Fotode tegemiseks reaalaja vaates järgige alltoodud samme.

  1. Pöörake reaalaja vaate valija asendisse C (reaalaja vaates pildistamine).

    Reaalaja vaate valija

  2. Vajutage a nuppu.

    Peegel tõstetakse üles ja objektiivi kaudu avanev vaade kuvatakse kaamera ekraanile. Objekt ei ole enam pildiotsijas nähtav.

    a nupp

  3. Seadke fookuspunkt.

    Seadke fookuspunkt objektile, nii nagu on kirjeldatud jaotises „Automaatse teravustamise ala režiimi valimine” (0 Automaatse teravustamise ala režiimi valimine).

  4. Teravustage.

    Teravustamiseks vajutage päästik pooleldi alla.

    Kaamera teravustamise ajal vilgub fookuspunkt roheliselt ja katiku vabastus on blokeeritud. Kui kaamera suudab teravustada, kuvatakse fookuspunkt rohelisena; kui kaamera ei ole võimeline teravustama, vilgub fookuspunkt punasena (pidage silmas, et pildistada on võimalik ka punaselt vilkuva fookuspunkti korral; enne pildistamist kontrollige teravustamist ekraanil). Särituse saab lukustada alamvalija (0 Automaatse särituse (AE) lukk) keskele vajutades; fookus lukustub päästiku pooleldi alla vajutamisel.

    Automaatse teravustamise kasutamine reaalaja vaates

    Kasutage AF-S või AF-P objektiivi. Teised objektiivid või telekonverterid ei pruugi tagada soovitud tulemusi. Pidage silmas, et reaalaja vaates toimub automaatne teravustamine aeglasemalt ja ekraan võib kaamera teravustamise ajal muutuda eredamaks või tumedamaks. Fookuspunkt võib vahel olla kuvatud rohelisena, kui kaamera ei ole võimeline teravustama. Kaameral võib teravustamine ebaõnnestuda järgmistel juhtudel:

    • Objekt sisaldab kaadri pikema servaga paralleelseid jooni
    • Objektil puudub kontrast
    • Fookuspunktis olev objekt omab teravalt kontrastse eredusega alasid või sisaldab punktvalgustust või neoonmärki või muud muutuva eredusega valgusallikat
    • Luminofoor-, elavhõbe-kvartslambi, naatriumlambi või sarnase valgustuse all ilmuvad värelus või triibud
    • Kasutusel on rist-(täht-)filter või muu erifilter
    • Objekt näib väiksem kui fookuspunkt
    • Objektil domineerivad korrapärased geomeetrilised mustrid (nt aknakatted või pilvelõhkuja akende rida)
    • Objekt liigub
  5. Tehke pilt.

    Vajutage päästik pildistamiseks lõpuni alla. Ekraan lülitub välja.

  6. Väljuge reaalaja vaatest.

    Reaalaja vaatest väljumiseks vajutage nuppu a.

Särituse eelvaade

Reaalaja vaates võite vajutada J säriaja, ava ja ISO-tundlikkuse mõju eelvaateks säritusele. Säritust saab reguleerida ±5 EV võrra (0 Särikompensatsioon), kuigi eelvaate kuval kajastuvad ainult väärtused vahemikus –3 kuni +3 EV. Pidage silmas, et eelvaade ei pruugi lõpptulemust täpselt edasi anda välgu, aktiivse D-Lightingu (0 Aktiivne D-Lighting), HDR-i (lai dünaamiline vahemik; 0 Lai dünaamiline vahemik (HDR)) või kahvelduse kasutamisel, A (automaatne) valikul Picture Controli parameetris Contrast (Kontrast) (0 Picture Controli sätted) või p valikul säriajaks. Väga ereda või tumeda objekti korral hakkavad säritusnäidikud vilkuma, hoiatades, et eelvaade ei pruugi täpselt säritusele vastata. Särituse eelvaade ei ole kasutatav säriaja A või % valikul.

Reaalaja vaate suumitud eelvaade

Vajutage X nuppu vaate suurendamiseks ekraanil maksimaalselt kuni u 16×. Kuva alumisse paremasse nurka ilmub hallis raamis navigatsiooniaken. Kasutage mitmikvalijat kaadri ekraanil mittenähtavatele aladele kerimiseks või vajutage W (M) kaugemale suumimiseks.

X nupp

Navigatsiooniaken

Vaadake lisaks

Teavet leiate järgmistest jaotistest: