Videote salvestamine
Videoid on võimalik salvestada reaalaja vaates.
-
Pöörake reaalaja vaate lülitit.
Vaade läbi objektiivi kuvatakse ekraanile.
Reaalaja vaate lüliti
Ikoon 0
Ikoon 0 näitab, et videoid ei ole võimalik salvestada.
Enne salvestamist
E või PC-E tüüpi NIKKOR-objektiivi kasutamisel (0 Ühilduvad CPU-objektiivid, CPU ja G-, E- ja D-tüüpi objektiivide tuvastamine) saab ava režiimide A ja M jaoks valida reaalaja vaate ajal (0 Režiim A (Avaprioriteediga automaatrežiim), Režiim M (Käsitsi)). Teised objektiivid ava muutmist reaalaja vaates ei võimalda, reguleerige ava enne reaalaja vaate alustamist.
-
Teravustage.
Kadreerige avakaader ja teravustage. Pidage silmas, et automaatsel teravustamisel näo prioriteediga tuvastatavate objektide arv on videosalvestusel väiksem.
-
Alustage salvestamist.
Salvestamise alustamiseks vajutage video salvestusnuppu. Ekraanile kuvatakse salvestamise näidik koos järelejäänud ajaga. Heli salvestatakse sisseehitatud mikrofoni kaudu; vaadake ette, et salvestamise ajal mitte mikrofoni kinni katta. V.a režiimides i ja j, on säritust võimalik lukustada nupule A (L) (0 Automaatse särituse lukk) vajutades või (stseeni, P, S, A ja % režiimis) muuta kuni ±3 EV võrra sammuga 1/3 EV nuppu E (N) vajutades ja käsuvaliku nuppu pöörates (0 Särikompensatsioon; arvestage sellega, et olenevalt objekti eredusest ei pruugi särituse muudatustel olla nähtavat mõju).
Video salvestusnupp
Järelejäänud aeg
Salvestamise näidik
-
Lõpetage salvestamine.
Salvestuse lõpetamiseks vajutage uuesti video salvestusnuppu. Salvestamine lõpeb automaatselt maksimaalse pikkuse saavutamisel, mälukaardi täitumisel või mõne teise režiimi valimisel.
-
Lõpetage reaalaja vaade.
Pöörake reaalaja vaate lülitit reaalaja vaate lõpetamiseks.
Videokärpe vaatamine
Videokärpe reaalaja vaates vaatamiseks vajutage R nuppu kuvatüübi „näita videonäidikuid”, „varja näidikud” või „kadreerimisruudustik” valikuks (0 Reaalaja vaade ja videorežiim).
Fotode tegemine video salvestamise ajal
Videosalvestuse lõpetamiseks, foto tegemiseks ja reaalaja vaatesse väljumiseks vajutage päästik lõpuni alla ja hoidke selles asendis kuni katiku vabastuseni.
Maksimaalne pikkus
Eraldi videofailide maksimaalne pikkus on 4 GB (maksimaalse salvestusaja kohta vt „Videosätted” (0 Videosätted)); pidage silmas, et olenevalt mälukaardi kirjutuskiirusest võib pildistamine lõppeda enne selle pikkuse saavutamist (0 Tunnustatud mälukaardid).
Videote salvestamine
Luminofoor-, elavhõbe-kvarts- või naatriumlampide kasutamisel või liikuvate objektide korral, eriti horisontaalse panoraamvõtte korral või objekti suurel kiirusel läbi kaadri liikumisel, võivad ekraanil ja lõppvideos ilmuda värelus, tükeldused ja moonutused (väreluse ja tükelduse vähendamise kohta vt Flicker reduction (Väreluse vähendamine); 0 Väreluse vähendamine). Samuti võivad ilmuda sakilised servad, valed värvid, muaree ja eredad laigud. Kaadri mõnedes vilkuvate märkide ja teiste vahelduvate valgusallikatega alades või objekti lühiajalisel valgustamisel stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga võivad ilmuda eredad piirkonnad või tükeldus. Vältige kaamera sihtimist päikese või teiste tugevate valgusallikate suunas. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada kaamera elektroonika kahjustusi. Arvestage sellega, et videorežiimis vaate läbi objektiivi lähemale suumimisel (0 Reaalaja vaate suumitud eelvaade) võib ilmuda müra (juhuslikult paiknevad eredad pikslid, udusus või jooned) ja ootamatud värvid.
Kaamera võib salvestada nii videot kui ka heli; ärge katke salvestamisel mikrofoni. Pidage silmas, et sisseehitatud mikrofon võib salvestada objektiivi automaatse teravustamise ja stabiliseerimisega kaasnevat müra.
Välklampi ei saa videosalvestuse ajal kasutada.
Olenemata valitud mõõtmismeetodist kasutatakse maatriksmõõtmist. Säriaja ja ISO-tundlikkuse reguleerimine toimub automaatselt, v.a On (Sees) valikul punktis Manual movie settings (Käsitsi videosätted) (0 Videosätted) režiimis M kaamera korral.
P-nupp
Pärast videonäidikute kuvamist reaalaja vaates nuppu R vajutades vajutage P-nuppu juurdepääsuks järgmistele sätetele:
- Movie frame size/quality (Video kaadri suurus/kvaliteet) (0 Kaadri suurus/kaadrikiirus ja Video kvaliteet)
- White balance (Valge tasakaal) (0 Valge tasakaal)
- Microphone (Mikrofon) (0 Mikrofon)
- Exposure compensation (Särikompensatsioon) (0 Särikompensatsioon) *
- Focus mode (Teravustamisrežiim) (0 Teravustamisrežiim)
- AF-area mode (Automaatse teravustamise ala režiim) (0 Automaatse teravustamise ala režiim)
- Wind noise reduction (Tuulemüra vähendamine) (0 Tuulemüra vähendamine)
- Picture Control (0 Picture Controlid)
On (Sees) valikul suvandis Movie settings (Videosätted) > Manual movie settings (Käsitsi videosätted) (0 Videosätted) režiimis M kuvatakse särikompensatsiooni asemele ISO-tundlikkus.
P-nupp
Videosätted
Kasutage võttemenüü suvandit Movie settings (Videosätted) (0 Videosätted) alljärgnevate sätete reguleerimiseks.
-
Frame size/frame rate (Kaadri suurus/kaadrikiirus) ja Movie quality (Video kvaliteet): maksimaalne pikkus oleneb suvandite valikust.
Video kvaliteet Kaadri suurus/kaadrikiirus 1 Maksimaalne pikkus 2 High quality (kõrgkvaliteet) L 1920×1080; 60p 10 min M 1920×1080; 50p N 1920×1080; 30p 20 min O 1920×1080; 25p P 1920×1080; 24p Q 1280× 720; 60p R 1280× 720; 50p Normal (tavaline) t 1920×1080; 60p 20 min u 1920×1080; 50p r 1920×1080; 30p 29 min 59 s s 1920×1080; 25p k 1920×1080; 24p l 1280× 720; 60p o 1280× 720; 50p Nimiväärtus. Tegelikud kaadrikiirused sageduste 60p, 50p, 30p, 25p ja 24p jaoks on vastavalt 59,94, 50, 29,97, 25 ja 23,976 fps (kaadrit sekundis).
Pisipildi efekti režiimis salvestatud videod on taasesitamisel kuni kolme minuti pikkused.
- Microphone (Mikrofon): Sisseehitatud mikrofoni sisse või välja lülitamine või mikrofoni tundlikkuse reguleerimine. Valige Auto sensitivity (Automaatne tundlikkus) tundlikkuse automaatseks reguleerimiseks, Microphone off (Mikrofon väljas) helisalvestuse väljalülitamiseks; mikrofoni tundlikkuse käsitsi valikuks valige Manual sensitivity (Käsitsi tundlikkus) ja valige tundlikkus.
- Wind noise reduction (Tuulemüra vähendamine): Valige On (Sees) madallõikefiltri aktiveerimiseks sisseehitatud mikrofoni jaoks üle mikrofoni puhuva tuule tekitatud müra vähendamiseks (arvestage, et see võib mõjutada ka teisi helisid).
- Manual movie settings (Käsitsi videosätted): Valige On (Sees) säriaja ja ISO-tundlikkuse käsitsi reguleerimise võimaldamiseks režiimis M kaamera korral. Võimalik on valida lühikest säriaega kuni 1/4 000 s; pikim võimalik säriaeg oleneb kaadrikiirusest: 1/30 s kaadrikiiruste 24p, 25p ja 30p jaoks, 1/50 s kaadrikiiruse 50p ja 1/60 s kaadrikiiruse 60p jaoks. Kui säriaeg on reaalaja vaate alustamisel väljaspool seda vahemikku, seatakse see automaatselt toetatavale väärtusele ning jääb sellele reaalaja vaate lõpetamiseni. Arvestage, et ISO-tundlikkus fikseeritakse valitud väärtusele; kaamera ei reguleeri ISO-tundlikkust automaatselt On (Sees) valikul suvandis ISO sensitivity settings (ISO-tundlikkuse sätted) > Auto ISO sensitivity control (Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine) võttemenüüs (0 Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine).
-
Valige Movie settings (Videosätted).
Tõstke võttemenüüs esile Movie settings (Videosätted) ja vajutage 2.
-
Valige videosuvandid.
Tõstke esile soovitud suvand ja vajutage 2, seejärel tõstke esile valik ja vajutage J.
HDMI
HDMI videoseadmega ühendatud kaamera korral kuvab videoseade vaate läbi objektiivi. HDMI-CEC-i toetava seadme korral valige enne reaalaja vaates pildistamist Off (Väljas) häälestusmenüü punktis HDMI > Device control (Seadme juhtimine) (0 Kaamera juhtimine televiisori kaugjuhtimispuldiga).