Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google fordító

EZ A SZOLGÁLTATÁS GOOGLE ÁLTAL KÉSZÍTETT FORDÍTÁSOKAT TARTALMAZHAT. A GOOGLE A FORDÍTÁSOKRA VONATKOZÓLAG NEM VÁLLAL SEMMIFÉLE GARANCIÁT, ÍGY SEM KIFEJEZETTEN, SEM HALLGATÓLAGOSAN NEM GARANTÁLJA A FORDÍTÁS PONTOSSÁGÁT ÉS MEGBÍZHATÓSÁGÁT, TOVÁBBÁ NEM VÁLLAL HALLGATÓLAGOS GARANCIÁT ANNAK FORGALOMKÉPESSÉGÉRE, EGY ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGÁRA ÉS JOGTISZTASÁGÁRA.

A Nikon Corporation (a továbbiakban a „Nikon”) referencia-útmutatóit a kényelmes használat érdekében lefordíttattuk a Google fordító által működtetett fordítószoftverrel. Észszerű erőfeszítéseket tettünk a fordítás pontosságának biztosítása érdekében, azonban az automatizált fordítás nem képes tökéletesen helyettesíteni az embert. A fordításokat szolgáltatásként biztosítjuk a Nikon referencia-útmutatók felhasználóinak, olyan állapotban, „ahogy vannak”. Sem kifejezett, sem hallgatólagos garanciát nem vállalunk az angolból bármely más nyelvre lefordított útmutatók pontosságáért, megbízhatóságáért és helyességéért. A fordítószoftver korlátaiból adódóan előfordulhat, hogy bizonyos tartalmak (például képek, videók, Flash videók stb.) fordítása nem pontos.

A referencia-útmutatók hivatalos szövege az angol változat. A fordításban előforduló következetlenségek és eltérések nem kötelező erejűek, megfelelőségi vagy jogérvényesítési célból joghatással nem bírnak. Amennyiben a referencia-útmutatók fordításában tartalmazott információ pontosságával kapcsolatban kérdései merülnek fel, tájékozódjon az útmutatók hivatalos, angol változatában.

Fehér egyensúly

A fehéregyensúly biztosítja, hogy a fehér tárgyak fehérnek tűnjenek, függetlenül a fényforrás színétől. Az alapértelmezett beállítás ( j ) a legtöbb fényforráshoz ajánlott. Ha a kívánt eredmény nem érhető el az automatikus fehéregyensúly használatával, válasszon másik lehetőséget az alábbiak szerint.

A fehéregyensúly az i menü Fehéregyensúly elemeivel, valamint a fényképezési és videófelvételi menükkel ( 0 Fehéregyensúly , Fehéregyensúly , Fehéregyensúly ) választható ki.

Alapértelmezés szerint a fehéregyensúly az Fn1 gomb nyomva tartásával és a fő tárcsa elforgatásával is kiválasztható ( 0 A funkciógombok ( Fn1 és Fn2 ) ).

Ha 4 ( Automatikus ), I ( Fluoreszcens ), K ( Válasszon színhőmérsékletet ) vagy L ( Kézi előre beállított ) lehetőséget választja, az Fn1 gomb nyomva tartásával és a segédtárcsa elforgatásával választhat egy albeállítást.

választási lehetőség K * Leírás
4 Auto A fehéregyensúly automatikusan beállítható az optimális eredmény érdekében a legtöbb fényforrásnál. A beépített vaku vagy az opcionális vakuegység használatakor a fehéregyensúly a vaku által keltett megvilágításnak megfelelően kerül beállításra.
Maradjon fehér (csökkentse a meleg színeket) 3500-8000 Távolítsa el az izzólámpa által keltett meleg színárnyalatot.
Tartsa meg az általános légkört Részben megőrizze az izzólámpás világítás által előállított meleg színt.
Tartsa melegen megvilágító színeket Őrizze meg az izzólámpás világítás által előállított meleg színárnyalatot.
D Automatikus természetes fény 4500-8000 Természetes fényben használva ez az opció a szabad szemmel látható színekhez közelebb áll.
H Közvetlen napfény 5200 Közvetlen napfény által megvilágított témákhoz használja.
G Felhős 6000 Használja nappal, borús égbolt alatt.
M Shade 8000 Használja nappali fényben árnyékban lévő témákkal.
J Izzólámpa 3000 Használja izzólámpás megvilágítás mellett.
I Fluoreszkáló Használja fluoreszkáló világítás mellett; válassza ki az izzó típusát a fényforrás szerint.
Nátrium-gőz lámpák 2700
Meleg-fehér fluoreszkáló 3000
Fehér fluoreszkáló 3700
Hűvös-fehér fluoreszkáló 4200
Nappali fehér fluoreszkáló 5000
Nappali fénycső 6500
Magas hőmérséklet. higanygőz 7200
5 Flash 5400 Használja stúdió villanófényekkel és más nagy vakukkal.
K Válassza ki a színhőmérsékletet 2500–10 000 Válassza ki a színhőmérsékletet az értékek listájából, vagy tartsa lenyomva az Fn1 gombot és forgassa el a segédtárcsát.
L Előre beállított kézikönyv Mérje meg a témához vagy a fényforráshoz tartozó fehéregyensúlyt (közvetlen mérési módba való belépéshez nyomja meg és tartsa lenyomva az Fn1 gombot, 0 Előre beállított manuális ), másolja a fehéregyensúlyt a meglévő fényképről, vagy válassza ki a meglévő értéket az Fn1 gomb nyomva tartásával és a segédtárcsa forgatásával.

Színhőmérséklet. Minden érték hozzávetőleges, és nem tükrözi a finomhangolást (ha van).

D („Natural Light Auto”)

Előfordulhat, hogy D ( Természetes fény automatikus ) mesterséges megvilágítás mellett nem hozza meg a kívánt eredményt. Válassza 4 ( Automatikus ) lehetőséget vagy a fényforrásnak megfelelő opciót.

Fehéregyensúly finomhangolás

A Színhőmérséklet választásától eltérő beállításoknál a fehéregyensúly az i menü Fehéregyensúly elemeivel, valamint a fényképezési és videófelvételi menükkel ( 0 Fehéregyensúly finomhangolása ) finomhangolható.

Stúdió vaku világítás

Előfordulhat, hogy 4 ( Auto ) nem hozza a kívánt eredményt nagy stúdióvakukkal. Használja az előre beállított fehéregyensúlyt vagy állítsa a fehéregyensúlyt 5 re ( Vaku ), és finomhangolással állítsa be a fehéregyensúlyt.

4 („Auto”)

Az automatikus fehéregyensúly használatával készített képek fényképinformációi felsorolják a fényképezőgép által a kép készítésekor kiválasztott színhőmérsékletet. Ezt referenciaként használhatja a Színhőmérséklet választása értékének kiválasztásakor. A felvételi adatok lejátszás közbeni megtekintéséhez nyissa meg a Lejátszás megjelenítési beállításait a lejátszás menüben, és válassza a Fényképezési adatok lehetőséget a További fényképinformációk lehetőségnél.

Színhőmérséklet

A fényforrás érzékelt színe a nézőtől és egyéb körülményektől függően változik. A színhőmérséklet a fényforrás színének objektív mértéke, amelyet arra a hőmérsékletre vonatkoztatva határoznak meg, amelyre egy tárgyat fel kell melegíteni ahhoz, hogy azonos hullámhosszú fényt sugározzon. Míg az 5000–5500 K körüli színhőmérsékletű fényforrások fehérnek tűnnek, az alacsonyabb színhőmérsékletű fényforrások, például az izzólámpák enyhén sárgának vagy vörösnek tűnnek. A magasabb színhőmérsékletű fényforrások kék árnyalattal jelennek meg.

„Melegebb” (pirosabb) színek

„Hűvösebb” (kékebb) színek

Általában alacsonyabb értékeket válasszon, ha képei vörös árnyalatúak, vagy ha szándékosan hidegebbé szeretné tenni a színeket, magasabb értékeket, ha a képek kék árnyalatúak, vagy szándékosan melegebbé tenni a színeket.