Tālvadības zibspuldzes var vadīt, izmantojot optiskus signālus (optiskais AWL), ko raida iebūvētā zibspuldze vai kameras piederumu pieslēgvietā uzstādīta papildu zibspuldze.

Iebūvētā zibspuldze/SB-500

Tālvadības zibspuldžu vadīšanai kā galveno zibspuldzi izmantojiet iebūvēto zibspuldzi vai papildu zibspuldzi SB-500.

  1. C: Paceliet iebūvēto zibspuldzi.

    Nospiediet M (Y) pogu, lai paceltu iebūvēto zibspuldzi. Ja kā galveno zibspuldzi izmantosiet SB-500, uzstādiet to kameras piederumu pieslēgvietā.

  2. C: Iespējojiet optisko AWL.

    Fotogrāfiju uzņemšanas izvēlnē vienumu secībai Flash control (Zibspuldzes vadība) > Wireless flash options (Bezvadu zibspuldžu opcijas) atlasiet iestatījumu Optical AWL (Optiskais AWL).

  3. C: Atlasiet vienumu Group flash options (Grupas zibspuldžu opcijas).

    Fotogrāfiju uzņemšanas izvēlnē atlasiet vienumu Flash control (Zibspuldzes vadība), pēc tam iezīmējiet vienumu Group flash options (Grupas zibspuldžu opcijas) un nospiediet 2.

  4. C: Izvēlieties zibspuldzes vadības režīmu.

    Izvēlieties zibspuldzes vadības režīmu un zibspuldzes līmeni galvenajai zibspuldzei un katras grupas zibspuldzēm:

    • TTL: i-TTL zibspuldzes vadība.
    • qA: automātiskais apertūras atvērums (pieejams tikai ar saderīgām zibspuldzēm; ņemiet vērā, ka iebūvētā zibspuldze un SB-500 nav saderīgas ar automātiskā apertūras atvēruma funkciju).
    • M: izvēlieties zibspuldzes līmeni manuāli.
    • – – (izslēgts): ierīces neuzplaiksna, un zibspuldzes līmeni nevar regulēt.

    Izvēlieties kanālu galvenajai zibspuldzei. Ja starp tālvadības zibspuldzēm ir SB-500, obligāti jāizvēlas 3. kanāls, taču pretējā gadījumā var izvēlēties 1. līdz 4. kanālu.

  5. f: iestatiet kanālu.

    Iestatiet tālvadības zibspuldzēm 4. darbībā atlasīto kanālu.

  6. f: grupējiet tālvadības zibspuldzes.

    Izvēlieties katrai tālvadības zibspuldzei grupu (A vai B). Lai gan izmantojamo tālvadības zibspuldžu skaits nav ierobežots, praktiskais maksimums ir trīs zibspuldzes grupā. Pārsniedzot šo skaitu, tālvadības zibspuldžu izstarotā gaisma mijiedarbosies ar veiktspēju.

  7. C/f: kadrējiet uzņēmumu.

    Kadrējiet uzņēmumu un izkārtojiet zibspuldzes. Sīkāku informāciju skatiet zibspuldžu piegādes komplektā iekļautajā dokumentācijā. Kad ierīces ir izkārtotas, nospiediet zibspuldžu izmēģināšanas pogas, lai pārliecinātos, ka visas zibspuldzes darbojas.

  8. C/f: Uzņemiet fotogrāfijas.

    Pirms katra uzņēmuma pārliecinieties, ka visām zibspuldzēm ir iedegušās gatavības lampiņas.

Citas zibspuldzes

Informāciju par optiskā AWL lietošanu ar citām zibspuldzēm skatiet attiecīgo zibspuldžu piegādes komplektā iekļautajā rokasgrāmatā.

Optical AWL (Optiskais AWL)

Tālvadības zibspuldžu sensoru logus pozicionējiet tā, lai tie uztvertu galvenās zibspuldzes izstaroto gaismu (īpaša vērība tam jāpiegriež tad, ja kamera nav uzstādīta uz trijkāja). Pārliecinieties, ka tālvadības zibspuldžu tieša gaisma vai spēcīga atstarotā gaisma nenonāk kameras objektīvā (TTL režīmā) vai uz tālvadības zibspuldžu fotoelementiem (qA režīms), jo tā var mijiedarboties ar ekspozīciju. Lai nepieļautu galvenās zibspuldzes izstaroto zemas intensitātes uzplaiksnījumu parādīšanos fotogrāfijās, kas uzņemtas no maza attāluma, izvēlieties zemas ISO jutības vai mazas apertūras atvērumu vērtības (lielus f skaitļus). Kad tālvadības zibspuldzes ir pozicionētas, uzņemiet izmēģinājuma uzņēmumu un apskatiet rezultātus kameras ekrānā.

Zibspuldzes kompensācija

Zibspuldzes kompensācijas vērtība, kas atlasīta, izmantojot M (Y) pogu un grozāmo apakškomandu pārslēgu, tiek pievienota bezvadu zibspuldzes opciju izvēlnē atlasītajām zibspuldzes kompensācijas vērtībām. Ja galvenajai zibspuldzei vai tālvadības zibspuldzēm TTL vai qA režīmā atlasītā zibspuldzes kompensācijas vērtība nav ±0, vadības panelī un skatu meklētājā tiek parādīta Y ikona.