Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google prevajalnik

TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.

Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.

Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.

HDR (visok dinamični razpon)

Gumb G U C (meni za fotografiranje)

Visok dinamični razpon (HDR), ki se uporablja pri objektih z visokim kontrastom, ohrani podrobnosti v svetlih in senčnih delih tako, da združi dva posnetka, posneta pri različnih osvetlitvah. HDR je najučinkovitejši, če se uporablja z matričnim merjenjem (pri točkovnem ali sredinsko uteženem merjenju je razlika v osvetlitvi samodejnega enaka približno 2 EV). Ni ga mogoče kombinirati z nekaterimi funkcijami fotoaparata, vključno z nastavitvami kakovosti slike NEF ( RAW ) ali NEF ( RAW )+, fotografiranjem z bliskavico, kadriranjem, večkratno osvetlitvijo, hitrostmi zaklopa Bulb in Time ali intervalnim časovnikom ali snemanjem s časovnim zamikom.

Prva osvetlitev (temnejša)

Druga osvetlitev (svetlejša)

Kombinirana HDR slika

Na voljo so naslednje možnosti:

  • Način HDR : izberite med Vklopljeno (serija) (posnemite niz fotografij HDR, ki se konča, ko je izbrana možnost Izklopljeno ), Vklopljeno (ena fotografija) (posnemite eno fotografijo HDR) in Izklopljeno (izhod brez snemanja dodatnih fotografij HDR).
  • Razlika v osvetlitvi : izberite razliko v osvetlitvi med dvema posnetkoma, ki sta združena v fotografijo HDR. Izberite večje vrednosti za motive z visokim kontrastom ali izberite Samodejno , da fotoaparat prilagodi razliko v osvetlitvi glede na prizor.
  • Glajenje : izberite, koliko želite zgladiti meje med posnetki, ki sestavljajo vsako fotografijo HDR.
  • Shrani posamezne slike ( NEF ) : izberite Vklopljeno, da shranite posamezne posnetke, uporabljene za ustvarjanje slike HDR. Fotografije se shranijo kot datoteke NEF ( RAW ) ne glede na izbrane možnosti za kakovost slike v meniju za fotografiranje.

Snemanje HDR fotografij

Za snemanje fotografij HDR sledite spodnjim korakom.

  1. Izberite HDR (visok dinamični razpon) .

    Označite HDR (visok dinamični razpon) v meniju za fotografiranje in pritisnite 2 .

  2. Izberite način.

    Označite način HDR in pritisnite 2 .

    Označite eno od naslednjih možnosti in pritisnite J

    • Če želite posneti niz fotografij HDR , izberite 0 Vklopljeno (niz) . Snemanje HDR se bo nadaljevalo, dokler ne izberete Izklop za način HDR .
    • Če želite posneti eno fotografijo HDR , izberite Vklopljeno (ena fotografija) . Običajno fotografiranje se samodejno nadaljuje, ko ustvarite eno fotografijo HDR.
    • Za izhod brez ustvarjanja dodatnih fotografij HDR izberite Izklop .

    Če je izbrana možnost Vklop (serija) ali Vklop (ena fotografija) , se na zaslonu prikaže ikona.

  3. Izberite razliko osvetlitve.

    Če želite izbrati razliko v osvetlitvi med dvema posnetkoma, označite Razlika v osvetlitvi in pritisnite 2 .

    Označite možnost in pritisnite J Izberite višje vrednosti za subjekte z visokim kontrastom, vendar upoštevajte, da izbira vrednosti, ki je višja od zahtevane, morda ne bo prinesla želenih rezultatov; če je izbrano Samodejno , bo fotoaparat samodejno prilagodil osvetlitev glede na prizor.

  4. Izberite količino glajenja.

    Če želite izbrati, koliko so meje med obema slikama zglajene, označite Glajenje in pritisnite 2 .

    Označite možnost in pritisnite J Višje vrednosti ustvarijo bolj gladko sestavljeno sliko. Pri nekaterih motivih je lahko vidno neenakomerno senčenje.

  5. Izberite, ali želite obdržati posamezne osvetlitve.

    Če želite izbrati, ali želite shraniti posamezne slike NEF ( RAW ), ki sestavljajo fotografijo HDR, označite Save individual images ( NEF ) in pritisnite 2 , nato pritisnite 1 ali 3 , da izberete želeno možnost, in pritisnite J , da izberete.

  6. Uokvirite fotografijo, izostrite in fotografirajte.

    Ko je gumb za sprostitev sprožilca pritisnjen do konca, fotoaparat posname dve osvetlitvi. Ne glede na možnost, ki je trenutno izbrana za način proženja, bo ob vsakem pritisku sprožilca posneta samo ena fotografija.

    Če je izbrana možnost On (series) , se bo HDR izklopil le, če je za način HDR izbrana možnost Off ; če je izbrana možnost On (single photo) , se HDR samodejno izklopi, ko je fotografija posneta.

Uokvirjanje HDR fotografij

Robovi slike bodo obrezani. Želenih rezultatov morda ne boste dosegli, če se fotoaparat ali subjekt med fotografiranjem premika. Priporočljiva je uporaba stojala. Odvisno od prizora se lahko okoli svetlih predmetov pojavijo sence ali okoli temnih predmetov halosi; ta učinek je mogoče zmanjšati s prilagoditvijo količine glajenja.