Dotaknite se zaslona za izostritev in nato umaknite prst, da posnamete fotografijo.

Tapnite ikono, prikazano na sliki, da izberete postopek, ko tapnete zaslon v načinu delovanja za fotografiranje. Izberite med naslednjimi možnostmi:

Informacije o izostritvi pri fotografiranju na dotik najdete v poglavju »Samodejno ostrenje« (0 Samodejno ostrenje).

Fotografiranje z možnostmi fotografiranja na dotik

Sprožilec lahko uporabite za izostritev in fotografiranje, čeprav je prikazana ikona W, ki prikazuje, da je omogočen sprožilec na dotik. Uporabite sprožilec, da fotografirate v načinu neprekinjenega fotografiranja (0 Izbira načina proženja) in med snemanjem videoposnetka. Možnosti fotografiranja na dotik lahko uporabite samo za fotografiranje posameznih slik v načinu neprekinjenega fotografiranja in jih ne morete uporabiti za fotografiranje med snemanjem videoposnetka.

Zaslona na dotik ni mogoče uporabiti za umestitev točke ostrenja, kadar je zapora izbirnika točk ostrenja v zaklenjenem položaju L (0 Izbira točke ostrenja), kljub temu pa ga lahko uporabite za izbiro motiva, ko je AF s prioriteto obrazov izbran za način delovanja z območjem AF (0 Izbira načina delovanja z območjem AF).

V načinu samosprožilca (0 Način samosprožilca (E)) se izostritev zaklene pri izbranem motivu, kadar se dotaknete zaslona, in časovnik se zažene, ko prst dvignete z zaslona. Pri privzetih nastavitvah se zaklop sproži približno 10 sekund po zagonu časovnika; zakasnitev in število posnetkov je mogoče spremeniti z nastavitvijo po meri c3 (Self-timer (Samosprožilec), 0 Self-timer (Samosprožilec)). Če je možnost, izbrana za Number of shots (Število posnetkov), večja od 1, bo fotoaparat samodejno fotografiral slike eno za drugo, dokler ne posname izbranega števila posnetkov.

Fotografiranje v pogledu v živo

Da preprečite svetlobi vstop skozi iskalo, kar bi vplivalo na fotografije ali osvetlitev, zaprite zaklop okularja iskala (0 Zaprite zaklop okularja iskala).

Čeprav to ne bo vidno na končni sliki, se lahko na zaslonu pojavijo neenakomerni robovi, nepravilne barve, učinek moiré in svetle pege. Svetla območja ali pasovi se lahko pojavijo na nekaterih območjih z utripajočimi znaki ali drugimi neenakomernimi viri svetlobe, ali če je motiv na kratko osvetljen s stroboskopom ali kakim drugim svetlim, hipnim virom svetlobe. Poleg tega lahko pride do popačenja pri premikajočih se motivih, še posebej če fotoaparat premikate vodoravno ali če se skozi kader z visoko hitrostjo vodoravno premika predmet. Utripanje in črte, vidne na zaslonu pod fluorescenčnimi, živosrebrnimi ali natrijevimi svetilkami, lahko zmanjšate z možnostjo Flicker reduction (Zmanjšanje utripanja) v meniju za snemanje videoposnetkov (0 Flicker reduction (Zmanjšanje utripanja)), čeprav bodo ti učinki morda pri nekaterih časih zaklopa še vedno vidni na končni fotografiji. Kadar fotografirate v pogledu v živo, fotoaparata ne usmerjajte proti soncu ali drugim močnim virom svetlobe. Če ne upoštevate tega previdnostnega ukrepa, lahko poškodujete notranje vezje fotoaparata.

Ne glede na možnost, izbrano za nastavitev po meri c2 (Standby timer (Časovnik stanja pripravljenosti), 0 Standby timer (Časovnik stanja pripravljenosti)), se časovnik stanja pripravljenosti med fotografiranjem ne izklopi.

Piski med pogledom v živo

Pisk lahko zazveni, če prilagodite zaslonko ali uporabite izbirnik pogleda v živo med pogledom v živo.