A fehéregyensúly biztosítja, hogy a fehér színű tárgyak a fényforrás színétől függetlenül fehérnek látsszanak. A legtöbb fényforráshoz az alapértelmezett beállítást (j) érdemes alkalmazni. Amennyiben az automatikus fehéregyensúllyal nem érhető el a kívánt eredmény, válasszon másik beállítást az alábbiakban leírtak szerint.

A fehéregyensúlyt az i menü Fehéregyensúly elemében, valamint a fényképezés és a videofelvétel menüben választhatja ki (0 Fehéregyensúly, Fehéregyensúly, Fehéregyensúly).

Alapértelmezett beállítások használata esetén a fehéregyensúly megadható úgy is, hogy az Fn1 gomb nyomva tartása közben elforgatja a fő vezérlőtárcsát (0 A funkciógombok (Fn1 és Fn2)).

Az 4 (Automatikus), I (Fénycső), K (Színhőmérséklet választása) és L (Felhasználói beállítás) menü megnyitása esetén a menü elemeit kiválaszthatja úgy, hogy az Fn1 gomb nyomva tartása közben elforgatja a segédtárcsát.

Beállítás K * Leírás
4 Automatikus A fehéregyensúlyt automatikusan beállítja a készülék, hogy a legtöbb fényforrás mellett optimális eredményt hozzon. Külső vaku használata esetén a fehéregyensúly a vaku által létrehozott fényviszonyoknak megfelelően módosul.
  Fehér megőrz. (meleg szín. csökk.) 3 500–8 000 Eltávolítja az izzólámpás megvilágítás alatt keletkező meleg színeket.
Általános hangulat megőrzése Részben megőrzi az izzólámpás megvilágítás alatt keletkező meleg színeket.
Meleg színek megőrzése Megőrizi az izzólámpás megvilágítás alatt keletkező meleg színeket.
D Automatikus természetes fény 4 500–8 000 Ez a beállítás a szabad szemmel látható színekhez közelítő színeket hoz létre a természetes fénynél készülő felvételeken.
H Közvetlen napfény 5 200 Használata közvetlen napfénnyel megvilágított témákkal ajánlott.
G Felhős 6 000 Használata nappali fényben, borús égbolt alatt ajánlott.
M Árnyék 8 000 Használata nappali fényben, árnyékban lévő témákhoz ajánlott.
J Izzólámpa 3 000 Használata izzólámpás megvilágításnál ajánlott.
I Fénycső Használata fénycsöves megvilágításnál ajánlott; válassza ki a fényforrásnak megfelelő égőtípust.
  Nátriumgőzlámpák 2 700
Meleg, fehér fluoreszk. 3 000
Fehér fényű fluoreszkáló 3 700
Hideg, fehér fluoreszk. 4 200
Nappali, fehér fluoreszk. 5 000
Nappali fényű fluoreszkáló 6 500
Magas hőmérs. hig.gőzlámpa 7 200
5 Vaku 5 400 Használata műtermi stroboszkópos világítással és más nagy vakuegységekkel ajánlott.
K Színhőmérséklet választása 2 500-10 000 Kiválaszthatja a színhőmérsékletet az értéklistából, illetve úgy, hogy az Fn1 gomb nyomva tartása közben elforgatja a segédtárcsát.
L Felhasználói beállítás Megmérheti egy adott téma vagy fényforrás fehéregyensúlyát (közvetlen mérési módba az Fn1 gomb nyomva tartásával léphet, 0 Felhasználói beállítás), átmásolhatja egy meglévő fénykép fehéregyensúly-értékét, vagy az Fn1 gomb nyomva tartásával és a segédtárcsa elforgatásával kiválaszthat egy már meglévő értéket.

Színhőmérséklet. Minden érték csak becsült adat és nem tükrözi a finomhangolást (amennyiben alkalmazható).

D („Automatikus természetes fény”)

Előfordulhat, hogy mesterséges megvilágítás esetén az D (Automatikus természetes fény) használata nem a kívánt eredményt hozza. Ilyen esetben válassza az 4 (Automatikus) lehetőséget vagy a fényforrásnak megfelelő beállítást.

Műtermi vakus megvilágítás

Az 4 (Automatikus) beállítás nagy, műtermi vakuegységek használatakor lehet, hogy nem biztosítja a kívánt eredményt. Ilyenkor használjon felhasználói fehéregyensúly-beállítást, vagy állítsa a fehéregyensúlyt a 5 (Vaku) értékre, és finomhangolással pontosítsa a fehéregyensúlyt.

Fehéregyensúly finomhangolása

Ha nem a Színhőmérséklet választása beállítás van érvényben, a fehéregyensúlyt finomra hangolhatja az i menü Fehéregyensúly elemében, valamint a fényképezés és a videofelvétel menüben (0 A fehéregyensúly finomhangolása).

4 („Automatikus”)

Az automatikus fehéregyensúly-beállítással készült fényképek képinformációs kijelzőjén megjelenik a fényképezőgép által a kép készítésekor választott színhőmérséklet. Ezt az értéket referenciaként használhatja a Színhőmérséklet választása menüpont beállításának megadásakor. Amennyiben visszajátszás során meg szeretné jeleníteni a fényképezési adatokat, lépjen a visszajátszás menü Visszajátszási megjelen. beáll. elemére, és válassza ki a Fényképezési adatok beállítást.

Színhőmérséklet

A fényforrások érzékelt színe a nézőtől és egyéb körülményektől függően változik. A színhőmérséklet egy fényforrás színének objektív mértékegysége, meghatározásához azt a hőmérsékletet adják meg, melyre egy tárgyat fel kell hevíteni az azonos hullámhosszú fény kibocsátásához. A hozzávetőleg 5000–5500 K színhőmérsékletű fényforrások fehérnek tűnnek, míg az alacsonyabb színhőmérsékletűek, például az izzólámpák, kissé sárgának vagy vörösnek látszanak. A magasabb színhőmérsékletű fényforrások kékes árnyalatúnak látszanak.

„Melegebb” (vörösebb) színek

„Hidegebb” (kékebb) színek

Általában válassza az alacsonyabb értékeket, ha a képek vörös árnyalatot kapnak, vagy szándékosan hidegebb színeket kíván alkalmazni, és a magasabb értékeket, ha a képek kékes árnyalatúak, vagy szándékosan melegebbé kívánja tenni a színeket.