Laikymas

Jei fotoaparato nenaudosite ilgą laiką, išimkite akumuliatorių ir padėkite fotoaparatą į vėsią ir sausą vietą, su uždengtu kontaktų dangteliu. Kad neatsirastų pelėsių, fotoaparatą reikia laikyti sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje. Nelaikykite fotoaparato kartu su naftalino ar kamparo rutuliukais arba tokiose vietose, kurios:

  • blogai vėdinamos arba drėgmė jose yra didesnė nei 60 %
  • yra šalia įrenginių, skleidžiančių stiprius elektromagnetinius laukus, pvz., televizoriaus ar radijo
  • temperatūra gali viršyti 50 °C arba nukristi žemiau –10 °C

Valymas

Fotoaparato korpusas Dulkes ir pūkelius pašalinkite pūstuku, tada atsargiai nušluostykite minkštu sausu audiniu. Jei naudojote fotoaparatą paplūdimyje ar prie jūros, nušluostykite smėlį ar druską audiniu, šiek tiek sudrėkintu distiliuotu vandeniu, ir kruopščiai nusausinkite. Svarbu: dulkės ar kitos į vidų patekusios pašalinės medžiagos gali sukelti fotoaparato gedimus, kuriems netaikoma garantija.
Objektyvas, veidrodis ir vaizdo ieškiklis Šiuos stiklinius elementus lengva pažeisti. Dulkes ir pūkelius pašalinkite pūstuku. Jei naudojate aerozolinį pūstuką, balionėlį laikykite vertikaliai, kad neišpurkštumėte skysčio. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, užpilkite šiek tiek objektyvo valiklio ant minkšto audinio ir atsargiai nuvalykite.
Ekranas Dulkes ir pūkelius pašalinkite pūstuku. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, atsargiai nušluostykite paviršių minkštu audiniu ar zomša. Stipriai nespauskite, nes rizikuojate pažeisti ar sugadinti.

Nevalykite alkoholiu, skiedikliu arba kitomis lakiomis cheminėmis medžiagomis.

Vaizdo jutiklio valymas

Jei įtariate, kad ant vaizdo jutiklio esantys nešvarumai ar dulkės matosi nuotraukose, jutiklį galima nuvalyti rankiniu būdu, kaip aprašyta toliau. Atminkite, kad jutiklis yra itin trapus ir ypač lengvai pažeidžiamas. Nikon rekomenduoja, kad jutiklį valytų tik Nikon įgaliotieji techninės priežiūros specialistai.

  1. Įkraukite akumuliatorių arba prijunkite kintamosios srovės adapterį.

    Tikrinant ar valant vaizdo jutiklį, būtinas patikimas maitinimo šaltinis. Išjunkite fotoaparatą ir įdėkite visiškai įkrautą akumuliatorių arba prijunkite papildomą kintamosios srovės adapterį ir kintamosios srovės jungtį. Sąrankos meniu parinktis Lock mirror up for cleaning (užfiksuoti pakeltą veidrodį valymui) veiks tik tuo atveju, jei fotoaparatas nebus prijungtas prie išmaniojo prietaiso Bluetooth ryšiu ir akumuliatoriaus įkrovos lygis viršys H.

  2. Nuimkite objektyvą.

    Išjunkite fotoaparatą ir nuimkite objektyvą.

  3. Pasirinkite Lock mirror up for cleaning (užfiksuoti pakeltą veidrodį valymui).

    Įjunkite fotoaparatą, pažymėkite sąrankos meniu parinktį Lock mirror up for cleaning (užfiksuoti pakeltą veidrodį valymui) ir spauskite 2.

  4. Paspauskite J.

    Ekrane pateikiamas pranešimas.

  5. Pakelkite veidrodį.

    Iki galo paspauskite užrakto atleidimo mygtuką. Veidrodis bus pakeltas ir atsidarys užrakto diafragma, atidengdama vaizdo jutiklį.

  6. Apžiūrėkite vaizdo jutiklį.

    Laikydami fotoaparatą taip, kad šviesa kristų ant vaizdo jutiklio, apžiūrėkite fotoaparato vidų, ar nėra dulkių ir pūkelių. Jei jokių pašalinių medžiagų nėra, pereikite prie 8 veiksmo.

  7. Nuvalykite jutiklį.

    Visas ant jutiklio esančias dulkes ir pūkelius pašalinkite pūstuku. Nenaudokite pūstuko su šepetėliu, nes šereliai gali pažeisti jutiklį. Jei nešvarumų nepavyksta pašalinti pūstuku, būtina kreiptis į Nikon įgaliotuosius techninės priežiūros specialistus. Jokiu būdu nelieskite ir nešluostykite jutiklio.

  8. Išjunkite fotoaparatą.

    Veidrodis nusileis ir užsidarys užrakto diafragma. Pritaisykite objektyvą arba korpuso dangtelį.

Naudokite patikimą maitinimo šaltinį

Užrakto diafragma yra trapi ir lengvai sugadinama. Jei fotoaparatas išjungiamas, kai veidrodis pakeltas, diafragma automatiškai užsidaro. Saugodami diafragmą nuo žalos, vadovaukitės šiomis atsargumo priemonėmis:

  • Neišjunkite fotoaparato ir neišimkite ar neatjunkite maitinimo šaltinio, jei pakeltas veidrodis.
  • Jei pakėlus veidrodį išsikrauna akumuliatorius, pasigirsta garsinis signalas ir ima mirksėti automatinio laikmačio lemputė: taip įspėjama, kad užrakto diafragma užsidarys, o veidrodis bus nuleistas maždaug po dviejų minučių. Nedelsdami nutraukite valymo ar tikrinimo darbus.

Pašalinės medžiagos ant vaizdo jutiklio

Pašalinės medžiagos, kurios į fotoaparatą patenka nuimant ar keičiant objektyvus arba korpuso dangtelius (labai retais atvejais tepalas ar smulkios dalelės iš paties fotoaparato), gali prilipti prie vaizdo jutiklio ir tada jos gali matytis nuotraukose, kurios padaromos tam tikromis aplinkybėmis. Saugodami fotoaparatą, kai objektyvas nuimtas, būtinai uždėkite su fotoaparatu pateikiamą korpuso dangtelį, iš pradžių atsargiai pašalinę visas dulkes ir kitas pašalines medžiagas, kurių gali būti ant fotoaparato tvirtinimo jungties, objektyvo stovo ir korpuso dangtelio. Stenkitės nedėti korpuso dangtelio ir nekeisti objektyvo dulkėtoje aplinkoje.

Jei pašalinių medžiagų vis dėlto pateko ant vaizdo jutiklio, nuvalykite jutiklį rankiniu būdu (0 Vaizdo jutiklio valymas) arba kreipkitės į įgaliotuosius Nikon techninės priežiūros specialistus, kad nuvalytų jutiklį. Jei nuotraukoje matosi ant jutiklio esančios pašalinės medžiagos, jas galima retušuoti naudojant vaizdo valymo parinktis, esančias kai kuriose vaizdavimo programose.

Fotoaparato ir jo priedų techninė priežiūra

Šis fotoaparatas yra tikslusis prietaisas, todėl jam reikia reguliarios techninės priežiūros. Nikon rekomenduoja, kad fotoaparato pardavėjas arba Nikon įgaliotasis techninės priežiūros atstovas kartą per vienerius dvejus metus atliktų jo apžiūrą, o kas trejus penkerius metus – techninės priežiūros darbus (šios paslaugos yra mokamos). Jei fotoaparatas naudojamas darbui, primygtinai rekomenduojama dažnai vykdyti patikros ir techninės priežiūros darbus. Tikrinant ar prižiūrint fotoaparatą, kartu reikia tikrinti ir visus reguliariai su juo naudojamus priedus, pvz., objektyvus ar papildomas blykstes.