Fotoaparat samodejno fotografira ob izbranih intervalih, da ustvari neslišen videoposnetek v časovnih presledkih.

Snemanje videoposnetkov v časovnih presledkih

Pred fotografiranjem

Pred začetkom snemanja videoposnetka v časovnih presledkih naredite testni posnetek pri trenutnih nastavitvah in si oglejte rezultat na zaslonu. Vdeoposnetki v časovnih presledkih se snemajo z izrezom videoposnetka; če želite preveriti kompozicijo, pritisnite gumb W (M) v prikazu Time-lapse movie (Videoposnetek v časovnih presledkih) (za vrnitev v prikaz Time-lapse movie (Videoposnetek v časovnih presledkih) ponovno pritisnite gumb W/M). Za dosledno obarvanost izberite nastavitev beline (0 White Balance (Nastavitev beline)), ki ni v (samodejna) ali D (samodejno za naravno svetlobo).

Priporočamo uporabo stativa in onemogočeno zmanjšanje tresljajev objektiva (VR). Namestite fotoaparat na stativ, preden začnete fotografirati. Da ne bi prišlo do prekinitev fotografiranja, uporabite dodatni napajalnik in električni priključek ali povsem napolnjeno polnilno baterijo. Da preprečite svetlobi vstop skozi iskalo, kar bi vplivalo na fotografije in osvetlitev, zaprite zaklop okularja iskala.

  1. Izberite Time-lapse movie (Videoposnetek v časovnih presledkih).

    Osvetlite Time-lapse movie (Videoposnetek v časovnih presledkih) v meniju za snemanje in pritisnite 2 za prikaz nastavitev videoposnetka v časovnih presledkih.

  2. Prilagodite nastavitve za videoposnetek v časovnih presledkih.

    Prilagodite nastavitve za videoposnetek v časovnih presledkih, kot je opisano spodaj.

    • Za izbiro intervala med kadri:

      Osvetlite Interval in pritisnite 2.

      Izberite interval, ki je daljši kot najdaljši pričakovani čas zaklopa (minute in sekunde) in pritisnite J.

    • Za izbiro celotnega časa snemanja:

      Osvetlite Shooting time (Čas snemanja) in pritisnite 2.

      Izberite čas snemanja (do 7 ur in 59 minut) in pritisnite J.

    • Da omogočite ali onemogočite glajenje osvetlitve:

      Osvetlite Exposure smoothing (Glajenje osvetlitve) in pritisnite 2.

      Osvetlite možnost in pritisnite J.

    • Če želite omogočiti ali onemogočiti neslišno fotografiranje:

      Osvetlite Silent photography (Neslišno fotografiranje) in pritisnite 2.

      Osvetlite možnost in pritisnite J.

      Če je izbrana možnost On (Vklop), bo zvok zaklopa ali zrcala slišen samo takrat, ko se zrcalo dvigne ali spusti ob začetku in koncu fotografiranja.

    • Če želite izbrati območje slike:

      Osvetlite Image area (Območje slike) in pritisnite 2.

      Osvetlite možnost in pritisnite J.

    • Če želite izbrati velikost okvirja in hitrost snemanja:

      Osvetlite Frame size/frame rate (Velikost okvirja/hitrost snemanja) in pritisnite 2.

      Osvetlite možnost in pritisnite J.

    • Če želite izbrati možnost prednosti intervala:

      Osvetlite Interval priority (Prednost intervala) in pritisnite 2.

      Osvetlite možnost in pritisnite J.

    Če je izbrana možnost On (Vklop), se bo snemanje videoposnetka v časovnih presledkih končalo, če fotoaparat ne more ostriti ali pa je proženje zaklopa kakor koli drugače onemogočeno.

  3. Začnite fotografirati.

    Osvetlite Start (Začetek) in pritisnite J. Fotografiranje se začne po približno 3 s. Fotoaparat fotografira v izbranem intervalu za izbrani čas snemanja. Ko je videoposnetek v časovnih presledkih končan, se posname na pomnilniško kartico, ki ste jo izbrali za Destination (Cilj) v meniju za snemanje videoposnetkov (0 Destination (Cilj)).

Neslišno fotografiranje

Če izberete On (Vklop) za Silent photography (Neslišno fotografiranje), onemogočite nekatere funkcije fotoaparata, vključno z:

Izračun dolžine končnega videoposnetka

Skupno število kadrov v končnem videoposnetku lahko izračunate, tako da delite čas snemanja z intervalom in rezultat zaokrožite navzgor. Dolžino končnega filma lahko nato izračunate, tako da delite število posnetkov s hitrostjo snemanja, izbrano za Frame size/frame rate (Velikost okvirja/hitrost snemanja) (0 Frame Size/Frame Rate (Velikost okvirja/hitrost snemanja)). Videoposnetek z 48 kadri, posnet z nastavitvijo 1920 × 1080; 24p, bo na primer dolg približno dve sekundi. Največja dolžina videoposnetkov v časovnih presledkih je 20 minut.

Frame size/frame rate (Velikost okvirja/hitrost snemanja)

Kazalnik pomnilniške kartice Posneta dolžina/največja dolžina

Dokončanje fotografiranja

Da končate fotografiranje, preden so posnete vse fotografije, osvetlite Off (Izklop) v meniju videoposnetka v časovnih presledkih in pritisnite J ali pritisnite J med kadri. Videoposnetek se ustvari iz kadrov, posnetih do trenutka, ko se je fotografiranje končalo. Upoštevajte, da se bo fotografiranje končalo in videoposnetek ne bo posnet, če odstranite ali odklopite vir napajanja ali če izvržete ciljno pomnilniško kartico.

Če ni fotografije

Fotoaparat bo končal snemanje videoposnetka v časovnih presledkih (če je On (Vklop) izbrano za Interval priority (Prednost intervala)) ali preskočil na naslednji kader (če je Off (Izklop) izbrano za Interval priority (Prednost intervala)), če ne more ostriti s samodejnim ostrenjem (upoštevajte, da fotoaparat znova ostri pred vsakim posnetkom).

Videoposnetki v časovnih presledkih

Snemanja v časovnih presledkih ni mogoče kombinirati z nekaterimi funkcijami fotoaparata, vključno s pogledom v živo, snemanjem videoposnetkov, dolgimi osvetlitvami (fotografiranjem z ročnim zapiranjem zaklopa (bulb) ali časom), samosprožilcem, več zaporednimi posnetki z različnimi nastavitvami (0 Auto Bracketing Set (Samodejna nastavitev več zaporednih posnetkov z različnimi nastavitvami)), HDR (visokim dinamičnim razponom; 0 HDR (High Dynamic Range) (HDR (visok dinamični razpon))), večkratno osvetlitvijo (0 Multiple Exposure (Večkratna osvetlitev)), intervalnim fotografiranjem (0 Interval Timer Shooting (Intervalno fotografiranje)) in pomikom izostritve (0 Focus Shift Shooting (Fotografiranje s pomikom izostritve)). Upoštevajte, da se zaradi spremenljivega časa zaklopa in časa, ki je potreben za zapis slike na pomnilniško kartico, interval med zapisovanjem posnetka in začetkom zajemanja naslednjega posnetka lahko spreminja. Snemanje se ne začne, če videoposnetka v časovnih presledkih ni mogoče posneti pri trenutnih nastavitvah (če je na primer pomnilniška kartica polna, če je interval ali čas snemanja nič ali če je interval daljši od časa snemanja).

Snemanje se lahko konča, če so uporabljeni krmilni elementi fotoaparata ali če so spremenjene nastavitve ali priključen kabel HDMI. Videoposnetek se ustvari iz kadrov, posnetih do trenutka, ko se je fotografiranje končalo. Da končate fotografiranje in posnamete fotografijo, pritisnite sprožilec do konca.

Med fotografiranjem

Med fotografiranjem na nadzorni plošči utripa ikona Q in prikazan je kazalnik fotografiranja v časovnih presledkih. Preostali čas (v urah in minutah) je viden v prikazu časa zaklopa, tik preden se posname vsak kader. V drugih primerih si lahko preostali čas ogledate ob pritisku sprožilca do polovice. Ne glede na možnost, izbrano za nastavitev po meri c2 (Standby timer (Časovnik stanja pripravljenosti), 0 c2: Standby Timer (Časovnik stanja pripravljenosti)), se časovnik stanja pripravljenosti med fotografiranjem ne izklopi.

Prilagajanje nastavitev med posnetki

Nastavitve fotografiranja in menija lahko prilagodite med posnetki. Vendar upoštevajte, da se bo zaslon izklopil približno 2 s pred fotografiranjem naslednjega posnetka.

Pregled slike

Gumba K ne morete uporabiti za ogled slik, dokler poteka fotografiranje, toda trenutni kader bo po vsakem posnetku za nekaj sekund prikazan, če ste v meniju za predvajanje izbrali On (Vklop) za Image review (Pregled slike) (0 Image Review (Pregled slike)). Medtem ko je kader prikazan, ni mogoče izvajati drugih dejanj predvajanja.

Glejte tudi

Za informacije o pisku, ki zazveni, ko je snemanje končano, glejte B > Beep options (Možnosti piska) (0 Beep Options (Možnosti piska)).