Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Sisseehitatud välklamp

Leiate, et sisseehitatud välklamp parandab pildistamiskogemust erinevates olukordades, sealhulgas kehva valgustuse korral või siis, kui peate täitma varjud ja tagantvalgustatud objektid. Enne sisseehitatud välklambi kasutamist tõstke see üles, libistades välklambi hüpiknuppu.

  1. Sisseehitatud välklambi tõstmiseks libistage välklambi hüpiknuppu.

  2. Valige välgurežiim.

    Valige i või pildistamise menüüst Flash mode ja valige välgurežiim.

  3. Tehke pilt pärast katiku vabastusnupu teravustamiseks poolenisti alla vajutamist.

Välgurežiimid

Välklambi efekti valimiseks kasutage i või fotovõttemenüü suvandit Välgurežiim . Saadaolevad valikud sõltuvad valitud võtterežiimist.

Võimalus Kirjeldus Saadaval
I Täitevälk (eesmise kardina sünkroonimine): välk sähvatab iga võttega. P , S , A , M
J Punasilmsuse vähendamine : kasutage portreede jaoks. Punasilmsuse vähendamise lamp süttib enne välklambi sähvatust, et vähendada punasilmsust. P , S , A , M
L Aeglane sünkroonimine : nagu „täitevälk”, välja arvatud see, et säriaeg aeglustub automaatselt, et jäädvustada taustavalgust öösel või vähese valguse korral. P , A
K Aeglane sünkroonimine + punasilmsus : kasutage portreede või sarnaste võtete tegemiseks öösel või õhtusel taustal. Lisaks punasilmsuse vähendamisele kasutab kaamera taustvalgustuse jäädvustamiseks pikki säriaegu. P , A
M Tagumise kardina sünkroonimine : Tavaliselt sähvatab välk katiku avanemisel (esikardina sünkroonimine); tagakardina sünkroniseerimisel sähvatab välk vahetult enne katiku sulgumist. Aeglane sünkroonimine on režiimides P ja A automaatselt lubatud. P , S , A , M
X Automaatne : Välk sähvatab vajaduse korral automaatselt, kui valgustus on halb või objekt on tagantvalgustatud. b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
C Automaatne + punasilmsuse vähendamine : nagu "punasilmsuse vähendamine", välja arvatud see, et välk sähvatab ainult vastavalt vajadusele. b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
D Automaatne aeglane sünkroonimine : nagu aeglase sünkroonimise puhul, välja arvatud see, et välk sähvatab ainult vastavalt vajadusele. o
E Automaatne aeglane sünkroonimine + punasilmsus : nagu "aeglase sünkroonimise + punasilmsuse" puhul, välja arvatud see, et välk sähvatab ainult vastavalt vajadusele. o
s Välk väljas : välklamp ei sähvata. b , P , S , A , M , k , p , n , o , s , f , V , T , U , 5

Sisseehitatud välklambi langetamine

Energia säästmiseks ajal, mil välku ei kasutata, vajutage seda õrnalt alla, kuni riiv klõpsab oma kohale.

Sisseehitatud välgu kasutamine

  • Varjude vältimiseks eemaldage objektiivi varjuk.
  • Kui sisseehitatud välklampi kasutatakse vabastusrežiimiks valitud pideva väikese kiirusega või pideva suure kiirusega, tehakse iga kord päästiku vajutamisel ainult üks pilt. Pideva suure kiirusega (pikendatud) valimine võimaldab teha sarivõtte ja keelab sisseehitatud välklambi.
  • Pärast mitme järjestikuse pildistamist välklambi kaitsmiseks võidakse katiku vabastamine korraks keelata. Välku saab pärast lühikest pausi uuesti kasutada.

Sisseehitatud välklambiga saadaval olevad säriajad

Sisseehitatud välklambi kasutamisel saab säriaega seadistada järgmiselt:

Režiim Säriaeg
b , p , n , s , f , 0 , V , T , U , 5 Seadistab automaatselt kaamera ( 1/200 s 1 / 60 s)
k Seadistab automaatselt kaamera ( 1/200 s 1/30 s )
o Määrab automaatselt kaamera ( 1 / 200 s–2 s)
P , A Seadistab automaatselt kaamera ( 1/200 s 1/60 s ) *
S 1/200 s –30 s
M 1/200 s –30 s, pirn , aeg

Kui välgurežiimi jaoks on valitud aeglane sünkroonimine, tagumise kardina sünkroonimine või aeglane sünkroonimine punasilmsuse vähendamisega, võib säriajaks määrata kuni 30 s.

Ava, tundlikkus ja välgu ulatus

Välgu tööulatus sõltub tundlikkusest (ISO ekvivalentsus) ja avast.

Ava ISO ekvivalendiga Ligikaudne ulatus
100 200 400 800 1600 3200 6400 12800 25600 51200 m jalga
1.4 2 2.8 4 5.6 8 11 16 22 32 0,7–5,0 2 jalga 4 tolli – 16 jalga 5 tolli
2 2.8 4 5.6 8 11 16 22 32 0,6–3,5 2 jalga kuni 11 jalga 6 tolli.
2.8 4 5.6 8 11 16 22 32 0,6–2,5 2 jalga–8 jalga 3 tolli.
4 5.6 8 11 16 22 32 0,6–1,8 2 jalga–5 jalga 11 tolli.
5.6 8 11 16 22 32 0,6–1,3 2 jalga–4 jalga 3 tolli.
8 11 16 22 32 0,6–0,9 2 jalga–3 jalga

Välklambi minimaalne tööulatus on umbes 0,6 m (2 jalga).

Välgu kompenseerimine

Välgu kompensatsiooni kasutatakse välgu võimsuse muutmiseks vahemikus –3 EV kuni +1 EV, muutes põhiobjekti heledust tausta suhtes. Vaikimisi reguleeritakse särikompensatsiooni 1/3 EV kaupa. Seda saab muuta 1/2 EV-le , kasutades kohandatud sätet b1 ( särituse reguleerimise EV sammud ). Välgu võimsust saab suurendada, et muuta põhiobjekti heledamaks, või vähendada, et vältida soovimatuid esiletõstmisi või peegeldusi. Üldiselt valige positiivsed väärtused, et muuta põhiobjekti heledamaks, negatiivsed väärtused, et muuta see tumedamaks.

Välgu kompensatsiooni väärtuse valimiseks kasutage pildistamismenüü üksust Välgu kompensatsioon . Väärtuste puhul, mis ei ole ±0,0, ilmub võttekuvale Y ikoon.

Normaalse välgu võimsuse saab taastada, kui määrate välgu kompensatsiooniks ±0,0. Välgu kompensatsiooni ei lähtestata, kui kaamera on välja lülitatud.

FV lukk

Seda funktsiooni kasutatakse välgu võimsuse lukustamiseks, võimaldades fotosid ümber komponeerida ilma välgu taset muutmata ja tagada, et välgu võimsus on objektile sobiv isegi siis, kui objekt ei ole kaadri keskel. Välgu võimsust reguleeritakse automaatselt vastavalt ISO-tundlikkuse ja ava muutustele. FV-lukk pole režiimides b , h ja q saadaval.

FV-luku kasutamiseks:

  1. Määrake FV-lukk kaamera juhtelemendile.

    Määrake FV-lukk juhtelemendile, kasutades kohandatud sätet f2 ( kohandatud juhtnupud (pildistamine) ).

  2. Tõstke välklamp üles.

    Sisseehitatud välklambi tõstmiseks libistage välklambi hüpiknuppu.

  3. Keskendu.

    Asetage objekt kaadri keskele ja vajutage teravustamiseks päästik poolenisti alla.

  4. Lukusta välgu tase.

    Kui olete kinnitanud, et kaamera ekraanile ilmub välgu valmisoleku indikaator ( c ), vajutage 1. sammus valitud nuppu. Välguseade kiirgab monitori eelvälgu, et määrata sobiv välgu tase. Välgu väljund lukustatakse sellel tasemel ja kaamera ekraanile ilmub FV lukustuse ikoon ( r ).

  5. Komponeerige foto uuesti.

    Välgu väljund jääb 4. sammus mõõdetud väärtusele lukustatuks.

  6. Tehke foto.

    Vajutage pildistamiseks katiku vabastusnupp lõpuni alla. Soovi korral saab teha lisapilte ilma FV lukku vabastamata.

  7. Vabastage FV lukk.

    FV-luku vabastamiseks vajutage 1. sammus valitud nuppu. Veenduge, et FV luku ikooni ( r ) enam ei kuvata.

Valikulised välklambid

Lülitage välklamp sisse ja valige TTL suvandiks Välgu juhtimine > Välgu juhtimisrežiim (väline) ( SB-500 , SB-400 või SB-300 ) või määrake välgu juhtimisrežiimiks TTL, jälgige eelvälku q A või jälgige. eelvälk A (teised välklambid; üksikasju vaadake välklambiga kaasasolevast dokumentatsioonist).