Reguleerige valge tasakaalu, et see vastaks valgusallika värvile. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Põhiseaded" jaotises "Valge tasakaal" ( Valge tasakaal ) ja "Menüü i " jaotises "Valge tasakaal" ( Valge tasakaal ).

Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus

  1. Valige pildistamismenüüst [ White balance ], tõstke esile soovitud valik ja vajutage peenhäälestusvalikute kuvamiseks 2 nii tihti kui vaja.

    Lisateavet valge tasakaalu peenhäälestuse L [ Eelseadistatud käsitsi ] kohta leiate jaotisest „Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus” ( Käsitsi valge tasakaalu peenhäälestus ).

  2. Valge tasakaalu peenhäälestus.
    • Mitmikvalijat saab kasutada kursori liigutamiseks kuni kuue sammu võrra ruudustiku keskpunktist mööda A (merevaigukollane)–B (sinine) ja G (roheline)–M (magenta) telge. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.

    • Telg A (merevaigukollane)–B (sinine) vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.

    • Teljel G (roheline) – M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.

  3. Salvesta muudatused.

    • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J

    • Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, kuvatakse ikoonil tärn (“ U “).

Valge tasakaalu peenhäälestus

Peenhäälestustelgede värvid on suhtelised, mitte absoluutsed. Teatud teljel rohkema värvi valimine ei too tingimata kaasa selle värvi ilmumist piltidele. Näiteks kursori liigutamine asendisse B (sinine), kui on valitud “soe” säte, nagu J [ Incandescent ], muudab pildid veidi “külmemaks”, kuid tegelikult ei muuda neid siniseks.

"Med"

Väärtused mired arvutatakse, korrutades värvitemperatuuri pöördväärtuse 10 6 -ga. Iga värvitemperatuuri muutus põhjustab madalatel värvitemperatuuridel suuremat värvierinevust kui kõrgemal värvitemperatuuril. Näiteks 1000 K muutus põhjustab 3000 K juures palju suurema värvimuutuse kui 6000 K juures. Mired on värvitemperatuuri mõõt, mis võtab sellist kõikumist arvesse ja sellisena on värvitemperatuuri kompensatsioonifiltrites kasutatav ühik. .

Nt: värvitemperatuuri muutus (kelvinites): väärtus mired

  • 4000 K – 3000 K = 1000 K: 83 mired

  • 7000 K – 6000 K = 1000 K: 24 mired

Valge tasakaalu menüü: värvitemperatuuri valimine

Valige värvitemperatuur, sisestades väärtused telgedele A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta).

  1. Valige pildistamise menüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile K [ Valitse värvitemperatuur ] ja vajutage 2 .

  2. Valige värvitemperatuur.

    • Vajutage 4 või 2 , et tõsta esile numbrid teljel A–B (merevaigukollane–sinine). Samuti saate esile tõsta G–M (roheline–magenta) telje.

    • Valitud üksuse muutmiseks vajutage 1 või 3 .

      A–B (merevaigukollane–sinine) telg

      G-M (roheline-magenta) telg

  3. Salvesta muudatused.

    • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J

    • Kui rohelise (G) – magenta (M) telje jaoks on valitud muu väärtus kui 0, ilmub ikoonile tärn (“ U ).

Värvi-temperatuuri valik
  • Ärge kasutage fluorestseeruvate valgusallikate puhul värvi-temperatuuri valikut; selle asemel kasutage valikut I [ Fluorestseeriv ].

  • Kui kasutate värvitemperatuuri valikut koos teiste valgusallikatega, tehke testpilt, et teha kindlaks, kas valitud väärtus on sobiv.

Eelseadistatud juhend: valge tasakaalu kopeerimine fotolt

Olemasolevate fotode valge tasakaalu väärtusi saab kopeerida valitud eelseadetesse. Teavet eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu uute väärtuste mõõtmise kohta leiate jaotisest „Käsitsi eelseadistatud“ ( Käsitsi eelseadistatud ).

  1. Valige pildistamise menüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile L [ Preset manual ] ja vajutage 2 .
  2. Valige sihtkoht.
    • Kasutage mitmikvalijat, tõstke esile sihtkoha eelseadistus (d-1 kuni d-6).

    • Vajutage X ; kuvatakse kinnitusdialoog.

  3. Valige [ Vali pilt ].

    Tõstke esile [ Select image ] ja vajutage 2 , et vaadata praegusel mälukaardil olevaid pilte.

  4. Tõstke esile lähtepilt.
    • Kasutage mitmikvalijat soovitud pildi esiletõstmiseks.

    • Esiletõstetud pildi täisekraanil vaatamiseks vajutage ja hoidke all nuppu X

  5. Valge tasakaalu kopeerimine.

    • Vajutage J , et kopeerida esiletõstetud foto valge tasakaalu väärtus valitud eelseadistusse.

    • Kui esiletõstetud fotol on kommentaar, kopeeritakse see valitud eelseadistuse kommentaari juurde.

Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus

Valitud eelseadistust saab peenhäälestada, valides eelseadistatud valge tasakaalu menüüst [ Fine-tune ] ( Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus ).

"Muuda kommentaari"

Kuni 36 tähemärgi pikkuse kirjeldava kommentaari sisestamiseks praeguse valge tasakaalu eelseadistuse jaoks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Redigeeri kommentaari ].

"Kaitse"

Praeguse valge tasakaalu eelseadistuse kaitsmiseks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Protect ]. Tõstke esile [ On ] ja vajutage J ; praegune valge tasakaalu eelseadistus on nüüd kaitstud. Kaitstud eelseadeid ei saa muuta.