Oddaljene bliskavice lahko upravljate prek optičnih signalov (optični AWL) iz vgrajene bliskavice ali dodatne bliskavice, nameščene na nastavek za dodatno opremo fotoaparata.

Vgrajena bliskavica/bliskavica SB-500

Uporabite vgrajeno bliskavico ali dodatno bliskavico SB-500 kot glavno bliskavico, ki upravlja oddaljene bliskavice.

  1. C: Dvignite vgrajeno bliskavico.

    Pritisnite gumb M (Y), da dvignete vgrajeno bliskavico. Če boste uporabljali bliskavico SB-500 kot glavno bliskavico, jo namestite na nastavek za dodatno opremo fotoaparata.

  2. C: Omogočite optični AWL.

    V meniju za fotografiranje izberite Optical AWL (Optični AWL) za Flash control (Upravljanje bliskavice) > Wireless flash options (Možnosti brezžične bliskavice).

  3. C: Izberite Group flash options (Možnosti skupine bliskavic).

    Izberite Flash control (Upravljanje bliskavice) v meniju za fotografiranje, nato pa osvetlite Group flash options (Možnosti skupine bliskavic) in pritisnite 2.

  4. C: Izberite način upravljanja bliskavice.

    Izberite način upravljanja bliskavice in moč bliskavice za glavno bliskavico in bliskavice v vsaki skupini:

    • TTL: Upravljanje bliskavice i-TTL.
    • qA: Samodejna zaslonka (na voljo samo z združljivimi bliskavicami; upoštevajte, da vgrajena bliskavica in bliskavica SB-500 nista združljivi s samodejno zaslonko).
    • M: Moč bliskavice izberite sami.
    • – – (izklop): Bliskavice se ne sprožijo in moči bliskavic ni mogoče prilagoditi.

    Izberite kanal za glavno bliskavico. Če oddaljene bliskavice vključujejo bliskavico SB-500, morate izbrati kanal 3, sicer pa lahko izberete kateri koli kanal med 1 in 4.

  5. f: Nastavite kanal.

    Nastavite oddaljene bliskavice na kanal, izbran v 4. koraku.

  6. f: Oddaljene bliskavice razporedite v skupine.

    Izberite skupino (A ali B) za vsako oddaljeno bliskavico. Čeprav ni omejitev za število oddaljenih bliskavic, ki jih lahko uporabite, vam priporočamo največ tri na skupino. Če jih uporabite več, lahko zaradi preveč svetlobe, ki jo oddajajo oddaljene bliskavice, pride do slabih rezultatov.

  7. C/f: Kadrirajte posnetek.

    Kadrirajte posnetek in razporedite bliskavice. Glejte dokumentacijo, ki je priložena bliskavici, za več informacij. Ko ste razporedili bliskavice, pritisnite gumbe za preizkus na bliskavicah, da preverite, ali vse bliskavice delujejo.

  8. C/f: Posnemite fotografije.

    Preverite, ali lučke pripravljenosti na vseh bliskavicah svetijo pred vsakim posnetkom.

Druge bliskavice

Za informacije o uporabi optičnega AWL z drugimi bliskavicami glejte priročnik, priložen bliskavici.

Optical AWL (Optični AWL)

Okenca tipal na oddaljenih bliskavicah umestite tako, da gledajo proti glavni bliskavici (posebna previdnost je potrebna, če fotoaparat ni nameščen na stativu). Prepričajte se, da neposredna svetloba ali močan odsev oddaljenih bliskavic ne vstopi v objektiv fotoaparata (v načinu TTL) ali fotocelice oddaljenih bliskavic (način qA), saj lahko to vpliva na osvetlitev. Da preprečite pojav nizkointenzivnih bliskov, ki jih oddaja glavna bliskavica, na fotografijah, posnetih na kratkih razdaljah, izberite nizke občutljivosti ISO ali zaprte zaslonke (visoka števila f). Ko namestite oddaljene bliskavice, naredite poskusni posnetek in si na zaslonu fotoaparata oglejte rezultate.

Kompenzacija bliskavice

Vrednost kompenzacije bliskavice, ki ste jo izbrali z gumbom M (Y) in vrtljivim pomožnim gumbom za upravljanje, se doda vrednostim kompenzacije bliskavice, izbranim v meniju možnosti brezžične bliskavice. Ikoni Y sta prikazani na nadzorni plošči in v iskalu, ko izberete vrednost kompenzacije bliskavice, ki ni ±0, za glavno ali oddaljene bliskavice v načinu TTL ali qA.