Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google prevajalnik

TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.

Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.

Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.

Upravljanje oddaljenih bliskavic

Oddaljene bliskavice je mogoče upravljati prek optičnih signalov iz izbirne bliskavice, ki je nameščena na nastavku za dodatno opremo fotoaparata in deluje kot glavna bliskavica (optični AWL ). Za informacije o združljivih bliskavicah glejte »Sistem ustvarjalne osvetlitve Nikon « ( 0 Sistem ustvarjalne osvetlitve Nikon ). Če je zadevna bliskavica SB-500 , lahko nastavitve prilagodite s fotoaparata (glejte spodaj); drugače je treba nastavitve prilagoditi s krmilnimi elementi bliskavice, kot je opisano v dokumentaciji, ki je priložena enoti. Za informacije o namestitvi bliskavice in drugih temah glejte dokumentacijo, ki je priložena bliskavicam. Vgrajene bliskavice ni mogoče uporabiti kot glavno bliskavico.

Uporaba SB-500

Ko je izbirna bliskavica SB-500 nameščena na nastavek za dodatno opremo fotoaparata, se bodo možnosti brezžične bliskavice prikazale pod nadzorom bliskavice v meniju za fotografiranje. Če izberete optični AWL v meniju z možnostmi brezžične bliskavice, omogočite skupinsko fotografiranje z bliskavico.

  1. C : Izberite možnosti skupinske bliskavice .

    Označite Skupinske možnosti bliskavice na zaslonu za upravljanje bliskavice in pritisnite 2 .

  2. C : Prilagodite nastavitve za glavno bliskavico.

    Izberite način upravljanja bliskavice in stopnjo bliskavice za glavno bliskavico in bliskavice v vsaki skupini:

    • TTL : nadzor bliskavice i-TTL
    • q A : Samodejna zaslonka (na voljo samo z združljivimi bliskavicami)
    • M : ročno izberite stopnjo bliskavice
    • – – (izklopljeno) : Enote se ne sprožijo in stopnje bliskavice ni mogoče prilagoditi

    Nastavite glavno bliskavico na kanal 3.

  3. f : Nastavite oddaljene bliskavice na kanal 3.

  4. f : Združi oddaljene bliskavice.

    Izberite skupino (A ali B) za vsako oddaljeno bliskavico. Čeprav ni omejitev glede števila oddaljenih bliskavic, ki jih je mogoče uporabiti, so praktično največ tri na skupino. Če je število večje od tega, bo svetloba, ki jo oddajajo oddaljene bliskavice, motila delovanje.

  5. C / f : sestavite posnetek.

    Sestavite posnetek in razporedite bliskavice. Za več informacij si oglejte dokumentacijo, ki je priložena bliskavicam. Ko razporedite enote, pritisnite testni gumb na glavni bliskavici, da poskusno sprožite bliskavico in potrdite, da enote delujejo normalno.

  6. C / f : Posnemite fotografijo.

    Posnemite fotografijo, ko se prepričate, da lučke za pripravljenost bliskavice za vse bliskavice svetijo.

Opomba: fotografiranje z bliskavico na daljavo

Postavite okence tipala na oddaljene bliskavice, da zajamejo svetlobo glavne bliskavice (če fotoaparat ni nameščen na stojalu, je potrebna posebna previdnost). Prepričajte se, da neposredna svetloba ali močni odboji oddaljenih bliskavic ne pridejo v objektiv fotoaparata (v načinu TTL) ali fotocelice na oddaljenih bliskavicah ( q način A ), saj lahko to moti osvetlitev. Če želite preprečiti, da bi se nizkointenzivni časovni bliski, ki jih oddaja glavna bliskavica, pojavili na fotografijah, posnetih na kratki razdalji, izberite nizke občutljivosti ISO ali majhne zaslonke (visoka števila f). Po namestitvi oddaljenih bliskavic naredite poskusni posnetek in si oglejte rezultate na zaslonu fotoaparata.