Цей розділ включено як посібник з експлуатації об’єктива, призначений для покупців комплекту з об’єктивом NIKKOR Z 24–70mm f/4 S. Зауважте, що комплекти з об’єктивами можуть продаватися не у всіх країнах і регіонах.

Використання об’єктива

Деталі об’єктива: назви та функції

1 Бленда об’єктива Бленди запобігають потраплянню в об’єктив стороннього світла, яке призводило б до появи відблисків та ореолів. Також вони слугують для захисту об’єктива.
2 Мітка блокування бленди Використовується під час приєднання бленди об’єктива.
3 Мітка вирівнювання бленди
4 Мітка кріплення бленди Використовується під час приєднання бленди об’єктива.
5 Кільце масштабування Прокрутіть, щоб збільшити або зменшити масштаб зображення. Перед використанням необхідно висунути об’єктив у робоче положення.
6 Шкала фокусної відстані Для приблизного визначення фокусної відстані об’єктива під час збільшення або зменшення масштабу.
7 Мітка фокусної відстані
8 Кільце керування
  • Якщо вибрано режим автофокусування: у режимі автофокусування можна прокрутити це настроюване кільце, щоб виконати функцію, вибрану за допомогою фотокамери.
  • Якщо вибрано режим ручного фокусування: прокрутіть, щоб сфокусуватися.
9 Мітка встановлення об’єктива Використовується під час установлення об’єктива на фотокамеру.
10 Гумова прокладка для кріплення об’єктива
11 Контакти процесора Використовується для передавання даних до фотокамери та з неї.
12 Перемикач режиму фокусування Виберіть A для автофокусування, M — для ручного фокусування. Зауважте, що незалежно від вибраного режиму, фокус необхідно регулювати вручну, коли режим ручного фокусування вибрано за допомогою елементів керування фотокамери.
13 Передній ковпачок об’єктива
14 Задня захисна кришка об’єктива

Прикріплення і зняття

Прикріплення об’єктива

  1. Вимкніть фотокамеру, зніміть захисну кришку фотокамери й задню захисну кришку об’єктива.

  2. Прикладіть об’єктив до корпусу фотокамери, так щоб мітку встановлення на об’єктиві було суміщено з міткою встановлення на корпусі фотокамери, а потім прокрутіть об’єктив проти годинникової стрілки до фіксації з клацанням.

Зняття об’єктива

  1. Вимкніть фотокамеру.

  2. Натисніть і утримуйте кнопку розблокування об’єктива, одночасно прокручуючи об’єктив за годинниковою стрілкою.

Перед використанням

Цей втяжний об’єктив необхідно висунути в робоче положення перед використанням. Прокрутіть кільце масштабування, як показано на рисунку, поки об’єктив не буде висунуто в робоче положення з клацанням. Фотографувати можна, лише коли мітка фокусної відстані вказує на положення в діапазоні від 24 до 70 на шкалі фокусної відстані.

Фотографувати можна з такими фокусними відстанями

Щоб втягнути об’єктив, прокрутіть кільце масштабування в протилежному напрямку, поки не буде досягнуто положення (I) на шкалі фокусної відстані.

Якщо ввімкнути фотокамеру з об’єктивом у втягнутому положенні, на екрані з’явиться попередження. Перед використанням висуньте об’єктив у робоче положення.

Прикріплення і зняття бленди об’єктива

Сумістіть мітку кріплення бленди (I) з міткою вирівнювання бленди (I), а потім прокрутіть бленду (w), поки мітку I не буде суміщено з міткою блокування бленди (K).

Щоб зняти бленду, виконайте описані вище кроки у зворотному порядку.

Під час приєднання або зняття бленди тримайте її біля позначки I на її основі та не стискайте надто міцно. Коли бленда не використовується, можна встановити її на об’єктив зворотним боком.

Коли встановлено об’єктив

Положення фокуса може змінитися, якщо після фокусування вимкнути фотокамеру, а потім знову ввімкнути. Повторно сфокусуйтеся перед зйомкою. Якщо ви заздалегідь сфокусувалися на вибраному місці й чекаєте, коли об’єкт зйомки з’явиться в кадрі, рекомендуємо вам не вимикати фотокамеру, поки не буде зроблено знімок.

Застереження щодо використання

  • Не піднімайте й не тримайте об’єктив або фотокамеру лише за бленду об’єктива.
  • Не допускайте забруднення контактів процесора.
  • У разі пошкодження гумової прокладки для кріплення об’єктива негайно припиніть використання та віднесіть об’єктив до авторизованого сервісного центру Nikon для ремонту.
  • Прикріпіть передній ковпачок і задню захисну кришку, коли не користуєтесь об’єктивом.
  • Щоб захистити внутрішні деталі об’єктива, зберігайте його в місці, захищеному від прямого сонячного проміння.
  • Бережіть об’єктив від вологи. Іржавіння внутрішнього механізму може завдати непоправної шкоди.
  • Якщо залишити об’єктив у місці, що зазнає дії високої температури, це може призвести до пошкодження або деформації деталей, виготовлених з армованої пластмаси.
  • Різкі перепади температури можуть призвести до пошкодження внутрішніх і зовнішніх деталей об’єктива через утворення конденсату. Перш ніж переносити об’єктив з теплого місця в холодне або навпаки, покладіть його в чохол або пластиковий пакет, щоб уповільнити зміну температури.
  • Рекомендовано класти об’єктив у чохол, щоб захистити його від подряпин під час транспортування.

Догляд за об’єктивом

  • Зазвичай для очищення скляних поверхонь об’єктива достатньо видалити з них пил.
  • Плями й відбитки пальців можна видалити з елементів об’єктива із фторованим покривом за допомогою чистої м’якої бавовняної тканини або серветки для чищення об’єктивів; очистіть поверхню круговими рухами від центра назовні. Щоб видалити стійкі забруднення, обережно протріть поверхню м’якою тканиною, злегка зволоженою невеликою кількістю дистильованої води, етанолу або рідини для чищення об’єктивів. Якщо після цієї процедури на водо- та масловідштовхувальній поверхні залишилися плями у формі крапель, їх можна видалити сухою тканиною.
  • Під час очищення елементів об’єктива без фторованого покриву видаліть плями й відбитки пальців за допомогою чистої м’якої бавовняної тканини або серветки для чищення об’єктивів, злегка зволоженою невеликою кількістю етанолу або рідини для чищення об’єктивів. Обережно протріть поверхню круговими рухами від центра назовні, намагаючись не залишати розводів і не торкатися об’єктива пальцями.
  • Заборонено використовувати для очищення об’єктива органічні розчинники, як-от розріджувач для фарб або бензол.
  • Для захисту переднього елемента об’єктива можна використувати нейтральні фільтри Neutral Color (NC), які продаються окремо, або аналогічні.
  • Якщо об’єктивом не будуть користуватися протягом тривалого часу, зберігайте його в прохолодному сухому місці, щоб запобігти появі плісняви та іржі. Не зберігайте його під прямим сонячним промінням або разом із нафталіновими чи камфорними засобами від молі.

Аксесуари

Аксесуари з комплекту постачання

  • Передній ковпачок об’єктива з защіпкою LC-72B діаметром 72 мм
  • Задня захисна кришка об’єктива LF-N1
  • Бленда з байонетним кріпленням HB-85
  • Чохол для об’єктива CL-C1

Використання чохла для об’єктива

  • Чохол слугує для захисту об’єктива від подряпин, але не захищає його від падіння та інших механічних ударів.
  • Чохол не є водонепроникним.
  • Матеріал, із якого виготовлено чохол, може вицвітати, линяти, зсідатися або змінювати колір внаслідок дії тертя або вологи.
  • Видаляйте пил за допомогою м’якої щітки.
  • Воду і плями можна видалити з поверхні м’якою сухою тканиною. Не використовуйте спирт, бензол, розріджувач та інші леткі хімічні речовини.
  • Зберігайте в місцях, захищених від дії прямого сонячного проміння, високих температур і вологості.
  • Не використовуйте чохол для чищення монітора або елементів об’єктива.
  • Слідкуйте за тим, щоб об’єктив не випав із чохла під час транспортування.

Матеріал: поліестер

Сумісні аксесуари

Різьбові фільтри діаметром 72 мм

Фільтри

Використовуйте не більше одного фільтра одночасно. Знімайте бленду об’єктива перед приєднанням фільтра або прокручуванням кругового поляризаційного фільтра.

Технічні характеристики

Байонет Байонет Nikon Z
Фокусна відстань 24–70 мм
Максимальна діафрагма f/4
Конструкція об’єктива 14 елементів у 11 групах (включно з 1 елементом об’єктива зі скла ED, 1 асферичним елементом зі скла з наднизькою дисперсією (ED), 3 асферичними елементами, елементами з нанокристалічним покриттям і переднім елементом об’єктива із фторованим покривом)
Кут огляду
  • Формат FX: 84°–34° 20´
  • Формат DX: 61°–22° 50´
Шкала фокусної відстані Градуйована в міліметрах (24, 28, 35, 50, 70)
Система фокусування Система внутрішнього фокусування
Мінімальна дистанція фокусування 0,3 м від фокальної площини в усіх положеннях масштабування
Пелюстки діафрагми 7 (заокруглений отвір діафрагми)
Діапазон значень діафрагми f/4–22
Розмір фільтра 72 мм (P = 0,75 мм)
Габаритні розміри Прибл. 77,5 мм (максимальний діаметр) × 88,5 мм (відстань від фланця кріплення об’єктива фотокамери, коли об’єктив у втягнутому положенні)
Вага Прибл. 500 г

Компанія Nikon залишає за собою право в будь-який час та без попереднього повідомлення змінювати зовнішній вигляд і технічні характеристики цього продукту.