Pēc noklusējuma iestatījumiem fotoattēlu režīma i

Iestatiet attēla vadību

Izvēlieties attēla vadību atbilstoši objektam vai sižeta veidam.

Opcija Apraksts
n Auto Kamera automātiski pielāgo nokrāsas un toņus, pamatojoties uz standarta attēla vadību. Portreta objektu sejas krāsa izskatīsies maigāka, un tādi elementi kā lapotne un debesis āra uzņēmumos būs spilgtāki nekā attēlos, kas uzņemti ar standarta attēla vadību.
Q Standarta Standarta apstrāde līdzsvarotiem rezultātiem. Ieteicams lielākajai daļai situāciju.
R Neitrāla Minimāla apstrāde dabīgiem rezultātiem. Izvēlieties fotogrāfijām, kuras vēlāk tiks apstrādātas vai retušētas.
S Spilgts Attēli ir uzlaboti, lai iegūtu spilgtu fotodrukas efektu. Izvēlieties fotoattēliem, kas izceļ galvenās krāsas.
T Vienkrāsains Uzņemiet vienkrāsainas fotogrāfijas.
o Portrets Apstrādājiet portretus ādai ar dabisku tekstūru un noapaļotu sajūtu.
p Ainava Rada dinamiskas ainavas un pilsētas ainavas.
q Plakans Detaļas tiek saglabātas plašā toņu diapazonā, sākot no izgaismotajiem līdz ēnām. Izvēlieties fotogrāfijām, kuras vēlāk tiks plaši apstrādātas vai retušētas.
k 01– k 20 Radoša attēla vadība Izvēlieties kādu no tālāk norādītajām attēla vadīklām — katra ir unikāla nokrāsu, toņu, piesātinājuma un citu iestatījumu kombinācija, kas pielāgota konkrētam efektam: Sapnis , Rīts , Popmūzika , Svētdiena , Drūms , Dramatisks , Klusums , Balināts , Melanholisks , Tīrs , Džinss , Rotaļlieta , sēpija , zila , sarkana , rozā , ogle , grafīts , binārais un ogleklis .

Lai skatītu attēla vadības iestatījumus, iezīmējiet attēla vadību un nospiediet 3 . Iestatījumu izmaiņas var priekšskatīt displejā ( 0 Attēla vadības pārveidošana ).

Pašreizējā attēla vadība uzņemšanas laikā tiek norādīta ar ikonu displejā.

Attēla vadības pārveidošana

Attēlu vadīklas var mainīt, lai tās atbilstu ainavai vai fotogrāfa radošajiem nolūkiem. i iezīmējiet Set Picture Control un nospiediet J lai parādītu Picture Control sarakstu, pēc tam iezīmējiet Picture Control un nospiediet 3 lai parādītu Picture Control iestatījumus. Nospiediet 1 vai 3 lai iezīmētu vajadzīgo iestatījumu, un nospiediet 4 vai 2 lai izvēlētos vērtību ar soli 1, vai grieziet apakškomandu skalu, lai izvēlētos vērtību ar soli 0,25 (pieejamās opcijas atšķiras atkarībā no atlasītās attēla vadības). Noklusējuma iestatījumus var atjaunot, nospiežot pogu O

Pēc iestatījumu pielāgošanas atbilstoši savām vēlmēm nospiediet J lai izmaiņas stātos spēkā un atgrieztos i izvēlnē. Attēlu vadīklas, kas ir mainītas no noklusējuma iestatījumiem, ir apzīmētas ar zvaigznīti (“ U ”).

Iepriekšējie iestatījumi

j zem vērtību displeja attēla vadības iestatījumu izvēlnē norāda iestatījuma iepriekšējo vērtību.

“A” (automātiskais)

Atlasot A (automātisko) opciju, kas pieejama dažiem iestatījumiem, kamera var automātiski pielāgot iestatījumu. Rezultāti atšķiras atkarībā no ekspozīcijas un objekta pozīcijas kadrā.

n Auto” attēla vadība

Ja n Set Picture Control ir atlasīts n Auto , iestatījumus var pielāgot diapazonā A-2 līdz A+2 .

Ir pieejami šādi iestatījumi:

Opcija Apraksts
Efekta līmenis Izslēdziet vai pastipriniet radošās attēla kontroles efektu.
Ātri asa

Ātri pielāgojiet līmeņus līdzsvarotai asināšanai , vidējas diapazona asināšanai un skaidrībai . Varat arī individuāli pielāgot šādus parametrus:

  • Asināšana : kontrolējiet detaļu un kontūru asumu.
  • Vidēja diapazona asināšana : pielāgojiet asumu atbilstoši rakstu un līniju smalkumam vidējos toņos, kurus ietekmē asināšana un skaidrība .
  • Skaidrība : pielāgojiet kopējo asumu un biezāku kontūru asumu, neietekmējot spilgtumu vai dinamisko diapazonu.
Asināšana
Vidēja diapazona asināšana
Skaidrība
Kontrasts Pielāgojiet kontrastu.
Spilgtums Palieliniet vai samaziniet spilgtumu, nezaudējot detaļu gaišajā vai ēnā.
Piesātinājums Kontrolējiet krāsu spilgtumu.
Nokrāsa Pielāgojiet nokrāsu.
Filtra efekti Imitējiet krāsu filtru ietekmi uz vienkrāsainiem attēliem.
Tonizēšana Izvēlieties vienkrāsainos attēlos izmantoto nokrāsu. Nospiežot 3 ja ir atlasīta opcija, kas nav B&W (melnbalta), tiek parādītas piesātinājuma opcijas.
Tonēšana (radošā attēla vadība) Pielāgojiet radošajām attēla vadīklām izmantoto krāsu toni.

Filtra efekti

Izvēlieties kādu no tālāk norādītajām iespējām.

režīms Iestatījums
Y (dzeltens) Šīs opcijas uzlabo kontrastu, un tās var izmantot, lai ainavu fotogrāfijās samazinātu debesu spilgtumu. Oranžs rada lielāku kontrastu nekā dzeltens, sarkans vairāk kontrasts nekā oranžs.
O (oranža)
R (sarkans)
G (zaļš) Zaļā krāsa mīkstina ādas toņus, un to var izmantot portretiem.

Baltā balanss

Pielāgojiet baltā balansu (plašāku informāciju skatiet sadaļā "Baltā balanss", 0 Baltā balanss ).

Opcija
4 Auto
Saglabājiet baltu (samazināt siltās krāsas)
Saglabājiet kopējo atmosfēru
Saglabājiet siltas apgaismojuma krāsas
D Dabiskās gaismas auto
H Tieša saules gaisma
G Mākoņains
M Ēna
J Kvēlspuldze
I Fluorescējošs
Nātrija tvaika lampas
Silti balta fluorescējoša
Balta fluorescējoša
Vēsi balta fluorescējoša
Dienas balta fluorescējoša
Dienasgaismas dienasgaismas spuldze
Augsta temp. dzīvsudraba tvaiki
5 Zibspuldze
K Izvēlieties krāsu temperatūru
L Iepriekš iestatīta rokasgrāmata

Nospiežot 3 kad ir iezīmēts Auto vai Fluorescent, tiek parādītas iezīmētā vienuma apakšopcijas.

Pašreizējā baltā balansa opcija uzņemšanas laikā tiek norādīta ar ikonu displejā.

Precīza baltā balansa regulēšana

i atlasot White balance ( Baltā balanss) , tiek parādīts baltā balansa opciju saraksts. Ja ir iezīmēta opcija, kas nav Izvēlēties krāsu temperatūru , precīzās regulēšanas opcijas var parādīt, nospiežot 3 . Visas precizēšanas opciju izmaiņas var priekšskatīt displejā.

G Palieliniet zaļo krāsu
B Palieliniet zilo krāsu
A Palieliniet dzintaru
M Palieliniet fuksīna krāsu

Pieskarieties bultiņām displejā vai izmantojiet kursortaustiņu, lai precīzi noregulētu baltā balansu. Nospiediet J lai saglabātu iestatījumus un atgrieztos i izvēlnē.

Zvaigznīte (“ U ”) blakus baltā balansa ikonai uzņemšanas displejā norāda, ka ir spēkā precīzā regulēšana.

Krāsu temperatūras izvēle

i atlasot White balance ( Baltā balanss) , tiek parādīts baltā balansa opciju saraksts. Kad ir iezīmēts Izvēlieties krāsu temperatūru , krāsu temperatūras opcijas var apskatīt, nospiežot 3 .

Vērtība par
A mber zila ass

Vērtība par
G reen- M AģentaTālrunis ass

Nospiediet 4 vai 2 , lai iezīmētu cipari uz A mber- B lī vai G reen- M AģentaTālrunis ass, un nospiediet 1 vai 3 , lai mainītu. Nospiediet J lai saglabātu iestatījumus un atgrieztos i izvēlnē. Ja vērtība nav nulle, ir izvēlēts par G reen- M AģentaTālrunis ass, zvaigznīte ( " U tiks parādīts blakus baltā balansa ikonai").

Izvēlieties krāsu temperatūru

Ņemiet vērā, ka ar dienasgaismas apgaismojumu vēlamos rezultātus nevar iegūt. Izvēlieties I ( Fluorescent ) fluorescējošiem gaismas avotiem. Izmantojot citus gaismas avotus, veiciet testa uzņēmumu, lai noteiktu, vai izvēlētā vērtība ir piemērota.

Iepriekš iestatīta rokasgrāmata

Iepriekš iestatītā rokasgrāmata tiek izmantota, lai ierakstītu un atsauktu līdz sešiem pielāgotiem baltā balansa iestatījumiem, lai fotografētu jauktā apgaismojumā vai lai kompensētu gaismas avotus ar spēcīgu krāsu atveidi. Veiciet tālāk norādītās darbības, lai izmērītu iepriekš iestatītā manuālā baltā balansa vērtību.

  1. Parādīt baltā balansa sākotnējos iestatījumus.

    i izvēlnes baltā balansa displejā iezīmējiet Preset manual 3 lai parādītu baltā balansa sākotnējo iestatījumu sarakstu.

  2. Izvēlieties sākotnējo iestatījumu.

    Iezīmējiet vajadzīgo baltā balansa sākotnējo iestatījumu (d-1 līdz d-6) un nospiediet J lai atlasītu iezīmēto sākotnējo iestatījumu un atgrieztos i izvēlnē.

    Aizsargātie sākotnējie iestatījumi

    Sākotnējie iestatījumi, kas norādīti ar g ir aizsargāti un tos nevar mainīt.

  3. Izvēlieties tiešās mērīšanas režīmu.

    i iezīmējiet opciju White balance un nospiediet un turiet J līdz fotografēšanas displejā sāk mirgot ikona L un kadra centrā parādās r

  4. Izmēriet baltā balansu.

    Lai izmērītu baltā balansu, pieskarieties baltam vai pelēkam objektam vai izmantojiet kursortaustiņu, lai novietotu r virs balta vai pelēka displeja zonas, un nospiediet J vai nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam (ņemiet vērā, ka r nevar pārvietot, ja ir iespējota iebūvētā zibspuldze vai ir pievienota papildu zibspuldze; tādā gadījumā jums būs jāmēra baltā balanss, kadra centrā novietojot baltu vai pelēku objektu).

    Ja kamera nevar izmērīt baltā balansu, tiks parādīts ziņojums. Mēģiniet vēlreiz izmērīt baltā balansu ar citu mērķi.

  5. Iziet no tiešās mērīšanas režīma.

    Nospiediet i , lai izietu no tiešās mērīšanas režīma.

Iepriekš iestatīta manuāla baltā balansa mērīšana

Iepriekš iestatīto manuālo baltā balansu nevar izmērīt, kamēr notiek HDR vai vairāku ekspozīciju uzņemšana.

Tiešā mērīšanas režīms

Tiešā mērīšanas režīms tiks pārtraukts, ja netiek veiktas nekādas darbības laikā, kas atlasīts pielāgotajam iestatījumam c3 ( Izslēgšanās aizkave ) > Gaidstāves taimeris .

Iepriekšējo iestatījumu pārvaldība

Fotografēšanas izvēlnes opciju Baltā balanss > Iepriekš iestatīts manuāli var izmantot, lai kopētu baltā balansu no esošas fotogrāfijas uz atlasīto sākotnējo iestatījumu, pievienotu komentārus vai aizsargātu sākotnējos iestatījumus.

Iepriekš iestatīta rokasgrāmata: iepriekš iestatīta iestatījuma izvēle

Lai izvēlētos sākotnējo iestatījumu, fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē atlasiet Baltā balanss > Iepriekš iestatīts manuāli , pēc tam iezīmējiet sākotnējo iestatījumu un nospiediet J . Ja atlasītajam priekšiestatījumam pašlaik nav vērtības, baltā balanss tiks iestatīts uz 5200 K, tāpat kā tiešā saules gaisma .

Attēla kvalitāte

Izvēlieties fotogrāfiju faila formātu.

Opcija Apraksts
NEF (RAW) +
JPEG labi
Ierakstiet divas katra fotoattēla kopijas: NEF (RAW) attēlu un JPEG kopiju. Atskaņošanas laikā tiek rādīta tikai JPEG kopija, bet, dzēšot JPEG kopiju, tiek izdzēsts arī NEF (RAW) attēls. NEF (RAW) attēlu var skatīt tikai, izmantojot datoru.
NEF (RAW) +
JPEG normāls
NEF (RAW) +
Pamata JPEG
NEF (RAW) Ierakstiet fotoattēlus NEF (RAW) formātā.
JPEG labi Ierakstiet fotoattēlus JPEG formātā. Saspiešana palielinās un faila lielums samazinās, kad kvalitāte mainās no “labas” uz “normālu” uz “pamata”.
JPEG normāls
Pamata JPEG

Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek parādīta displejā.

NEF (RAW)

  • NEF (RAW) failiem ir paplašinājums “*.nef”.
  • NEF (RAW) attēlu konvertēšanas process citos īpaši pārnēsājamos formātos, piemēram, JPEG, tiek saukts par "NEF (RAW) apstrādi". Šī procesa laikā var brīvi pielāgot Picture Controls un iestatījumus, piemēram, ekspozīcijas kompensāciju un baltā balansu.
  • Pašus RAW datus neietekmē NEF (RAW) apstrāde, un to kvalitāte paliks nemainīga, pat ja attēli tiek apstrādāti vairākas reizes ar dažādiem iestatījumiem.
  • NEF (RAW) apstrādi var veikt kamerā, izmantojot NEF (RAW) apstrādes vienumu retušēšanas izvēlnē, vai datorā, izmantojot Nikon NX Studio programmatūru. NX Studio ir pieejama bez maksas no Nikon lejupielādes centra.

Attēla izmērs

Izvēlieties izmēru, kādā tiek ierakstītas fotogrāfijas.

Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek parādīta displejā.

Fotoattēlu fiziskie izmēri pikseļos atšķiras atkarībā no opcijas, kas atlasīta opcijai Izvēlēties attēla apgabalu fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē.

Attēla izmērs
Liels Vidēja Mazs
Attēla apgabals DX (24 × 16) 5568 × 3712 4176 × 2784 2784 × 1856
1:1 (16 × 16) 3712 × 3712 2784 × 2784 1856 × 1856
16:9 (24 × 14) 5568 × 3128 4176 × 2344 2784 × 1560

Zibspuldzes režīms

Izvēlieties zibspuldzes režīmu iebūvētajai zibspuldzei. Pieejamās opcijas ir atkarīgas no režīma, kas atlasīts ar režīma ciparripu.

Opcija Pieejams
I Uzpildes zibspuldze P , S , A , M
J Sarkano acu efekta samazināšana
L Lēna sinhronizācija P , A
K Lēna sinhronizācija + sarkano acu efekts
M Aizmugurējā aizkara sinhronizācija P , S , A , M
X Auto b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
s Automātiska + sarkano acu efekta samazināšana b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
t Automātiska lēna sinhronizācija o
u Automātiska lēna sinhronizācija + sarkano acu efekts o
s Zibspuldze izslēgta b , P , S , A , M , k , p , n , o , s , f , V , T , U , 5

Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek apzīmēta ar ikonu displejā.

Zibspuldzes režīmi ir pieejami ar papildu zibspuldzēm

Zibspuldzes režīmi, kas ir pieejami, ja ir pievienota papildu zibspuldze, atšķiras atkarībā no režīma, kas atlasīts ar režīma ciparripu.

Opcija Pieejams
I Uzpildes zibspuldze b , P , S , A , M , k , l , p , m , n , r , s , t , d , e , f , g , j , z , V , T , U , 5 , 6 , 1 , 2 , 3
J Sarkano acu efekta samazināšana b , P , S , A , M , k , l , p , m , n , r , s , t , d , e , f , g , j , z , V , T , U , 5 , 6 , 1 , 2 , 3
L Lēna sinhronizācija P , A , o
K Lēna sinhronizācija + sarkano acu efekts P , A , o
M Aizmugurējā aizkara sinhronizācija P , S , A , M
X Auto
s Automātiska + sarkano acu efekta samazināšana
t Automātiska lēna sinhronizācija
u Automātiska lēna sinhronizācija + sarkano acu efekts
s Zibspuldze izslēgta b , P , S , A , M

Mērīšana

Mērīšana nosaka, kā kamera iestata ekspozīciju. Ir pieejamas šādas opcijas:

Opcija Apraksts
L Matricas mērīšana Kamera mēra plašu kadra laukumu un iestata ekspozīciju atbilstoši toņu sadalījumam, krāsai, kompozīcijai un attālumam, lai rezultāti būtu tuvu tiem, ko var redzēt ar neapbruņotu aci.
M Centrā svērtā mērīšana Kamera mēra visu kadru, bet lielāko svaru piešķir apgabalam kadra centrā, kura lielumu var izvēlēties, izmantojot pielāgoto iestatījumu b3 ( Centrā svērtais apgabals ). Šis ir klasisks portretu mērītājs, un tas ir ieteicams arī tad, ja tiek izmantoti filtri ar ekspozīcijas koeficientu (filtra koeficientu) virs 1 ×.
N Punkta mērīšana Kamera mēra ⌀3,5 mm apli (atbilst aptuveni 2,5% no kadra), kura centrā ir pašreizējais fokusa punkts, tādējādi ļaujot mērīt objektus, kas atrodas ārpus centra (ja ir aktivizēts automātiskais apgabala AF, tā vietā kamera mērīs centrālais fokusa punkts). Punkta mērīšana nodrošina, ka objekts tiks pareizi eksponēts pat tad, ja fons ir daudz gaišāks vai tumšāks.
t Izceltā mērīšana Kamera piešķir vislielāko svaru izcēlumiem. Izmantojiet šo opciju, lai samazinātu detaļu zudumu spilgtā vietā, piemēram, fotografējot uz skatuves prožektoru apgaismotus izpildītājus.

Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek apzīmēta ar ikonu displejā.

Wi-Fi savienojums

Iespējot vai atspējot Wi-Fi. Iespējojiet Wi-Fi, lai izveidotu bezvadu savienojumus ar datoriem vai starp kameru un viedtālruņiem vai planšetdatoriem (viedierīcēm), kurā darbojas lietotne SnapBridge.

Kad Wi-Fi ir iespējots, kamera parāda Wi-Fi ikonu.

Lai izslēgtu Wi-Fi, i iezīmējiet Wi-Fi savienojumu un nospiediet J . Ja Wi-Fi pašlaik ir iespējots, tiks parādīta uzvedne Aizvērt Wi-Fi savienojumu; nospiediet J lai pārtrauktu savienojumu.

Aktīvā D-Lighting

Aktīvā D-Lighting saglabā detaļas gaišajos un ēnās, radot fotogrāfijas ar dabisku kontrastu. Izmantojiet augsta kontrasta ainām, piemēram, fotografējot spilgti apgaismotu āra ainavu caur durvīm vai logu vai fotografējot ēnainus objektus saulainā dienā. Tas ir visefektīvākais, ja to lieto kopā ar matricas mērīšanu.

Izslēgts

Y Auto

Opcija Apraksts
Y Auto Kamera automātiski pielāgo aktīvo D-Lighting, reaģējot uz fotografēšanas apstākļiem (tomēr režīmā M Y Auto ir līdzvērtīgs Q Normal ).
Z Īpaši augsts Izvēlieties veiktā aktīvā D-Lighting apjomu no Z Īpaši augsts , P Augsts , Q Normāls un R Zems .
P Augsts
Q Normāls
R Zems
c Izslēgts Aktīvais D-Lighting izslēgts.

Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek apzīmēta ar ikonu displejā.

Aktīvā D-Lighting

Fotoattēlos, kas uzņemti ar Active D-Lighting, var parādīties trokšņi (nejauši izvietoti spilgti pikseļi, migla vai līnijas). Dažiem objektiem var būt redzams nevienmērīgs ēnojums. Aktīvā D-Lighting netiek izmantota pie augsta ISO jutības (Hi 1 un Hi 2), tostarp augsta jutība, kas atlasīta, izmantojot automātisko ISO jutības vadību.

Atbrīvošanas režīms

Izvēlieties darbību, kas tiek veikta, kad aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz galam.

Opcija Apraksts
U Viens rāmis Kamera uzņem vienu fotoattēlu katru reizi, kad tiek nospiesta aizvara atbrīvošanas poga.
V Nepārtraukta L Kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta, kamera ieraksta 1–4 kadrus sekundē. Kadru nomaiņas ātrumu var izvēlēties, griežot apakškomandu pārslēgu, kad atlaišanas režīma izvēlnē ir iezīmēts Continuous L.
W Nepārtraukta H Kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta, kamera ieraksta līdz aptuveni 5 kadriem sekundē.
X Nepārtraukts H (pagarināts) Kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta, kamera ieraksta līdz aptuveni 11 kadriem sekundē. Nevar izmantot iebūvēto zibspuldzi un papildu zibspuldzes. Mirgošanas samazināšanai nav nekādas ietekmes.
E Taimeris Uzņemiet attēlus ar taimeri ( 0 Taimeris ).

Nospiežot 3 kad ir iezīmēts Continuous L, tiek parādītas kadru kustības ātruma opcijas.

Pašreizējais atbrīvošanas režīms tiek parādīts ar ikonu uzņemšanas displejā.

Fotografēšanas displejs

Nepārtrauktā mazā ātruma un nepārtrauktā liela ātruma režīmā displejs tiek atjaunināts reāllaikā pat fotografēšanas laikā.

Kadru pavēršanas ātrums

Kadru virzīšanas ātrums mainās atkarībā no kameras iestatījumiem. Aptuvenās maksimālās likmes pie dažādiem iestatījumiem ir norādītas zemāk esošajā tabulā.

Atbrīvošanas režīms Attēla kvalitāte Bitu dziļums Klusā fotografēšana
Izslēgts Ieslēgts
Nepārtraukta L JPEG Lietotāja izvēlēts
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14
Nepārtraukta H JPEG 5 kadri sekundē 4,5 kadri sekundē
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14 4 kadri sekundē
Nepārtraukta H
(pagarināts)
JPEG 11 kadri/s * 11 kadri sekundē
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14 9 kadri sekundē 8,5 kadri sekundē

10 kadri sekundē, ja pielāgotajam iestatījumam d4 ( Shutter type ) ir atlasīts Elektroniskais priekšējā aizkara aizvars.

Nepārtraukts H (paplašināts)

Atkarībā no kameras iestatījumiem ekspozīcija var neregulāri mainīties katra sērija laikā. To var novērst, fiksējot ekspozīciju ( 0 Fokusa un ekspozīcijas bloķēšana ).

Atmiņas buferis

Kamera ir aprīkota ar atmiņas buferi pagaidu glabāšanai, kas ļauj turpināt fotografēšanu, kamēr fotogrāfijas tiek saglabātas atmiņas kartē. Aptuvenais attēlu skaits, ko var saglabāt buferī ar pašreizējiem iestatījumiem, tiek parādīts ekspozīcijas skaitīšanas displejos, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei.

Kamēr fotogrāfijas tiek ierakstītas atmiņas kartē, iedegsies atmiņas kartes piekļuves indikators. Atkarībā no uzņemšanas apstākļiem un atmiņas kartes veiktspējas ierakstīšana var ilgt no dažām sekundēm līdz dažām minūtēm. Neizņemiet atmiņas karti un neizņemiet akumulatoru, kamēr piekļuves indikators nav nodzisis. Ja kamera tiek izslēgta, kamēr dati paliek buferī, barošana netiks izslēgta, kamēr nav ierakstīti visi buferī esošie attēli. Ja akumulators ir izlādējies, kamēr attēli paliek buferī, aizvara atbrīvošana tiks atspējota un attēli tiks pārsūtīti uz atmiņas karti.

Taimeris

Taimera režīmā, nospiežot aizvara atbrīvošanas pogu, tiek palaists taimeris, un pēc taimera termiņa beigām tiek uzņemts fotoattēls.

  1. Izvēlnē i atlasiet Release mode , iezīmējiet Taimeris un nospiediet 3 .

  2. Izvēlieties automātiskā taimera atbrīvošanas aizkavi un kadru skaitu.

    Kad iestatījumi ir pabeigti, nospiediet J

  3. Kadrējiet fotoattēlu un fokusējiet.

    Atbrīvošanas prioritātes fokusa režīmos, tostarp AF-S , taimeris nedarbosies, ja vien kamera nespēs fokusēties.

  4. Sāciet taimeri.

    Nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam, lai palaistu taimeri. E un sāks mirgot taimera indikators, kas apstāsies divas sekundes pirms fotoattēla uzņemšanas.

Vairāku kadru uzņemšana

Izmantojiet pielāgoto iestatījumu c2 ( Self-timer ), lai izvēlētos uzņemto uzņēmumu skaitu un intervālu starp uzņemtajiem kadriem, kad taimeris beidz skaitīt atpakaļ.

Optiskā VR

Izvēlieties, vai iespējot optisko vibrāciju samazināšanu. Pieejamās opcijas atšķiras atkarībā no objektīva.

Opcija Apraksts
C Normāls
(VR iespējots)
Izvēlieties, lai uzlabotu optisko vibrāciju samazināšanu, fotografējot statiskus objektus.
D Sports Izvēlieties, fotografējot sportistus un citus objektus, kas pārvietojas ātri un neparedzami.
E Izslēgts Optiskā vibrāciju samazināšana izslēgta.

Opcijas, kas nav Izslēgtas , uzņemšanas laikā tiek parādītas ar ikonu displejā.

Optiskā VR

Optiskā VR var nebūt pieejama ar dažiem objektīviem. Ja izmantojat vibrāciju samazināšanu, pirms fotografēšanas pagaidiet, līdz attēls displejā stabilizējas. Dažiem objektīviem attēls displejā var arī svārstīties pēc aizvara atlaišanas; tas ir normāli un neliecina par darbības traucējumiem. Ņemiet vērā, ka iestatījumi objektīviem ar optisko vibrāciju samazināšanu, kas uzstādīti uz statīva vai monopoda, var atšķirties atkarībā no objektīva; sīkāku informāciju skatiet objektīva rokasgrāmatā.

Kadru panoramēšanai ieteicams lietot Normal vai Sport. Režīmos Normal un Sport optisko vibrāciju samazināšana attiecas tikai uz kustībām, kas nav panorāmas daļa (ja kamera tiek panoramēta, piemēram, horizontāli, optiskā vibrāciju samazināšana tiks piemērota tikai vertikālai vibrācijai).

AF apgabala režīms

AF apgabala režīms nosaka, kā kamera izvēlas fokusa punktu autofokusam. Papildinformāciju skatiet sadaļā “AF apgabala režīms” ( 0 AF-Area Mode ).

Opcija
3 Precīzs AF
d Viena punkta AF
e Dinamiskā apgabala AF
f Plaša apgabala AF (S)
g Plaša apgabala AF (L)
h Automātiskais apgabals AF

Pašreiz atlasītā opcija uzņemšanas laikā tiek parādīta ar ikonu displejā.

Fokusa režīms

Fokusa režīms nosaka, kā kamera fokusējas. Papildinformāciju skatiet sadaļā “Fokusa režīma 0 Fokusa režīma izvēle ).

Opcija
AF-A AF režīma automātiskais pārslēgs
AF-S Viens AF
AF-C Nepārtraukts AF
MF Manuālais fokuss

Pašreiz atlasītā opcija uzņemšanas laikā tiek parādīta ar ikonu displejā.