Google prevajalnik
TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.
Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.
Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.
Časovni film
Gumb G U C (meni za fotografiranje)
Kamera samodejno posname fotografije v izbranih intervalih, da ustvari tihi film s časovnim zamikom.
Če izberete film s časovnim zamikom, se prikažejo spodnje možnosti.
- Start : Začnite s časovnim zamikom snemanja. Fotografiranje se začne po približno 3 s in se nadaljuje v izbranem intervalu za izbrani čas fotografiranja.
- Interval : izberite interval med posnetki v minutah in sekundah.
- Shooting time : Izberite, kako dolgo bo kamera še fotografirala (ure in minute).
- Glajenje osvetlitve : Če izberete On , zgladite nenadne spremembe osvetlitve v načinih, ki niso M (upoštevajte, da glajenje osvetlitve deluje samo v načinu M , če je vklopljen samodejni nadzor občutljivosti ISO). Velike spremembe svetlosti motiva med fotografiranjem lahko povzročijo navidezne razlike v osvetlitvi; v tem primeru bo morda treba skrajšati interval med posnetki.
- Tiho fotografiranje : izberite On , da utišate zaklop med fotografiranjem.
- Velikost okvirja/hitrost sličic : izberite velikost in hitrost sličic za končni film.
- Prioriteta intervala : izberite On , da zagotovite, da so okvirji, posneti v načinih P in A , posneti v izbranem intervalu, Off , da zagotovite pravilno osvetlitev fotografij. Če je izbrano On , izberite način ostrenja MF ali AF-C in preverite, ali je najmanjša hitrost zaklopa, izbrana za nastavitve občutljivosti ISO > Samodejni nadzor občutljivosti ISO v meniju za fotografiranje, krajša od intervala. Če je za način ostrenja izbran AF-C , preverite, ali je za nastavitev po meri a1 ( prednostna izbira AF-C ) izbrana možnost Sprostitev.
Snemanje filmov s časovnim zamikom
Preden posnamete film s časovnim zamikom, izberite Time zone and date (Časovni pas in datum) v nastavitvenem meniju in se prepričajte, da je ura fotoaparata nastavljena na pravilen čas in datum, nato pa naredite poskusni posnetek pri trenutnih nastavitvah in si oglejte rezultate. Filmi s časovnim zamikom so posneti z obrezovanjem filma; če želite preveriti kompozicijo, tapnite gumb X na prikazu filma s časovnim zamikom (za vrnitev na prikaz filma s časovnim zamikom tapnite gumb W ). Za dosledno obarvanost izberite nastavitev beline, ki ni 4 (samodejno) ali D (samodejna naravna svetloba).
Da zagotovite, da fotografiranje ni prekinjeno, se prepričajte, da je baterija fotoaparata popolnoma napolnjena. Če ste v dvomih, napolnite baterijo pred uporabo.
-
Izberite Film s časovnim zamikom .
Označite Time-lapse movie v meniju za fotografiranje in pritisnite 2 .
Prikazale se bodo možnosti časovnega zamika filma.
-
Prilagodite nastavitve filmov s časovnim zamikom.
Prilagodite naslednje nastavitve:
-
Interval : Interval (v minutah in sekundah) mora biti daljši od najpočasnejše pričakovane hitrosti zaklopa.
-
Čas snemanja : Skupni čas snemanja (v urah in minutah) je lahko do 7 ur in 59 minut.
-
Glajenje osvetlitve : omogočite ali onemogočite glajenje osvetlitve.
-
Tiha fotografija : omogočite ali onemogočite tiho fotografijo.
-
Velikost sličic/hitrost sličic : izberite velikost sličic in hitrost, s katero se bo predvajal končni film.
-
Intervalna prioriteta : Omogočite ali onemogočite Intervalno prioriteto .
-
-
Začni streljati.
Označite Start in pritisnite J Snemanje se začne po približno 3 s. Zaslon se izklopi in fotoaparat fotografira v izbranem intervalu za izbrani čas fotografiranja.
Med fotografiranjem sveti lučka za dostop do pomnilniške kartice. Ne glede na možnost, izbrano za nastavitev po meri c3 ( Zakasnitev izklopa , 0 c3: Zakasnitev izklopa ) > Časovnik stanja pripravljenosti , časovnik stanja pripravljenosti ne poteče med fotografiranjem.
Prilagajanje nastavitev med posnetki
Med posnetki je mogoče prilagoditi nastavitve fotografiranja in menija. Upoštevajte pa, da se bo zaslon izklopil približno 2 s pred naslednjim posnetkom.
Konec streljanja
Če želite končati fotografiranje, preden so posnete vse fotografije, pritisnite J med posnetki. Imate tudi možnost, da pritisnete gumb G , da prikažete meni za film s časovnim zamikom , označite Off in pritisnete J Če pa je čas, izbran za Interval , zelo kratek, pritiskanje J med posnetki morda ne bo imelo učinka ali pa meni za snemanje s časovnim zamikom morda ne bo prikazan, ko pritisnete gumb G ; v tem primeru boste morali izklopiti fotoaparat. .
- Ko se snemanje konča, bo iz sličic, posnetih do te točke, ustvarjen film in fotoaparat bo prešel v način za fotografiranje. Upoštevajte, da če odstranite baterijo ali izvržete pomnilniško kartico, se snemanje konča (vendar se ne oglasi pisk) in film se ne posname.
Izračun dolžine končnega filma
Skupno število sličic v končnem filmu lahko izračunate tako, da čas snemanja delite z intervalom, zaokrožite navzgor in dodate 1. Dolžino končnega filma lahko nato izračunate tako, da število posnetkov delite s hitrostjo sličic, izbrano za Velikost okvirja/hitrost okvirja . Film z 48 sličicami, posnet pri 1920 × 1080; 24p bo na primer dolg približno dve sekundi. Največja dolžina filmov s časovnim zamikom je 20 minut.
Časovnega zamika ni mogoče kombinirati z nekaterimi funkcijami fotoaparata, vključno s snemanjem videoposnetkov, dolgimi osvetlitvami (bulb ali časovno fotografiranje), samosprožilcem, kadriranjem, HDR (visok dinamični razpon), večkratno osvetlitvijo in intervalnim fotografiranjem. Active D-Lighting je samodejno onemogočen. Upoštevajte, da se lahko čas zaklopa in čas, potreben za snemanje slike na pomnilniško kartico, razlikujeta od posnetka do posnetka, zato se lahko interval med posnetkom in začetkom naslednjega posnetka razlikuje. Spremembe nastavitev ne bodo uporabljene in snemanje se ne bo začelo, če filma s časovnim zamikom ni mogoče posneti pri trenutnih nastavitvah (na primer, če je pomnilniška kartica polna, je interval ali čas fotografiranja enak nič ali je interval daljši od čas snemanja).
Fotografiranje se lahko konča, če uporabite krmilne elemente fotoaparata ali spremenite nastavitve ali če je priključen kabel HDMI . Film bo ustvarjen iz okvirjev, posnetih do točke, kjer se je snemanje končalo.
Gumba K ni mogoče uporabiti za ogled slik med fotografiranjem, vendar bo trenutna sličica prikazana nekaj sekund po vsakem posnetku, če je izbrano Vklop ali Vklop (samo monitor) za Pregled slike v meniju za predvajanje (kadra lahko se ne prikaže, če je interval zelo kratek). Drugih postopkov predvajanja ni mogoče izvesti, medtem ko je okvir prikazan.
Če izberete On za Tiho fotografiranje, onemogočite nekatere funkcije fotoaparata, vključno z:
- Občutljivosti ISO Hi 1 in Hi 2
- Fotografiranje z bliskavico
- Zmanjšanje hrupa pri dolgi izpostavljenosti
- Zmanjšanje utripanja