Kaamera eest hoolitsemine
Pikaajaline ladustamine
Kui kaamerat pikemat aega ei kasutata, eemaldage aku. Enne aku eemaldamist veenduge, et kaamera on välja lülitatud.
Ärge hoidke kaamerat kohtades, kus:
- on halvasti ventileeritud või õhuniiskusega üle 60%
- on seadmete kõrval, mis tekitavad tugevaid elektromagnetvälju, nagu televiisorid või raadiod
- puutuvad kokku temperatuuridega üle 50 °C (122 °F) või alla –10 °C (14 °F)
Puhastamine
Protseduur erineb olenevalt puhastamist vajavast osast. Protseduurid on üksikasjalikult kirjeldatud allpool.
- Ärge kasutage alkoholi, lahustit ega muid lenduvaid kemikaale.
Kaamera korpus
Kasutage tolmu ja ebemete eemaldamiseks puhurit, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool destilleeritud vees kergelt niisutatud lapiga maha ja kuivatage kaamera põhjalikult.
Tähtis: Garantii alla ei kuulu järgmised asjad:
- kahju, mis on põhjustatud tolmu, liiva või muude võõrkehade sattumisest kaamerasse ja
- kahju, mis on põhjustatud aerosoolipuhuri kasutamisest kaamerale liiga lähedal.
Objektiiv ja pildiotsija
Need klaasielemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks kandke väike kogus objektiivi puhastusvahendit pehmele lapile ja puhastage ettevaatlikult.
Monitor
Eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamisel pühkige pinda kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Ärge avaldage survet, kuna see võib põhjustada kahjustusi või talitlushäireid.
Käsitsi puhastamine
Objektiivide vahetamisel või korpuse katte eemaldamisel kaamerasse sattuv mustus või tolm võib kleepuda pildisensori pinnale ja mõjutada teie fotosid. Andurit saab käsitsi puhastada, nagu allpool kirjeldatud. Pange tähele, et andur on äärmiselt õrn ja kergesti kahjustatav; Soovitame käsitsi puhastamist teha ainult Nikon volitatud teenindusesindajal.
- Lülitage kaamera välja ja eemaldage objektiiv.
- Hoidke kaamerat nii, et valgus pääseks sisse, ja uurige, kas pildianduris pole tolmu või ebemeid.
Kui võõrkehi pole, jätkake 4. sammuga. - Eemaldage andurilt puhuriga tolm ja kiud.
- Ärge kasutage puhuriharja. Harjased võivad andurit kahjustada.
- Mustust, mida ei saa puhuriga eemaldada, saavad eemaldada ainult Nikon volitatud teeninduspersonal. Mitte mingil juhul ei tohi andurit puudutada ega pühkida.
- Asetage objektiiv või kaasasoleva korpuse kate tagasi.
Võõrkeha pildisensoril
Objektiivide või korpuse katete eemaldamisel või vahetamisel kaamerasse sattunud võõrkehad (või harvadel juhtudel määrdeaine või kaamera enda peenosakesed) võivad kleepuda pildisensorile, kus see võib teatud tingimustes tehtud fotodel esineda. Vältimaks võõrkehade sattumist korpuse kaane kinnitamisel või objektiivide vahetamisel, vältige tolmust keskkonda ning eemaldage kindlasti kogu tolm ja muud võõrkehad, mis võivad kaamera kinnitusele, objektiivi kinnitusele või korpuse kattele kleepuda. Kaamera kaitsmiseks, kui objektiivi ei ole paigas, asetage kindlasti kaasas olev korpuse kate. Kui pildisensorile on kleepunud võõrkehad, puhastage pildisensorit, nagu on kirjeldatud jaotises "Käsitsi puhastamine" ( Käsitsi puhastamine ) või laske andurit puhastada Nikon volitatud teeninduspersonal. Andurile sattunud võõrkehadest mõjutatud fotosid saab retušeerida, kasutades mõnes pilditöötlusrakenduses saadaolevaid puhta pildi valikuid.
Kaamera ja tarvikute hooldus
Kaamera on täppisseade ja vajab regulaarset hooldust; Nikon soovitab kaamerat kontrollida kord iga ühe kuni kahe aasta tagant ja hooldada üks kord iga kolme kuni viie aasta järel (pidage meeles, et nende teenuste eest kehtivad tasud).
- Sagedane ülevaatus ja hooldus on eriti soovitatav, kui kaamerat kasutatakse professionaalselt.
- Kaameraga regulaarselt kasutatavad tarvikud, nagu objektiivid või valikulised välklambid, peaksid kaamera kontrollimisel või hooldamisel kaasas olema.