Не допускайте падіння виробу. Виріб може вийти з ладу, якщо він зазнає впливу сильних ударів або вібрації.

Бережіть від вологи. Цей виріб не є водонепроникним, він може вийти з ладу після потрапляння у воду або під дією високої вологості. Іржавіння внутрішнього механізму може завдати непоправної шкоди.

Уникайте різких перепадів температури. Різкі перепади температури, наприклад під час входу в опалювану будівлю або виходу з неї в холодну погоду, можуть призвести до утворення конденсату всередині пристрою. Щоб запобігти конденсації, покладіть пристрій у чохол для перенесення або поліетиленовий пакет перед очікуваним різким перепадом температури.

Тримайте виріб поодаль від сильних магнітних полів. Не використовуйте та не зберігайте цей пристрій поблизу приладів, які створюють сильне електромагнітне випромінювання або магнітні поля. Статичні заряди або магнітні поля, створені такими приладами, як радіопередавачі, можуть завадити роботі екрана, пошкодити дані, збережені на карті пам’яті, вплинути на внутрішні схеми виробу.

Не залишайте об’єктив наведеним на сонце. Не залишайте об’єктив спрямованим на сонце або інше потужне джерело світла протягом тривалого часу. Інтенсивне світло може призвести до погіршення роботи датчика зображення або появи на знімках ефекту розмиття світлих об’єктів.

Лазери й інші джерела яскравого світла. Не спрямовуйте лазери й інші джерела дуже яскравого світла на об’єктив, оскільки це може призвести до пошкодження датчика зображення фотокамери.

Вимикайте виріб перед вийманням чи від’єднанням джерела живлення. Не від’єднуйте шнур живлення від мережі та не виймайте елемент живлення, коли виріб увімкнено, або під час записування чи видалення зображень. Примусове вимкнення живлення за таких обставин може призвести до втрати даних або пошкодження внутрішньої пам’яті виробу чи його електронних схем. Щоб уникнути випадкового переривання живлення, не переміщуйте виріб з одного місця в інше з підключеним адаптером змінного струму.

Очищення. Під час очищення корпусу фотокамери використовуйте грушу для делікатного видалення пилу та пуху, потім обережно протріть поверхню м’якою сухою тканиною. Після використання фотокамери на пляжі або морському узбережжі видаліть пісок або сіль за допомогою тканини, злегка зволоженої в чистій воді, потім ретельно протріть фотокамеру насухо. У рідкісних випадках статична електрика може призводити до зміни яскравості РК-дисплеїв. Це не є ознакою несправності, яскравість дисплея невдовзі відновиться.

Об’єктиви, видошукачі й інші скляні елементи легко пошкодити. Пил і пух потрібно акуратно видаляти за допомогою груші. Щоб запобігти витіканню рідини під час використання аерозольної груші, тримайте її вертикально. Щоб видалити відбитки пальців та інші плями зі скляних поверхонь, нанесіть на м’яку тканину невелику кількість рідини для очищення об’єктивів та обережно протріть скло.

Не торкайтеся датчика зображення. У жодному разі не тисніть на датчик зображення, не торкайтесь його інструментами для очищення та не піддавайте дії сильного потоку повітря з груші. Такі дії можуть призвести до подряпин або інших пошкоджень датчика. Відомості про очищення датчика зображення наведено в розділі «Очищення датчика зображення» (0 Очищення датчика зображення).

Датчик зображення

Контакти об’єктива. Не допускайте забруднення контактів об’єктива та намагайтеся не торкатися їх пальцями, інструментами й будь-якими іншими предметами.

Зберігання. Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, зберігайте фотокамеру в сухому місці з належною вентиляцією. Якщо використовується адаптер змінного струму, від’єднуйте його від мережі, щоб запобігти пожежі. Якщо пристрій не використовуватиметься протягом тривалого часу, вийміть елемент живлення, щоб уникнути його протікання, і покладіть фотокамеру в поліетиленовий пакет з вологопоглиначем. Проте не зберігайте футляр фотокамери в поліетиленовому пакеті, оскільки це може призвести до псування матеріалу. Зауважте, що вологопоглинач із часом втрачає свою здатність до поглинання вологи, тому його потрібно регулярно замінювати.

Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, виймайте фотокамеру з місця зберігання принаймні раз на місяць. Увімкніть фотокамеру і спустіть затвор кілька разів, перед тим як покласти її на зберігання.

Зберігайте елемент живлення в прохолодному сухому місці. Установіть кришку роз’єму, перед тим як покласти елемент живлення на зберігання.

Примітки щодо монітора й видошукача. Ці дисплеї виготовлено з надзвичайно високою точністю; щонайменше 99,99% пікселів є ефективними, не більше 0,01% відсутні або дефектні. Тому, якщо на моніторі можуть бути пікселі, які завжди світяться (білі, червоні, сині або зелені) або ніколи не світяться (чорні), це не свідчить про несправність і не впливає на зображення, записані пристроєм.

За яскравого світла можуть виникнути труднощі з переглядом зображень на моніторі. Не тисніть на монітор, оскільки це може призвести до його пошкодження або неправильної роботи. Пил і пух можна видалити за допомогою груші. Плями можна видалити, злегка протерши поверхню м’якою тканиною або замшею. Якщо монітор розіб’ється, будьте обережні, щоб уникнути травмування уламками скла та запобігти потраплянню рідких кристалів монітора на шкіру, в очі та рот.

Якщо ви почуваєтеся зле або у вас спостерігаються будь-які з перелічених нижче симптомів під час компонування знімків у видошукачі, припиніть використання, поки ваш стан не покращиться: нудота, біль в очах, втомлюваність очей, запаморочення, головний біль, скутість у шиї чи плечах, захитування чи втрата зорово-моторної координації. Те саме стосується і випадків, якщо вам стане зле під час перегляду дисплея в режимі зйомки, який мерехтіть, швидко вмикаючись і вимикаючись під час серійної зйомки.

Шум у вигляді ліній може в рідкісних випадках з’являтися на знімках, які містять яскраві джерела світла або об’єкти, освітлені ззаду.

Елемент живлення та зарядний пристрій. У випадку неналежного поводження елементи живлення можуть протекти або вибухнути. Дотримуйтеся таких застережень щодо поводження з елементами живлення та зарядними пристроями:

  • Використовуйте лише елементи живлення, рекомендовані для використання з цим обладнанням.
  • Не піддавайте елемент живлення дії високих температур або вогню.
  • Не допускайте забруднення роз’ємів елемента живлення.
  • Вимикайте виріб перед заміною елемента живлення.
  • Елемент живлення може стати гарячим під час роботи. Будьте обережні, виконуючи які-небудь дії з елементом живлення відразу після використання.
  • Вийміть елемент живлення з фотокамери або зарядного пристрою, коли ними не користуються, і встановіть кришку роз’єму на місце. Ці пристрої споживають невелику кількість заряду елемента живлення, навіть коли вони вимкнені, це може призвести до повного розряджання елемента живлення та його виходу з ладу. Якщо елемент живлення не використовуватиметься деякий час, вставте його до фотокамери та розрядіть, перед тим як вийняти з фотокамери та покласти на зберігання. Елемент живлення потрібно зберігати в прохолодному місці за температури від 15 °C до 25 °C (уникайте зберігання в гарячих та дуже холодних місцях). Повторюйте цю процедуру хоча б раз на півроку.
  • Повторне увімкнення та вимкнення фотокамери з повністю розрядженим елементом живлення зменшує термін його служби. Перед використанням необхідно зарядити елементи живлення, які було повністю розряджено.
  • Під час використання внутрішня температура елемента живлення може підвищитися. Спроба заряджати елемент живлення з підвищеною внутрішньою температурою може погіршити його характеристики, він може не зарядитися або зарядитися лише частково. Заряджати елемент живлення можна після того, як він охолоне.
  • Заряджайте елемент живлення в приміщенні за температури навколишнього середовища від 5 °C до 35 °C. Не використовуйте елемент живлення за температури навколишнього середовища нижче 0 °C або вище 40 °C. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження елемента живлення або погіршення його характеристик. Ємність може зменшитися, а тривалість заряджання — збільшитися за температури елемента живлення від 0 °C до 15 °C та від 45 °C до 60 °C. Елемент живлення не буде заряджатися, якщо його температура нижча ніж 0 °C або вища ніж 60 °C.
  • Якщо індикатор CHARGE (Заряджання) блимає швидко (приблизно вісім разів за секунду) під час заряджання, перевірте, чи не виходить температура за межі заданого діапазону, а тоді від’єднайте зарядний пристрій від мережі, вийміть і знову вставте елемент живлення. Якщо проблема не зникає, негайно припиніть заряджання та віднесіть елемент живлення та зарядний пристрій до продавця або до авторизованого представника сервісного центру Nikon.
  • Не рухайте зарядний пристрій та не торкайтеся елемента живлення під час заряджання. Недотримання цього застереження в рідкісних випадках може призвести до того, що зарядний пристрій показуватиме, що елемент живлення повністю заряджено, тоді як його заряджено лише частково. Вийміть і знову вставте елемент живлення, щоб відновити заряджання.
  • Ємність елемента живлення може тимчасово зменшитися, якщо його заряджати за низьких температур або використовувати за температур, нижчих за температуру заряджання. Якщо заряджати елемент живлення за температури нижче 5 °C, то індикатор терміну служби елемента живлення на екрані Відомості про елемент живл. може показувати тимчасове зменшення терміну служби.
  • Подальше заряджання повністю зарядженого елемента живлення може погіршити його робочі характеристики.
  • Помітне зменшення часу, протягом якого елемент живлення зберігає свій заряд при використанні за кімнатної температури, вказує на необхідність його заміни. Придбайте новий елемент живлення EN-EL15b.
  • Силовий кабель та адаптер мережі змінного струму з комплекту постачання призначені для використання лише з зарядним пристроєм MH-25a. Використовуйте зарядний пристрій тільки для заряджання сумісних із ним елементів живлення. Від’єднуйте зарядний пристрій від мережі, коли не користуєтесь ним.
  • Не закорочуйте контакти зарядного пристрою. Недотримання цього застереження може призвести до перегрівання й пошкодження зарядного пристрою.
  • Перед використанням зарядіть елемент живлення. Для важливої зйомки приготуйте повністю заряджений запасний елемент живлення. У деяких регіонах можуть виникнути труднощі з терміновим придбанням запасних елементів живлення. Зауважте, що в холодну погоду ємність елемента живлення має тенденцію до зменшення. Перед зйомкою надворі в холодну погоду перевірте, чи елемент живлення повністю заряджений. Тримайте запасний елемент живлення в теплому місці та виконайте заміну за потреби. Після нагрівання холодний елемент живлення може відновити частину свого заряду.
  • Утилізуйте перезаряджувані елементи живлення відповідно до місцевих нормативних вимог, але перед цим обов’язково ізолюйте контакти за допомогою стрічки.

Адаптер заряджання змінного струму. Під час використання адаптера заряджання змінного струму дотримуйтеся наведених нижче застережень.

  • Не рухайте фотокамеру під час заряджання. Недотримання цього застереження в рідкісних випадках може призвести до того, що фотокамера показуватиме, що елемент живлення повністю заряджено, тоді як його заряджено лише частково. Від’єднайте та знову під’єднайте адаптер, щоб почати заряджання ще раз.
  • Не закорочуйте контакти адаптера. Недотримання цього застереження може призвести до перегрівання й пошкодження адаптера.
  • Від’єднуйте адаптер від електромережі, коли не користуєтесь ним.