Nemetiet : Izstrādājums var darboties nepareizi, ja tas tiek pakļauts spēcīgiem triecieniem vai vibrācijai.

Uzglabāt sausā veidā : Šis produkts nav ūdensizturīgs un var darboties nepareizi, ja to iegremdē ūdenī vai pakļauj augstam mitruma līmenim. Iekšējā mehānisma rūsēšana var radīt neatgriezeniskus bojājumus.

Izvairieties no pēkšņām temperatūras izmaiņām : pēkšņas temperatūras izmaiņas, piemēram, tās, kas rodas, ieejot apsildāmā ēkā vai izejot no tās aukstā dienā, var izraisīt kondensātu ierīces iekšpusē. Lai novērstu kondensāciju, ievietojiet ierīci pārnēsāšanas somā vai plastmasas maisiņā, pirms pakļaujat to pēkšņām temperatūras izmaiņām.

Sargāt no spēcīgiem magnētiskajiem laukiem : Neizmantojiet un neuzglabājiet šo ierīci tādu iekārtu tuvumā, kas rada spēcīgu elektromagnētisko starojumu vai magnētiskos laukus. Statiskie lādiņi vai magnētiskie lauki, ko rada aprīkojums, piemēram, radio raidītāji, var traucēt displeja darbību, sabojāt atmiņas kartē saglabātos datus vai ietekmēt izstrādājuma iekšējo shēmu.

Neatstājiet objektīvu vērstu pret sauli : neatstājiet objektīvu ilgu laiku vērstu pret sauli vai citu spēcīgu gaismas avotu. Intensīva gaisma var izraisīt attēla sensora pasliktināšanos vai fotogrāfijās radīt baltas izplūšanas efektu.

Lāzeri un citi spilgtas gaismas avoti : nevirziet lāzerus vai citus īpaši spilgtus gaismas avotus pret objektīvu, jo tas var sabojāt kameras attēla sensoru.

Izslēdziet izstrādājumu pirms akumulatora izņemšanas : neizņemiet akumulatoru, kamēr izstrādājums ir ieslēgts vai kamēr tiek ierakstīti vai dzēsti attēli. Piespiedu strāvas padeves pārtraukšana šādos apstākļos var izraisīt datu zudumu vai ierīces atmiņas vai iekšējās shēmas bojājumus.

Tīrīšana : Tīrot kameras korpusu, izmantojiet pūtēju, lai viegli notīrītu putekļus un savārstījumu, pēc tam uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli, izmantojot tīrā ūdenī viegli samitrinātu drānu, un pēc tam kārtīgi nosusiniet kameru.

Objektīvi, skatu meklētāji un citi stikla elementi ir viegli sabojājami. Putekļus un pūkas uzmanīgi jānotīra ar pūtēju. Izmantojot aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūšanu. Lai no stikla virsmām noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus, uz mīkstas drānas uzklājiet nelielu daudzumu lēcu tīrīšanas līdzekļa un uzmanīgi noslaukiet stiklu.

Nepieskarieties attēla sensoram : nekādā gadījumā nedrīkst izdarīt spiedienu uz attēla sensoru, bakstīt to ar tīrīšanas instrumentiem vai pakļaut to spēcīgai gaisa straumei no pūtēja. Šīs darbības var saskrāpēt vai citādi sabojāt sensoru. Informāciju par attēla sensora tīrīšanu skatiet sadaļā “Attēla sensora 0 Attēla sensora tīrīšana ).

Attēla sensors

Objektīva kontakti : turiet objektīva kontaktus tīrus un uzmanieties, lai nepieskartos tiem ar pirkstiem, instrumentiem vai citiem priekšmetiem.

Uzglabāšana : lai novērstu pelējumu vai pelējumu, glabājiet kameru sausā, labi vēdināmā vietā. Ja izstrādājums netiks lietots ilgāku laiku, izņemiet akumulatoru, lai novērstu noplūdi, un uzglabājiet kameru plastmasas maisiņā, kurā ir desikants. Tomēr neuzglabājiet kameras korpusu plastmasas maisiņā, jo tas var izraisīt materiāla bojāšanos. Ņemiet vērā, ka desikants pakāpeniski zaudē savu spēju absorbēt mitrumu, un tas regulāri jāmaina.

Lai novērstu pelējuma veidošanos, izņemiet kameru no uzglabāšanas vietas vismaz reizi mēnesī. Ieslēdziet kameru un dažas reizes atlaidiet aizvaru, pirms to noliekat.

Glabājiet akumulatoru vēsā, sausā vietā. Pirms akumulatora ievietošanas uzlieciet atpakaļ spaiļu vāciņu.

Piezīmes par monitoru un skatu meklētāju : šie displeji ir konstruēti ar ārkārtīgi augstu precizitāti; vismaz 99,99% pikseļu ir efektīvi, un ne vairāk kā 0,01% pikseļu trūkst vai ir bojāti. Tādējādi, lai gan šajos displejos var būt pikseļi, kas vienmēr ir izgaismoti (balti, sarkani, zili vai zaļi) vai vienmēr ir izslēgti (melni), tas nav darbības traucējums un neietekmē attēlus, kas ierakstīti ar ierīci.

Spilgtā apgaismojumā attēlus monitorā var būt grūti saskatīt. Nespiediet uz monitoru, jo tas var izraisīt bojājumus vai darbības traucējumus. Putekļus vai pūkas var noņemt ar pūtēju. Traipus var noņemt, viegli noslaukot ar mīkstu drānu vai zamšādu. Ja monitors saplīst, jāuzmanās, lai nesavainotos stikla plīsumi un lai šķidrie kristāli no monitora nepieskartos ādai vai neiekļūtu acīs un mutē.

Ja, kadrējot kadrus skatu meklētājā, jūtaties slikti vai rodas kāds no šiem simptomiem, pārtrauciet lietošanu, līdz stāvoklis uzlabojas: slikta dūša, sāpes acīs, acu nogurums, reibonis, galvassāpes, stīvums kaklā vai plecos, autoslimība vai roku zudums. - acu koordinācija. Tas pats attiecas uz gadījumiem, kad sākat justies slikti, skatoties, kā fotografēšanas displejs ātri ieslēdzas un izslēdzas sērijveida fotografēšanas laikā.

Retos gadījumos attēlos, kuros ir spilgta gaisma vai aizmugurgaismoti objekti, var parādīties troksnis līniju veidā.

Akumulators un lādētājs : akumulatori var iztecēt vai eksplodēt, ja ar tiem rīkojas nepareizi. Rīkojoties ar akumulatoriem un lādētājiem, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus:

  • Izmantojiet tikai akumulatorus, kas apstiprināti lietošanai šajā iekārtā.
  • Nepakļaujiet akumulatoru liesmas vai pārmērīga karstuma iedarbībai.
  • Turiet akumulatora spailes tīras.
  • Pirms akumulatora nomaiņas izslēdziet izstrādājumu.
  • Akumulators lietošanas laikā var sakarst. Rīkojoties ar akumulatoru tūlīt pēc lietošanas, ievērojiet piesardzību.
  • Izņemiet akumulatoru no kameras vai lādētāja, kad to neizmantojat, un uzlieciet spaiļu vāciņu. Šīs ierīces pat tad, kad tās ir izslēgtas, patērē nelielu uzlādes līmeni, un tas var izlādēt akumulatoru tiktāl, ka tas vairs nedarbosies. Ja akumulators kādu laiku netiks lietots, ievietojiet to kamerā un izlādējiet to pirms izņemšanas no kameras uzglabāšanai. Akumulators jāuzglabā vēsā vietā ar apkārtējās vides temperatūru no 15 °C līdz 25 °C (59 °F līdz 77 °F; izvairieties no karstām vai ļoti aukstām vietām). Atkārtojiet šo procedūru vismaz reizi sešos mēnešos.
  • Atkārtota kameras ieslēgšana vai izslēgšana, kad akumulators ir pilnībā izlādējies, saīsinās akumulatora darbības laiku. Pilnībā izlādējušās baterijas pirms lietošanas jāuzlādē.
  • Akumulatora lietošanas laikā var paaugstināties akumulatora iekšējā temperatūra. Mēģinot uzlādēt akumulatoru, kamēr ir paaugstināta iekšējā temperatūra, tiek pasliktināta akumulatora veiktspēja, un akumulators var neuzlādēties vai uzlādēties tikai daļēji. Pirms uzlādes pagaidiet, līdz akumulators atdziest.
  • Uzlādējiet akumulatoru telpās, ja apkārtējās vides temperatūra ir no 5 °C līdz 35 °C (41 °F līdz 95 °F). Neizmantojiet akumulatoru apkārtējā temperatūrā, kas zemāka par 0 °C (32 °F) vai augstāka par 40 °C (104 °F); šī piesardzības neievērošana var sabojāt akumulatoru vai pasliktināt tā darbību. Ja akumulatora temperatūra ir no 0 °C (32 °F) līdz 15 °C (59 °F) un no 45 °C (113 °F) līdz 60 °C (140 °F), kapacitāte var samazināties un uzlādes laiks palielināties. Akumulators netiks uzlādēts, ja tā temperatūra ir zemāka par 0 °C (32 °F) vai virs 60 °C (140 °F).
  • Ja uzlādes indikators uzlādes laikā mirgo ātri (apmēram astoņas reizes sekundē), pārbaudiet, vai temperatūra ir pareizajā diapazonā, un pēc tam atvienojiet lādētāju un izņemiet un ievietojiet akumulatoru no jauna. Ja problēma joprojām pastāv, nekavējoties pārtrauciet lietošanu un nogādājiet akumulatoru un lādētāju mazumtirgotājam vai Nikon pilnvarotam servisa pārstāvim.
  • Uzlādes laikā nepārvietojiet lādētāju un nepieskarieties akumulatoram. Ja šis piesardzības pasākums netiek ievērots, ļoti retos gadījumos lādētājs var parādīt, ka uzlāde ir pabeigta, kad akumulators ir tikai daļēji uzlādēts. Izņemiet un atkārtoti ievietojiet akumulatoru, lai atkal sāktu uzlādi.
  • Akumulatora ietilpība var īslaicīgi samazināties, ja akumulators tiek uzlādēts zemā temperatūrā vai tiek izmantots temperatūrā, kas ir zemāka par uzlādes temperatūru.
  • Akumulatora uzlādes turpināšana pēc pilnīgas uzlādes var pasliktināt akumulatora veiktspēju.
  • Ievērojams laika samazināšanās pilnībā uzlādēta akumulatora uzlādes laikā, kad to lieto istabas temperatūrā, norāda, ka tas ir jānomaina. Iegādājieties jaunu akumulatoru.
  • Lietojiet lādētāju tikai ar saderīgiem akumulatoriem. Atvienojiet to, kad to neizmantojat.
  • Neizveidojiet lādētāja spailes īssavienojumu. Šī piesardzības pasākuma neievērošana var izraisīt lādētāja pārkaršanu un bojājumus.
  • Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatoru. Fotografējot svarīgos gadījumos, sagatavojiet rezerves akumulatoru un turiet to pilnībā uzlādētu. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas var būt grūti iegādāties rezerves akumulatorus īsā laikā. Ņemiet vērā, ka aukstās dienās akumulatoru kapacitātei ir tendence samazināties. Pirms fotografējat ārā aukstā laikā, pārliecinieties, vai akumulators ir pilnībā uzlādēts. Glabājiet rezerves akumulatoru siltā vietā un pēc vajadzības nomainiet tos. Pēc sasilšanas auksts akumulators var atgūt daļu no uzlādes.
  • Pārstrādājiet atkārtoti uzlādējamās baterijas saskaņā ar vietējiem noteikumiem, vispirms noteikti izolējiet spailes ar lenti.
  • Neizmantojiet lādētājus ar bojājumiem, kuru dēļ iekšpuse ir atklāta vai kas lietošanas laikā rada neparastas skaņas.

Uzlādes maiņstrāvas adapteris: Lietojot uzlādes maiņstrāvas adapteri, ievērojiet tālāk norādītos piesardzības pasākumus.

  • Nepārvietojiet kameru uzlādes laikā. Šī piesardzības pasākuma neievērošana ļoti retos gadījumos var izraisīt to, ka kamera parāda, ka uzlāde ir pabeigta, kad akumulators ir tikai daļēji uzlādēts. Atvienojiet un atkārtoti pievienojiet adapteri, lai atkal sāktu uzlādi.
  • Neveidojiet īssavienojumu adaptera spailes. Šī piesardzības pasākuma neievērošana var izraisīt pārkaršanu un adaptera bojājumus.
  • Atvienojiet adapteri, kad tas netiek lietots.
  • Neizmantojiet adapterus ar bojājumiem, kuru dēļ iekšpuse ir atklāta vai kas lietošanas laikā rada neparastas skaņas.