Valge tasakaal tagab, et valged objektid näivad valgetena, olenemata valgusallika värvist. Vaikesäte (j) on soovitatav enamiku valgusallikate puhul. Kui automaatne valge tasakaal ei anna soovitud tulemusi, kasutage muid valikuid, nii nagu allpool kirjeldatud.

Valge tasakaalu saab valida suvandite White balance (Valge tasakaal) abil i-menüüs ning foto ja video võttemenüüdes (0 White Balance (Valge tasakaal), White Balance (Valge tasakaal), White Balance (Valge tasakaal)).

Vaikesätetel on valge tasakaalu samuti võimalik valida Fn1-nuppu hoides ning põhikäsuvaliku nuppu pöörates (0 Funktsiooninupud (Fn1 ja Fn2)).

4 (Auto (Automaatne)), I (Fluorescent (Luminofoor)), K (Choose color temperature (Värvitemperatuuri valik)) või L (Preset manual (Käsitsi eelseadistus)) valikul saab teha alamvaliku Fn1-nuppu hoides ja alamkäsuvaliku nuppu pöörates.

Valik K * Kirjeldus
4 Auto (Automaatne) Enamiku valgusallikate korral reguleeritakse valge tasakaalu automaatselt optimaalsete tulemuste saavutamiseks. Valikulise välklambi kasutamisel reguleeritakse valge tasakaalu vastavalt välklambi tekitatud välgule.
  Keep white (reduce warm colors) (Valge säilitamine (soojade toonide vähendamine)) 3 500-8 000 Hõõglambivalgustusest tingitud sooja värvinihke kõrvaldamine.
Keep overall atmosphere (Üldõhustiku säilitamine) Hõõglambivalgustusest tingitud sooja värvinihke osaline säilitamine.
Keep warm lighting colors (Soojade valgustustoonide säilitamine) Hõõglambivalgustusest tingitud sooja värvinihke säilitamine.
D Natural light auto (Loomuliku valguse automaatseadistus) 4 500-8 000 Loomuliku valguse all kasutamisel loob see valik palja silmaga nähtavatele lähemaid värve.
H Direct sunlight (Otsene päikesevalgus) 5 200 Kasutage otsese päikesevalgusega valgustatud objektide korral.
G Cloudy (Pilvine) 6 000 Kasutage päevavalguses lauspilves taeva korral.
M Shade (Vari) 8 000 Kasutage päevavalguses, kui objekt on varjus.
J Incandescent (Hõõglamp) 3 000 Kasutage hõõglambivalgustuse korral.
I Fluorescent (Luminofoor) Kasutage luminofoorvalgustuse all; valige pirni tüüp vastavalt valgusallikale.
  Sodium-vapor lamps (Naatriumlambid) 2 700
Warm-white fluorescent (Soe-valge luminofoor) 3 000
White fluorescent (Valge luminofoor) 3 700
Cool-white fluorescent (Külm-valge luminofoor) 4 200
Day white fluorescent (Päevavalguse valge luminofoor) 5 000
Daylight fluorescent (Päevavalguse luminofoor) 6 500
High temp. mercury-vapor (Kõrgtemperatuuriga elavhõbe-kvarts) 7 200
5 Flash (Välklamp) 5 400 Kasutage stuudiostroboskoobi valgustuse ja teiste suurte välguseadmetega.
K Choose color temperature (Värvitemperatuuri valik) 2 500-10 000 Valige värvitemperatuur väärtuste loendist või Fn1-nuppu hoides ja alamkäsuvaliku nuppu pöörates.
L Preset manual (Käsitsi eelseadistus) Objekti või valgusallika jaoks valge tasakaalu mõõtmine (vajutage ja hoidke Fn1-nuppu otsesesse mõõtmisrežiimi sisenemiseks, 0 Käsitsi eelseadistus), valge tasakaalu kopeerimine olemasolevalt fotolt või olemasoleva väärtuse valik Fn1-nuppu hoides ja alamkäsuvaliku nuppu pöörates.

Värvitemperatuur. Kõik väärtused on ligikaudsed ega kajasta peenhäälestust (selle olemasolul).

D („Natural Light Auto (Loomuliku valguse automaatseadistus)”)

D (Natural light auto (Loomuliku valguse automaatseadistus)) ei pruugi kunstlikus valguses anda soovitud tulemusi. Valige 4 (Auto (Automaatne)) või antud valgusallikale vastav suvand.

Stuudio välklambi valgustus

4 (Auto (Automaatne)) ei pruugi anda soovitud tulemusi suurte stuudio välguseadmetega. Kasutage eelseadistatud valge tasakaalu või valige valge tasakaaluks 5 (Flash (Välklamp)) ning kasutage valge tasakaalu reguleerimiseks peenhäälestust.

Valge tasakaalu peenhäälestus

Sätetel peale Choose color temperature (Värvitemperatuuri valik) on valge tasakaalu võimalik peenhäälestada suvandite White balance (Valge tasakaal) abil i-menüüs ning foto ja video võttemenüüdes (0 Valge tasakaalu peenhäälestus).

4 („Auto (Automaatne)”)

Fototeave automaatse valge tasakaaluga tehtud piltide jaoks sisaldab kaamera valitud värvitemperatuuri pildi tegemisel. Te võite kasutada seda kontrollväärtusena suvandi Choose color temperature (Värvitemperatuuri valik) jaoks. Taasesituse käigus pildistamisandmete vaatamiseks avage taasesitusmenüüs Playback display options (Taasesituse kuvavalikud) ja valige Shooting data (Pildistamisandmed).

Värvitemperatuur

Valgusallika tajutav värvus oleneb vaatajast ja muudest tingimustest. Värvitemperatuur on valgusallika värvuse objektiivne mõõt, mis on defineeritud temperatuuri järgi, milleni objekti peaks kuumutama, et ta kiirgaks sama lainepikkusega valgust. Kui valgusallikad, mille värvitemperatuur jääb vahemikku 5 000–5 500 K, paistavad valgena, paistavad madalama värvitemperatuuriga valgusallikad, näiteks hõõglambid, kergelt kollakad või punakad. Kõrgema värvitemperatuuriga valgusallikad paistavad sinakana.

„Soojemad” (punasemad) värvid

„Külmemad” (sinisemad) värvid

Üldiselt valige madalamad väärtused punaka varjundiga piltide korral või värvide tahtlikult külmemaks muutmiseks ning kõrgemad väärtused sinaka varjundiga piltide korral või värvide tahtlikult soojemaks muutmiseks.