Для використання з фотокамерою Nikon передбачено різноманітні аксесуари.

Джерела живлення
  • Перезаряджуваний літій-іонний елемент живлення EN-EL15b. Додаткові елементи живлення EN-EL15b можна придбати в місцевих роздрібних продавців і представників сервісних центрів компанії Nikon. Також можна використовувати елементи живлення EN-EL15c/EN-EL15a/EN-EL15. Проте зауважте, що одного заряду елементів живлення EN-EL15a/EN-EL15 вистачатиме на меншу кількість знімків (0 Ресурс елемента живлення).
  • Зарядний пристрій MH-25a. MH-25a можна використовувати для заряджання елементів живлення EN-EL15b. Також можна використовувати зарядні пристрої MH-25.
  • Батарейний блок MB-N10. Батарейний блок для бездзеркальних фотокамер Nikon. Коли його прикріплено до фотокамери, можна використовувати два перезаряджувані літій-іонні елементи живлення EN-EL15b як джерело живлення.
  • Адаптер заряджання змінного струму EH-7P. EH-7P можна використовувати для заряджання елемента живлення EN-EL15c/EN-EL15b, вставленого у фотокамеру (елемент живлення заряджається, тільки коли фотокамеру вимкнено). Його не можна використовувати для заряджання елементів живлення EN-EL15a/EN-EL15.
  • З’єднувач живлення EP-5B, адаптери змінного струму EH-5c і EH-5b. Ці аксесуари можна використовувати для забезпечення живлення фотокамери впродовж тривалого часу. Для під’єднання фотокамери до адаптера EH-5c/EH-5b потрібен з’єднувач EP-5B; докладні відомості наведено в розділі «Під’єднання з’єднувача живлення та адаптера змінного струму» (0 Під’єднання з’єднувача живлення та адаптера змінного струму).
Фільтри
  • Нейтральні фільтри Neutral Color (NC) можна використовувати для захисту об’єктива.
  • Щоб уникнути появи ореолів, не використовуйте фільтри під час зйомки проти яскравого світла або коли джерело яскравого світла потрапляє в кадр.
  • Якщо матричне вимірювання не дає бажаних результатів, рекомендовано використовувати центрально-зважене вимірювання для фільтрів із коефіцієнтом експозиції (коефіцієнтом фільтра) більшим за 1× (Y44, Y48, Y52, O56, R60, X0, X1, C-PL, ND2S, ND4, ND4S, ND8, ND8S, ND400, A2, A12, B2, B8, B12). Додаткові відомості наведено в посібниках до фільтрів.
  • Фільтри, призначені для фотозйомки зі спеціальними ефектами, можуть вплинути на автофокусування або індикатор фокусування (I).
Монтажні адаптери Монтажний адаптер FTZ (0 Посібник користувача адаптера байонета FTZ)
Шнури дистанційного керування Шнур дистанційного керування MC-DC2 (довжина 1 м). Шнур MC-DC2, під’єднаний до роз’єму для аксесуарів фотокамери, можна використовувати для дистанційного спуску затвора.
Пристрої GPS Пристрій GPS GP-1/GP-1A.: Пристрої GP-1/GP-1A, під’єднані до роз’єму для аксесуарів фотокамери, можна використовувати для записування даних про поточні широту, довготу, висоту й загальний координований час (UTC) разом зі знімками, зробленими фотокамерою. Зауважте, що пристрої GP-1/GP-1A знято з виробництва.
USB-кабелі
  • USB-кабель UC-E24. USB-кабель з роз’ємом типу C для підключення до фотокамери та роз’ємом типу А для підключення до USB-пристрою.
  • USB-кабель UC-E25. USB-кабель із двома роз’ємами типу C.
Кабелі HDMI Кабель HDMI HC-E1. Кабель HDMI з роз’ємом типу C для під’єднання до фотокамери та з роз’ємом типу A для під’єднання до пристроїв HDMI.
Адаптери гарячого башмака Адаптер контакту синхронізації AS-15. Установіть адаптер AS-15 на гарячий башмак фотокамери для підключення студійних стробоскопічних джерел світла або іншого обладнання для зйомки зі спалахом через контакт синхронізації.
Кришки башмака для аксесуарів Кришка башмака для аксесуарів BS-1. Кришка захищає башмак для аксесуарів, коли спалах не прилаштовано.
Захисні кришки Захисна кришка BF-N1. Захисна кришка перешкоджає проникненню пилу у фотокамеру, коли об’єктив не встановлено.
Безпроводові передавачі

Безпроводовий передавач WT-7. Використовуйте передавач WT-7, щоб надсилати знімки по безпроводовій мережі, керувати роботою фотокамери з комп’ютера, на якому запущено програму Camera Control Pro 2 (продається окремо), або виконувати в дистанційному режимі зйомку й перегляд знімків з комп’ютера або інтелектуального пристрою.

Примітка. Для використання безпроводового передавача необхідно мати доступ до безпроводової мережі та базові знання про мережі. Обов’язково оновіть програмне забезпечення безпроводового передавача до останньої версії.

Безпроводові пристрої дистанційного керування
  • Безпроводовий пристрій дистанційного керування WR-R10/безпроводовий пристрій дистанційного керування WR-T10. Коли безпроводовий пристрій дистанційного керування WR-R10 під’єднано до роз’єму для аксесуарів, фотокамерою можна керувати за допомогою безпроводового пристрою WR-T10 (під час приєднання пристрою WR-R10 переконайтеся, що кришку роз’єму для аксесуарів і роз’ємів HDMI та USB повністю відкрито). Пристрій WR-R10 також можна використовувати для роботи зі спалахами з радіокеруванням. Для синхронізованого спуску затвора на кількох фотокамерах слід підготувати фотокамери, на які встановлено сполучені з ними пристрої WR-R10.
  • Безпроводовий пристрій дистанційного керування WR-1. Пристрої WR-1 використовуються разом із безпроводовими пристроями дистанційного керування WR-R10 чи WR-T10, а також із іншими пристроями WR-1, при цьому пристрої WR-1 працюють або як передавачі, або як приймачі. Коли пристрій WR-1 працює як передавач, його можна використовувати для керування фотокамерою і зйомки за допомогою сигналів, переданих на приймач (WR-R10 або другий пристрій WR-1), під’єднаний до роз’єму для аксесуарів фотокамери, а коли він працює як приймач, то приймає команди дистанційного керування з пристрою WR-T10 або окремого передавача WR-1.

Примітка. Обов’язково оновіть мікропрограму пристроїв WR-R10 і WR-1 до останньої версії (версії мікропрограми WR-R10 3.0 або пізнішої та версії мікропрограми WR-1 1.0.1 або пізнішої). Для отримання інформації про оновлення мікропрограми відвідайте веб-сайт Nikon для вашого регіону. Якщо потрібно оновити мікропрограму пристрою WR-R10 від версії, більш ранньої ніж 2.0, до версії 3.0 або пізнішої, зверніться до авторизованого представника сервісного центру Nikon.

Аксесуари окуляра видошукача

Гумовий наочник DK-29. DK-29 полегшує перегляд зображення у видошукачі та запобігає втомі ока.

Мікрофони
  • Стерео мікрофон ME-1. Під’єднайте стерео мікрофон ME-1 до гнізда для мікрофона на фотокамері, щоб записувати стереофонічний звук і зменшити вплив шуму від обладнання (наприклад, звуків, створюваних об’єктивом під час автофокусування).
  • Безпроводовий мікрофон ME-W1. Використовуйте цей безпроводовий мікрофон Bluetooth для записування звуку на відстані від фотокамери.
Програмне забезпечення

Camera Control Pro 2. Програма дає змогу дистанційно керувати фотокамерою з комп’ютера та зберігати знімки безпосередньо на жорсткий диск комп’ютера. Коли програма Camera Control Pro 2 використовується для зйомки з записуванням знімків безпосередньо на комп’ютер, на панелі керування з’являється індикатор з’єднання з комп’ютером (PC).

Примітка. Користуйтеся останніми версіями програмного забезпечення Nikon. Найновіші відомості про підтримувані операційні системи наведено на веб-сайті Nikon для вашого регіону. За замовчуванням програма Nikon Message Center 2 періодично перевіряє наявність оновлень програмного забезпечення та мікропрограм Nikon, коли ви працюєте на комп’ютері, підключеному до Інтернету, увійшовши до облікового запису. У разі виявлення оновлення буде автоматично відображено повідомлення.

Можливість придбання залежить від країни або регіону. Останні відомості наведено на веб-сайті або в брошурах компанії Nikon.

Прикріплення та зняття кришки башмака для аксесуарів

Кришку башмака для аксесуарів BS-1 вставляють у башмак для аксесуарів фотокамери, як показано на рисунку. Щоб зняти кришку, міцно візьміть фотокамеру, притисніть кришку донизу великим пальцем і посуньте її в напрямку, показаному на рисунку.

Затискач для кабелю HDMI/USB

Щоб уникнути випадкового від’єднання кабелю, прикріпіть затискач із комплекту до кабелів HDMI або до USB-кабелю, що входить до комплекту, як показано на рисунку (на рисунку показано USB-кабель; зауважте, що затискач може підходити не до всіх кабелів HDMI сторонніх виробників). Під час використання затискача для кабелю монітор повинен бути в положенні для зберігання.

Кабель HDMI проходить тут

Кабель HDMI проходить тут

Кабель HDMI проходить тут

Вставте виступ у відповідне гніздо на фотокамері та прикріпіть затискач для кабелю

USB-кабель

Кабелі HDMI та USB використовуються одночасно

Під’єднання з’єднувача живлення та адаптера змінного струму

Вимкніть фотокамеру перед прилаштуванням додаткового з’єднувача живлення й адаптера змінного струму.

  1. Підготуйте фотокамеру.

    Відкрийте кришки відсіку для елемента живлення (q) та з’єднувача живлення (w).

  2. Вставте з’єднувач живлення EP-5B.

    Обов’язково вставляйте з’єднувач у показаній орієнтації, притискаючи ним жовтогарячий фіксатор елемента живлення до одного боку. Фіксатор заблокує з’єднувач, коли його буде повністю вставлено.

  3. Закрийте кришку відсіку для елемента живлення.

    Розташуйте кабель з’єднувача живлення таким чином, щоб він проходив крізь паз для з’єднувача живлення, та закрийте кришку відсіку для елемента живлення.

  4. Під’єднайте адаптер змінного струму EH-5c/EH-5b.

    Під’єднайте силовий кабель адаптера змінного струму до роз’єму змінного струму на адаптері (e), а силовий кабель під’єднайте до роз’єму постійного струму (r). Коли живлення фотокамери забезпечується адаптером змінного струму та з’єднувачем живлення, на екрані фотокамери відображається піктограма P.