Kaamera ja aku eest hoolitsemine: ettevaatusabinõud
Ettevaatust: kaamera kasutamine
Ärge kukutage maha
Ärge pillake kaamerat ega objektiivi maha ega laske neile lööke. Tugevate löökide või vibratsiooni korral võib toote töös tekkida tõrkeid.
Hoida kuivas
Hoidke kaamera kuivana. Kaamera sees oleva vee poolt põhjustatud sisemise mehhanismi roostetamine ei pruugi olla mitte ainult kulukas parandamine, vaid võib põhjustada ka korvamatuid kahjustusi.
Vältige järske temperatuurimuutusi
Kaamera viimine soojast keskkonnast külma või vastupidi võib põhjustada kahjustavat kondenseerumist kaamera sees ja väljaspool. Enne temperatuuripiiri ületamist asetage kaamera suletud kotti või plastümbrisesse. Kaamera saab kotist või ümbrisest välja võtta, kui see on jõudnud uue temperatuuriga kohaneda.
Hoida eemal tugevatest magnetväljadest
Staatilised laengud või magnetväljad, mida tekitavad seadmed, nagu raadiosaatjad, võivad häirida monitori tööd, rikkuda mälukaardile salvestatud andmeid või mõjutada toote sisemisi vooluringe.
Hoidke krediitkaardid ja muud sarnased magnetilised salvestusseadmed kaamerast ja objektiivist eemal
Magnetsalvestusseadmetele salvestatud andmed võivad olla rikutud.
Ärge jätke objektiivi päikese poole suunatud
Ärge jätke objektiivi suunatud päikese või muu tugeva valgusallika poole. Intensiivne valgus võib kahjustada pildisensorit või põhjustada tuhmumist või sissepõlemist. Kaameraga tehtud fotodel võib olla valge hägu efekt.
Laserid ja muud eredad valgusallikad
Ärge suunake lasereid ega muid väga eredaid valgusallikaid objektiivi poole, kuna see võib kahjustada kaamera pildisensorit.
Enne toiteallika eemaldamist või lahtiühendamist lülitage toode välja
Toiteallika eemaldamine või lahtiühendamine, kui kaamera on sisse lülitatud, võib toodet kahjustada. Piltide salvestamise või kustutamise ajal tuleb olla eriti ettevaatlik, et mitte eemaldada ega lahti ühendada toiteallikat.
Puhastamine
Kaamera korpuse puhastamisel eemaldage õrnalt tolm ja kiud puhuriga, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool puhta vees kergelt niisutatud lapiga maha ja seejärel kuivatage kaamera põhjalikult.
Objektiivi ja pildiotsija puhastamine
Need klaasielemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks objektiivilt kandke väike kogus objektiivipuhastusvahendit pehmele lapile ja pühkige objektiivi hoolikalt.
Ärge puudutage pildisensorit
Ärge mingil juhul avaldage pildisensorile survet, torgake seda puhastusvahenditega ega allutage sellele puhuri võimsale õhuvoolule. Need toimingud võivad andurit kriimustada või muul viisil kahjustada.
Pildianduri puhastamine
Lisateavet pildisensori puhastamise kohta leiate jaotisest "Käsitsi puhastamine" ( Käsitsi puhastamine ).
Objektiivi kontaktid
Hoidke objektiivi kontaktid puhtad. Vältige nende puudutamist sõrmedega.
Hoida hästi ventileeritavas kohas
Hallituse või hallituse vältimiseks hoidke kaamerat kuivas, hästi ventileeritavas kohas. Ärge hoidke kaamerat tööstusbensiini või kamforiga koipallidega, tugevat elektromagnetilist kiirgust tekitavate seadmete läheduses või kohas, kus see puutub kokku väga kõrge temperatuuriga, näiteks küttekeha läheduses või kuumal päeval suletud sõidukis. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada toote talitlushäireid.
Pikaajaline ladustamine
Näiteks lekkivast akuvedelikust põhjustatud kahjustuste vältimiseks eemaldage aku, kui toodet ei kasutata pikema aja jooksul. Hoidke kaamerat kilekotis, mis sisaldab kuivatusainet. Ärge siiski hoidke nahast kaameraümbrist kilekotis, kuna see võib põhjustada materjali riknemist. Hoidke akut jahedas ja kuivas kohas. Pange tähele, et kuivatusaine kaotab järk-järgult oma niiskuse imamisvõime ja seda tuleks korrapäraste ajavahemike järel välja vahetada. Hallituse vältimiseks võtke kaamera vähemalt kord kuus hoiukohast välja, sisestage aku ja vabastage katik paar korda.
Monitor/pildiotsija
- Monitorid (sh pildiotsija) on ehitatud ülimalt suure täpsusega; vähemalt 99,99% pikslitest on efektiivsed, mitte rohkem kui 0,01% pikslitest on puudu või defektsed. Seega, kuigi need ekraanid võivad sisaldada piksleid, mis on alati valgustatud (valged, punased, sinised või rohelised) või alati välja lülitatud (mustad), ei ole see rike. Seadmega salvestatud pilte see ei mõjuta. Palume teie mõistvat suhtumist.
- Ekraanil olevaid pilte võib eredas valguses olla raske näha.
- Ärge avaldage monitorile survet. Monitor võib talitlushäireid või kahjustusi saada. Monitori tolmu või kiudu saab eemaldada puhuriga. Plekid saab eemaldada, pühkides monitori kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Kui monitor peaks purunema, tuleb olla ettevaatlik, et vältida klaasikildudest tulenevaid vigastusi. Olge ettevaatlik, et monitori vedelkristall ei puudutaks nahka ega satuks silma või suhu.
- Kui teil tekib pildiotsijas võtete kadreerimisel mõni järgmistest sümptomitest, lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb:
- iiveldus, silmavalu, silmade väsimus,
- pearinglus, peavalu, kaela- või õlgade jäikus,
- iiveldus või käe-silma koordinatsiooni kaotus või
- liikumishaigus.
- Ekraan võib sarivõtte ajal kiiresti sisse ja välja vilkuda. Vilkuva ekraani vaatamine võib põhjustada halba enesetunnet. Lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb.
Eredad tuled ja tagantvalgustatud objektid
Müra joonte kujul võib harvadel juhtudel esineda piltidel, mis sisaldavad eredat valgust või tagantvalgustatud objekte.
Kaamera pildistamise ja taasesituse kuvad
Kui toonirežiimiks on valitud [ HLG ], võivad kaamera monitori ja pildiotsija pildistamis- ja taasesituskuvad sisaldada "müra" juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul või ei pruugi esiletõstetud ja tugevalt esiletõstetud punktide täpset taasesitamist. küllastunud värvid. Lisaks võivad täiskaadris fotode kuvamisel kaamera monitoril või pildiotsijas näha äkilisi toonide katkestusi, kuigi fotosid ennast see ei mõjuta. Tooni täpseks taasesitamiseks kasutage monitore, arvuteid, operatsioonisüsteeme, rakendusi ja muid HLG-ga ühilduvaid seadmeid.
Ettevaatust: akude kasutamine
Ettevaatusabinõud kasutamisel
- Ebaõige käsitsemise korral võivad patareid puruneda või lekkida, põhjustades toote korrodeerumist. Akude käsitsemisel järgige järgmisi ettevaatusabinõusid:
- Enne aku vahetamist lülitage toode välja.
- Patareid võivad pärast pikaajalist kasutamist kuumad olla.
- Hoidke aku klemmid puhtad.
- Kasutage ainult selles seadmes kasutamiseks lubatud akusid.
- Ärge lühistage ega võtke akusid lahti ega jätke neid leegi või liigse kuumuse kätte.
- Kui akut pole kaamerasse sisestatud, isoleerige klemmid. Kui klemmikate on olemas, kinnitage klemmikate aku külge. Kui klemmikate puudub, hoidke akut eraldi kilekotis või muus mittejuhtivas mahutis.
- Kui aku on kuum, näiteks vahetult pärast kasutamist, oodake enne laadimist, kuni see jahtub. Aku laadimise katse ajal, mil selle sisetemperatuur on kõrge, halvendab aku jõudlust ja aku ei pruugi laadida või laetud ainult osaliselt.
- Kui akut ei kasutata mõnda aega, eemaldage see kaamerast ja hoidke seda jahedas ja kuivas kohas, mille temperatuur on 15 °C kuni 25 °C (59 °F kuni 77 °F) . Vältige kuuma või väga külma kohta.
- Pikaajalisel ladustamisel olevaid akusid tuleks laadida umbes 50% -ni vähemalt kord aastas. Ärge laadige akut 100% -ni enne selle hoiukohta tagastamist. Täielikult tühjenenud aku laeb umbes 50% -ni umbes poole ajaga, mis kulub selle 100% laadimiseks.
- Eemaldage aku kaamerast, kui seda ei kasutata. Kaamera ja laadija laadivad minuti jooksul isegi siis, kui need on välja lülitatud, ja võivad aku tühjeneda nii palju, et see enam ei tööta.
- Ärge kasutage akut ümbritseval temperatuuril alla 0 °C (32 °F) või üle 40 °C (104 °F) . Selle ettevaatusabinõu eiramine võib akut kahjustada või selle jõudlust halvendada. Laadige akut siseruumides ümbritseva õhu temperatuuril 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F) . Aku ei lae, kui selle temperatuur on alla 0 °C (32 °F) või üle 60 °C (140 °F) .
- Mahutavus võib väheneda ja laadimisaeg pikeneda aku temperatuuridel 0 °C (32 °F) kuni 15 °C (59 °F) ja 45 °C (113 °F) kuni 60 °C (140 °F) .
- Akude laadimisvõime väheneb üldiselt madalal ümbritseval temperatuuril.
- Madalatel ümbritsevatel temperatuuridel on akude maht üldiselt vähenenud. Kaamera mahutavuse muutus temperatuurist kajastub kaamera aku taseme näidikul. Seetõttu võib aku näidik temperatuuri langedes näidata võimsuse langust, isegi kui aku on täielikult laetud.
- Patareid võivad pärast kasutamist kuumad olla. Olge kaamerast patareide eemaldamisel ettevaatlik.
Enne kasutamist laadige akud
Laadige aku enne kasutamist. Kaasasolev aku ei ole tarnimisel täielikult laetud.
Valmis varuakud
Enne pildistamist valmistage ette varuaku ja hoidke seda täielikult laetuna. Sõltuvalt teie asukohast võib lühikese etteteatamisega asenduspatareide ostmine olla keeruline.
Pange külmadeks päevadeks valmis täislaetud varuakud
Osaliselt laetud akud ei pruugi külmadel päevadel töötada. Külma ilmaga laadige enne kasutamist üks aku ja hoidke teist soojas kohas, vajadusel valmis vahetada. Pärast soojendamist võib külm aku osa oma laetusest taastuda.
Aku tase
- Kaamera korduv sisse- või väljalülitamine, kui aku on täielikult tühjenenud, lühendab aku eluiga. Täielikult tühjenenud akud tuleb enne kasutamist laadida.
- Täislaetud aku laetuse säilimise aja märkimisväärne vähenemine toatemperatuuril kasutamisel näitab, et see vajab väljavahetamist. Ostke uus laetav aku.
Ärge püüdke täislaetud akusid laadida
Aku laadimise jätkamine pärast täielikku laadimist võib aku jõudlust halvendada.
Kasutatud patareide taaskasutamine
Laetavad akud taaskasutage vastavalt kohalikele eeskirjadele, isoleerige esmalt klemmid teibiga.