Valige videorežiimis tehtavad toimingud objektiivirõngaste ja kaameranuppude ning käsuvalikute abil.
- Valige allolevate juhtnuppude rollid. Tõstke esile soovitud juhtelement ja vajutage J .
Võimalus w [ nupp Fn1 ] y [ nupp Fn2 ] H [ DISP nupp ] j [ AE-L/AF-L nupp ] I [ Taasesituse nupp ] k [ OK nupp ] G [ Vabastusrežiimi nupp ] z [ Video salvestamise nupp ] K [ ISO tundlikkuse nupp ] J [ Särikompensatsiooni nupp ] x [ Picture Control nupp ] y [ Käsuvalimisnumbrid ] G [ Katiku vabastusnupp ] 3 [ Objektiivi Fn2 nupp ] S [ Objektiivi Fn nupp ] L [ Objektiivi Fn rõngas (päripäeva) ] M [ Objektiivi Fn rõngas (vastupäeva) ] N [ Objektiivi mälu seadistamise nupp ] l [ Objektiivi juhtrõngas ] - Määratava juhtelemendi valimiseks saab seadistusi ekraanil lähtestada. Tõstke esile juhtelement, mida soovite lähtestada, vajutage nuppu O ja seejärel tõstke kinnituskuval esile [ Jah ] ja vajutage J , et lähtestada esiletõstetud juhtnupu vaikeseaded. Tõstke esile suvaline juhtelement ja vajutage nuppu O umbes 3 sekundit; seejärel tõstke kinnituskuval esile [ Jah ] ja vajutage J , et lähtestada kõik juhtelemendid vaikesätetele.
- Allpool on loetletud rollid, mida saab määrata. Saadaolevad rollid sõltuvad juhtseadmest.
Roll Kirjeldus K [ Valige keskmine fookuspunkt ] Nupu vajutamine valib keskmise fookuspunkti. 4 [ Salvesta fookusasend ] Nuppu all hoides salvestatakse praegune fookusasend. - Salvestatud positsiooni saab taastada juhtnupu abil, millele on määratud [ Recall focus position ] (“mälu tagasikutsumine”).
- Fookusasendi salvestamisel saate valida, kas seda saab tagasi kutsuda, kasutades mis tahes juhtnuppe, millele on määratud [ Reall focus position ] ([ Salvesta kõigile ]), või kasutades ainult kindlat juhtnuppu ([ Save individually ]).
- Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Fookuspositsioonide salvestamine ja meeldetuletamine" ( Fookuspositsioonide salvestamine ja meeldetuletamine ).
3 [ Tuleta meelde fookusasend ] Nupu vajutamine kutsub esile fookusasendi, mis on salvestatud juhtnupu abil, millele on määratud [ Save focus position ]. - Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Fookuspositsioonide salvestamine ja meeldetuletamine" ( Fookuspositsioonide salvestamine ja meeldetuletamine ).
O [ Vaheta silmi ] Kui kaamera tuvastab inimese või looma portreeobjekti silmad, vajutage nuppu, et valida fookustamiseks kasutatav silm. l [ Tsükli automaatse teravustamise ala režiim ] Iseteravustamisala režiimi valimiseks vajutage nuppu. - Tsükkel kasutatavate AF-ala režiimide valimiseks vajutage 2 , kui [ Cycle AF-area mode ] on esile tõstetud.
- Tõstke esile valikud ja vajutage J või 2 et valida ( M ) või tühistada ( U ). Märgiga M märgitud valikuid saab lülitada nupule vajutamisel.
A [ AF-ON ] Nupu vajutamine käivitab automaatse teravustamise. - Kui teravustamisrežiimiks on valitud AF-C , teravustab kaamera kohandatud sätte g5 [ AF speed ] jaoks valitud kiirusega.
n [ Kiire AF-ON ] Nupu vajutamine käivitab automaatse teravustamise. - Kui teravustamisrežiimiks on valitud AF-C , teravustab kaamera maksimaalse kiirusega, olenemata kohandatud sätte g5 [ AF speed ] jaoks valitud suvandist.
F [ Ainult AF-lukk ] Fookus lukustub, kui nuppu vajutatakse. E [ AE lukk (hoidmine) ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutada. Särituse lukustus ei lõpe salvestamise alguses. Säritus jääb lukustatuks, kuni nuppu teist korda vajutatakse või ooterežiimi taimer aegub. h [ AWB lukk (hoidmine) ] Kui valge tasakaalu jaoks on valitud [ Auto ] või [ Natural light auto ], lukustub valge tasakaal, kui nuppu vajutatakse (valgebalansi lukk). Valge tasakaalu lukk ei lõpe salvestamise alguses. Lukk aga vabastatakse, kui nuppu teist korda vajutada või ooterežiimi taimer aegub. R [ AE/AWB lukk (hoidmine) ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutada. Valge tasakaal lukustub ka juhul, kui valge tasakaalu jaoks on valitud [ Auto ] või [ Natural light auto ]. Säritus ja valge tasakaalu lukustus ei lõpe salvestamise alguses. Lukk aga vabastatakse, kui nuppu teist korda vajutada või ooterežiimi taimer aegub. C [ Ainult AE-lukk ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutatakse. B [ AE/AF lukk ] Teravustamine ja säritus lukustuvad, kui nuppu vajutatakse. h [ Set Picture Control ] Vajutage nuppu, et liikuda menüüs i valikule [ Set Picture Control ]. m [ Vaata abi ] Vajutage nuppu, et valida kohandatud sätte g11 [ View assist ] jaoks [ ON ]. Vajutage uuesti, et valida [ OFF ]. X [ Kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine ] Nupu vajutamine võimaldab säriaega väiksemate sammudega peenhäälestada. Normaalse säriaja valiku taastamiseks vajutage nuppu teist korda. L [ Vaikne režiim ] Vaikse režiimi lubamiseks vajutage juhtnuppu. Keelamiseks vajutage uuesti. V [ Tsükli reaalajas vaate teabe kuva ] Vajutage nuppu, et kuvada võttekuva. Saadaolevate kuvade tüübi ja sisu saab valida kohandatud sätetega g17 [ Custom monitor shooting display ] ja g18 [ Custom viewfinder shooting display ]. i [ Otsevaate teabe kuvamine väljas ] Ikoonide ja võtteteabe ekraanil peitmiseks vajutage juhtnuppu. Ikoone ja võtteteavet saab kuvada nuppu uuesti vajutades. b [ Raamimisruudustik ] Kadreerimisruudustiku kuvamiseks vajutage juhtnuppu. Ruudustiku peitmiseks vajutage uuesti juhtnuppu. Kuva tüübi saab valida kohandatud sätte g14 [ Grid type ] abil. p [ Suumi sisse/välja ] Vajutage nuppu, et suumida ekraani praeguse fookuspunkti ümbrusesse (suumisuhe on eelnevalt valitud). Suumi tühistamiseks vajutage uuesti. - Suumisuhte valimiseks tõstke esile [ Zoom on/off ] ja vajutage 2 .
P [ Virtuaalne horisont ] Virtuaalse horisondi kuva lubamiseks vajutage juhtnuppu. Ekraani peitmiseks vajutage uuesti. Kuva tüübi saab valida kohandatud sätte d17 [ Virtual Horizon type ] abil. W [ Fookuse tipptaseme ekraan ] Kui teravustamisrežiimiks on valitud MF , vajutage teravustamise tipptaseme lubamiseks nuppu üks kord. Fookuse tipptaseme lõpetamiseks vajutage uuesti. W [ Puutetundliku Fn lubamine/keelamine ] Puudutuse Fn lubamiseks või keelamiseks vajutage juhtnuppu. O [ MINU MENÜÜ ] Vajutage nuppu, et kuvada “MINU MENÜÜ”. 3 [ Juurdepääs MINU MENÜÜ ülemisele üksusele ] Vajutage juhtnuppu, et liikuda „MINU MENÜÜ“ ülemise üksuse juurde. Valige see suvand sageli kasutatavale menüüelemendile kiireks juurdepääsuks. K [ Taasesitus ] Taasesituse alustamiseks vajutage nuppu. Y [ Filtreeritud taasesitus ] Vajutage juhtnuppu, et vaadata ainult neid pilte, mis vastavad taasesitusmenüüs [ Filtered playback kriteeriumid ] valitud kriteeriumidele. Z [ Filtreeritud taasesitus (valige kriteeriumid) ] Vajutage nuppu, et liikuda taasesitusmenüüs valikule [ Filtered playback kriteeriumid ]. t [ Toiteava (avatud) ] - Ava suureneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Nupp Fn2 ] on valitud [ Power aperture (close) ].
- Objektiivi ava suurendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast vastupäeva. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Power aperture (close) ].
q [ Toiteava (kinni) ] - Ava kitseneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Nupp Fn1 ] on valitud [ Power aperture (avatud) ].
- Objektiivi ava kitsendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva )] on valitud [ Power aperture (avatud) ].
i [ Särikompensatsioon + ] - Särituse kompensatsioon suureneb, kui nuppu vajutatakse. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Särituse kompensatsioon − ] on valitud [ Fn2 button ] jaoks.
- Särituse suurendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] jaoks on valitud [ Särikompensatsioon − ].
h [ Särikompensatsioon - ] - Nupu vajutamisel särikompensatsioon väheneb. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Fn1 button ] jaoks on valitud [ Särikompensatsioon + ].
- Särikompensatsiooni vähendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Särikompensatsioon + ].
d [ ISO tundlikkus (suurendamine) ] ISO-tundlikkuse suurendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] on valitud [ ISO tundlikkus (vähendamine) ]. e [ ISO tundlikkus (vähendamine) ] ISO-tundlikkuse vähendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ ISO tundlikkus (suurendamine) ]. o [ Hi-Res Zoom + ] - Suurendage suure eraldusvõimega suumi abil; suumisuhe suureneb, kui nuppu vajutada. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom − ] on valitud [ Fn2 button ] jaoks.
- Suure eraldusvõimega suumi abil sisse suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] jaoks on valitud [ Hi-Res Zoom − ].
p [ Hi-Res Zoom − ] - Suumi välja kasutades Hi-Res Zoom; suumisuhe väheneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom + ] on valitud [ Fn1 button ] jaoks.
- Suure eraldusvõimega suumi abil välja suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Hi-Res Zoom + ].
a [ Elektriline suum + ] Kui on kinnitatud elektrisuumobjektiiv, suumib kaamera nuppu vajutades sisse. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Nupp Fn2 ] on valitud [ Power zoom − ]. b [ Elektriline suum − ] Kui on kinnitatud elektrisuumobjektiiv, suumib kaamera nuppu vajutades välja. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Fn1 button ] jaoks on valitud [ Power zoom + ]. 9 [ Mustri toonide vahemik ] Sebramustri toonivahemiku valikute vahel liikumiseks vajutage juhtnuppu ( Mustri toonide vahemik ). 1 [ Salvestage videoid ] Salvestamise alustamiseks vajutage nuppu. Salvestamise lõpetamiseks vajutage uuesti. m [ Valge tasakaal ] Hoidke nuppu all ja pöörake peamist käsuvaliku nuppu, et reguleerida videote valge tasakaalu. Mõned suvandid pakuvad alamvalikuid, mida saab valida alamkäsuvaliku nuppu pöörates. y [ Aktiivne D-Lighting ] Videote aktiivse D-valgustuse reguleerimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. W [ Naha pehmendamine ] Vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu, et reguleerida naha pehmenemist. X [ Portree mulje saldo ] Vertikaalse mulje tasakaalu režiimi valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. w [ Mõõtmine ] Video mõõtmise valiku valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. E [ Video iseavaja ] Video iseavaja sätete muutmiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. z [ Teravustamisrežiim/AF-ala režiim ] Hoidke nuppu all ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida teravustamisrežiim, alamkäsuvaliku nuppu AF-ala režiimi valimiseks. a [ Juhtimislukk ] - Vajutage juhtnuppu ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu katiku kiiruse lukustamiseks (režiim M ). Ava lukustamiseks (režiimid A ja M ), vajutage juhtnuppu ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
- Fookuspunkti valiku lukustamiseks hoidke juhtnuppu all, samal ajal kui kasutate fookuspunkti valimiseks mitmikvalijat.
H [ Mikrofoni tundlikkus ] Mikrofoni tundlikkuse reguleerimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. X [ Fookus (M/A) ] Objektiivi juhtrõngast saab kasutada käsitsi teravustamiseks olenemata teravustamisrežiimi valikust. Automaatse teravustamise abil taasteravustamiseks vajutage päästik poolenisti alla või vajutage nuppu, millele on määratud AF-ON. q [ Võimsus ava ] Ava reguleerimiseks keerake objektiivi juhtrõngast. E [ Särikompensatsioon ] Reguleerige särikompensatsiooni, hoides nuppu all ja keerates käsuvaliku skaalat või keerates objektiivi juhtrõngast. 9 [ ISO tundlikkus ] Reguleerige ISO-tundlikkust, hoides all juhtnuppu ja keerates käsuvaliku nuppu või keerates objektiivi juhtrõngast. n [ Hi-Res Zoom ] Suure eraldusvõimega suumi abil sisse või välja suumimiseks pöörake objektiivi juhtrõngast. [ Pole ] Kontroll ei mõjuta.
Võimsusava
- Võimsusava on saadaval ainult režiimides A ja M .
- Ava reguleerimise ajal võib ekraan virvendada.
Käsuvalijad
Käsuvalikutele saab määrata järgmised rollid. Valikute vaatamiseks tõstke üksused esile ja vajutage 2 .
Roll | Kirjeldus |
---|---|
[ Särituse seadistus ] | Pöörake valitud režiimides põhi- ja alamkäsuvaliku valikud ümber. Vajutage 4 või 2 režiimi esiletõstmiseks ja 1 või 3 rollide vahetamiseks. |
[ Fookuse/AF-ala režiimi valik ] | Vahetage rolle, pöörates põhi- ja alamkäsuvaliku nuppu, hoides samal ajal all nuppu, millele on määratud [ Focus mode/AF-area mode ], kasutades kohandatud sätet g2 [ Custom controls ]. |
[ Alamkäsuvaliku suumi roll ] | Valige suumikuval alamkäsuvaliku valiku roll.
|