У цьому розділі наведено рекомендації щодо зберігання й очищення фотокамери, а також догляду за нею.

Зберігання

Якщо фотокамерою не будуть користуватися протягом тривалого часу, вийміть елемент живлення та покладіть його на зберігання в прохолодне сухе місце, встановивши кришку роз’єму. Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, зберігайте фотокамеру в сухому місці з належною вентиляцією. Не зберігайте фотокамеру разом з нафталіновими або камфорними засобами від молі, а також у місцях, які:

  • погано вентилюються або мають вологість понад 60%,
  • знаходяться поряд із приладами, що створюють сильні електромагнітні поля, наприклад телевізорами або радіоприймачами або
  • зазнають впливу температури вище 50 °C або нижче –10 °C.

Очищення

Не використовуйте спирт, розчинник та інші леткі хімічні засоби.

  • Корпус фотокамери. Для видалення пилу та пуху використовуйте грушу, потім обережно протріть м’якою сухою тканиною. Після використання фотокамери на пляжі або морському узбережжі видаліть пісок або сіль за допомогою трохи зволоженої в дистильованій воді тканини, а потім ретельно витріть. Увага! Пил або інші сторонні речовини всередині фотокамери можуть спричинити пошкодження, на які гарантія не поширюється.
  • Об’єктиви, видошукач. Скляні поверхні легко пошкодити. Пил і пух видаляйте за допомогою груші. Якщо використовується аерозольна груша, тримайте її вертикально, щоб запобігти витіканню рідини. Щоб видалити відбитки пальців та інші плями, нанесіть на м’яку тканину невелику кількість рідини для очищення об’єктивів та обережно протріть поверхню.
  • Монітор. Пил і пух видаляйте за допомогою груші. Щоб видалити відбитки пальців та інші плями, злегка протріть поверхню м’якою тканиною чи замшею. Не тисніть на монітор, оскільки це може призвести до пошкодження чи несправності.

Очищення датчика зображення

Якщо вам здається, що пил або бруд на датчику зображення проявляються на знімках, можна очистити його за допомогою параметра меню налаштування Чистити датчик зображення. Датчик можна очистити в будь-який час за допомогою параметра Чистити зараз, або чищення може автоматично виконуватися під час вимкнення фотокамери. Якщо цю проблему не вдається вирішити за допомогою очищення датчика зображення, зверніться до авторизованого представника сервісного центру Nikon.

«Чистити зараз»

Тримаючи фотокамеру основою донизу, виберіть пункт Чистити датчик зображення в меню налаштування, потім виділіть пункт Чистити зараз і натисніть кнопку J. Фотокамера перевірить датчик зображення і виконає його очищення. Поки виконується очищення, не можна виконувати жодні інші операції; не виймайте та не від’єднуйте джерело живлення, поки не буде завершено очищення й відображено меню налаштування.

Очищення датчика зображення

Використання елементів керування фотокамери під час вимкнення перериває очищення датчика зображення.

Якщо очищення датчика зображення виконується кілька разів поспіль, то функція очищення датчика зображення може бути тимчасово вимкнена з метою захисту внутрішніх схем фотокамери. Очищення можна виконати знову після короткої перерви.

«Автоматичне очищення»

Виберіть із наведених нижче параметрів.

6 Чистити при вимкненні Датчик зображення автоматично очищується під час кожного вимкнення фотокамери.
  Вимкнути чищення Автоматичне очищення датчика зображення вимкнено.
  1. Виберіть Автоматичне очищення.

    Відобразіть меню Чистити датчик зображення, як описано в розділі «Чистити зараз» (0 «Чистити зараз»). Виділіть параметр Автоматичне очищення та натисніть 2.

  2. Виберіть параметр.

    Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

Ручне очищення

Якщо за допомогою очищення датчика зображення не вдається видалити з нього сторонні речовини, можна очистити датчик вручну, як описано нижче. Проте зауважте, що датчик вкрай тендітний і його легко пошкодити; рекомендовано, щоб ручне очищення виконував тільки авторизований представник сервісного центру Nikon.

  1. Зніміть об’єктив.

    Вимкніть фотокамеру та зніміть об’єктив або захисну кришку.

  2. Огляньте датчик зображення.

    Тримаючи фотокамеру таким чином, щоб світло потрапляло на датчик зображення, перевірте останній на наявність пилу або пуху. У разі відсутності сторонніх предметів перейдіть до кроку 4.

  3. Очистьте датчик зображення.

    Видаліть пил і пух із поверхні датчика за допомогою груші. Не використовуйте грушу з щіткою, оскільки щетина може пошкодити датчик. Бруд, який не вдається видалити за допомогою груші, має видаляти лише авторизований фахівець сервісного центру Nikon. У жодному разі не можна торкатися датчика або витирати його.

  4. Установіть на місце об’єктив або захисну кришку.

Сторонні речовини на датчику зображення

Сторонні речовини, які потрапили всередину фотокамери під час зняття або заміни об’єктивів чи захисних кришок (або, у рідкісних випадках, мастило чи дрібні частинки із самої фотокамери), можуть пристати до датчика зображення та проявитися на знімках, зроблених за певних умов. Щоб захистити фотокамеру за відсутності об’єктива, обов’язково встановлюйте захисну кришку, що входить до комплекту фотокамери, видаливши перед цим увесь пил та інші сторонні речовини, які могли пристати до кришки, а також до байонетів фотокамери та об’єктива. Не прикріплюйте захисну кришку та не міняйте об’єктиви в запиленому середовищі.

У разі потрапляння сторонніх речовин на датчик зображення використовуйте функцію очищення датчика, як описано в розділі «Очищення датчика зображення» (0 Очищення датчика зображення). Якщо проблема не зникає, очистіть датчик вручну (0 Ручне очищення) або доручіть його очищення авторизованому фахівцю сервісного центру Nikon. Знімки, на якість яких вплинула наявність сторонніх речовин на датчику, можна обробити за допомогою засобів очищення зображення, наявних у деяких програмах обробки зображень.

Технічне обслуговування фотокамери й аксесуарів

Фотокамера — високоточний пристрій, який вимагає проведення регулярного технічного обслуговування. Компанія Nikon рекомендує, щоб огляд фотокамери проводив продавець або авторизований представник сервісного центру Nikon раз на один–два роки, а технічне обслуговування проводилося кожні три–п’ять років (зауважте, що ці послуги платні). У випадку професійного використання фотокамери наполегливо рекомендовано частіше проводити огляд і технічне обслуговування. На огляд або технічне обслуговування разом із фотокамерою також слід надавати аксесуари, що регулярно використовуються разом із нею, наприклад, об’єктиви чи додаткові спалахи.