Когато SB-5000 се монтира в гнездото за аксесоари като главна светкавица за радио управление на светкавицата, съвместимите отдалечени светкавици могат да се управляват от радио сигнали (радио AWL) от безжично дистанционно управление WR-R10.

Изграждане на безжична връзка

Преди да използвате радио AWL, установете безжична връзка между WR-R10 и отдалечените светкавици.

WR-R10

Уверете се, че сте актуализирали фърмуера на WR-R10 към най-новата версия; за информация относно актуализации на фърмуера, вижте уебсайта на Nikon за вашия регион.

  1. C: Свържете WR-R10.

    Свържете WR-R10 към фотоапарата. За повече информация, вижте документацията, предоставена с WR-R10.

  2. C: Изберете канал.

    Настройте селектора на канали на WR-R10 на желания канал.

  3. C: Изберете режим на връзка.

    Изберете Опции безж. дист. упр. > Режим на връзка в меню с настройки (0 Опции безж. дист. упр. и изберете от следните опции:

    • Сдвояване: Сдвоете отдалечените светкавици с WR-R10.
    • ПИН: Свържете фотоапарата и отдалечените светкавици с помощта на четирицифрен ПИН.

  4. f: Създайте безжична връзка.

    Настройте отдалечените светкавици на радио AWL режим на работа за отдалечена светкавица и настройте устройствата на канала, който сте избрали в Стъпка 2, след това сдвоете всяка от отдалечените светкавици с WR-R10, според опцията, избрана в Стъпка 3:

    • Сдвояване: Започнете сдвояването на отдалечената светкавица и натиснете бутона за сдвояване на WR-R10. Сдвояването е завършено, когато индикаторите LINK на WR-R10 и светкавицата светнат оранжево и зелено; след като връзката бъде осъществена, индикаторът LINK на отдалечената светкавица ще светне зелено.
    • ПИН: Използвайте контролите на отдалечената светкавица, за да въведете ПИН, който сте избрали в Стъпка 3. Индикаторът LINK на отдалечената светкавица ще светне зелено, когато връзката бъде осъществена.

Повторно свързване

Освен ако каналът, режимът на връзката и другите настройки не бъдат променени, WR-R10 автоматично ще се свърже към вече сдвояваните светкавици, когато изберете режим на работа за отдалечена светкавица и Стъпки 2–4 могат да бъдат пропуснати. Индикаторът LINK на светкавицата свети зелено, когато бъде осъществена връзка.

Снимане

Настройките за отдалечените светкавици трябва да бъдат регулирани чрез използване на контролите на всяка светкавица. Вижте ръководствата на светкавиците за повече информация.

  1. C: Регулирайте настройките за главната светкавица.

    Като използвате контролите на главната светкавица, изберете режим и ниво на светкавицата за главната светкавица.

  2. C: Регулирайте настройките за отдалечените светкавици.

    Като използвате контролите на главната светкавица, изберете режим и ниво на светкавицата за отдалечените светкавици във всяка група.

  3. f: Групирайте отдалечените светкавици.

    Изберете група (A–F) за всяка от отдалечените светкавици. Главната светкавица може да управлява до 18 светкавици във всяка комбинация.

  4. C/f: Композирайте снимката.

    Композирайте снимката и подредете светкавиците. Вижте документацията, предоставена със светкавиците за повече информация. След подреждане на светкавиците, извършете пробно задействане, за да се уверите, че всички светкавици работят.

  5. C/f: Снимайте.

    Индикаторът за готовност на светкавиците ще свети във визьора на фотоапарата или екрана с информация за светкавицата, когато всички светкавици за готови.

    Статусът на радио управляваните светкавици може също да бъде видян чрез натискане на бутона i в екрана с информация за светкавицата.

Компенсация на светкавицата

Стойността на компенсация на светкавицата, избрана с бутона M (Y) и диска за подкоманди, се добавя към стойностите на компенсация на светкавицата, избрани в менюто с опции за безжичната светкавица. В контролния панел и визьора се показват иконите Y, когато стойност на компенсация на светкавицата, различна от ±0, е избрана за главна или отдалечена светкавица в режим TTL или qA.