Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google prevajalnik

TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.

Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.

Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.

Samodejni zajem

Gumb G U C meni za fotografiranje

Fotoaparat pri samodejnem zajemanju samodejno posname rafalne posnetke, ko zazna subjekt, ki izpolnjuje določene pogoje, na primer, da je v kadru, znotraj določenega obsega razdalj in da se premika v določeni smeri. Ta funkcija pomaga fotografom, da samodejno fotografirajo brez prisotnosti.

Možnost Opis
[ Začetek ] Prikažite nastavitve samodejnega zajema ( 0 Prikaz nastavitev samodejnega zajema ) in prilagodite kriterije samodejnega zajema. Ko pregledate izbrana merila v pogovornem oknu za potrditev nastavitev, da ugotovite, ali se bodo obnašala, kot je bilo predvideno, pritisnite gumb za snemanje videa, da sprožite samodejni zajem.
[ Izberi uporabniško prednastavitev ]
  • Merila za samodejni zajem lahko shranite v uporabniške prednastavitve [ Uporabniška prednastavitev 1 ] do [ Uporabniška prednastavitev 5 ]. Če označite prednastavitev in pritisnete 2 se prikaže meni, kjer lahko preimenujete prednastavitev in si ogledate nastavitve ali jih kopirate v drugo prednastavitev.
    • [ Ogled nastavitev ]: Oglejte si nastavitve v izbrani prednastavitvi.
    • [ Preimenuj ]: preimenujte prednastavitev. Prednastavljena imena so lahko dolga do 19 znakov.
    • [ Kopiraj ]: Označite cilj in pritisnite J , da kopirate nastavitve v izbrano prednastavitev.
  • Če želite takoj zagnati samodejni zajem z uporabo kriterijev v predhodno shranjeni prednastavitvi, izberite prednastavitev in izberite [ Start ].

The Prikaz nastavitev samodejnega zajema

Na zaslonu nastavitev samodejnega zajemanja lahko nastavite pogoje, ki sprožijo, da fotoaparat samodejno posname rafalne posnetke. Označite elemente in pritisnite J za prikaz možnosti za izbrani element.

  1. [ Kriteriji zajema ]
  2. [ Napredno: Gibanje ]
  3. [ Napredno: zaznavanje predmeta ]
  1. [ Napredno: Razdalja ]
  2. [ Ciljno območje ]
  3. [ Časovne možnosti ]
Možnost Opis
[ Kriteriji zajema ]
  • Prilagodite kriterije samodejnega zajema.

    • [ Gibanje ]: izberite ( M ) to možnost, da vključite smer premikanja subjekta kot enega od kriterijev, ki morajo biti izpolnjeni za sprožitev začetka fotografiranja s samodejnim zajemanjem.
    • [ Zaznavanje subjekta ]: Izberite ( M ) to možnost, da vključite zaznavanje motiva kot enega od kriterijev, ki morajo biti izpolnjeni, da se sproži začetek samodejnega zajemanja.
    • [ Razdalja ]: če je izbrana ta možnost ( M ), se bo fotografiranje nadaljevalo, ko je motiv znotraj določenega obsega razdalj.
  • Samodejni zajem se bo sprožil le, če bodo izpolnjeni vsi izbrani kriteriji.
[ Napredno: Gibanje ] Ta možnost bo učinkovala le, če je za [ Kriteriji zajemanja ] izbrano [ Gibanje ] ( M ). Uporablja se za izbiro smeri gibanja, velikosti in hitrosti subjektov, ki bodo sprožili samodejni zajem ( 0 »Capture Criteria« > »Motion« ).
[ Napredno: zaznavanje predmeta ] Ta možnost bo učinkovala samo, če je izbrana možnost [ Zaznavanje subjekta ] ( M ) za [ Kriteriji zajema ]. Uporablja se za izbiro vrste in velikosti motivov, ki bodo sprožili samodejni zajem ( 0 »Capture Criteria« > »Subject Detection« ).
[ Napredno: Razdalja ] Ta možnost bo učinkovala le, če je izbrana [ Distance ] ( M ) za [ Capture kriterije ]. Uporablja se za izbiro razpona razdalj, na katerih bo prisotnost subjekta sprožila samodejno zajemanje ( 0 »Capture Criteria« > »Distance« ). Fotografiranje se bo nadaljevalo, dokler je predmet znotraj določenega obsega razdalj.
[ Ciljno območje ] Izberite območje, ki se uporablja za zaznavanje motiva, ko je [ Auto-area AF ] izbrano za način AF-area. Samodejni zajem se sproži, če je subjekt, ki izpolnjuje pogoje za sprožitev, zaznan na katerem koli od ciljnih območij (točk). Izbira ciljnega območja se lahko uporabi za onemogočanje območij okvirja, ki so blokirana z ovirami ali jih je mogoče drugače prezreti za namene zaznavanja subjekta, s čimer zagotovite, da je želeni subjekt mogoče zanesljiveje zaznati.
[ Časovne možnosti ]

Izberite vrednosti za [ Izbira časa snemanja ] in [ Počakajte po fotografiranju ].

  • [ Izbira časa snemanja ]: izberite, kako dolgo bo kamera snemala, ko se sproži samodejni zajem. Fotografiranje se bo nadaljevalo izbrani čas, tudi če pogoji za sprožitev niso več izpolnjeni.
    • Odvisno od nastavitev fotoaparata se lahko snemanje konča pred iztekom izbranega časa.
  • [ Počakajte po fotografiranju ]: izberite najkrajši čas, ko bo fotoaparat čakal po rafalu. Ko je rafal končan, bo fotografiranje prekinjeno za izbrano trajanje, tudi če so izpolnjeni pogoji za sprožitev.

Fotografiranje s samodejnim zajemanjem

Pred streljanjem

  • Priporočamo uporabo enega od naslednjih virov napajanja, da preprečite izgubo energije med snemanjem:

    • Popolnoma napolnjena baterija
    • Izbirni polnilni napajalnik EH‑7P
    • Izbirni napajalnik EH‑8P s kablom USB UC‑E25 (s priključki tipa C na obeh koncih)
    • Izbirni napajalni priključek EP‑5B z napajalnikom EH‑5d, EH‑5c ali EH‑5b
  • Na voljo sta samo možnosti območja slike [ FX (36 × 24) ] in [ DX (24 × 16 ) ]. Samodejnega zajema ni mogoče uporabiti, če je izbran [ 1:1 (24×24) ] ali [ 16:9 (36×20) ].
  1. Namestite kamero na stojalo ali naredite druge ukrepe, da ostane stabilna.

    Po kadriranju posnetka pritrdite fotoaparat na mesto.

    Uokvirjanje posnetka

    Priporočamo, da izberete širši kot kot običajno, dokler se ne navadite na samodejni zajem.

  2. Izberite način proženja med [ Continuous L ], [ Continuous H ], [ C30 ], [ C60 ] ali [ C120 ].

    • Če je izbran način ene slike ali samosprožilca, bo fotoaparat ob začetku samodejnega zajema začasno preklopil v neprekinjen način visoke hitrosti.

    • Če ste izbrali način neprekinjene nizke ali neprekinjene visoke hitrosti, pred nadaljevanjem izberite hitrost napredovanja sličic.
  3. Postavite točko ostrenja.

    Izberite način z območjem AF in postavite točko ostrenja na območje okvirja, v katerem predvidevate, da se bo pojavil motiv.

    • Če je samodejno ostrenje omogočeno, bo fotoaparat med samodejnim zajemanjem začasno preklopil v način ostrenja AF‑C .
    • Če je [ Auto-area AF ] izbrano za način AF-area, dejanska hitrost sličic pade na 15 sličic na sekundo, ko je v neprekinjenem načinu visoke hitrosti izbrana hitrost napredovanja sličic 20 sličic na sekundo.
    • Ko uporabljate ročno ostrenje, premaknite stikalo za način ostrenja objektiva na [ M ] in ročno prilagodite ostrenje. Ročno ostrenje je na voljo le pri objektivih, opremljenih s stikalom za način ostrenja.
  4. Označite [ Samodejno zajemanje ] v meniju za fotografiranje in pritisnite 2 .

  5. Izberite [ Select user preset ], nato označite ciljno prednastavitev za nastavitve samodejnega zajema in pritisnite J .

    Izberite cilj med prednastavitvami [ Uporabniška prednastavitev 1 ] do [ Uporabniška prednastavitev 5 ].

  6. Označite [ Start ] in pritisnite J .

    Prikazale se bodo nastavitve samodejnega zajema.

  7. Označite [ Certeriji zajemanja ] in pritisnite J

    • Prilagodite kriterije samodejnega zajema. Označite možnosti in pritisnite J , da izberete ( M ) ali prekličete izbiro ( U ).
    • Pritisnite X , da shranite spremembe in se vrnete na prikaz nastavitev samodejnega zajema.
  8. Prilagodite nastavitve za vsako merilo, izbrano za [ Kriteriji zajema ].

    • Za informacije o kriterijih, ki so na voljo, ko je [ Gibanje ] omogočeno ( M ), glejte '“ Kriteriji zajema ” > “ Gibanje ”' ( 0 “Merila zajemanja“ > “Gibanje” ).
    • Za informacije o kriterijih, ki so na voljo, ko je omogočeno [ Zaznavanje motiva ] ( M ), glejte '» Kriteriji za zajemanje ” > » Zaznavanje motiva ”' ( 0 »Kriterij za zajemanje« > »Zaznavanje subjekta« ).
    • Za informacije o kriterijih, ki so na voljo, ko je [ Razdalja ] omogočena ( M ), glejte '“ Kriteriji zajema ” > “ Razdalja ”' ( 0 “Merila zajema“ > “Razdalja” ).
    • Čeprav je mogoče uporabiti več [ kriterijev za zajemanje ] skupaj, priporočamo, da omogočite ( M ) samo en kriterij naenkrat, dokler se ne navadite na samodejni zajem.
  9. Označite [ Target area ] in pritisnite J .

    • Izberite območje, ki se uporablja za zaznavanje motiva, ko je [ Auto-area AF ] izbrano za način AF-area. Izbira ciljnega območja ni na voljo v drugih načinih območja AF. Če je izbran drug način, nadaljujte z 10. korakom.
    • Izbira ciljnega območja se lahko uporabi za onemogočanje točk na območjih okvirja, ki so blokirana z ovirami ali jih je mogoče drugače prezreti za namene zaznavanja subjekta, s čimer zagotovite, da je želeni subjekt mogoče zanesljiveje zaznati.
    • Pritisnite J , da preprečite uporabo trenutnih točk za zaznavanje motiva (onemogočene točke so prikazane rdeče). Ponovno pritisnite J , da počistite (ponovno omogočite) točke.
    • Pritisnite X , da omogočite vse točke.
    • Pritisnite W ( Q ), da onemogočite vse točke.
    • Točke lahko omogočite in onemogočite po devet hkrati (v mreži 3 × 3), tako da tapnete monitor.
    • Pritisnite i , da shranite spremembe in se vrnete na prikaz nastavitev samodejnega zajema.

    Območja za invalide

    Predmeti, ki izpolnjujejo [ kriterije za zajemanje ], bodo zaznani le v bližini izbranega ciljnega območja. Na primer, kamera bo prezrla gibanje na onemogočenih območjih (točkah), tudi če je [ Gibanje ] omogočeno ( M ).

  10. Označite [ Časovne možnosti ] in pritisnite J

    • Uporabite [ Izbira časa snemanja ], da izberete dolžino vsakega posameznega zaporednega ali video posnetka; možnosti vključujejo [ OFF ] (brez omejitve) in vrednosti od 1 sekunde do 30 minut. Ko je izbrana možnost, ki ni [ OFF ], se bo fotografiranje nadaljevalo izbrani čas, tudi če pogoji sprožitve niso več izpolnjeni.
    • Najmanjši čas, ko bo fotoaparat čakal, preden znova začne fotografirati, lahko izberete z možnostjo [ Počakajte po fotografiranju ], ki ponuja izbiro vrednosti od 0 sekund do 30 minut.
    • Pritisnite J , da shranite spremembe in se vrnete na prikaz nastavitev samodejnega zajema.
  11. Pritisnite gumb i .

    • Prikaže se pogovorno okno za potrditev nastavitev.
    • Trenutno izbrani ( M ) [ Kriteriji zajema ] so navedeni v zgornjem levem kotu pogovornega okna.

  12. Preverite, ali lahko fotoaparat po izbranih kriterijih zazna subjekte po želji.

    • Predmeti, ki jih zazna kamera, so prikazani z zelenimi okvirji v pogovornem oknu za potrditev nastavitev.
    • Točko ostrenja lahko izberete, ko je za način AF-area izbrana možnost, ki ni [ Auto-area AF ].
    • Če izberete [ Wide-area AF (C1) ] ali [ Wide-area AF (C2) ] za način AF-area, lahko izberete velikost območja ostrenja tako, da držite gumb za način ostrenja in pritisnete 1 , 3 , 4 ali 2 .
    • Način delovanja z območjem AF lahko izberete v pogovornem oknu za potrditev nastavitev, tako da pritisnete gumb za način ostrenja in zavrtite gumb za podukaze.
    • Če zelena polja niso prikazana po pričakovanjih, pritisnite gumb i in ponavljajte koraka 8 in 9, dokler ne dosežete želenih rezultatov.

  13. Zaženite samodejni zajem.

    • Če želite sprožiti samodejni zajem, pritisnite gumb za snemanje videa v potrditvenem pogovornem oknu nastavitev.
    • Fotografiranje se bo začelo, ko bo zaznan motiv, ki ustreza izbranim kriterijem, in nadaljevalo, dokler bodo kriteriji izpolnjeni.
    • Samodejni zajem se bo sprožil samo, če so izpolnjene vse možnosti, izbrane za [ Kriteriji zajema ].
    • Zaslon za fotografiranje se bo zaradi varčevanja z energijo izklopil, če približno tri minute ne izvedete nobenega postopka, vendar bo samodejno zajemanje ostalo aktivno. Zaslon lahko znova aktivirate s pritiskom na gumb DISP ali s pritiskom na sprožilec do polovice.

Zaslon v stanju pripravljenosti za samodejno zajemanje

  • Na nadzorni plošči se prikaže “ A- CAP ”.

  • Na zaslonu za fotografiranje bo utripala ikona X

Zajem pred objavo

Nastavitve, izbrane za nastavitev po meri d3 [ Pre-Release Capture options ] veljajo, ko je [ C30 ], [ C60 ] ali [ C120 ] izbran za način sprostitve.

Tihi način

Tihi način lahko omogočite tako, da izberete [ ON ] za [ Silent mode ] v nastavitvenem meniju.

Kriteriji zajema “ > “ Gibanje

Ta možnost se uporablja za izbiro smeri gibanja, velikosti in hitrosti subjektov, ki bodo sprožili samodejni zajem.

  1. Označite [ Advanced: Motion ] na zaslonu nastavitev samodejnega zajema in pritisnite J .

    Prikaže se zaslon z nastavitvami gibanja.

  2. Pritisnite gumb W ( Q ) in izberite smeri.

    • Prikazana bodo merila za smer.
    • Označite navodila in pritisnite J , da izberete ( M ) ali prekličete izbiro ( U ).
    • Pritisnite X , da shranite spremembe in se vrnete na prikaz nastavitev gibanja.

  3. Zavrtite glavni gumb za ukaze, da izberete hitrost motiva.

    Zavrtite gumb za glavne ukaze, da izberete [ Hitrost ] od [ 1 ] do [ 5 ]. Izberite višje vrednosti, da omejite zaznavanje subjektov na hitreje premikajoče se subjekte, nižje vrednosti pa vključite subjekte, ki se premikajo počasneje.

    Velikost in hitrost

    • Predmeti, ki izpolnjujejo merila za [ Velikost predmeta ] in [ Hitrost ], so prikazani z zelenimi okvirji na zaslonu nastavitev gibanja.
    • [ Hitrost ] se meri kot čas, potreben, da subjekt vodoravno prečka okvir. Spodaj je naveden približen čas za vsako vrednost. Predmeti, ki se premikajo prehitro, morda ne bodo zaznani.

      • [ 1 ]: približno 5 s ali manj
      • [ 2 ]: približno 4 s ali manj
      • [ 3 ]: približno 3 s ali manj
      • [ 4 ]: približno 2 s ali manj
      • [ 5 ]: približno 1 s ali manj
    • Če izberete [ 1 ] za [ Velikost motiva ] in [ Hitrost ], fotoaparat lažje zazna subjekte različnih velikosti, ki se premikajo z različnimi hitrostmi. Priporočamo, da začnete z nizkimi vrednostmi in jih nato postopoma zvišujete, medtem ko preverjate prikaz zelenih polj na zaslonu z nastavitvami gibanja ali posnamete testne slike, dokler zaznavanje motiva ne deluje po želji.
  4. Zavrtite gumb za podukaze, da izberete velikost predmeta.

    Zavrtite gumb za podukaze, da izberete [ Velikost predmeta ] od [ 1 ] do [ 5 ]. Izberite nižje vrednosti, da vključite manjše predmete, višje vrednosti, da omejite zaznavanje subjektov na večje subjekte.

    Možnosti velikosti

    • Predmeti, ki izpolnjujejo merila za [ Velikost predmeta ] in [ Hitrost ], so prikazani z zelenimi okvirji na zaslonu nastavitev gibanja.
    • Spodaj je navedena navidezna velikost motiva (merjena v točkah) za vsako možnost [ Velikost motiva ].

      • [ 1 ]: 4 točke ali več
      • [ 2 ]: 8 točk ali več
      • [ 3 ]: 14 točk ali več
      • [ 4 ]: 24 točk ali več
      • [ 5 ]: 34 točk ali več

      Predmet zaznan v 14 točkah

  5. Pritisnite gumb i .

    Kamera bo shranila spremembe in vas vrnila na zaslon nastavitev samodejnega zajema.

Kriteriji zajema ” > “ Zaznavanje subjekta

Ta možnost se uporablja za izbiro vrst in velikosti motiva, ki sproži samodejni zajem.

  1. Označite [ Advanced: Subject detection ] na zaslonu nastavitev samodejnega zajema in pritisnite J .

    Prikaže se zaslon za zaznavanje predmeta.

  2. Pritisnite gumb W ( Q ) in izberite želene vrste motivov.

    • Vaše izbire so avto, ljudje, živali, vozila in letala.
    • Pritisnite J , da shranite spremembe in se vrnete na prikaz zaznavanja motiva.

  3. Zavrtite gumb za glavne ukaze, da izberete velikost predmeta.

    Izberite [ Velikost predmeta ] med vrednostmi [ 1 ] do [ 5 ]. Izberite nižje vrednosti, da vključite manjše predmete, višje vrednosti, da omejite zaznavanje subjektov na večje subjekte.

    Možnosti velikosti

    • Predmeti, ki izpolnjujejo merilo za [ Velikost predmeta ], so prikazani z zelenimi okvirji na zaslonu zaznavanja motiva.
    • Navidezna velikost predmeta (kot odstotek zornega kota) za vsako nastavitev je navedena spodaj.

      • [ 1 ]: 2,5 % ali več
      • [ 2 ]: 5 % ali več
      • [ 3 ]: 10 % ali več
      • [ 4 ]: 15 % ali več
      • [ 5 ]: 20 % ali več

      Predmet zaznan pri velikosti 20 %

    • [ Subject Size ] [ 1 ] olajša fotoaparatu zaznavanje predmetov različnih velikosti. Priporočamo, da začnete z nizko vrednostjo in jo nato postopoma zvišujete, medtem ko preverjate prikaz zelenih polj na zaslonu za zaznavanje motiva ali posnamete preskusne slike, dokler zaznavanje subjekta ne deluje po želji.
  4. Pritisnite gumb i .

    Kamera bo shranila spremembe in vas vrnila na zaslon nastavitev samodejnega zajema.

Pozor: zaznavanje predmeta

Če je izbrana možnost »samodejno« ali »ljudje«, se bo samodejno zajemanje začelo, ko bodo zaznani motivi človeških portretov, ne glede na to, ali so obrnjeni proti fotoaparatu ali ne.

Merila za zajemanje “ > “ Razdalja

Izberite največjo in najmanjšo razdaljo, na kateri bo kamera zaznala subjekte za samodejni zajem. Fotografiranje s samodejnim zajemom se bo nadaljevalo, dokler je subjekt znotraj določenega obsega razdalj.

»Napredno: Razdalja«

Ko je pritrjen objektiv NIKKOR Z, lahko uporabite funkcijo [ Advanced: Distance ]. Morda ne bo deloval z drugimi objektivi.

  1. Označite [ Advanced: Distance ] na zaslonu nastavitev samodejnega zajema in pritisnite J .

    • Prikaže se zaslon z nastavitvami razdalje.
    • Na zaslonu z nastavitvami razdalje se prikaže ciljna točka fokusa.

    Tarča fokusne točke

  2. Izberite najbližjo in najbolj oddaljeno razdaljo, na kateri bo kamera zaznala motive za samodejno zajemanje.

    • Postavite tarčo nad subjekt na najbližji razdalji za samodejno zaznavanje subjekta in pritisnite gumb AF-ON, da nastavite najmanjšo razdaljo, ki bo prikazana na zaslonu kot [ Blizu ]. Najmanjšo razdaljo je mogoče natančno nastaviti z vrtenjem glavnega gumba za upravljanje.

    • Postavite tarčo nad motiv na najbolj oddaljeni razdalji za samodejno zaznavanje motiva in pritisnite sprožilec do polovice, da nastavite največjo razdaljo, ki bo prikazana na zaslonu kot [ Far ]. Največjo razdaljo je mogoče natančno nastaviti z vrtenjem gumba za podukaze.

      Natančna nastavitev razdalje za »Blizu« in »Daleč«

      Natančna nastavitev je na voljo izključno z objektivi z bajonetom Nikon Z, ne pa tudi z NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct.

      Zaslona »Blizu« in »Daleč«.

      Razdalje za [ Near ] in [ Far ] so prikazane samo v metrih. Ne bodo prikazane v čevljih, tudi če je [ Feet (ft) ] izbrano za [ Distance units ] v nastavitvenem meniju.

  3. Pritisnite gumb i .

    Kamera bo shranila spremembe in vas vrnila na zaslon nastavitev samodejnega zajema.

Premor in končanje samodejnega zajema

  • Če želite začasno ustaviti samodejni zajem in se vrniti v pogovorno okno za potrditev nastavitev, pritisnite gumb za snemanje videa. Samodejni zajem lahko nadaljujete s ponovnim pritiskom na gumb.
  • Če želite končati samodejno zajemanje in se vrniti na zaslon za fotografiranje, pritisnite gumb O ( Q ).

Pozor: Samodejni zajem

  • V stanju pripravljenosti za samodejni zajem fotoaparat izostri, kot je opisano spodaj.
    • [ Kriteriji zajema ] > [ Razdalja ] omogočeno ( M ): Kamera izostri na razdalji, izbrani za [ Daleč ].
    • [ Kriteriji zajema ] > [ Razdalja ] onemogočeno ( U ): Kamera izostri na razdalji, ki velja ob začetku samodejnega zajema.
  • Fotoaparat morda ne bo zaznal predmetov v [ Target area ], če je v kadru več motivov.
  • Dež in sneg lahko ovirata zaznavanje subjekta. Samodejni zajem lahko sproži padajoči sneg, vroča meglica ali drugi vremenski pojavi.
  • Samodejni zajem se lahko samodejno konča, da prepreči pregrevanje kamere, ko je temperatura okolja visoka ali če je bila kamera uporabljena za snemanje dlje časa.

Med samodejnim zajemom

Vsi kontrolniki razen gumbov DISP , video snemanje in O ( Q ) so onemogočeni, medtem ko poteka fotografiranje s samodejnim zajemanjem. Končajte samodejno zajemanje, preden poskušate prilagoditi nastavitve kamere.

Samodejni zajem: Omejitve

Samodejnega zajema ni mogoče kombinirati z nekaterimi funkcijami fotoaparata, vključno z:

  • dolgotrajne osvetlitve (»Bulb« ali »Time«),
  • samosprožilec,
  • oklepaj,
  • večkratne osvetlitve,
  • HDR prekrivanje,
  • intervalno fotografiranje,
  • snemanje videa s časovnim zamikom,
  • premik fokusa in
  • premik pikslov.