Google Translate
TATO SLUŽBA MŮŽE OBSAHOVAT PŘEKLADY ZAJIŠTĚNÉ SLUŽBAMI GOOGLE. SPOLEČNOST GOOGLE ODMÍTÁ VEŠKERÉ ZÁRUKY VE VZTAHU K PŘEKLADŮM, A TO VÝSLOVNÉ NEBO PŘEDPOKLÁDANÉ, VČETNĚ JAKÝCHKOLI ZÁRUK NA PŘESNOST, SPOLEHLIVOST A VČETNĚ VEŠKERÝCH PŘEDPOKLÁDANÝCH ZÁRUK OBCHODOVATELNOSTI, VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL A NEPORUŠENÍ PRÁV.
Referenční příručky společnosti Nikon Corporation (níže, „Nikon“) byly přeloženy pro vaše pohodlí s využitím překladatelského softwaru využívajícího službu Google Translate. Bylo vynaloženo přiměřené úsilí, aby se dosáhlo přesných překladů, nicméně žádný automatický překlad není dokonalý, ani není určen k nahrazení překladatelů. Překlady jsou poskytovány jako služba uživatelům referenčních příruček Nikon a jsou poskytovány „tak jak jsou“. Na přesnost, spolehlivost nebo správnost jakýchkoli překladů z angličtiny do jiného jazyka není poskytována žádná záruka jakéhokoli druhu, ať již výslovná, nebo předpokládaná. Určitý obsah (obrázky, videa, flashové prezentace, atd.) nemusí být kvůli omezením překladatelského softwaru správně přeložen.
Oficiálním textem je anglická verze referenčních příruček. Jakékoli nesrovnalosti nebo rozdíly vzniklé překladem nejsou závazné a nemají žádný právní účinek na dodržování shody nebo za účelem vymahatelnosti. V případě jakýchkoli otázek vyvstalých s ohledem na přesnost informací obsažených v přeložených referenčních příručkách se podívejte na anglickou verzi příruček, která je oficiální verzí.
Časosběrný film
Tlačítko G U C (nabídka fotografování)
Fotoaparát automaticky pořizuje snímky ve vybraných intervalech a vytváří tak tichý časosběrný film.
Výběrem Time-lapse movie se zobrazí níže uvedené možnosti.
- Start : Spuštění časosběrného záznamu. Snímání začne přibližně po 3 s a pokračuje ve zvoleném intervalu po zvolenou dobu snímání.
- Interval : Vyberte interval mezi snímky v minutách a sekundách.
- Doba fotografování : Vyberte, jak dlouho bude fotoaparát pořizovat snímky (hodiny a minuty).
- Vyhlazení expozice : Výběrem možnosti Zapnuto vyhladíte náhlé změny expozice v jiných režimech než M (všimněte si, že vyhlazování expozice se projeví pouze v režimu M , pokud je zapnuté automatické ovládání citlivosti ISO). Velké změny jasu objektu během fotografování mohou mít za následek zjevné odchylky v expozici, v takovém případě může být nutné zkrátit interval mezi snímky.
- Tiché fotografování : Chcete-li během fotografování ztišit závěrku, vyberte možnost Zapnuto .
- Velikost snímku/snímková frekvence : Vyberte velikost snímku a frekvenci pro konečný film.
- Priorita intervalu : Výběrem možnosti Zapnuto zajistíte, že snímky pořízené v režimech P a A budou pořízeny ve zvoleném intervalu, výběrem možnosti Vypnuto zajistíte správnou expozici fotografií. Pokud je vybrána možnost Zapnuto , vyberte režim ostření MF nebo AF-C a zkontrolujte, zda je minimální rychlost závěrky vybraná pro nastavení citlivosti ISO > Automatické ovládání citlivosti ISO v nabídce fotografování kratší než interval. Pokud je pro režim ostření vybráno AF-C , zkontrolujte, zda je v uživatelské funkci a1 ( výběr priority AF-C ) vybráno Release .
Záznam časosběrných filmů
Před natáčením časosběrného filmu vyberte v nabídce nastavení položku Časové pásmo a datum a ujistěte se, že jsou hodiny fotoaparátu nastaveny na správný čas a datum, a poté pořiďte zkušební snímek s aktuálním nastavením a prohlédněte si výsledky. Časosběrné filmy jsou pořizovány pomocí oříznutí filmu; pro kontrolu kompozice klepněte na tlačítko X v zobrazení časosběrného filmu (pro návrat do zobrazení časosběrného filmu klepněte na tlačítko W ). Pro konzistentní barvy zvolte jiné nastavení vyvážení bílé než 4 (auto) nebo D (automaticky přirozené světlo).
Abyste zajistili, že nebude fotografování přerušeno, ujistěte se, že je baterie fotoaparátu plně nabitá. V případě pochybností baterii před použitím nabijte.
-
Vyberte Časosběrný film .
Zvýrazněte Časosběrné snímání v menu fotografování a stiskněte 2 .
Zobrazí se možnosti časosběrného videa.
-
Upravte nastavení časosběrného filmu.
Upravte následující nastavení:
-
Interval : Interval (v minutách a sekundách) by měl být delší než nejpomalejší předpokládaná rychlost závěrky.
-
Doba snímání : Celková doba snímání (v hodinách a minutách) může být až 7 hodin a 59 minut.
-
Vyhlazení expozice : Povolí nebo zakáže vyhlazování expozice.
-
Tiché fotografování : Povolí nebo zakáže tiché fotografování.
-
Velikost snímku/snímková frekvence : Vyberte velikost snímku a frekvenci, se kterou se bude přehrávat finální videoklip.
-
Priorita intervalu : Povolí nebo zakáže prioritu intervalu .
-
-
Začněte střílet.
Zvýrazněte Start a stiskněte J . Natáčení začne asi po 3 sekundách. Displej se vypne a fotoaparát pořizuje snímky ve zvoleném intervalu po zvolenou dobu fotografování.
Během fotografování se rozsvítí kontrolka přístupu na paměťovou kartu. Bez ohledu na možnost zvolenou pro Uživatelské nastavení c3 ( Zpoždění vypnutí , 0 c3: Zpoždění vypnutí ) > Časovač pohotovostního režimu , časovač pohotovostního režimu během fotografování nevyprší.
Nastavení fotografování a menu lze upravit mezi snímky. Pamatujte však, že monitor se vypne přibližně 2 s před pořízením dalšího snímku.
Ukončení střelby
Chcete-li ukončit fotografování před pořízením všech snímků, stiskněte J mezi snímky. Máte také možnost stisknutím tlačítka G zobrazit nabídku časosběrného filmu , zvýraznit Vypnuto a stisknout J . Pokud je však čas vybraný pro Interval velmi krátký, stisknutí J mezi snímky nemusí mít žádný účinek nebo se po stisknutí tlačítka G nemusí zobrazit menu Časosběrné snímání , v takovém případě budete muset fotoaparát vypnout. .
- Po skončení fotografování se ze snímků pořízených do tohoto bodu vytvoří film a fotoaparát přejde do režimu fotografování. Pamatujte, že pokud je vyjmuta baterie nebo vysunuta paměťová karta, fotografování se ukončí (nezazní však žádné pípnutí) a nebude zaznamenán žádný film.
Celkový počet snímků ve finální videosekvenci lze vypočítat vydělením doby fotografování intervalem, zaokrouhlením nahoru a přidáním 1. Délku konečné videosekvence pak lze vypočítat vydělením počtu snímků snímkovou frekvencí zvolenou pro Velikost snímku / snímková frekvence . Film o 48 snímcích zaznamenaný v rozlišení 1920 × 1080; Například 24p bude mít asi dvě sekundy. Maximální délka časosběrných filmů je 20 minut.
Časosběr nelze kombinovat s některými funkcemi fotoaparátu, včetně záznamu videa, dlouhých časových expozic (fotografování v žárovce nebo časovaném fotografování), samospouště, bracketingu, HDR (vysoký dynamický rozsah), vícenásobné expozice a intervalového fotografování. Aktivní funkce D-Lighting se automaticky vypne. Mějte na paměti, že protože rychlost závěrky a čas potřebný k záznamu snímku na paměťovou kartu se mohou u jednotlivých snímků lišit, interval mezi zaznamenaným snímkem a začátkem dalšího snímku se může lišit. Změny nastavení se nepoužijí a natáčení nezačne, pokud nelze zaznamenat časosběrný film při aktuálním nastavení (například pokud je paměťová karta plná, interval nebo doba snímání je nula nebo interval je delší než čas natáčení).
Fotografování se může ukončit, pokud použijete ovládací prvky fotoaparátu nebo změníte nastavení nebo je připojen kabel HDMI . Ze snímků pořízených do bodu, kde skončilo fotografování, bude vytvořen film.
Tlačítko K nelze použít k prohlížení snímků během fotografování, ale aktuální snímek se zobrazí na několik sekund po každém snímku, pokud je v nabídce přehrávání vybrána možnost Zapnuto nebo Zapnuto (pouze monitor) pro Kontrola snímku (snímek může se nezobrazí, pokud je interval velmi krátký). Jiné operace přehrávání nelze provádět, když je zobrazen rámeček.
Výběrem Zapnuto pro Tiché fotografování deaktivujete některé funkce fotoaparátu, včetně:
- Citlivost ISO Hi 1 a Hi 2
- Fotografování s bleskem
- Redukce šumu při dlouhé expozici
- Redukce blikání