Google Translate
TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.
Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.
Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.
HDR (vysoký dynamický rozsah)
Tlačidlo G U C (ponuka snímania fotografií)
Vysoký dynamický rozsah (HDR), ktorý sa používa pri objektoch s vysokým kontrastom, zachováva detaily vo svetlách a tieňoch kombináciou dvoch záberov nasnímaných s rôznymi expozíciami. HDR je najúčinnejšie pri použití s maticovým meraním (pri bodovom alebo stredovom meraní je rozdiel expozície Auto ekvivalentný približne 2 EV). Nedá sa kombinovať s niektorými funkciami fotoaparátu, vrátane nastavení kvality obrazu NEF ( RAW ) alebo NEF ( RAW )+, fotografovania s bleskom, bracketingu, viacnásobnej expozície, rýchlosti uzávierky Bulb a Time alebo intervalového časovača alebo časozberného záznamu.
K dispozícii sú nasledujúce možnosti:
- Režim HDR : Vyberte z možností Zapnutý (séria) (nasnímanie série fotografií HDR, ktoré sa ukončia, keď je vybratá možnosť Vyp .), Zapnutý (jedna fotografia) (nasnímanie jednej fotografie HDR) a Vypnutý (ukončenie bez nasnímania ďalších fotografií HDR).
- Rozdiel v expozícii : Vyberte rozdiel v expozícii medzi dvoma zábermi, ktoré sa kombinujú na vytvorenie fotografie HDR. Vyberte vyššie hodnoty pre objekty s vysokým kontrastom alebo zvoľte Auto , aby fotoaparát upravil rozdiel expozície podľa scény.
- Smoothing : Vyberte, do akej miery sa majú vyhladiť hranice medzi zábermi, ktoré tvoria každú HDR fotografiu.
- Uložiť jednotlivé snímky ( NEF ) : Ak chcete uložiť jednotlivé snímky použité na vytvorenie snímky HDR, vyberte možnosť Zapnuté. Fotografie sa uložia ako súbory NEF ( RAW ) bez ohľadu na možnosti vybraté pre kvalitu snímky v ponuke snímania fotografií.
Vytváranie HDR fotografií
Pri snímaní HDR fotografií postupujte podľa nižšie uvedených krokov.
-
Vyberte HDR (vysoký dynamický rozsah) .
Zvýraznite HDR (vysoký dynamický rozsah) v ponuke snímania fotografií a stlačte 2 .
-
Vyberte režim.
Zvýraznite režim HDR a stlačte 2 .
Zvýraznite jednu z nasledujúcich možností a stlačte J
- Ak chcete nasnímať sériu fotografií HDR , zvoľte 0 On (séria) . Snímanie HDR bude pokračovať, kým pre režim HDR nevyberiete možnosť Vypnuté .
- Ak chcete nasnímať jednu fotografiu HDR , vyberte možnosť Zapnuté (jedna fotografia) . Normálne snímanie sa automaticky obnoví po vytvorení jednej HDR fotografie.
- Ak chcete skončiť bez vytvárania ďalších fotografií HDR , vyberte možnosť Off .
Ak vyberiete možnosť Zapnuté (séria) alebo Zapnuté (jedna fotografia) , na displeji sa zobrazí ikona.
-
Vyberte rozdiel expozície.
Ak chcete vybrať rozdiel v expozícii medzi dvoma zábermi, zvýraznite Exposure Differential a stlačte 2 .
Zvýraznite možnosť a stlačte J Pre objekty s vysokým kontrastom zvoľte vyššie hodnoty, ale uvedomte si, že výber vyššej hodnoty, ako je požadovaná, nemusí priniesť požadované výsledky; ak zvolíte Auto , fotoaparát automaticky upraví expozíciu tak, aby vyhovovala scéne.
-
Zvoľte množstvo vyhladzovania.
Ak chcete vybrať, do akej miery sa vyhladia hranice medzi dvoma obrázkami, zvýraznite položku Vyhladenie a stlačte 2 .
Zvýraznite možnosť a stlačte J Vyššie hodnoty vytvárajú hladší kompozitný obraz. Pri niektorých objektoch môže byť viditeľné nerovnomerné tieňovanie.
-
Vyberte, či chcete zachovať jednotlivé expozície.
Ak chcete vybrať, či chcete uložiť jednotlivé snímky NEF ( RAW ), ktoré tvoria fotografiu HDR, zvýraznite položku Save individual images ( NEF ) a stlačte tlačidlo 2 , potom stlačením tlačidla 1 alebo 3 vyberte požadovanú možnosť a stlačením tlačidla J ju vyberte.
-
Zamerajte fotografiu, zaostrite a fotografujte.
Fotoaparát zhotoví dve expozície, keď úplne stlačíte tlačidlo spúšte. Bez ohľadu na možnosť aktuálne vybratú pre režim spúšte sa pri každom stlačení spúšte nasníma iba jedna fotografia.
Ak vyberiete možnosť Zapnuté (séria) , HDR sa vypne len vtedy, keď je pre režim HDR vybratá možnosť Vyp . ak je vybratá možnosť Zap. (jedna fotografia) , HDR sa po nasnímaní fotografie automaticky vypne.
Okraje obrázka budú orezané. Požadované výsledky sa nemusia dosiahnuť, ak sa fotoaparát alebo objekt počas snímania pohne. Odporúča sa použiť statív. V závislosti od scény sa okolo jasných objektov môžu objaviť tiene alebo okolo tmavých objektov sa môžu objaviť halo; tento efekt možno znížiť úpravou množstva vyhladenia.