Skladiščenje

Če fotoaparata ne boste uporabljali dlje časa, odstranite baterijo. Preden odstranite baterijo, preverite, ali je fotoaparat izklopljen.

Fotoaparata ne shranjujte na mestih, ki:

  • slabo prezračevani ali vlažni nad 60%

  • so poleg opreme, ki ustvarja močna elektromagnetna polja, kot so televizorji ali radijski sprejemniki

  • so izpostavljeni temperaturam nad 50 ° C (122 ° F) ali pod -10 ° C (14 ° F)

Čiščenje

Postopek se razlikuje glede na del, ki zahteva čiščenje. Postopki so podrobno opisani spodaj.

  • Ne uporabljajte alkohola, razredčil ali drugih hlapljivih kemikalij.

Telo kamere

S puhalom odstranite prah in vlakna, nato pa nežno obrišite z mehko in suho krpo. Po uporabi kamere na plaži ali ob morju obrišite pesek ali sol s krpo, rahlo navlaženo v destilirani vodi, in kamero temeljito posušite.

Pomembno : Prah ali druge tujke v fotoaparatu lahko povzročijo okvaro izdelka. Poškodbe zaradi prisotnosti tujkov v fotoaparatu garancija ne krije.

Objektiv in iskalo

Ti stekleni elementi se zlahka poškodujejo: odstranite prah in vlakna s puhalom. Če uporabljate aerosolno puhalo, držite pločevinko navpično, da preprečite izpust tekočine, ki bi lahko poškodovala steklene elemente. Če želite odstraniti prstne odtise in druge madeže, nanesite majhno količino čistila za leče na mehko krpo in previdno očistite.

Monitor

Odstranite prah in vlakna s puhalom. Ko odstranjujete prstne odtise in druge madeže, površino rahlo obrišite z mehko krpo ali gamsovim usnjem. Ne pritiskajte, saj lahko to povzroči škodo ali okvaro.

Čiščenje slikovnega senzorja

Umazanija ali prah, ki vstopi v kamero, ko zamenjate leče ali odstranite pokrov telesa, se lahko prilepi na površino slikovnega senzorja in vpliva na vaše fotografije. Možnost "senzor za čisto sliko" vibrira senzor, da odstrani prah.

Slikovno tipalo lahko kadar koli očistite iz menijev ali pa ga očistite samodejno, ko izklopite fotoaparat. Če težave s čiščenjem slikovnega senzorja ne odpravite, se obrnite na pooblaščenega Nikonovega servisnega predstavnika.

Uporaba menijev

  • Za največji učinek držite fotoaparat v normalni smeri (osnova navzdol).

  • V nastavitvenem meniju izberite [ Clean image sensor ], nato označite [ Clean now ] in pritisnite J da začnete čiščenje.

  • Med čiščenjem ne morete uporabljati kontrolnikov kamere. Ne odstranjujte ali odklapljajte vira napajanja.

  • Ko je čiščenje končano, se prikaže meni za nastavitev.

Čiščenje slikovnega senzorja ob zaustavitvi

Možnost

Opis

6

[ Čiščenje ob zaustavitvi ]

Slikovni senzor se samodejno očisti med zaustavitvijo vsakič, ko fotoaparat izklopite.

[ Čiščenje ]

Samodejno čiščenje slikovnega senzorja izklopljeno.

  1. Izberite [ Samodejno čiščenje ] za [ Očisti slikovni senzor ].

    Če pritisnete 2 ko je označeno [Samodejno čiščenje ], se prikažejo možnosti [ Samodejno čiščenje ].

  2. Označite možnost.

    Pritisnite J da izberete označeno možnost.

Čiščenje slikovnega senzorja
  • Uporaba kontrolnikov fotoaparata prekine čiščenje slikovnega senzorja, ki se začne kot odziv na stikalo za vklop.

  • Če čiščenje slikovnega senzorja opravite večkrat zapored, je lahko začasno onemogočeno čiščenje slikovnega senzorja, da se zaščiti notranje vezje fotoaparata. Čiščenje lahko po kratkem čakanju spet izvedemo.

Ročno čiščenje

Če s čiščenjem slikovnega senzorja s slikovnega senzorja ni mogoče odstraniti tujkov, ga lahko očistite ročno, kot je opisano spodaj. Upoštevajte pa, da je senzor izjemno občutljiv in ga je mogoče zlahka poškodovati; Priporočamo, da ročno čiščenje izvaja samo pooblaščeni servisni predstavnik Nikon.

  1. Izklopite fotoaparat in odstranite lečo.

  2. Držite fotoaparat tako, da lahko v kamero vstopi svetloba, preglejte slikovni senzor, da ne vsebuje prahu ali dlake.

    Če tujih predmetov ni, nadaljujte s 4. korakom.

  3. S senzorja s puhalom odstranite prah in dlake.
    • Ne uporabljajte puhala. Ščetine lahko poškodujejo senzor.

    • Umazanijo, ki je ni mogoče odstraniti s puhalom, lahko odstrani samo Nikonovo pooblaščeno servisno osebje. Senzorja se v nobenem primeru ne smete dotikati ali brisati.

  4. Zamenjajte lečo ali priložen pokrov telesa.

Tuja zadeva na slikovnem senzorju

Tujki, ki vstopijo v kamero, ko odstranite ali zamenjate leče ali pokrovčke telesa (ali v redkih primerih mazivo ali drobne delce iz same kamere), se lahko prilepijo na slikovni senzor, kjer se lahko pojavijo na fotografijah, posnetih pod določenimi pogoji. Če želite preprečiti vdor tujkov, ko pritrdite pokrov telesa ali zamenjate leče, se izogibajte prašnim okoljem in odstranite ves prah in druge tujke, ki so morda pritrjeni na nosilec kamere, nosilec leče ali pokrov telesa. Če želite zaščititi fotoaparat, če na njem ni leče, zamenjajte priloženi pokrov telesa. Če naletite na tujke, ki jih ni mogoče odstraniti z možnostjo čiščenja slikovnega senzorja ( Uporaba menijev ), očistite slikovni senzor, kot je opisano v razdelku »Ročno čiščenje« ( Ročno čiščenje ), ali naj senzor očisti pooblaščeno Nikonovo servisno osebje. Fotografije, ki jih prizadene prisotnost tujkov na senzorju, je mogoče retuširati z možnostmi čiste slike, ki so na voljo v nekaterih aplikacijah za slikanje.

Vzdrževanje fotoaparata in dodatne opreme

Kamera je natančna naprava in zahteva redno servisiranje; Nikon priporoča, da fotoaparat pregledate enkrat na dve do dve leti in da ga servisirate vsaka tri do pet let (upoštevajte, da za te storitve velja plačilo).

  • Če se fotoaparat uporablja profesionalno, je priporočljivo pogosto pregledovanje in servisiranje.

  • Vsaka dodatna oprema, ki se redno uporablja s fotoaparatom, na primer leče ali dodatne bliskavice, mora biti vključena med pregledom ali servisiranjem fotoaparata.