Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

Fokuss

Fokusu var regulēt automātiski, manuāli vai izmantojot skārienvadības. Kameras fokusēšanu nosaka jūsu izvēlētais fokusa režīms un AF apgabala režīms.

Fokusa režīma izvēle

Fokusa režīms nosaka, kā kamera fokusējas. Fokusa režīmu var atlasīt, izmantojot fokusa režīma vienumus izvēlnē i un fotoattēlu un video uzņemšanas izvēlnes ( 0 Fokusa režīms , Fokusa režīms , Fokusa režīms ).

Pēc noklusējuma iestatījumiem fokusa režīmu var atlasīt arī, turot nospiestu pogu Fn2 un pagriežot galveno komandu ciparripu ( 0 Funkciju pogas ( Fn1 un Fn2 ) ).

Opcija Apraksts
AF-A AF režīma automātiskais pārslēgs
  • Kamera izmanto AF-S nekustīgiem objektiem, AF-C — kustīgiem objektiem.
  • AF režīma automātiskā pārslēgšana ir pieejama tikai fotoattēlu režīmā.
AF-S Viens AF Stacionāriem priekšmetiem. Lai fokusētu, nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz pusei. Ja kamera spēj fokusēties, fokusa punkts kļūs no sarkana uz zaļu; fokuss tiks fiksēts, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei. Ja kamerai neizdodas fokusēties, fokusa punkts mirgos sarkanā krāsā un aizvara atbrīvošana tiks atspējota.
AF-C Nepārtraukts AF Kustīgiem objektiem. Kamera nepārtraukti fokusējas, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei; ja objekts kustas, kamera prognozēs galīgo attālumu līdz objektam un vajadzības gadījumā pielāgos fokusu. Pēc noklusējuma iestatījumiem aizvaru var atbrīvot tikai tad, ja objekts ir fokusā (fokusa prioritāte), taču to var mainīt, lai ļautu aizvaru atbrīvot jebkurā laikā (atlaišanas prioritāte), izmantojot pielāgoto iestatījumu a1 ( AF-C prioritātes izvēle ).
AF-F Pilna laika AF Kamera nepārtraukti pielāgo fokusu, reaģējot uz objekta kustību vai kompozīcijas izmaiņām. Kad aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei, fokusa punkts kļūs no sarkana uz zaļu un fokuss tiks fiksēts. Šī opcija ir pieejama tikai filmas režīmā.
MF Manuālais fokuss Fokuss manuāli ( 0 Manuālais fokuss ). Aizvaru var atbrīvot neatkarīgi no tā, vai objekts ir vai nav fokusā.

Autofokuss

Kameras fokusēšanas laikā displejs var kļūt gaišāks vai tumšāks, un fokusa punkts dažkārt var tikt parādīts zaļā krāsā, ja kamera nevar fokusēties. Kamera var nespēt fokusēties, izmantojot autofokusu šādās situācijās:

  • Objektā ir līnijas, kas ir paralēlas kadra garajai malai
  • Objektam trūkst kontrasta
  • Objekts fokusa punktā satur krasi kontrastējoša spilgtuma apgabalus vai ietver punktveida apgaismojumu vai neona zīmi vai citu gaismas avotu, kura spilgtums mainās
  • Mirgošana vai joslas parādās dienasgaismas, dzīvsudraba tvaiku, nātrija tvaiku vai līdzīgā apgaismojumā
  • Tiek izmantots krustveida (zvaigznes) filtrs vai cits īpašs filtrs
  • Objekts šķiet mazāks par fokusa punktu
  • Objektā dominē regulāri ģeometriski raksti (piemēram, žalūzijas vai logu rinda debesskrāpī)

Kameras izslēgšana

Fokusa pozīcija var mainīties, ja pēc fokusēšanas izslēdzat un atkal ieslēdzat kameru.

AF apgabala režīms

Fokusa punktu var novietot, izmantojot kursortaustiņu. AF apgabala režīms nosaka, kā kamera izvēlas fokusa punktu autofokusam. Noklusējuma iestatījums ir Auto-area AF , bet citas opcijas var atlasīt, izmantojot AF apgabala režīma vienumus izvēlnē i un fotoattēlu un video uzņemšanas izvēlnes ( 0 AF-Area Mode , AF-Area Mode , AF-Area Mode ). .

Pēc noklusējuma iestatījumiem AF apgabala režīmu var atlasīt arī, turot nospiestu pogu Fn2 un griežot apakškomandu ciparripu ( 0 Funkciju pogas ( Fn1 un Fn2 ) ).

Opcija Apraksts
3 Precīzs AF Ieteicams kadriem ar statiskiem objektiem, piemēram, ēkām, produktu fotografēšanai studijā vai tuvplāniem. Precīzs AF tiek izmantots, lai precīzi fokusētu atlasīto kadra punktu. Šī opcija ir pieejama tikai tad, ja ir atlasīts fotoattēla režīms un fokusa režīmam ir izvēlēts viens AF . Fokusēšana var būt lēnāka nekā ar viena punkta AF.
d Viena punkta AF Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu. Izmantojiet ar nekustīgiem objektiem.
e Dinamiskā apgabala AF Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu. Ja objekts uz īsu brīdi atstāj izvēlēto punktu, kamera fokusēsies, pamatojoties uz informāciju no apkārtējiem fokusa punktiem. Izmantojiet, lai fotografētu sportistus un citus aktīvus objektus, kurus ir grūti kadrēt, izmantojot viena punkta AF. Šī opcija ir pieejama tikai tad, ja ir atlasīts fotoattēla režīms un fokusa režīmam ir izvēlēta AF režīma automātiskā pārslēgšana vai Nepārtrauktā AF .
f Plaša apgabala AF (S) Kas attiecas uz viena punkta AF , izņemot to, ka kamera fokusējas uz plašāku apgabalu, jo platā apgabala AF (L) fokusa apgabali ir lielāki nekā plata apgabala AF (S) . Izmantojiet momentuzņēmumiem vai kustīgu objektu fotoattēliem, kurus ir grūti kadrēt, izmantojot viena punkta AF, vai filmas režīmā vienmērīgai fokusēšanai panoramēšanas un slīpuma kadru laikā vai filmējot kustīgus objektus. Ja atlasītajā fokusa apgabalā ir objekti, kas atrodas dažādos attālumos no kameras, kamera piešķirs prioritāti tuvākajam objektam.
g Plaša apgabala AF (L)
h Automātiskais apgabals AF
  • Kamera automātiski nosaka objektu un izvēlas fokusa apgabalu.
  • Izmantojiet gadījumos, kad jums nav laika pašam izvēlēties fokusa punktu, portretiem vai momentuzņēmumiem un citiem momentuzņēmumiem.
  • Ap kameras uztverto cilvēku sejām parādās dzeltena apmale, kas norāda fokusa punktu. Ja tiek noteiktas acis, dzeltenais fokusa punkts parādīsies virs vienas vai otras acs (sejas/acu noteikšanas AF). Tas ļauj jums koncentrēties uz kadrēšanu un objekta izteiksmi, fotografējot aktīvus portreta objektus ( 0 Sejas/acu noteikšanas AF ).
  • Ja pielāgotajam iestatījumam a2 ( Automātiskā apgabala AF sejas/acu noteikšana ) ir atlasīts Dzīvnieku noteikšana ieslēgts, virs kameras konstatētajām suņu vai kaķu sejām parādīsies dzeltens fokusa punkts. Ja tiek noteiktas acis, dzeltenais fokusa punkts parādīsies virs vienas vai otras acs ( 0 Dzīvnieku noteikšanas AF ).
  • Objekta izsekošanu ( 0 Subject Tracking ) var uzsākt, nospiežot pogu J. Pielāgoto iestatījumu f2 ( pielāgotas vadīklas (fotografēšana) ) vai g2 ( pielāgotas vadīklas ) var izmantot, lai konfigurētu pogu Fn1 vai Fn2 , lai sāktu objekta izsekošanas AF ( 0 f2: pielāgotas vadīklas (fotografēšana) , g2: pielāgotas vadīklas ). Objekta izsekošanas AF var arī piešķirt objektīva pogai Fn vai Fn2 , izmantojot pielāgoto iestatījumu f2 ( pielāgotas vadīklas (uzņemšana) ).

s : centra fokusa punkts

Visos AF apgabala režīmos, izņemot automātisko apgabalu AF , fokusa punktā parādās punkts, kad tas atrodas kadra centrā.

Ātra fokusa punkta izvēle

Lai ātrāk atlasītu fokusa punktu, izvēlieties Katrs otrais punkts pielāgotajam iestatījumam a3 ( izmantoti fokusa punkti ), lai izmantotu tikai ceturto daļu no pieejamajiem fokusa punktiem. Punktu skaits, kas pieejams precīzai AF un plaša apgabala AF (L), nemainās.

Sejas/Acu noteikšanas AF

Fotografējot portreta objektus ar automātisko apgabalu AF , izmantojiet pielāgoto iestatījumu a2 ( automātiskā apgabala AF sejas/acu noteikšana ), lai izvēlētos, vai kamera nosaka gan sejas, gan acis (sejas/acu noteikšanas AF) vai tikai sejas (sejas noteikšanas AF). ) cilvēku portretu objektus.

  • Ja ir atlasīta opcija Sejas un acu noteikšana ieslēgta un tiek noteikta cilvēka seja, ap objekta seju parādīsies dzeltena apmale, kas norāda fokusa punktu. Ja kamera nosaka objekta acis, dzeltenais fokusa punkts parādīsies virs vienas vai otras acs. Sejas un acu noteikšanas funkcija vienmēr ir iespējota b (automātiskajā) režīmā.

Fokusa punkts

  • Sejas, kas noteiktas, kad ir atlasīta opcija Sejas noteikšana ieslēgta, līdzīgi tiek apzīmētas ar dzeltenu fokusa punktu.
  • Ja fokusa režīmam ir atlasīts AF-C vai ja kamera fotografē, izmantojot AF-C , kad fokusa režīmam ir atlasīts AF-A , fokusa punkts iedegas dzeltenā krāsā, kad tiek noteiktas sejas vai acis.
  • Ja fokusa režīmam ir atlasīts AF-S vai ja kamera fotografē, izmantojot AF-S, kad fokusa režīmam ir atlasīts AF-A , fokusa punkts kļūst zaļš, kad kamera fokusējas.
  • Ja tiek noteikta vairāk nekā viena cilvēka seja vai acs, fokusa punktā parādīsies ikonas e un f . Fokusa punktu varēsiet novietot uz citas sejas vai acs, nospiežot 4 vai 2 .
  • Ja pēc sejas noteikšanas objekts skatās prom, fokusa punkts pārvietosies, lai izsekotu viņa kustībai.
  • Atskaņošanas laikā varat tuvināt fokusēšanai izmantoto seju vai aci, nospiežot J .

Sejas/Acu noteikšanas AF

  • Acu noteikšanas funkcija nav pieejama filmas režīmā.
  • Acis vai sejas var netikt noteiktas, kā paredzēts, ja:

    • objekta seja aizņem ļoti lielu vai ļoti mazu kadra daļu,
    • objekta seja ir izgaismota pārāk spilgti vai pārāk slikti,
    • objekts nēsā brilles vai saulesbrilles,
    • objekta seju vai acis aizsedz mati vai citi priekšmeti, vai
    • fotografēšanas laikā objekts pārmērīgi kustās.

Dzīvnieku noteikšanas AF

Citos režīmos, nevis b , kamera noteiks suņu un kaķu sejas un acis (dzīvnieku noteikšanas AF), ja pielāgotajam iestatījumam a2 ( Automātiskā apgabala AF sejas/acu noteikšana ) ir atlasīts Dzīvnieku noteikšana ieslēgts . f (mājdzīvnieku portrets) režīmā vienmēr ir iespējota dzīvnieka noteikšana .

  • Kad kamera nosaka suņa vai kaķa seju, ap objekta seju parādīsies dzeltena apmale, kas norāda fokusa punktu. Ja kamera nosaka objekta acis, dzeltenais fokusa punkts parādīsies virs vienas vai otras acs.

Fokusa punkts

  • Ja fokusa režīmam ir atlasīts AF-C vai ja kamera fotografē, izmantojot AF-C , kad fokusa režīmam ir atlasīts AF-A , fokusa punkts iedegas dzeltenā krāsā, kad tiek noteiktas sejas vai acis.
  • Ja fokusa režīmam ir atlasīts AF-S vai ja kamera fotografē, izmantojot AF-S, kad fokusa režīmam ir atlasīts AF-A , fokusa punkts kļūst zaļš, kad kamera fokusējas.
  • Ja tiek noteikta vairāk nekā viena suņa vai kaķa seja vai acs, fokusa punktā parādīsies ikonas e un f . Fokusa punktu varēsiet novietot uz citas sejas vai acs, nospiežot 4 vai 2 .
  • Atskaņošanas laikā varat tuvināt fokusēšanai izmantoto seju vai aci, nospiežot J .

Dzīvnieku noteikšanas AF

  • Atkarībā no fotografēšanas apstākļiem kamerai var neizdoties noteikt dažu šķirņu sejas vai acis, ja ir iespējota dzīvnieku noteikšanas funkcija . Alternatīvi, kamera var parādīt apmali ap objektiem, kas nav suņu vai kaķu sejas vai acis.
  • Acis vai sejas var netikt noteiktas, kā paredzēts, ja:

    • objekta seja aizņem ļoti lielu vai ļoti mazu kadra daļu,
    • objekta seja ir izgaismota pārāk spilgti vai pārāk slikti,
    • objekta seju vai acis aizsedz kažokādas vai citi priekšmeti,
    • subjekta acu krāsa ir līdzīga pārējai sejai vai
    • fotografēšanas laikā objekts pārmērīgi kustās.
  • Acu noteikšanas funkcija nav pieejama filmas režīmā.
  • AF palīggaismotāja gaisma var negatīvi ietekmēt dažu dzīvnieku acis; mēs iesakām atlasīt Izslēgts pielāgotajam iestatījumam a8 ( iebūvēts AF palīggaismotājs ).

Priekšmeta izsekošana

Ja AF apgabala režīmam ir atlasīts Auto-area AF , kamera var izsekot objektam atlasītajā fokusa punktā.

  • Nospiediet J , lai iespējotu fokusa izsekošanu; fokusa punkts mainīsies uz mērķauditorijas tīklu.

  • Novietojiet tīklu virs mērķa un vēlreiz nospiediet J , lai sāktu izsekošanu; fokusa punkts izsekos atlasītajam objektam, kad tas pārvietojas rāmī. Lai beigtu izsekošanu un atlasītu centrālo fokusa punktu, vēlreiz nospiediet J Ņemiet vērā: ja nospiežat aizvara atbrīvošanas pogu līdz pusei, lai sāktu izsekošanu fotografēšanas laikā, kad fokusa režīmam ir atlasīts AF-C vai AF-A , kamera izsekos objektam tikai tad, kad aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei; kad poga tiek atlaista, izsekošana beigsies un tiks atjaunots fokusa punkts, kas bija spēkā pirms izsekošanas sākuma.
  • Lai izietu no objekta izsekošanas režīma, nospiediet pogu W

Priekšmeta izsekošana

Kamera var nespēt izsekot objektiem, ja tie ātri pārvietojas, iziet no kadra vai tos aizsedz citi objekti, redzami mainās izmērs, krāsa vai spilgtums, vai arī tie ir pārāk mazi, pārāk lieli, pārāk spilgti, pārāk tumši vai līdzīgi. fona krāsu vai spilgtumu.

Pieskāriena aizvars

Skārienvadības var izmantot, lai fokusētu un atbrīvotu aizvaru. Pieskarieties displejam, lai fokusētu, un paceliet pirkstu, lai atbrīvotu aizvaru.

Pieskarieties ikonai, kas parādīta attēlā, lai izvēlētos darbību, kas jāveic, pieskaroties displejam fotografēšanas režīmā. Izvēlieties kādu no tālāk norādītajām opcijām.

Opcija Apraksts
W
  • Pieskarieties displejam, lai fokusētos uz atlasīto punktu, un paceliet pirkstu, lai atbrīvotu aizvaru. Ja pielāgotajam iestatījumam a2 ( automātiskā apgabala AF sejas/acu noteikšana ) ir atlasīta opcija, kas nav Izslēgta , un kamera nosaka cilvēku sejas vai acis vai suņu vai kaķu sejas vai acis, kamera fokusēsies uz seju vai aci * vistuvāk izvēlētajam punktam.
  • Pieejams tikai foto režīmā.
V
  • Pieskarieties displejam, lai fokusētu atlasīto punktu. Paceļot pirkstu no displeja, aizvars netiek atbrīvots.
  • Ja AF apgabala režīmam ir atlasīts automātiskais apgabals AF, kamera izsekos atlasītajam objektam, kad tas pārvietojas kadrā. Lai pārslēgtos uz citu tēmu, pieskarieties tam displejā. Ja pielāgotajam iestatījumam a2 ( automātiskā apgabala AF sejas/acu noteikšana ) ir atlasīta opcija, kas nav Izslēgta , un kamera nosaka cilvēku sejas vai acis vai suņu vai kaķu sejas vai acis, kamera fokusēsies uz seju un izsekos tai vai acs * vistuvāk atlasītajam punktam.
X Pieskāriena aizvars ir atspējots.

Izvēloties aci, izmantojot skārienvadības ierīces, ņemiet vērā, ka kamera var nefokusēt aci tajā pusē, kuru vēlaties. Izmantojiet kursortaustiņu, lai izvēlētos vajadzīgo aci.

Fotografēšana, izmantojot skārienjutīgās fotografēšanas opcijas

  • Skārienvadības ierīces nevar izmantot manuālai fokusēšanai.
  • Aizvara atbrīvošanas pogu var izmantot, lai uzņemtu attēlus, kad tiek parādīta ikona W
  • Skārienvadību nevar izmantot, lai fotografētu filmas ierakstīšanas laikā.
  • Sērijveida fotografēšanas laikā skārienvadības var izmantot tikai viena attēla uzņemšanai. Sērijveida fotografēšanai izmantojiet aizvara atbrīvošanas pogu.
  • Taimera režīmā fokuss fiksējas uz atlasīto objektu, kad pieskaraties monitoram, un aizvars tiek atbrīvots apmēram 10 sekundes pēc pirksta pacelšanas no displeja. Ja atlasītais kadru skaits ir lielāks par 1, atlikušie uzņēmumi tiks uzņemti vienā sērijā.

Manuālais fokuss

Manuālo fokusu var izmantot, ja autofokuss nesniedz vēlamos rezultātus. Novietojiet fokusa punktu virs objekta un pagrieziet fokusa vai vadības gredzenu, līdz objekts ir fokusā.

Lai iegūtu lielāku precizitāti, pieskarieties pogai X , lai tuvinātu skatu caur objektīvu.

Kad objekts ir fokusā, fokusa punkts iedegas zaļā krāsā un displejā parādīsies fokusa indikators ( I ) (elektroniskā diapazona noteikšana).

Fokusa indikators Apraksts
I Objekts fokusā.
F Fokusa punkts atrodas starp kameru un objektu.
H Fokusa punkts atrodas aiz objekta.

F H

(mirgo)

Kamera nevar noteikt, vai objekts ir fokusā.

Fokusa attāluma indikators

Fokusa indikators

Izmantojot manuālo fokusu ar objektiem, kas nav piemēroti autofokusam, ņemiet vērā, ka fokusa indikators ( I ) var tikt parādīts, ja objekts nav fokusā. Tuviniet skatu caur objektīvu un pārbaudiet fokusu. Ja kamerai ir problēmas ar fokusēšanu, ieteicams izmantot statīvu.

Objektīvi ar fokusa režīma izvēli

Manuālo fokusu var izvēlēties, izmantojot objektīva vadības pogas.

Fokālās plaknes pozīcija

Lai noteiktu attālumu starp objektu un kameru, izmēriet no fokusa plaknes atzīmes ( E ) uz kameras korpusa. Attālums starp objektīva stiprinājuma atloku un fokusa plakni ir 16 mm (0,63 collas).

16 mm

Fokālās plaknes atzīme

Fokusa maksimums

Ja fokusa pīķa noteikšana ir iespējota, izmantojot pielāgoto iestatījumu d9 ( Maksimālā izgaismošana ), manuālā fokusa režīmā fokusētie objekti tiks norādīti ar krāsainām kontūrām. Ņemiet vērā, ka spilgtās vietas var netikt parādītas, ja kamera nespēj noteikt kontūras, un tādā gadījumā fokusu var pārbaudīt, izmantojot skatu caur objektīvu displejā.

Fokusa apgabals