Integruotą blykstę galima naudoti ne tik esant nepakankamam natūraliam apšviestumui, bet ir apšviesti šešėliuose esančioms vietoms ir objektams su foniniu apšvietimu arba sukurti šviesos atspindžiui modelio akyse.

Automatinio atidarymo režimai

Kai įjungtas režimas i, k, n, o, S, T, U arba ', integruota blykstė prireikus atsidaro ir automatiškai suveikia.

  1. Pasirinkite blykstės režimą.

    Laikydami nuspaustą mygtuką M (Y), sukite komandų ratuką, kol bus parodytas pageidaujamas blykstės režimas.

    M (Y) mygtukas

    Komandų ratukas

  2. Fotografuokite.

    Iki pusės paspaudus užrakto atleidimo mygtuką, prireikus blykstė atsidaro ir fotografuojant suveikia. Jei blykstė neatsidaro automatiškai, nebandykite jos pakelti ranka. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, galite sugadinti blykstę.

Blykstės režimai

Galimi šie blykstės režimai:

  • No (automatinis): kai apšviestumas prastas arba šviesus objekto fonas, iki pusės paspaudus užrakto atleidimo mygtuką blykstė automatiškai atsidaro ir prireikus suveikia. Neveikia įjungus režimą o.
  • Njo (automatinis su raudonų akių efekto mažinimo funkcija): naudokite portretams fotografuoti. Prireikus blykstė atsidaro ir suveikia automatiškai, tačiau prieš jai suveikiant įsijungia raudonų akių efekto mažinimo lemputė, kad sumažintų „raudonų akių“ efektą. Neveikia įjungus režimą o.
  • Njr (automatinė lėta sinchronizacija su raudonų akių efekto mažinimo funkcija): kaip ir automatinis režimas su raudonų akių efekto mažinimo funkcija, tik šiuo atveju, siekiant užfiksuoti foninį apšvietimą, naudojamas mažas užrakto greitis. Naudokite fotografuoti portretams naktį arba esant prastam apšviestumui. Veikia įjungus režimą o.
  • Nr (automatinė lėta sinchronizacija): naudojamas mažas užrakto greitis, kad būtų užfiksuotas foninis apšvietimas naktį arba esant menkam apšviestumui. Veikia įjungus režimą o.
  • j (blykstė išjungta): blykstė nesuveikia.

Informacinis ekranas

Blykstės režimą galima pasirinkti ir informaciniame ekrane (0 R (informacijos) mygtukas).

Rankiniai atidarymo režimai

Jei įjungtas režimas P, S, A arba M, blykstę reikia pakelti rankiniu būdu. Jei blykstė nepakeliama, ji nesuveikia.

  1. Pakelkite blykstę.

    Blykstei pakelti spauskite mygtuką M (Y). Atminkite, kad jei pritvirtintas papildomas išorinis blykstės įrenginys, integruota blykstė neatsidarys. Pereikite prie 2 veiksmo.

    M (Y) mygtukas

  2. Pasirinkite blykstės režimą.

    Laikydami nuspaustą mygtuką M (Y), sukite komandų ratuką, kol bus parodytas pageidaujamas blykstės režimas.

    M (Y) mygtukas

    Komandų ratukas

  3. Fotografuokite.

    Blykstė suveiks kas kartą fotografuojant.

Blykstės režimai

Galimi šie blykstės režimai:

  • N (detalių paryškinimo blykstė): blykstė suveikia su kiekvienu kadru.
  • Nj (raudonų akių efekto mažinimas): naudokite portretams fotografuoti. Blykstė suveikia su kiekvienu kadru, tačiau prieš jai suveikiant įsijungia raudonų akių efekto mažinimo lemputė, kad sumažintų „raudonų akių“ efektą.
  • Njp (automatinė lėta sinchronizacija su raudonų akių efekto mažinimo funkcija): kaip ir raudonų akių efekto mažinimo atveju, aprašytu pirmiau, tik užrakto greitis sumažinamas automatiškai, kad naktį arba esant silpnam apšviestumui pavyktų užfiksuoti foninį apšvietimą. Naudokite prireikus portretuose matyti foninį apšvietimą. Neveikia, kai įjungtas režimas S arba M.
  • Np (lėta sinchronizacija): kaip ir detalių paryškinimo blykstės atveju, aprašytu pirmiau, tik užrakto greitis sumažinamas automatiškai, kad naktį arba esant silpnam apšviestumui pavyktų užfiksuoti foninį apšvietimą. Naudokite, kai norėsite užfiksuoti ir objektą, ir foną. Neveikia, kai įjungtas režimas S arba M.
  • Nt (galinės diafragmos sinchronizacija su lėta sinchronizacija): kaip ir galinės diafragmos sinchronizacijos atveju, aprašytu toliau, tik čia užrakto greitis sumažinamas automatiškai, kad naktį arba esant silpnam apšviestumui pavyktų užfiksuoti foninį apšvietimą. Naudokite, kai norėsite užfiksuoti ir objektą, ir foną. Neveikia, kai įjungtas režimas S arba M.
  • Nq (galinės diafragmos sinchronizacija): blykstė suveikia prieš užsidarant užraktui, paskleisdama šviesą už judančių šviesos šaltinių, kaip iliustruojama toliau dešinėje. Neveikia, kai įjungtas režimas P arba A.

    Priekinės diafragmos sinchronizacija

    Galinės diafragmos sinchronizacija

Integruotos blykstės nuleidimas

Norėdami taupyti energiją, kai blykstė nenaudojama, nuspauskite ją švelniai žemyn, kad spragtelėtų fiksatorius.

Integruota blykstė

Nuimkite objektyvų gaubtus, kad nebūtų šešėlių. Mažiausias blykstės veikimo nuotolis yra apie 0,6 m, todėl jos negalima naudoti makrofunkciją turinčių kintamojo židinio objektyvų makrodiapazone. Naudokite objektyvus, kurių židinio nuotolis yra nuo 18 iki 300 mm. Jei su blykste fotografuojama naudojant objektyvus, kurių židinio nuotolis yra mažesnis nei 18 mm, nuotraukų kraštai gali patamsėti.

Užrakto atleidimo funkcija gali būti trumpam išjungta blykstei apsaugoti, kai ji naudojama iš eilės keliems vaizdams fotografuoti. Blykstę vėl galima naudoti po trumpos pertraukos.

Galimi užrakto greičiai, kai naudojama integruota blykstė

Naudojant integruotą blykstę, taikomi toliau nurodyti užrakto greičio apribojimai:

Režimas Užrakto greitis
i, k, n, S, T, U, ', P, A 1/200–1/60 sek.
o 1/200–1 sek.
S 1/200–30 sek.
M 1/200–30 sek., ilgalaikė ekspozicija bulb, laikas

Diafragma, jautrumas ir blykstės veikimo nuotolis

Blykstės veikimo nuotolis priklauso nuo jautrumo (ISO atitikmens) ir diafragmos.

Diafragma, kai ISO ekvivalentas yra Apytikslis veikimo nuotolis
100 200 400 800 1600 3200 6400 m
1,4 2 2,8 4 5,6 8 11 1,0–6,0
2 2,8 4 5,6 8 11 0,7–4,2
2,8 4 5,6 8 11 0,6–3,0
4 5,6 8 11 0,6–2,1
5,6 8 11 0,6–1,5
8 11 0,6–1,1
11 0,6–0,7