Google Translate
SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.
Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.
Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.
Fookuse nihkega pildistamine
G nupp U C pildistamise menüü
Fookuse nihe muudab fookust automaatselt mitme võtte seeria jooksul. Kasutage seda fotode tegemiseks, mida hiljem fookuse virnastamise abil kombineeritakse, et luua üks suurem teravussügavusega pilt. Enne teravustamise nihutamist valige fookusrežiim AF-S või AF-C ja vabastusrežiim, mis ei ole iseavaja või kiire kaadri jäädvustamine +.
Võimalus | Kirjeldus |
---|---|
[ Alusta ] | Alusta tulistamist. Kaamera teeb valitud arvu võtteid, muutes iga võttega fookuskaugust valitud koguse võrra. |
[ võtete arv ] | Valige võtete arv (maksimaalselt 300). |
[ Fookuse astme laius ] | Fookuse nihe muudab fookuse kaugust fotoseeria lõikes. Valige, kui palju fookuskaugus muutub iga võttega. |
[ Intervall järgmise võtteni ] | Valige võtete vaheline intervall sekundites.
|
[ Esimese kaadri särituse lukk ] |
|
[ Elektroonilise katiku valikud ] | Valige, kas kasutada elektroonilist katikut.
|
[ Automaatne fookusasendi lähtestamine ] |
|
[ Salvestuskausta käivitamine ] | Tõstke esile valikud ja vajutage J või 2 et valida ( M ) või tühistada ( U ).
|
Fookuse nihkega fotograafia
- Tehke praeguste seadetega testpilt.
-
Soovitame kasutada ühte järgmistest toiteallikatest, et vältida voolukadu pildistamise ajal:
- Täislaetud aku
- Valikuline EH-8P vahelduvvooluadapter, mis on ühendatud kaasasoleva UC-E25 USB kaabliga (mille mõlemas otsas on C-tüüpi pistikud)
- Valikuline EP-5B toitepistik koos EH-5d, EH-5c või EH-5b vahelduvvooluadapteriga
- Kolmanda osapoole kaasaskantav laadija
-
Keskendu.
- Fookuse nihutamise ajal teeb kaamera võtteid, alustades valitud fookusasendist ja jätkates lõpmatuseni. Arvestades, et pildistamine lõpeb lõpmatuseni jõudmisel, peaks fookuse lähteasend olema veidi objekti lähimast punktist ees (st kaamerale lähemal).
- Ärge liigutage kaamerat pärast teravustamist.
-
Tõstke pildistamise menüüs esile [ Focus shift shooting ] ja vajutage 2 .
-
Reguleerige fookuse nihutamise sätteid.
-
Valige võtete arv.
- Maksimaalne võtete arv on 300.
- Soovitame teha rohkem pilte, kui arvate, et vajate. Saate need fookuse virnastamise ajal alla kerida.
- Putukate või muude väikeste objektide pildistamiseks võib vaja minna üle 100 võtte. Teisest küljest võib lainurkobjektiiviga maastiku pildistamiseks eest taha pildistamiseks vaja minna vaid mõnda.
-
Valige, kui palju fookuskaugus muutub iga võttega.
- Fookuse sammu laiuse vähendamiseks vajutage 4 , suurendamiseks 2 .
- Pange tähele, et kõrged sätted suurendavad ohtu, et mõned alad jäävad võtete virnastamise ajal fookusest välja. Soovitatav väärtus on 5 või vähem.
- Proovige enne pildistamist katsetada erinevaid seadeid.
-
Valige intervall järgmise võtteni.
- Valige võtete vaheline intervall sekundites.
- Välklambi kasutamisel õige särituse tagamiseks valige välgu laadimiseks piisavalt pikk intervall. Ilma välguta pildistamisel on soovitatav seadistus [ 00 ].
-
Lubage või keelake esimese kaadri särituse lukk.
- [ OFF ] on soovitatav, kui valgustus ja muud tingimused pildistamise ajal ei muutu, [ ON ] maastike jms pildistamisel muutuva valgustuse korral.
- Valides [ ON ], lukustatakse säritus esimese võtte väärtusele, tagades, et kõigil fotodel on sama säritus. Objekti ereduse suured muutused pildistamise ajal võivad aga põhjustada särituse ilmseid kõikumisi. Seda saab lahendada, valides [ OFF ].
-
Valige, kas kasutada elektroonilist katikut.
- Elektroonilise katiku vabastamisel tekkiva heli tugevust saab valida nupuga [ Volume ].
-
Valige, kas fookusasend naaseb iga jada lõpus algasendisse.
- Soovitame valida [ ON ], kui kasutate fookuse nihutamist mitu korda järjest samal fookuskaugusel olevate objektide pildistamiseks.
- Kui on valitud [ OFF ], jääb fookus fikseerituks jada viimase võtte positsioonile.
-
Valige alguskausta valikud.
-
-
Tõstke esile [ Start ] ja vajutage J
- Juhtpaneelil vilgub ikoon 9 ja pildistamine algab umbes 3 sekundi pärast.
- Ekraan lülitub pildistamise ajal välja.
- Kaamera pildistab valitud intervalliga, alustades pildistamise alguses valitud fookuskaugusest ja liikudes iga võttega valitud teravustamise sammu võrra lõpmatuseni.
- Pildistamine lõpeb, kui valitud arv võtteid on tehtud või teravustamine jõuab lõpmatuseni.
Fookuse nihkega fotograafia lõpetamine
Pildistamise lõpetamiseks enne, kui kõik võtted on tehtud, tehke järgmist.
- valige pildistamismenüüst [ Focus shift shooting ], tõstke esile [ Off ] ja vajutage J või
- vajutage päästik poolenisti alla või vajutage J nuppu võtete vahel.
Ettevaatust: Fookuse nihkega pildistamine
- Säriaeg ja pildi salvestamiseks kuluv aeg võivad võtteti erineda. Selle tulemusena ei pruugi kaamera valitud intervalliga võtteid teha.
- Pildistamine lõpeb, kui fookus jõuab lõpmatuseni, ja sellest tulenevalt võib pildistamine lõppeda enne, kui valitud arv võtteid on tehtud, sõltuvalt fookusasendist pildistamise alguses.
- Kui [ ON ] on valitud [ Elektroonilise katiku valikud ] > [ Elektrooniline katik ], kostab katik iga võttega, välja arvatud juhul, kui [ Volume ] on seatud väärtusele [ 0 ] (pange tähele, et see kehtib isegi siis, kui [ ON ] on valitud [ Silent ]. mode ] seadistusmenüüs).
- Olenemata suvandist, mis on valitud kohandatud sätte jaoks c3 [ Power off delay ] > [ Standby timer ], ei aegu ooterežiimi taimer pildistamise ajal.
- Kui kasutate välku, valige välklambi laadimiseks kuluvast ajast pikem intervall. Kui intervall on liiga lühike, võib välklamp süttida väiksema võimsusega kui täissärituseks vajalik. Kui [ Interval to next shot ] on seatud väärtusele [ 00 ], siis välklamp ei sähvata olenemata pildistamismenüüs [ Välgurežiim ] jaoks valitud sättest.
- Kui pildistamist ei saa praeguste seadistustega jätkata, näiteks kuna säriajaks on seatud “Bulb” või “Time” , kuvatakse hoiatus.
- Kaamera sätete muutmine fookuse nihkega pildistamise ajal võib põhjustada pildistamise lõppemise.
Fookuse nihkega fotograafia: piirangud
Fookuse nihkega pildistamist ei saa kombineerida mõne kaamera funktsiooniga, sealhulgas:
- videosalvestus,
- pikaajaline säritus ("Bulb" või "Time"),
- iseavaja,
- kiire kaadri jäädvustamine +,
- sulgudes,
- mitu säritust,
- HDR ülekate,
- intervalltaimeriga pildistamine,
- time-lapse videosalvestus ja
- piksli nihe.
Arvestades, et väga väikeste avadega (suured f-arvud) tehtud piltidel ei pruugi eraldusvõime olla, soovitame valida avad laiemad (f-arvud väiksemad) kui f/8–f/11.
Kuna fookussügavus väheneb lühikese fookuskauguse korral, soovitame kaamera lähedal asuvate objektide pildistamisel valida väiksemad teravustamise sammud ja suurendada võtete arvu.