välgurežiimid

Kasutatavad on järgmised välgurežiimid:

  • N (täitevälk): Välklamp töötab iga võttega.
  • Nj (punasilmsuse vähendamine): Kasutage portreede jaoks. Välk töötab iga võttega, kuid enne selle töötamist süttib punasilmsuse vähendamise tuli abistamiseks „punasilmsuse” vähendamisel.
  • Njp (aeglane sünkroniseerimine + punasilmsus): Sama, mis „punasilmsuse vähendamine” ülalpool, välja arvatud, et säriaeg pikeneb automaatselt taustavalguse tabamiseks öösel või nõrga valgustuse korral. Kasutage portreedele taustavalguse lisamiseks. Puudub režiimides S ja M.
  • Np (aeglane sünkroniseerimine): Sama, mis „täitevälk” ülalpool, välja arvatud, et säriaeg pikeneb automaatselt taustavalguse tabamiseks öösel või nõrga valgustuse korral. Kasutage, kui te tahate jäädvustada nii objekti kui tausta. Puudub režiimides S ja M.
  • Nt (tagakardin + aeglane sünkroniseerimine): Sama, mis „tagakardina sünkroniseerimine” ülalpool, välja arvatud, et säriaeg pikeneb automaatselt taustavalguse tabamiseks öösel või nõrga valgustuse korral. Kasutage, kui te tahate jäädvustada nii objekti kui tausta. Puudub režiimides S ja M.
  • Nq (tagakardina sünkroniseerimine): Välklamp töötab vahetult enne katiku sulgumist, luues valgusvoo liikuvate valgusallikate taha, nii nagu all paremal kujutatud. Puudub režiimides P ja A.

    Esikardina sünkroniseerimine

    Tagakardina sünkroniseerimine

Sisseehitatud välgu langetamine

Energia säästmiseks välklambi mittekasutamise ajal vajutage seda õrnalt allapoole, kuni riiv kohale klõpsatab.

Sisseehitatud välk

Varjude vältimiseks eemaldage objektiivi päikesekaitsed. Välklambi minimaalne ulatus on 0,6 m ja seda ei saa kasutada lähivõteteks lähivõtte funktsiooniga suumobjektiiviga. Kasutage objektiividega fookuskaugusega 18 mm kuni 300 mm; perifeerne valgustus võib langeda välgu kasutamisel objektiividega fookuskaugusega alla 18 mm.

Katiku vabastamine võib ajutiselt blokeeruda, et kaitsta välklampi pärast selle kasutamist mitmes järjestikuses võttes. Veidi aja pärast saab välklampi uuesti kasutada.

Sisseehitatud välguga kasutatavad säriajad

Sisseehitatud välgu kasutamisel on säriaeg piiratud järgmiste vahemikega:

Režiim Säriaeg
i, k, n, S, T, U, ', P, A 1/200–1/60 s
o 1/200–1 s
S 1/200–30 s
M 1/200–30 s, Bulb (pirn), Time (aeg)

Ava, tundlikkus ja välgu ulatus

Välklambi tööulatus muutub koos tundlikkusega (ISO ekvivalent) ja avaga.

Ava ISO-väärtusel Ligikaudne ulatus
100 200 400 800 1600 3200 6400 m
1,4 2 2,8 4 5,6 8 11 1,0–6,0
2 2,8 4 5,6 8 11 0,7–4,2
2,8 4 5,6 8 11 0,6–3,0
4 5,6 8 11 0,6–2,1
5,6 8 11 0,6–1,5
8 11 0,6–1,1
11 0,6–0,7