Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TATO SLUŽBA MŮŽE OBSAHOVAT PŘEKLADY ZAJIŠTĚNÉ SLUŽBAMI GOOGLE. SPOLEČNOST GOOGLE ODMÍTÁ VEŠKERÉ ZÁRUKY VE VZTAHU K PŘEKLADŮM, A TO VÝSLOVNÉ NEBO PŘEDPOKLÁDANÉ, VČETNĚ JAKÝCHKOLI ZÁRUK NA PŘESNOST, SPOLEHLIVOST A VČETNĚ VEŠKERÝCH PŘEDPOKLÁDANÝCH ZÁRUK OBCHODOVATELNOSTI, VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL A NEPORUŠENÍ PRÁV.

Referenční příručky společnosti Nikon Corporation (níže, „Nikon“) byly přeloženy pro vaše pohodlí s využitím překladatelského softwaru využívajícího službu Google Translate. Bylo vynaloženo přiměřené úsilí, aby se dosáhlo přesných překladů, nicméně žádný automatický překlad není dokonalý, ani není určen k nahrazení překladatelů. Překlady jsou poskytovány jako služba uživatelům referenčních příruček Nikon a jsou poskytovány „tak jak jsou“. Na přesnost, spolehlivost nebo správnost jakýchkoli překladů z angličtiny do jiného jazyka není poskytována žádná záruka jakéhokoli druhu, ať již výslovná, nebo předpokládaná. Určitý obsah (obrázky, videa, flashové prezentace, atd.) nemusí být kvůli omezením překladatelského softwaru správně přeložen.

Oficiálním textem je anglická verze referenčních příruček. Jakékoli nesrovnalosti nebo rozdíly vzniklé překladem nejsou závazné a nemají žádný právní účinek na dodržování shody nebo za účelem vymahatelnosti. V případě jakýchkoli otázek vyvstalých s ohledem na přesnost informací obsažených v přeložených referenčních příručkách se podívejte na anglickou verzi příruček, která je oficiální verzí.

f2: Custom Controls (Střelba)

Tlačítko G U A Nabídka uživatelských nastavení

Vyberte operace prováděné v režimu fotografie pomocí ovládacích prvků fotoaparátu nebo objektivu, včetně tlačítek fotoaparátu a vedlejšího voliče a ovládacího kroužku objektivu.

  • Níže vyberte role, které hrají ovládací prvky. Zvýrazněte požadovaný ovládací prvek a stiskněte J .

    Volba
    w [ tlačítko Fn1 ]
    y [ tlačítko Fn2 ]
    1 [ tlačítko Fn3 ]
    n [ Fn tlačítko pro vertikální snímání ]
    S [ Tlačítko vertikální citlivosti ISO ]
    V [ tlačítko AF-ON ]
    b [ Tlačítko Protect/Fn4 ]
    D [ tlačítko DISP ]
    8 [ Střed podvýběru ]
    p [ tlačítko OK ]
    W [ tlačítko zvuku ]
    B [ tlačítko QUAL ]
    F [ Střed vertikálního multifunkčního voliče ]
    j [ Tlačítko AF-ON pro vertikální snímání ]
    z [ tlačítko nahrávání videa ]
    Q [ Tlačítko kompenzace expozice ]
    R [ tlačítko citlivosti ISO ]
    y [ příkazové volby ]
    S [ Tlačítko Fn objektivu ]
    3 [ Tlačítko Lens Fn2 ]
    S [ Kroužek Fn objektivu (proti směru hodinových ručiček) ]
    R [ Kroužek Fn objektivu (ve směru hodinových ručiček) ]
    T [ Tlačítko nastavení paměti objektivu ]
    l [ Ovládací kroužek objektivu ]
  • Níže jsou uvedeny role, které lze přiřadit. Dostupné role se liší podle ovládání.

    Role Popis
    A [ Přednastavený bod ostření ]

    Stisknutím ovladače vyberete přednastavený zaostřovací bod.

    • Chcete-li vybrat bod, zvýrazněte jej, podržte ovladač a stiskněte tlačítko režimu ostření, dokud nezačne bod ostření blikat.
    • Samostatné zaostřovací body lze vybrat pro orientaci „na šířku“ (na šířku) a pro každou ze dvou orientací „na výšku“ (na výšku), pokud je pro uživatelskou funkci a5 [ Uložit body podle orientace ] vybrána jiná možnost než [ Vypnuto ].
    • Chování vybraného ovládacího prvku lze zvolit stisknutím 2 , když je zvýrazněna položka [ Preset focus point ].

      • [ Stisknutím vyvoláte zaostřovací bod ]: Stisknutím ovladače vyvoláte přednastavený zaostřovací bod.
      • [ Podržením vyvoláte zaostřovací bod ]: Přednastavený zaostřovací bod je vybrán při stisknutí ovladače. Uvolněním ovládacího prvku se obnoví zaostřovací bod vybraný před stisknutím ovládacího prvku.
    K [ Vybrat středový ostřící bod ] Stisknutím ovladače vyberete středový ostřící bod.
    F [ Uložit pozici zaměření ]

    Podržením ovládacího prvku uložíte aktuální polohu zaostření.

    • Uloženou pozici lze obnovit pomocí ovládacího prvku, kterému bylo přiřazeno [ Recall focus position ] („vyvolání paměti“).
    • Při ukládání pozice zaostření si můžete vybrat, zda ji lze vyvolat pomocí libovolného z ovládacích prvků, ke kterým je přiřazena funkce [ Recall focus position ] ([ Save to all ]), nebo pouze pomocí konkrétního ovládacího prvku ([ Save individual ]).
    • Další informace naleznete v části „Uložení a vyvolání pozic zaostření“ ( 0 Uložení a vyvolání pozic zaostření ).
    H [ Vyvolat polohu zaostření ]

    Stisknutím ovládacího prvku vyvoláte pozici zaostření uloženou pomocí ovládacího prvku, kterému byla přiřazena funkce [ Save focus position ].

    d [ Režim oblasti AF ]

    Podržením ovladače vyberete přednastavený režim oblasti AF. Po uvolnění ovladače se obnoví dříve aktivní režim AF-area.

    • Chcete-li vybrat režim činnosti AF polí, stiskněte 2 , když je zvýrazněna položka [ AF-area mode ].
    5 [ Režim AF + AF-ON ]

    Podržením ovladače vyberete přednastavený režim AF polí a spustíte automatické zaostřování. Po uvolnění ovladače se obnoví dříve aktivní režim AF-area.

    • Chcete-li vybrat režim činnosti AF polí, stiskněte 2 když je zvýrazněna položka [ AF-area mode + AF-ON ].
    A [ AF-ON ] Stisknutím ovládacího prvku se spustí automatické ostření, duplikuje se funkce tlačítka AF-ON .
    F [ Pouze zámek AF ] Zaostření se zablokuje při stisknutí ovladače.
    E [ AE lock (Hold) ] Po stisknutí ovladače se expozice uzamkne. Blokování expozice neskončí po uvolnění závěrky. Expozice zůstane zablokována, dokud nestisknete ovladač podruhé nebo dokud nevyprší časovač pohotovostního režimu.
    N [ AWB lock (hold) ] Pokud je pro vyvážení bílé zvoleno [ Auto ] nebo [ Natural light auto ], vyvážení bílé se po stisknutí ovládacího prvku zablokuje (zámek vyvážení bílé). Zámek vyvážení bílé neskončí po uvolnění závěrky. Zámek se však uvolní, když ovladač stisknete podruhé nebo vyprší časovač pohotovostního režimu.
    O [ AE/AWB lock (hold) ] Po stisknutí ovladače se expozice uzamkne. Vyvážení bílé se také zablokuje, pokud je pro vyvážení bílé zvoleno [ Auto ] nebo [ Natural light auto ]. Zámek expozice a vyvážení bílé nekončí uvolněním závěrky. Zámek se však uvolní, když ovladač stisknete podruhé nebo vyprší časovač pohotovostního režimu.
    D [ AE lock (Reset on release) ] Po stisknutí ovladače se expozice uzamkne. Expozice zůstane zablokována, dokud nestisknete ovladač podruhé, neuvolníte závěrku nebo nevyprší časovač pohotovostního režimu.
    C [ Pouze zámek AE ] Po stisknutí ovladače se expozice zablokuje.
    B [ zámek AE/AF ] Zaostření a expozice se zablokují při stisknutí ovladače.
    r [ zámek FV ] Stisknutím ovladače uzamknete hodnotu záblesku pro volitelné zábleskové jednotky; stiskněte znovu pro zrušení FV lock.
    h [ c Zakázat/povolit ] Pokud je blesk aktuálně povolen, bude po stisknutí ovladače deaktivován. Pokud je blesk aktuálně vypnutý, bude při stisknutí ovladače zvolena synchronizace na přední lamelu.
    K [ Přepnout FX / DX ] Stisknutím ovladače přepněte na [ DX (24×16) ], když je pro oblast snímku vybrána možnost [ FX (36×24) ]. Stisknutím ovladače, když je pro oblast snímku vybrána jiná možnost než [ FX (36×24) ], se vybere [ FX (36×24) ].
    a [ Redukce blikání fotografie ] Stisknutím ovladače vyberte [ ON ] pro [ Photo flicker reduction ] v menu fotografování. Dalším stisknutím vyberte [ OFF ].
    q [ Náhled ] Při stisknutí ovládacího prvku se na displeji snímání zobrazí, jak jsou barvy, expozice a hloubka ostrosti ovlivněny aktuálním nastavením fotografie.
    o [ Vyvolání funkcí snímání ]

    Podržením ovladače vyvoláte dříve zvolená nastavení.

    • Chcete-li vybrat vyvolaná nastavení, stiskněte 2 , když je zvýrazněna možnost [ Vyvolat funkce fotografování ].

      • Zvýrazněte položky pomocí 1 nebo 3 a stisknutím J vyberte ( M ) nebo zrušte výběr ( U ). Při stisknutí tlačítka budou vyvolány pouze položky označené zaškrtnutím ( M ).
      • Zvýrazněte položky pomocí 1 nebo 3 a stisknutím 2 zobrazte možnosti. Stiskněte J pro uložení změn a ukončení.
      • Chcete-li uložit aktuální nastavení fotoaparátu pro pozdější vyvolání pomocí této možnosti, vyberte [ Uložit aktuální nastavení ].
    • Nastavení, jako je rychlost závěrky a clona, lze změnit podržením ovládacího prvku a otáčením příkazového voliče.

      • V režimu P můžete upravit flexibilní nastavení programu.
      • Pokud je pro uživatelskou funkci b3 [ Snadná kompenzace expozice ] vybrána jiná možnost než [ Vypnuto ], lze kompenzaci expozice upravit otáčením příkazového voliče.
    L [ Vyvolání funkcí snímání (podržení) ]

    Stisknutím ovladače vyvoláte dříve uložená nastavení pro fotografování (včetně režimu fotografování a měření). Druhým stisknutím ovladače se obnoví nastavení platná před vyvoláním uložených nastavení.

    • Chcete-li vybrat vyvolaná nastavení, stiskněte 2 , když je zvýrazněna možnost [ Vyvolat funkce fotografování (podržet) ]. Nastavení, která lze uložit, jsou stejná jako pro [ Vyvolat funkce fotografování ]. [ Vyvolat funkce fotografování (podržet) ] však nelze použít k uložení nebo vyvolání nastavení pro [ AF-ON ].
    • Během platnosti uložených nastavení se na displeji fotografování zobrazí ikona o .
    • Rychlost závěrky a clonu lze změnit otáčením příkazových voličů, když jsou uložená nastavení platná.

      • V režimu P můžete upravit flexibilní nastavení programu.
      • Pokud je pro uživatelskou funkci b3 [ Snadná kompenzace expozice ] vybrána jiná možnost než [ Vypnuto ], lze kompenzaci expozice upravit otáčením příkazového voliče.
    E [ Potlačení vysokofrekvenčního blikání ]

    Stisknutí ovládacího prvku umožňuje jemné doladění rychlosti závěrky v menších krocích. Druhým stisknutím ovladače obnovíte normální výběr rychlosti závěrky.

    1 [ Shluk závorek ]
    • Pokud stisknete ovládací prvek, když je vybrána jiná možnost než [ WB bracketing ] pro [ Auto bracketing ] > [ Auto bracketing set ] v menu fotografování v režimu sériového snímání, fotoaparát pořídí všechny snímky v aktuálním programu bracketingu a opakujte sérii bracketingu při stisku tlačítka spouště. V režimu snímání jednoho snímku bude fotografování ukončeno po první sérii bracketingu.
    • Pokud je pro [ Auto bracketing set ] vybrána možnost [ WB bracketing ], fotoaparát pořídí snímky při stisku tlačítka spouště a na každý snímek použije bracketing vyvážení bílé.
    c [ Synchronizace. výběr vydání ]

    Když je v nabídce sítě vybráno [ Synchronized release ] pro [ Connect to other cameras ] nebo když je pro synchronizované spuštění použit bezdrátový dálkový ovladač, lze vybraný ovladač použít k přepínání mezi dálkovým ovládáním a hlavním nebo synchronizovaným ovládáním. Dostupné možnosti závisí na nastavení zvoleném pro Uživatelské nastavení d5 [ Sync. možnosti režimu uvolnění ].

    • Následující možnosti jsou dostupné, když je pro [ Synchronizace vybrána možnost [ Synchronizace ]. možnosti režimu uvolnění ]:

      • [ Master release only ] ( c ): Chcete-li pořizovat snímky pouze hlavním fotoaparátem, podržte ovladač stisknutý.
      • [ Pouze dálková spoušť ] ( d ): Chcete-li pořizovat snímky pouze pomocí vzdálených fotoaparátů, podržte ovladač stisknutý.
    • Následující možnosti jsou dostupné, když je pro [ Synchronizace vybrána možnost [ Bez synchronizace ] . možnosti režimu uvolnění ]:

      • [ Synchronizovaná spoušť ] ( 6 ): Podržte ovladač stisknutý, aby se synchronizovaly spouště na hlavním a vzdáleném fotoaparátu.
      • [ Pouze dálková spoušť ] ( d ): Chcete-li pořizovat snímky pouze pomocí vzdálených fotoaparátů, podržte ovladač stisknutý.
    L [ Přepsat ostatní kamery ]

    Stisknutím ovladače vzdáleně převezmete roli hlavního fotoaparátu z jiného fotoaparátu fungujícího jako hlavní fotoaparát ovládající vzdálené kamery během synchronizovaného spouštění.

    • Tato možnost se projeví, když bylo několik kamer ve stejné skupině označeno jako hlavní pomocí [ Připojit k jiným kamerám ] v nabídce sítě.
    • Nelze jej použít k povýšení kamer fungujících ve vzdálené roli na roli hlavní kamery.
    4 [ + RAW ]
    • Pokud je pro kvalitu snímku aktuálně vybrána možnost JPEG , na displeji fotografování se zobrazí „ RAW “ a po stisknutí ovladače se zaznamená kopie NEF ( RAW ) s dalším snímkem pořízeným. Původní nastavení kvality snímku se obnoví, když sejmete prst z tlačítka spouště nebo znovu stisknete ovládací prvek, čímž zrušíte [ + RAW ].
    • Kopie NEF ( RAW ) se zaznamenávají s nastavením aktuálně vybraným pro [ Záznam RAW ] v menu fotografování.
    L [ Tichý režim ] Stisknutím ovládacího prvku aktivujete tichý režim. Pro deaktivaci stiskněte znovu.
    M [ Cyklovat informační zobrazení živého náhledu ] Stisknutím ovládacího prvku přepnete zobrazení natáčení. Typ a obsah dostupných zobrazení lze vybrat pomocí uživatelských nastavení d18 [ Uživatelské zobrazení monitoru fotografování ] a d19 [ Zobrazení fotografování s uživatelským hledáčkem ].
    b [ Informační displej živého náhledu vypnutý ] Stisknutím ovládacího prvku skryjete ikony a další informace na obrazovce fotografování. Pro zobrazení stiskněte znovu.
    b [ Rámovací mřížka ] Stisknutím ovladače zobrazíte rámovací mřížku. Chcete-li mřížku skrýt, stiskněte znovu ovládací prvek. Typ zobrazení lze vybrat pomocí uživatelské funkce d16 [ Grid type ].
    p [ Přiblížení zapnuto/vypnuto ] Stisknutím ovládacího prvku přiblížíte zobrazení na oblast kolem aktuálního zaostřovacího bodu. Dalším stisknutím zrušíte přiblížení.
    D [ Virtuální horizont ] Stisknutím ovládacího prvku aktivujete zobrazení virtuálního horizontu. Dalším stisknutím skryjete displej. Typ zobrazení lze vybrat pomocí uživatelského nastavení d17 [ Typ virtuálního horizontu ].
    k [ Pohled hvězd (foto Lv) ] Stisknutím ovládacího prvku zapněte zobrazení hvězdného světla. Dalším stisknutím ukončíte zobrazení hvězdného světla.
    m [ Režim zobrazení (foto Lv) ] Stisknutím ovladače přepnete možnost vybranou pro Uživatelské nastavení d9 [ Režim zobrazení (foto Lv) ] z [ Zobrazit efekty nastavení ] na [ Upravit pro snadné prohlížení ] nebo naopak .
    W [ Zobrazení zaostření na špičky ] Jedním stisknutím ovládacího prvku aktivujete zvýraznění ostření, když je pro režim ostření vybráno MF . Dalším stisknutím ukončíte zvýraznění zaostření.
    O [ MOJE MENU ] Stisknutím ovladače zobrazte „MY MENU“.
    3 [ Přístup k hlavní položce v MOJE NABÍDCE ] Stisknutím ovládacího prvku přejděte na nejvyšší položku v „MOJE NABÍDCE“. Tuto možnost vyberte pro rychlý přístup k často používané položce nabídky.
    K [ Přehrávání ] Stisknutím ovladače spusťte přehrávání.
    l [ Filtrované přehrávání ] Stisknutím ovladače zobrazíte pouze snímky, které splňují kritéria vybraná pro [ Filtrovaná kritéria přehrávání ] v nabídce přehrávání.
    N [ Filtrované přehrávání (vyberte kritéria) ] Stisknutím ovladače přejdete na [ Filtrovaná kritéria přehrávání ] v nabídce přehrávání.
    e [ Stejné jako tlačítko AF-ON ] Ovládací prvek hraje roli aktuálně vybranou pro tlačítko AF-ON .
    T [ Stejné jako exp. komp. tlačítko ] Ovládací prvek hraje roli aktuálně vybranou pro tlačítko E
    U [ Stejné jako tlačítko citlivosti ISO ] Ovládací prvek hraje roli aktuálně vybranou pro tlačítko S ( Q ).
    n [ Banka nabídky fotografování ] Stisknutím ovladače a otáčením příkazového voliče vyberte sadu nabídky fotografování.
    v [ Režim fotografování ] Stisknutím ovladače a otáčením hlavního příkazového voliče vyberte režim fotografování.
    J [ Vyberte oblast obrázku ] Stisknutím ovladače a otočením příkazového voliče vyberte oblast snímku.
    8 [ Kvalita/velikost obrázku ] Stisknutím ovládacího prvku a otáčením hlavního příkazového voliče vyberte možnost kvality snímku a pomocným příkazovým voličem vyberte velikost snímku.
    m [ Vyvážení bílé ] Chcete-li vybrat možnost vyvážení bílé, podržte ovládací prvek a otáčejte hlavním příkazovým voličem. Některé možnosti nabízejí dílčí možnosti, které lze vybrat otáčením dílčího příkazového voliče.
    h [ Nastavit Picture Control ] Stisknutím ovladače a otočením příkazového voliče vyberte předvolbu Picture Control .
    y [ Aktivní D-Lighting ] Stisknutím ovladače a otočením příkazového voliče upravte funkci Active D-Lighting.
    w [ měření ] Stisknutím ovladače a otočením příkazového voliče vyberte možnost měření.
    I [ Režim blesku/kompenzace ] Stiskněte ovladač a otáčejte hlavním příkazovým voličem pro výběr režimu blesku a pomocným příkazovým voličem pro nastavení výkonu blesku.
    v [ Režim uvolnění ] Podržte ovládací prvek a otáčejte hlavním příkazovým voličem pro výběr režimu spouštění. Možnosti pro vybraný režim, pokud existují, lze vybrat podržením ovladače a otáčením pomocného příkazového voliče.
    z [ Režim ostření/režim oblasti AF ] Podržte ovládací prvek a otáčejte hlavním příkazovým voličem pro výběr režimu ostření, pomocným příkazovým voličem pro výběr režimu AF polí.
    t [ Auto bracketing ] Stiskněte ovladač a otáčením hlavního příkazového voliče vyberte počet snímků a pomocným příkazovým voličem vyberte přírůstek bracketingu nebo hodnotu Active D-Lighting.
    $ [ Vícenásobná expozice ] Stiskněte ovladač a otáčením hlavního příkazového voliče vyberte režim a pomocným příkazovým voličem vyberte počet snímků.
    2 [ překryv HDR ] Stiskněte ovladač a otáčením hlavního příkazového voliče vyberte režim a pomocným příkazovým voličem nastavte sílu HDR.
    a [ zámek ovládání ]
    • Stisknutím ovladače a otočením hlavního příkazového voliče zablokujete rychlost závěrky (režimy S a M ). Chcete-li zablokovat clonu (režimy A a M ), stiskněte ovladač a otočte pomocným příkazovým voličem.
    • Chcete-li zamknout výběr zaostřovacích bodů, podržte ovladač a stiskněte 1 , 3 , 4 nebo 2 .
    v [ 1 krok spd/clona ]

    Provádějte úpravy rychlosti závěrky a clony v krocích po 1 EV, bez ohledu na možnost zvolenou pro uživatelskou funkci b2 [ EV kroky pro ovládání expozice ].

    • V režimech S a M lze rychlost závěrky upravit v krocích po 1 EV přidržením ovladače a otáčením hlavního příkazového voliče.
    • V režimech A a M lze clonu upravit v krocích po 1 EV přidržením ovladače a otáčením pomocného příkazového voliče.
    w [ Vyberte číslo objektivu bez CPU ] Stisknutím ovladače a otočením příkazového voliče vyberte číslo objektivu uložené pomocí položky [ Non-CPU lens data ] v nabídce nastavení.
    X [ Focus (M/A) ] Automatické ostření lze přepnout otáčením ovládacího kroužku objektivu (automatické ostření s manuálním ovládáním). Ovládací kroužek lze použít k ručnímu zaostření při namáčknutí tlačítka spouště do poloviny. Chcete-li znovu zaostřit pomocí automatického zaostřování, zvedněte prst z tlačítka spouště a poté jej znovu namáčkněte.
    q [ Clona ] Otáčením ovládacího kroužku objektivu nastavte clonu.
    t [ Clona (otevřená) ] Otáčením Fn kroužku objektivu proti směru hodinových ručiček rozšíříte clonu objektivu. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Clona (zavřít) ] pro [ Kroužek Fn objektivu (ve směru hodinových ručiček) ].
    q [ Clona (zavřít) ] Otáčením Fn kroužku objektivu ve směru hodinových ručiček zúžíte clonu objektivu. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Clona (otevřená) ] pro [ Kroužek Fn objektivu (proti směru hodinových ručiček) ].
    E [ kompenzace expozice ]
    • Přiřazení této funkce tlačítku Fn pro vertikální fotografování umožňuje upravit kompenzaci expozice přidržením tlačítka a otáčením příkazového voliče.
    • Přiřazení této funkce ovládacímu kroužku objektivu umožňuje nastavení kompenzace expozice otáčením kroužku.
    i [ Kompenzace expozice + ] Otočením Fn kroužku objektivu po směru hodinových ručiček zvýšíte kompenzaci expozice. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Kompenzace expozice − ] pro [ Kroužek Fn objektivu (proti směru hodinových ručiček) ].
    h [ Kompenzace expozice − ] Otočením Fn kroužku objektivu proti směru hodinových ručiček snížíte kompenzaci expozice. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Kompenzace expozice + ] pro [ Kroužek Fn objektivu (ve směru hodinových ručiček) ].
    9 [ citlivost ISO ] Otáčením ovládacího kroužku objektivu upravte citlivost ISO.
    B [ Citlivost ISO (zvýšení) ] Otočením Fn kroužku objektivu po směru hodinových ručiček zvýšíte citlivost ISO. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Citlivost ISO (snížit) ] pro [ Kroužek Fn objektivu (proti směru hodinových ručiček) ].
    C [ Citlivost ISO (snížit) ] Otočením Fn kroužku objektivu proti směru hodinových ručiček snížíte citlivost ISO. Tato možnost se aktivuje automaticky, když je vybrána možnost [ Citlivost ISO (zvýšení) ] pro [ Kroužek Fn objektivu (ve směru hodinových ručiček) ].
    [ Žádné ] Ovládání nemá žádný vliv.

Příkazové voliče

Příkazovým voličům lze přiřadit následující role. Chcete-li zobrazit možnosti, zvýrazněte položky a stiskněte 2 .

Role Popis
[ Nastavení expozice ] Zaměňte role hlavního a vedlejšího příkazového voliče ve vybraných režimech. Stiskněte 4 nebo 2 pro zvýraznění režimu a 1 nebo 3 pro přepínání rolí.
[ Výběr režimu zaostření/oblasti AF ] Přepínejte role, které hrají, otáčením hlavního a vedlejšího příkazového voliče při stisknutém tlačítku režimu ostření.
[ Role přiblížení dílčího příkazového voliče ]

Vyberte roli, kterou hraje pomocný příkazový volič v zobrazení zoomu.

  • Chcete-li změnit roli, kterou hraje pomocný příkazový volič v jednotlivých režimech, vyberte [ Nastavení expozice ].
  • Chcete-li k přiblížení nebo oddálení použít pomocný příkazový volič, vyberte možnost [ Zoom ].

Ukládání a vyvolávání pozic zaostření

Aktuální polohu zaostření můžete uložit stisknutím a podržením vlastního ovládacího prvku, kterému jste přiřadili [ Uložit pozici zaostření ]. Uloženou polohu zaostření lze okamžitě obnovit stisknutím vlastního ovládacího prvku přiřazeného [ Vyvolat polohu zaostření ] („ vyvolání paměti “). To může být užitečné, pokud se často vracíte k objektům s pevnou ohniskovou vzdáleností.

  • [ Recall focus position ] lze přiřadit více ovládacím prvkům. Polohy zaostření uložené výběrem [ Save to all ] pro [ Save focus position ] lze vyvolat pomocí libovolného z přiřazených ovládacích prvků. Ty uložené výběrem [ Uložit jednotlivě ] pro [ Uložit polohu ostření ] lze místo toho vyvolat pouze pomocí specifického ovládacího prvku.
  • Polohy ostření lze uložit v libovolném režimu ostření.
  • Uložená vzdálenost se však po sejmutí objektivu vynuluje.

Upozornění: Ukládání a vyvolávání pozic zaostření

  • Polohy zaostření nelze uložit, když jsou zobrazeny informace o fotografování.
  • Pozice zaostření vybraná při vyvolání uložené hodnoty se může lišit od uložené pozice kvůli změnám okolní teploty.
  • Změny přiblížení po uložení pozice zaostření mají tendenci změnit pozici vybranou při vyvolání hodnoty.

"Uložit do všech"

  1. Přiřaďte [ Recall focus position ] ovládacímu prvku.

    Opakujte tento krok pro každý ovládací prvek, který chcete použít pro vyvolání paměti.

  2. Vyberte jiný ovládací prvek v seznamu uživatelských ovládacích prvků a po zobrazení výzvy k výběru role zvýrazněte [ Uložit pozici zaměření ] a stiskněte 2 .

    Zobrazí se možnosti uložení.

  3. Zvýrazněte [ Uložit do všech ] a stiskněte J .

  4. Zaostřete na požadovaný objekt na obrazovce fotografování a stiskněte a podržte ovládací prvek, kterému je přiřazena funkce [ Save focus position ].

    Pokud je operace úspěšná, na displeji fotografování se zobrazí ikona F

  5. Stiskněte kterýkoli z ovládacích prvků, kterým byla v kroku 1 přiřazena funkce [ Recall focus position ].

    • Uložená poloha zaostření bude obnovena.
    • Ačkoli [ Vyvolat polohu zaostření ] lze přiřadit více ovládacím prvkům, bude obnovena stejná poloha zaostření bez ohledu na použitý ovládací prvek.
    • Podržením ovládacího prvku, ke kterému je přiřazena funkce [ Recall focus position ], aktivujete manuální ostření ( MF ) a fotoaparát nebude přeostřovat, pokud je tlačítko spouště namáčknuto a současně je stisknuto tlačítko spouště.

„Uložit jednotlivě“

  1. Přiřaďte [ Recall focus position ] více ovládacím prvkům.

  2. Vyberte jiný ovládací prvek v seznamu uživatelských ovládacích prvků a po zobrazení výzvy k výběru role zvýrazněte [ Uložit pozici zaměření ] a stiskněte 2 .

    Zobrazí se možnosti uložení.

  3. Zvýrazněte [ Uložit jednotlivě ] a stiskněte J

  4. Zaostřete na požadovaný objekt na obrazovce fotografování a stiskněte a podržte ovládací prvek, kterému je přiřazena funkce [ Save focus position ].

    Na obrazovce fotografování bude blikat ikona F

  5. Stiskněte tlačítko, které chcete použít pro vyvolání polohy zaostření uložené v kroku 4.

    • Z ovládacích prvků, kterým byla v kroku 1 přiřazena funkce [ Recall focus position ], stiskněte ovládací prvek, který chcete použít pro vyvolání polohy zaostření uložené v kroku 4.
    • Pokud je operace úspěšná, na displeji fotografování se zobrazí zpráva.
    • Opakujte kroky 4 až 5 pro uložení dalších pozic zaostření do ostatních ovládacích prvků, kterým je přiřazena funkce [ Recall focus position ].

  6. Stiskněte ovladač pro požadovanou pozici zaostření.

    • Pozice zaostření uložená do příslušného ovládacího prvku bude obnovena.
    • Podržením ovládacího prvku, ke kterému je přiřazena funkce [ Vyvolat polohu zaostření ], aktivujete ruční zaostřování ( MF ) a fotoaparát nebude znovu zaostřovat, pokud je tlačítko spouště namáčknuto a současně je stisknuto tlačítko spouště.