Baltā balanss nodrošina, ka baltie objekti izskatās balti neatkarīgi no gaismas avota krāsas. Noklusējuma iestatījums ( j ) ir ieteicams lielākajai daļai gaismas avotu. Ja vēlamos rezultātus nevar sasniegt ar automātisko baltā balansu, izvēlieties citu opciju, kā aprakstīts tālāk.

Baltā balansu var atlasīt, izmantojot baltā balansa vienumus i un fotoattēlu un video uzņemšanas izvēlnes ( 0 Baltā balanss , Baltā balanss , Baltā balanss ).

Pēc noklusējuma iestatījumiem baltā balansu var atlasīt arī, turot nospiestu pogu Fn1 un pagriežot galveno komandu ciparripu ( 0 Funkciju pogas ( Fn1 un Fn2 ) ).

Ja 4 ( Automātiski ), I ( Fluorescent ), K ( Izvēlēties krāsu temperatūru ) vai L ( Iepriekš iestatīts manuāli ), varat izvēlēties apakšopciju , turot nospiestu pogu Fn1 un griežot apakškomandu skalu.

Opcija K * Apraksts
4 Auto Baltās krāsas balanss tiek automātiski pielāgots optimāliem rezultātiem ar lielāko daļu gaismas avotu. Ja tiek izmantota iebūvētā zibspuldze vai papildu zibspuldze, baltā balanss tiks noregulēts atbilstoši zibspuldzes radītajam apgaismojumam.
Saglabājiet baltu (samazināt siltās krāsas) 3500–8000 Novērsiet kvēlspuldzes radītās siltās krāsas.
Saglabājiet kopējo atmosfēru Daļēji saglabāt silto krāsu atveidi, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
Saglabājiet siltas apgaismojuma krāsas Saglabājiet silto krāsu atveidi, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
D Dabiskās gaismas auto 4500–8000 Lietojot dabiskā apgaismojumā, šī opcija rada krāsas, kas ir tuvākas tām, kuras var redzēt ar neapbruņotu aci.
H Tieša saules gaisma 5200 Izmantojiet objektiem, kurus apgaismo tieša saules gaisma.
G Mākoņains 6000 Izmantojiet dienasgaismā zem mākoņainām debesīm.
M Ēna 8000 Izmantojiet dienasgaismā, kad objekti ir ēnā.
J Kvēlspuldze 3000 Izmantojiet kvēlspuldzes apgaismojumā.
I Fluorescējošs Izmantojiet dienasgaismas apgaismojumā; izvēlieties spuldzes veidu atbilstoši gaismas avotam.
Nātrija tvaika lampas 2700
Silti balta fluorescējoša 3000
Balta fluorescējoša 3700
Vēsi balta fluorescējoša 4200
Dienas balta fluorescējoša 5000
Dienasgaismas dienasgaismas spuldze 6500
Augsta temp. dzīvsudraba tvaiki 7200
5 Zibspuldze 5400 Izmantojiet kopā ar studijas strobo apgaismojumu un citām lielām zibspuldzēm.
K Izvēlieties krāsu temperatūru 2500–10 000 Izvēlieties krāsu temperatūru vērtību sarakstā vai turot nospiestu pogu Fn1 un griežot apakškomandu skalu.
L Iepriekš iestatīta rokasgrāmata Izmēriet objekta vai gaismas avota baltā balansu (nospiediet un turiet pogu Fn1 , lai atvērtu tiešās mērīšanas režīmu, 0 Iepriekš iestatīts manuāli ), kopējiet baltā balansu no esošās fotogrāfijas vai izvēlieties esošo vērtību, turot nospiestu pogu Fn1 un griežot apakškomandu skalu.

Krāsu temperatūra. Visas vērtības ir aptuvenas un neatspoguļo precizējumus (ja piemērojams).

D (“Natural Light Auto”)

D ( dabiskā apgaismojuma automātiskais režīms ) mākslīgā apgaismojumā var nesniegt vēlamos rezultātus. Izvēlieties 4 ( Auto ) vai opciju, kas atbilst gaismas avotam.

Baltā balansa precīza regulēšana

Citos iestatījumos, nevis Izvēlēties krāsu temperatūru , baltā balansu var precīzi noregulēt, izmantojot baltā balansa vienumus i un fotoattēlu un video uzņemšanas izvēlnes ( 0 Baltā balansa precīza regulēšana ).

Studijas zibspuldzes apgaismojums

4 ( Automātiski ) var nesniegt vēlamos rezultātus ar lielām studijas zibspuldzēm. Izmantojiet iepriekš iestatīto baltā balansu vai iestatiet baltā balansu uz 5 ( Zibspuldze ) un izmantojiet precīzo regulēšanu, lai pielāgotu baltā balansu.

4 (“Auto”)

Fotoattēlu informācijā attēliem, kas uzņemti, izmantojot automātisko baltā balansu, ir norādīta krāsu temperatūra, ko kamera izvēlējusies attēla uzņemšanas laikā. Varat to izmantot kā atsauci, izvēloties vērtību Izvēlēties krāsas temperatūru . Lai atskaņošanas laikā skatītu uzņemšanas datus, atskaņošanas izvēlnē atveriet sadaļu Atskaņošanas displeja opcijas un atlasiet Uzņemšanas dati sadaļā Papildinformācija par fotoattēlu .

Krāsu temperatūra

Uztveramā gaismas avota krāsa mainās atkarībā no skatītāja un citiem apstākļiem. Krāsu temperatūra ir objektīvs gaismas avota krāsas mērs, ko nosaka, atsaucoties uz temperatūru, līdz kurai objekts būtu jāuzsilda, lai izstarotu gaismu vienādos viļņu garumos. Gaismas avoti ar krāsu temperatūru aptuveni 5000–5500 K šķiet balti, savukārt gaismas avoti ar zemāku krāsu temperatūru, piemēram, kvēlspuldzes, izskatās nedaudz dzelteni vai sarkani. Gaismas avoti ar augstāku krāsu temperatūru parādās zilā krāsā.

“Siltākas” (sarkanākas) krāsas

“Vēsākas” (zilākas) krāsas

Parasti izvēlieties zemākas vērtības, ja jūsu attēliem ir sarkans tonis, vai lai tīši padarītu krāsas vēsākas, augstākas vērtības, ja attēli ir iekrāsoti zilā nokrāsā vai ar nolūku padarīt krāsas siltākas.