Google Translate
TATO SLUŽBA MŮŽE OBSAHOVAT PŘEKLADY ZAJIŠTĚNÉ SLUŽBAMI GOOGLE. SPOLEČNOST GOOGLE ODMÍTÁ VEŠKERÉ ZÁRUKY VE VZTAHU K PŘEKLADŮM, A TO VÝSLOVNÉ NEBO PŘEDPOKLÁDANÉ, VČETNĚ JAKÝCHKOLI ZÁRUK NA PŘESNOST, SPOLEHLIVOST A VČETNĚ VEŠKERÝCH PŘEDPOKLÁDANÝCH ZÁRUK OBCHODOVATELNOSTI, VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL A NEPORUŠENÍ PRÁV.
Referenční příručky společnosti Nikon Corporation (níže, „Nikon“) byly přeloženy pro vaše pohodlí s využitím překladatelského softwaru využívajícího službu Google Translate. Bylo vynaloženo přiměřené úsilí, aby se dosáhlo přesných překladů, nicméně žádný automatický překlad není dokonalý, ani není určen k nahrazení překladatelů. Překlady jsou poskytovány jako služba uživatelům referenčních příruček Nikon a jsou poskytovány „tak jak jsou“. Na přesnost, spolehlivost nebo správnost jakýchkoli překladů z angličtiny do jiného jazyka není poskytována žádná záruka jakéhokoli druhu, ať již výslovná, nebo předpokládaná. Určitý obsah (obrázky, videa, flashové prezentace, atd.) nemusí být kvůli omezením překladatelského softwaru správně přeložen.
Oficiálním textem je anglická verze referenčních příruček. Jakékoli nesrovnalosti nebo rozdíly vzniklé překladem nejsou závazné a nemají žádný právní účinek na dodržování shody nebo za účelem vymahatelnosti. V případě jakýchkoli otázek vyvstalých s ohledem na přesnost informací obsažených v přeložených referenčních příručkách se podívejte na anglickou verzi příruček, která je oficiální verzí.
Focení s posunem zaostření
Tlačítko G U C nabídka fotografování
Posun ostření automaticky mění ostření v rámci série snímků. Použijte jej k pořízení fotografií, které budou později zkombinovány pomocí vrstvení zaostření k vytvoření jediného snímku se zvýšenou hloubkou ostrosti. Před použitím posunu ostření vyberte režim ostření AF-S nebo AF-C a režim spouštění jiný než samospoušť nebo vysokorychlostní snímání +.
Volba | Popis |
---|---|
[ Start ] | Začněte střílet. Fotoaparát pořídí zvolený počet snímků a u každého snímku změní zaostřovací vzdálenost o vybranou hodnotu. |
[ Počet výstřelů ] | Zvolte počet snímků (maximálně 300). |
[ Šířka kroku zaostření ] | Posun zaostření mění zaostřovací vzdálenost v rámci série fotografií. Zvolte míru změny zaostřovací vzdálenosti při každém snímku. |
[ Interval do dalšího snímku ] | Vyberte interval mezi snímky v sekundách.
|
[ Zámek expozice prvního snímku ] |
|
[ automatický reset pozice zaostření ] |
|
[ Spuštění složky úložiště ] | Zvýrazněte možnosti a stisknutím J nebo 2 vyberte ( M ) nebo zrušte výběr ( U ).
|
Focení s posunem zaostření
- Pořiďte zkušební snímek při aktuálním nastavení.
-
Doporučujeme použít jeden z následujících zdrojů napájení, abyste zabránili ztrátě napájení během fotografování:
- Plně nabitá baterie
- Volitelný nabíjecí AC adaptér EH‑7P
- Volitelný AC adaptér EH‑8P s kabelem USB UC‑E25 (s konektory typu C na obou koncích)
- Volitelný napájecí konektor EP-5B se síťovým adaptérem EH-5d, EH-5c nebo EH-5b
-
Soustředit.
- Během posunu ostření fotoaparát pořídí sérii snímků počínaje od zvolené pozice ostření a pokračuje směrem k nekonečnu. Vzhledem k tomu, že fotografování končí při dosažení nekonečna, měla by být počáteční poloha zaostření mírně před (tj. blíže k fotoaparátu než) nejbližším bodem na objektu.
- Po zaostření fotoaparátem nehýbejte.
-
Zvýrazněte [ Focus shift shooting ] v menu fotografování a stiskněte 2 .
-
Upravte nastavení posunu zaostření.
-
Zvolte počet výstřelů.
- Maximální počet výstřelů je 300.
- Doporučujeme pořídit více snímků, než si myslíte, že budete potřebovat. Během vrstvení zaostření je můžete odhrnout.
- Pro fotografie hmyzu nebo jiných malých předmětů může být zapotřebí více než 100 snímků. Na druhou stranu k fotografování krajiny zepředu dozadu širokoúhlým objektivem může být potřeba jen málokdo.
-
Zvolte míru změny zaostřovací vzdálenosti při každém snímku.
- Stiskněte 4 pro zmenšení šířky kroku ostření, 2 pro zvětšení.
- Uvědomte si, že vysoké nastavení zvyšuje riziko, že některé oblasti budou rozostřené, když jsou snímky poskládány na sebe. Doporučuje se hodnota 5 nebo méně.
- Před fotografováním zkuste experimentovat s různými nastaveními.
-
Zvolte interval do dalšího snímku.
- Vyberte interval mezi snímky v sekundách.
- Vyberte [ 00 ], chcete-li fotografovat rychlostí až 5 snímků za sekundu.
- Abyste zajistili správnou expozici při použití blesku, zvolte dostatečně dlouhý interval, aby se blesk nabil. Při fotografování bez blesku se doporučuje nastavení [ 00 ].
-
Povolí nebo zakáže zámek expozice prvního snímku.
- [ OFF ] se doporučuje, pokud se osvětlení a další podmínky během fotografování nezmění, [ ON ] při fotografování krajiny a podobně při proměnlivém osvětlení.
- Výběrem [ ZAP ] uzamknete expozici na hodnotě pro první snímek a zajistíte, že všechny fotografie budou mít stejnou expozici. Velké změny jasu objektu během fotografování však mohou vést ke zjevným odchylkám v expozici. To lze vyřešit výběrem [ OFF ].
-
Zvolte, zda se pozice zaostření vrátí na výchozí pozici na konci každé sekvence.
- Při použití posunu ostření k fotografování objektů ve stejné zaostřovací vzdálenosti vícekrát za sebou doporučujeme vybrat [ ZAPNUTO ].
- Zvolíte-li [ OFF ], zaostření zůstane fixní na pozici pro poslední snímek v sekvenci.
-
Vyberte možnosti počáteční složky.
-
-
Zvýrazněte [ Start ] a stiskněte J
- Na ovládacím panelu bliká ikona 9 a přibližně po 3 sekundách začne fotografování.
- Během fotografování se displej vypne.
- Fotoaparát pořizuje snímky ve zvoleném intervalu, počínaje zaostřovací vzdáleností zvolenou na začátku fotografování a postupuje směrem k nekonečnu o zvolenou vzdálenost zaostřovacího kroku u každého snímku.
- Fotografování skončí, když je pořízen vybraný počet snímků nebo zaostření dosáhne nekonečna.
Ukončení focení s posunem zaostření
Chcete-li ukončit fotografování před pořízením všech snímků, postupujte takto:
- vyberte [ Focus shift shooting ] v menu fotografování, zvýrazněte [ Off ] a stiskněte J , nebo
- stiskněte tlačítko spouště do poloviny nebo stiskněte tlačítko J mezi snímky.
Upozornění: Fotografování s posunem zaostření
- Rychlost závěrky a čas potřebný k zaznamenání snímku se může snímek od snímku lišit. V důsledku toho nemusí být fotoaparát schopen pořizovat snímky ve zvoleném intervalu.
- Fotografování skončí, když zaostření dosáhne nekonečna, a v závislosti na poloze zaostření na začátku fotografování může fotografování skončit dříve, než bude pořízen vybraný počet snímků.
- Bez ohledu na možnost vybranou pro uživatelskou funkci c3 [ Power off delay ] > [ Standby timer ], během fotografování nevyprší časovač pohotovostního režimu.
- Pokud používáte blesk, zvolte interval delší, než je doba potřebná k nabití blesku. Pokud je interval příliš krátký, může dojít k odpálení záblesku s menším výkonem, než je výkon potřebný pro plnou expozici.
- Pokud fotografování nemůže pokračovat s aktuálním nastavením, například protože je rychlost závěrky nastavena na „Bulb“ nebo „Time“ , zobrazí se varování.
- Změna nastavení fotoaparátu během focení s posunem zaostření může způsobit ukončení fotografování.
Focení s posunem zaostření: Omezení
Fotografování s posunem zaostření nelze kombinovat s některými funkcemi fotoaparátu, včetně:
- nahrávání videa,
- dlouhé časové expozice („Žárovka“ nebo „Čas“),
- samospoušť,
- vysokorychlostní snímání snímků +,
- bracketing,
- vícenásobné expozice,
- překrytí HDR,
- intervalové fotografování,
- časosběrný záznam videa,
- posun pixelů a
- automatické zachycení.
Vzhledem k tomu, že snímky pořízené při velmi malých clonách (vysoká clonová čísla) mohou postrádat rozlišení, doporučujeme zvolit širší clonu (nižší clonová čísla) než f/8–f/11.
Vzhledem k tomu, že hloubka zaostření je při krátkých zaostřovacích vzdálenostech snížena, doporučujeme při fotografování objektů blízko fotoaparátu volit menší kroky zaostření a zvýšit počet snímků.