Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Kokkupuude

Valides a Pildistamisrežiim

Pildistusrežiimi valimiseks hoidke režiimiketta lukustusnuppu all ja pöörake režiimiketast. Pildistusrežiimi kuvatakse võtteekraanil.

Režiim Kirjeldus
AUTOMAATNE ( b ) Automaatne ( 0 pildistamine ( b režiim) , videote salvestamine ( b režiim) ) Lihtne suunamis-ja pildistamise režiim, mis jätab seadete eest vastutava kaamera. Lisaks säriajale ja avale juhib kaamera automaatselt ka valge tasakaalu ja muid elemente.
P Programmeeritud automaatne ( 0 P (programmeeritud automaatne) ) Kasutage hetktõmmiste tegemiseks ja muudes olukordades, kus kaamera sätete kohandamiseks on vähe aega. Kaamera valib automaatselt nii säriaja kui ka ava.
S Säriprioriteediga automaatne ( 0 S (säriprioriteediga automaatne) ) Kasutage liikumise külmutamiseks või hägustamiseks. Valite säriaja; kaamera reguleerib ava automaatselt.
A Ava prioriteediga automaatne ( 0 A (ava prioriteediga automaatne) ) Kasutage tausta hägundamiseks või nii esiplaani kui ka tausta fookusesse toomiseks. Teie valite ava; kaamera reguleerib säriaega automaatselt.
M Käsitsi ( 0 M (käsitsi) ) Saate juhtida nii säriaega kui ka ava. Pikaajaliste särituste jaoks valige säriajaks "Bulb" või "Time".
U1
U2
U3
Kasutaja seadistusrežiim ( 0 U1, U2 ja U3 (kasutaja seadistusrežiim) ) Määrake nendele positsioonidele sageli kasutatavad sätted. Seadistused saab meelde tuletada lihtsalt režiiminuppu keerates.

b (automaatne)

Lisaks säriajale ja avale juhib kaamera automaatselt ka valge tasakaalu ja muid elemente. Menüüga konfigureeritavatest funktsioonidest on kaamera poolt automaatselt juhitavad funktsioonid hallid ja pole saadaval. Halliga menüüfunktsioonide sätete muutmiseks muutke võtterežiimiks P , S , A või M .

P ( Programmeeritud automaatne )

Selles režiimis reguleerib kaamera automaatselt säriaega ja ava vastavalt sisseehitatud programmile, et tagada enamikus olukordades optimaalne säritus.

  • Saate määrata ISO-tundlikkuse, valge tasakaalu ja muud elemendid, mida juhitakse automaatselt režiimis b (automaatne).

Paindlik programm

Säriaja ja ava erinevaid kombinatsioone, mis annavad sama särituse, saab valida, keerates põhikäsuvaliku nuppu ("paindlik programm") režiimis P .

  • Kui paindlik programm töötab, kuvatakse paindliku programmi indikaator ( U ).
  • Säriaja ja ava vaikesätete taastamiseks keerake põhikäsuvaliku nuppu, kuni indikaatorit enam ei kuvata. Paindliku programmi saab lõpetada ka muu võtterežiimi valimisega või kaamera väljalülitamisega.

S ( Shutter-Priority Auto )

Katiku prioriteediga automaatrežiimis valite säriaega samal ajal reguleerib kaamera automaatselt ava optimaalse särituse saavutamiseks. Valige liikumise "külmutamiseks" kiire säriaeg, liikuvate objektide hägustamise kaudu liikumise soovitamiseks aeglane säriaeg.

Kiire säriaeg (¹/₁₆₀0 s)

Aeglane säriaeg (1 s)

  • Säriaja määramiseks keerake põhikäsuvaliku nuppu.
  • Säriaja saab määrata väärtustele vahemikus ¹⁄8₀₀₀ s kuni 30 s.

  • Kui kohandatud sätte d6 [ Shutter type ] jaoks on valitud [ Electronic front-curtain shutter ], on katiku kiirus piiratud ¹⁄₂₀₀₀ s, isegi kui see on seadistatud kiiremaks.
  • Kui kohandatud sätte d6 [ Shutter type ] jaoks on valitud [ Elektrooniline katik ], saab valida kuni ¹/₁₆₀₀₀ s katiku kiirusi.
  • Säriaja saab lukustada valitud väärtusele ( 0 f5: Control Lock , g3: Control Lock ).

A ( Ava prioriteediga automaatne )

Ava prioriteediga automaatrežiimis valite ava samal ajal reguleerib kaamera optimaalse särituse saavutamiseks automaatselt säriaega. See režiim sobib, kui soovite tausta hägustada ja põhiobjekti üksikasju esile tuua või taustal ja esiplaanil olevaid detaile esile tuua.

Suur ava (f/5,6)

Väike ava (f/22)

  • Ava saab reguleerida alamkäsuvaliku nuppu keerates.
  • Ava miinimum- ja maksimumväärtused sõltuvad objektiivist.
  • Ava saab lukustada valitud väärtusega ( 0 f5: Control Lock , g3: Control Lock ).

M ( Käsiraamat )

Sa kontrollid mõlemat säriaega ja ava . Valige see režiim ka selliste objektide nagu ilutulestik või öine taevas pikaajaliseks säritamiseks ("Bulb" või "Time" fotograafia, 0 pikaajalist säritust (ainult režiim M) ).

  • Säriaega ja ava saab reguleerida särituse indikaatorite järgi, keerates käsuvalikuid.
  • Säriaja valimiseks keerake põhikäsuvaliku nuppu. Säriajaks saab seada väärtused vahemikus ¹⁄8₀₀₀ s kuni 30 s või Pirn või Aeg .

  • Kui kohandatud sätte d6 [ Shutter type ] jaoks on valitud [ Electronic front-curtain shutter ], on katiku kiirus piiratud ¹⁄₂₀₀₀ s, isegi kui see on seadistatud kiiremaks.
  • Kui kohandatud sätte d6 [ Shutter type ] jaoks on valitud [ Elektrooniline katik ], saab valida kuni ¹/₁₆₀₀₀ s katiku kiirusi.
  • Ava saab reguleerida alamkäsuvaliku nuppu keerates.

U1, U2 ja U3 ( Kasutaja seadistusrežiim )

Sageli kasutatavaid sätteid saab määrata kasutaja seadistuste positsioonidele U1 kuni U3 ja hiljem lihtsalt režiimiketast keerates tagasi kutsuda.

Kasutajaseadete salvestamine

  1. Reguleerige sätteid.

    Salvestatavad sätted hõlmavad järgmist:

    • pildistamise menüü valikud,
    • videosalvestusmenüü valikud,
    • Kohandatud sätted ja
    • Pildistusrežiim, säriaeg (režiimid S ja M ), ava (režiimid A ja M ), paindlik programm (režiim P ), särikompensatsioon jne.
  2. Tõstke häälestusmenüüs esile [ Save user settings ] ja vajutage 2 .

  3. Valige seadete määramiseks kasutaja seadete asukoht.

    Valige [ Save to U1 ], [ Save to U2 ] või [ Save to U3 ] ja seejärel vajutage 2 .

  4. Salvestage kasutaja seaded.

    Tõstke esile [ Save settings ] ja vajutage J , et määrata praegused sätted valitud positsioonile.

  5. Pildistage salvestatud seadeid kasutades.

    Saate keerata režiimiketta asendisse U1 , U2 või U3 , et võimaldada sellele asendile määratud sätetega pildistamist.

Üksused, mida ei saa U1, U2 ja U3 jaoks määrata

Järgmisi andmeid ei saa U1 , U2 ega U3 salvestada.

  • FOTO PILDISTAMISE MENÜÜ

    • [ Salvestuskaust ]
    • [ Picture Control haldamine ]
    • [ Mitu säritust ]
    • [ Intervalltaimeriga pildistamine ]
    • [ Time-lapse video ]
    • [ Fookuse nihutusega pildistamine ]
    • [ Piksli nihkega pildistamine ]
  • VIDEOSALVESTAMISE MENÜÜ

    • [ Salvestuskaust ]
    • [ Picture Control haldamine ]

Kasutajaseadete lähtestamine

  1. Tõstke häälestusmenüüs esile [ Reset user settings ] ja vajutage 2 .

  2. Valige lähtestamiseks kasutaja seadete asukoht.

    Valige [ Reset U1 ], [ Reset U2 ] või [ Reset U3 ] ja seejärel vajutage 2 .

  3. Lähtestage kasutaja seaded.

    Tõstke esile [ Reset ] ja vajutage nuppu J , et taastada valitud asendi vaikeseaded (kaamera töötab režiimis P ).

Kokkupuute indikaatorid

Ekraani ja pildiotsija särituse indikaatorid näitavad, kas foto oleks praeguste seadete juures ala- või ülesäritatud. Särituse indikaatoreid saab lugeda järgmiselt (kuva erineb olenevalt kohandatud sätte b2 [ EV sammud särituse juhtimiseks ] jaoks valitud valikust):

Ekraan [ 1/3 EV (comp. 1/3 EV) ] on valitud [ EV step for exploration cntrl ] jaoks
Optimaalne kokkupuude Alasäritatud 1/3 EV võrra Ülesäritatud üle 3 1/3 EV
Ekraan
Pildiotsija

Särituse indikaatorite orientatsiooni saab muuta, kasutades kohandatud sätet f8 [ Reverse indikaatorid ].

Kokkupuute hoiatus

Näidikud hakkavad vilkuma, kui valitud sätted ületavad särimõõtmissüsteemi piire.

Pikendatud säriaeg

Kui säriaeg on 900 s (15 minutit) režiimis M , valige kohandatud sätte d7 [ Pikendatud säriaeg (M) ] jaoks [ ON ].

Pikad säritused

Kiiruste puhul, mis on väiksemad kui 1 s, võib kaamera kuvatav säriaja tegelikust säriajast erineda. Tegelikud säritusajad näiteks 15- ja 30-sekundiliste säriaegade korral on vastavalt 16 ja 32 sekundit. Säriaeg ühtib taas valitud säriaega 60-sekundiliste ja pikemate kiiruste korral.

Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine (režiim M )

Kui automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ( 0 Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ) on lubatud, reguleeritakse ISO-tundlikkust automaatselt optimaalseks särituseks valitud säriaja ja ava juures.

Pikaajaline kokkupuude (Ainult režiim M)

Kaameral on pikaajaliste särituste jaoks kaks võimalust: " Pirn ” ja „ Aeg ”. Pikaajalist säritust saab kasutada ilutulestiku, öise maastiku, tähtede või liikuvate tulede pildistamiseks.

35-sekundiline säritus säriajaga "Bulb" ja avaga f/25

Säriaeg Kirjeldus
Pirn Katik jääb avatuks, kuni katiku vabastusnuppu all hoitakse.
Aeg Säritus algab päästiku vajutamisel ja lõpeb nupu teistkordsel vajutamisel.
  1. Hoidke kaamerat paigal, kasutades näiteks statiivi.

  2. Režiimiketta lukustusnuppu vajutades keerake režiiminupp asendisse M .

  3. Pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida säriajaks Bulb ("Bulb") või Time ("Time").

    Pirn

    Aeg

    Pange tähele, et särituse indikaatoreid ei kuvata säriaja ajal Bulb või Time .

  4. Fokuseerige ja alustage säritust.

    • “Bulb” : Vajutage särituse alustamiseks päästik lõpuni alla. Hoidke päästikut särituse ajal all.
    • “Aeg” : Vajutage särituse alustamiseks päästik lõpuni alla.
    • Kulunud aeg kuvatakse juhtpaneelil.

  5. Lõpetage kokkupuude.

    • "Bulb" : tõstke sõrm päästikult.
    • „Aeg” : Vajutage päästik teist korda lõpuni alla.

Pikaajaline kokkupuude

  • Pange tähele, et pika särituse korral võib esineda müra (heledad laigud, juhuslikult paiknevad eredad pikslid või udu).
  • Eredaid kohti ja udu saab vähendada, kui valite pildistamismenüüs [ Pika särituse NR ] jaoks [ ON ].
  • Soovitame kasutada ühte järgmistest toiteallikatest, et vältida voolukadu pika särituse ajal.

    • Täislaetud aku
    • Valikuline EH-8P vahelduvvooluadapter, mis on ühendatud kaasasoleva UC-E25 USB kaabliga (mille mõlemas otsas on C-tüüpi pistikud)
    • Valikuline EP-5B toitepistik koos EH-5d, EH-5c või EH-5b vahelduvvooluadapteriga
    • Kolmanda osapoole kaasaskantav laadija
  • Hägususe vältimiseks on soovitatav kasutada statiivi või seadet, näiteks valikulist kaugjuhtimisjuhet või juhtmevaba kaugjuhtimispulti.
  • Pange tähele, et valikulised ML-L7 kaugjuhtimispuldid toimivad režiimis "Time" isegi siis, kui säriaeg on valitud Bulb .

Automaatsärituse (AE) lukk

Kasutage särituse lukustamiseks automaatse särituse lukku, vältides kaameral säritust automaatselt reguleerida.

  • Automaatsärituse lukustuse seadistamiseks vajutage klahvi keskele alamvalija .
  • Alamvalija keskosa all hoidmine lukustab särituse, vältides selle muutumist kompositsiooni või objekti heleduse muutumisel.

  • Pildistusnäidikule ilmub AE-L ikoon.
  • Kui automaatne teravustamine on lubatud, vajutage enne alamvalija keskosa vajutamist teravustamiseks katiku vabastusnupp poolenisti alla. See lukustab nii fookuse kui ka särituse.
  • Hoides alamvalija keskosa all, komponeerige foto uuesti ja pildistage.

Särituse lukustamine katiku vabastusnupuga

Kui kohandatud sätte c1 [ Katiku vabastusnupp AE-L ] jaoks on valitud [ Sees (poolvajutus) ], lukustub säritus, kui katiku vabastusnupp poolenisti alla vajutatakse.

Mõõdetud ala

  • Funktsiooniga [ Spot metering ] lukustatakse säritus väärtusega, mis on mõõdetud ringis, mille keskpunkt on praegune fookuspunkt.
  • Funktsiooniga [ Center-weighted metering ] lukustatakse säritus väärtusega, mis on kaalutud ekraani keskel asuva 12-mm ringi suunas.

Säriaja ja ava reguleerimine

Alamvalija keskosa vajutamisel saab reguleerida järgmisi sätteid:

Pildistamisrežiim Seadistamine
P Säriaeg ja ava (paindlik programm; 0 P (programmeeritud automaatne) )
S Säriaeg
A Ava
  • Uusi väärtusi saab kinnitada pildistamisekraanil ja juhtpaneelil.

Särituse kompenseerimine

Särikompensatsiooni kasutatakse kaamera soovitatud särituse muutmiseks. Seda saab kasutada piltide heledamaks või tumedamaks muutmiseks.

−1 EV

Ei mingit särikompensatsiooni

+1 EV

Särituse kompensatsiooni reguleerimine

Hoidke kinni E nupp ja pöörake käsuvaliku nuppu.

  • Valige väärtuste vahel –5 EV (alasäritus) kuni +5 EV (ülesäritus). Videorežiimis on saadaval väärtused vahemikus –3 EV kuni +3 EV.
  • Vaikeseadete korral tehakse särituse kompensatsiooni muudatusi ¹⁄₃ EV kaupa. Sammu suurust saab muuta, kasutades kohandatud sätet b2 [ EV step forexploration cntrl ].
  • Kõrgemad väärtused muudavad objekti heledamaks, madalamad väärtused tumedamaks.

  • Määratud särikompensatsiooni väärtus kuvatakse juhtpaneelil.

  • Pildistusekraanil kuvatakse fotorežiimis ikooni E ja indikaatorid ning videorežiimis ikooni E Praegust särikompensatsiooni väärtust saab kinnitada, vajutades nuppu E

    Ekraan

    Pildiotsija

  • Normaalse särituse saab taastada, kui seadistate särikompensatsiooni väärtusele ±0,0. Särikompensatsiooni ei lähtestata, kui kaamera on välja lülitatud.

Režiim M

  • Režiimis M mõjutab särikompensatsioon ainult särituse indikaatorit; säriaeg, ava ja ISO-tundlikkus ei muutu. Tegelik kokkupuude ei muutu.
  • Vajutage nuppu E , et kinnitada kompensatsiooni summa väärtuse ja indikaatori abil.
  • Kui kehtib automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ( 0 Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ), reguleeritakse ISO-tundlikkust automaatselt vastavalt särikompensatsiooniks valitud väärtusele, muutes üldist säritust.

Flashi kasutamine

Valikulise välklambi kasutamisel mõjutab särikompensatsioon nii välgu taset kui ka säritust, muutes nii põhiobjekti kui ka tausta heledust; soovi korral saab efekti piirata taustaga, kasutades kohandatud sätet e3 [ Exposure comp. välgu jaoks ].