Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

HDR (augsts dinamiskais diapazons)

G poga U C (fotografēšanas izvēlne)

Augsts dinamiskais diapazons (HDR), kas tiek izmantots ar augsta kontrasta objektiem, saglabā detaļas gaišajā un ēnā, apvienojot divus kadrus, kas uzņemti ar dažādu ekspozīciju. HDR ir visefektīvākā, ja to lieto kopā ar matricas mērīšanu (izmantojot punktu vai centra svērto mērīšanu, automātiskās ekspozīcijas starpība ir vienāda ar aptuveni 2 EV). To nevar apvienot ar dažām kameras funkcijām, tostarp NEF ( RAW ) vai NEF ( RAW )+ attēla kvalitātes iestatījumiem, fotografēšanu ar zibspuldzi, dublēšanu, vairākkārtēju ekspozīciju, aizvara ātrumu Bulb and Time vai intervāla taimeri vai laika intervāla ierakstīšanu.

Pirmā ekspozīcija (tumšāka)

Otrā ekspozīcija (spilgtāka)

Kombinēts HDR attēls

Ir pieejamas šādas opcijas:

  • HDR režīms : izvēlieties no Ieslēgts (sērija) (uzņemiet HDR fotoattēlu sēriju, kas beidzas, kad ir atlasīts Off ), Ieslēgts (viens fotoattēls) (uzņemiet vienu HDR fotoattēlu) un Off (iziet, neuzņemot papildu HDR fotoattēlus).
  • Ekspozīcijas atšķirība : izvēlieties ekspozīcijas atšķirību starp diviem uzņēmumiem, kas tiek apvienoti, lai izveidotu HDR fotoattēlu. Izvēlieties lielākas vērtības augsta kontrasta objektiem vai atlasiet Auto , lai ļautu kamerai pielāgot ekspozīcijas starpību atbilstoši sižetam.
  • Izlīdzināšana : izvēlieties, cik daudz izlīdzināt robežas starp kadriem, kas veido katru HDR fotoattēlu.
  • Saglabāt atsevišķus attēlus ( NEF ) : izvēlieties Ieslēgts , lai saglabātu katru atsevišķo uzņēmumu, kas izmantots HDR attēla izveidošanai. Fotoattēli tiek saglabāti kā NEF ( RAW ) faili neatkarīgi no fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē atlasītajām attēla kvalitātes opcijām.

HDR fotoattēlu uzņemšana

Lai uzņemtu HDR fotoattēlus, veiciet tālāk norādītās darbības.

  1. Atlasiet HDR (augsts dinamiskais diapazons) .

    Fotografēšanas izvēlnē iezīmējiet HDR (augsts dinamiskais diapazons) un nospiediet 2 .

  2. Izvēlieties režīmu.

    Iezīmējiet HDR režīmu un nospiediet 2 .

    Iezīmējiet vienu no šīm iespējām un nospiediet J .

    • Lai uzņemtu HDR fotoattēlu sēriju , atlasiet 0 Ieslēgts (sērija) . HDR uzņemšana turpināsies, līdz HDR režīmam atlasīsiet Izslēgts .
    • Lai uzņemtu vienu HDR fotoattēlu , atlasiet Ieslēgts (viens fotoattēls) . Pēc vienas HDR fotogrāfijas izveides tiks automātiski atsākta parastā fotografēšana.
    • Lai izietu, neveidojot papildu HDR fotoattēlus , atlasiet Off .

    Ja ir atlasīts Ieslēgts (sērija) vai Ieslēgts (viens fotoattēls) , displejā tiks parādīta ikona.

  3. Izvēlieties ekspozīcijas starpību.

    Lai izvēlētos ekspozīcijas atšķirību starp diviem kadriem, iezīmējiet Exposure differential un nospiediet 2 .

    Iezīmējiet opciju un nospiediet J . Izvēlieties augstākas vērtības objektiem ar augstu kontrastu, taču ņemiet vērā, ka, izvēloties vērtību, kas ir lielāka par nepieciešamo, iespējams, ka netiks iegūti vēlamie rezultāti; ja ir atlasīts Auto , kamera automātiski pielāgos ekspozīciju atbilstoši ainai.

  4. Izvēlieties izlīdzināšanas daudzumu.

    Lai izvēlētos, cik daudz tiek izlīdzinātas robežas starp diviem attēliem, iezīmējiet Izlīdzināšana un nospiediet 2 .

    Iezīmējiet opciju un nospiediet J . Augstākas vērtības rada vienmērīgāku salikto attēlu. Dažiem objektiem var būt redzams nevienmērīgs ēnojums.

  5. Izvēlieties, vai saglabāt atsevišķas ekspozīcijas.

    Lai izvēlētos, vai saglabāt atsevišķus NEF ( RAW ) attēlus, kas veido HDR fotoattēlu, iezīmējiet Save individual images ( NEF ) un nospiediet 2 , pēc tam nospiediet 1 vai 3 , lai izvēlētos vajadzīgo opciju, un nospiediet J , lai atlasītu.

  6. Kadrējiet fotoattēlu, fokusējiet un fotografējiet.

    Kamera uzņem divas ekspozīcijas, kad aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz galam. Neatkarīgi no pašlaik izvēlētās atbrīvošanas režīma opcijas, katru reizi, nospiežot aizvara atbrīvošanas pogu, tiks uzņemta tikai viena fotogrāfija.

    Ja ir atlasīts Ieslēgts (sērija) , HDR tiks izslēgts tikai tad, ja HDR režīmam ir atlasīts Off ( Izslēgts); ja ir atlasīts Ieslēgts (viens fotoattēls) , HDR automātiski izslēdzas pēc fotogrāfijas uzņemšanas.

HDR fotogrāfiju kadrēšana

Attēla malas tiks apgrieztas. Ja kamera vai objekts fotografēšanas laikā kustas, vēlamos rezultātus var nesasniegt. Ieteicams izmantot statīvu. Atkarībā no ainas ap spilgtiem objektiem var parādīties ēnas vai ap tumšiem objektiem var parādīties oreols; šo efektu var samazināt, pielāgojot izlīdzināšanas apjomu.